22786
Html-, css- és php-help
  • Cat 02 #13461
    Nem tudod, hogy ilyenkor, hogy kell 'escapelni' az adatot ?
    Mert pl ha beírsz egy &-t akkor borul az egész.
  • Ability
    #13460
    AJAX utf8-at használ a kommunikáció során, ha az oldal más karakterkódolásban van, akkor konvertálnod kell a küldött adatot. iconv php fv például.
  • passatgt
    #13459
    mármint az a gond, vagy minden az legyen?
  • bracsek #13458
    utf8
  • passatgt
    #13457
    $.ajax({
    type: "GET",
    url: 'uzenofal.php?ujuzenet='+adat,
    success: function(msg){
    $("#uzenofal_ajax").load("uzenofal.php", function(){
    fix_height_uzenofal();
    });
    }
    });

    Üzenőfal js, működik, viszont ha firefox-ból ír be valaki, nincs ékezet:(
    Ötlet?
  • JackSparrow88
    #13456
    Ja sorry azt hittem másra érted a sima képeket. Azt én is tom azér h azok flash gombok de most akkor ne is használjak ilyeneket? Mivel a legtöbb oldalon már ilyenek vannak, elég szopacs h nálam nem működnek.Pláne h ezek nem is importáltak hanem beépítettek...
  • joebacsi
    #13455
    Hagyd a francba a flash gombokat.
  • CattiBrie
    #13454
    button1.swf - ez nem kép, ez egy flash objektum
  • phoenix1
    #13453
    A Google egy kis "dög", már lassan idestova egy féléve, hogy újból terveztem egy oldal URL struktúráját. 450 oldalból csak 290 oldalt indexelt le. Persze amiket tilt a robots.txt azokat minden nap birizgálja, amit meg le kellene indexelnie azt nagy ívben elkerüli.
  • JackSparrow88
    #13452
    Ja bocs azt kihagytam h a forráskódban semmiféle link nincs a gomboknál szal ott nem tok piszkálni am sem semmit se.
    Egyébként meg h érted h "sima képek? Mer ezek mért ne lennének azok?
  • Cat 02 #13451
    Átírtad az elérési útvonalat ?
    Ám sztem használj sima képeket, sokkal jobb lenne.
  • JackSparrow88
    #13450
    Sajnos még mindig azzal a problémával küszködik amit kb 10-12 sorral lentebb írtam. Pedig azóta újra csináltam a gombokat és most csak 7 van amennyinek lenni is kéne, minden fel másolva a szerverre, linkek megadva és még frissítettem is nem egyszer, a CTRL+Shift+R trükkel is de mindhiába. Ráadásul a színben megváltozatatott fejléc is a régi még, annál sem akarja megjeleníteni az újat, frissítések után sem. Nekem már semmi ötletem nincs, ha pedig nem oldódik meg ez a probléma akkor lőttek az oldalamnak is, azt meg nagyon nem szeretném :S
  • Ability
    #13449
    Amikor én egy oldalnál váltottam rövid webcímekre, akkor több mint egy hónap kellett neki míg tökéletesen átállt. És természetesen 301-es HTTP fejléccel át van irányítva az új címre, tehát a pagerank nem változott, csak nem mindenhol akarta használni. Statikus, minimális látogatással rendelkező aloldalakat ugyan azon az oldalon meg rögtön feldolgozott. A többit meg csak később írta át az új címre, de miután meglett ugyan úgy kezelte, sőt, pagerank-ben fentebb is kerültünk. :P

    Ergó: ha nincs neki megtiltva, akkor biztos be fogja indexelni, max várni kell.
  • passatgt
    #13448
    kb 1 hete em indexelte le google oldalam, pedig elég sok helyen kint van link, a wbmasters tool-ban pedig raktam be sitemap-ot is

    ötlet?
  • Malakai
    #13447
    Ja közös ip miatt említettem az SNI-t, de ha megoldják, hogy külön ip-n legyél, akkor se a közösködésnek, se az SNI-nek nincs értelme.
  • phoenix1
    #13446
    Helló Hát nem tudom, ahol nekem van weboldal ott úgy csinálják, hogy ha SSL-t akarsz használni akkor külön IP-re van szükség. Ráadásul az SSL ceritfikátoknak elég borsos az áruk. A shared certificate pedig "általában" lejárt vagy/és nem illeszkedik az adott domainhez. :S
  • Vaxi
    #13445
    aha, köszi szépen!
  • Malakai
    #13444
    Maga az átirányítás mehet mod_rewriteal, vagy akár php-ben $_SERVER['https']-re legegyszerűbb vizsgálni, vagy le is lehet tiltani a szimpla http csatlakozást SSLRequireSSL-el apacheban.

    Intrexnél gondolom shared hoston vagy, akkor vedd fel velük a kapcsolatot, hogy van-e közös certificate, vagy ha sajátod lenne, azzal meg tudják-e oldani (SNI-vel pl)...
    Egyébként ez utóbbival látogatók is előferdülnek, akiknél nem fog menni...
  • Vaxi
    #13443
    igazából az a problémám, hogy jelenleg nem elérhető az ssl kapcsolat =(
    ezt a rewriteot köszi, le is mentem
  • phoenix1
    #13442
    Hello, próbáld ezt, nekem működne, ha használnám, de egyenlőre nincsen itt nálunk igény rá.


    RewriteCond %{HTTPS} ^off$
    RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.weboldal\.hu$
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^biztonsagos\.weboldal\.hu$ [NC]
    RewriteRule ^(.*)$ https://biztonsagos.weboldal.hu%{REQUEST_URI} [QSA,R=301]
  • Vaxi
    #13441
    úgy látom apache beállításokat is buzizni kell :D
    örülni fognak nekem az intrexnél :D
  • Vaxi
    #13440
    nem tudom, későbbiekben biztosan kell bele egy olyan modul is, de a netes fizetéshez asszem van pl az otp-nek előre kiadott cucca hozzá
  • Cat 02 #13439
    Lesz netes fizetés is ? :)
    Ám én így paraszti logikával ráraknék minden olyanra egy átirányítást ami nem tartalmazza a https szót.
  • Vaxi
    #13438
    nekem most olyan kérdésem lenne, hogy pontosan mit kell tennem, és kinek kell szólnom ahhoz, hogy egy tartomány csak https-sel legyen elérhető? :)
  • Voyager5
    #13437
    Főoldalon a menügombok sorrendje:
    button2.swf --> mutat a "Képekre"
    button4.swf --> mutat a "karakterekre"
    button14.swf --> mutat a ??
    button15.swf --> mutat a ??
    button16.swf --> mutat a ??
    button17.swf --> mutat a ??

    ehhez képest ha lehívod a képeket akkor a következő a sorrend:
    button2.swf --> mutat a "Képekre"
    button18.swf --> mutat a ??
    button19.swf --> mutat a ??
    button20.swf --> mutat a ??
    button21.swf --> mutat a ??
    button22.swf --> mutat a ??
  • JackSparrow88
    #13436
    A lényeg h ha másik menüpontra akarsz menni akkor mindig visszakéne menni a főoldalra és csak azután lehetne a gombokra kattintani, de ez hülyeség, vhogy biztos meg lehet csinálni, h ne kelljen így...
  • JackSparrow88
    #13435
    Vagyis csak akkor műxik ha a főoldalról kattintok a "karakterek" gombra, ha már ezt azután teszem amikor a "képek" gombra kattintottam, utána már megint nem jó, érthetetlen...
  • JackSparrow88
    #13434
    H rohadna meg az egész úgy ahogy van, talán kétszer működött, aztán most megint csak nem jó, áá, nem értem én ezt az egészet már :S
  • Vaxi
    #13433
    ez tetszik :DD
  • joebacsi
    #13432
    Hogyan kódolj PHP-ban, hogy mindenképpen megtartsd a válságban is az állásod :D
  • JackSparrow88
    #13431
    Thx, ez működött, most már jó xd
  • Easy Rider
    #13430
    Firefox: Ctrl + Shift + R
    Chrome: Ctrl + F5

    Így cache nélkül fogja betölteni az adott lapot.
  • Vaxi
    #13429
    a temporary internet files mappából
  • JackSparrow88
    #13428
    Ok, mondjuk azóta rájöttem h a gombok voltak mégis szarok, másik fajtánál már jó volt, de most meg a régi gombok is megjelennek,amiket már 100%-osan töröltem, szal akkor meg honnan veszi elő őket azt nemtom...
  • JackSparrow88
    #13427
    Vki azért nekem is segíthetne a "gombos" problémámban, mer így nemtom csinálni az oldalamat tovább és gőzöm nincs mi lehet a baj...
  • phoenix1
    #13426
    Hupsz, bocsi. :S
  • Vaxi
    #13425
    köszi szépen :)
  • Easy Rider
    #13424
    Amit bracsek mond, igaz, ha így akarsz adatot átadni célszerű lenne xmlben. Ha azonban csak annyit akarsz, hogy egy folyamat rendben lement-e - de adatot nem akarsz visszakapni - akkor elég az én megoldásom is!
  • bracsek #13423
    Ne nekem mond nem én vagyok megakadva vele. :D
  • phoenix1
    #13422
    Teszteld localhoston. Másrészről a megtervezett xml kimenetet nézzed meg egy validátorral, hogy jó-e és csak azután használd php-be, plusz a fejléceket a xml kimenetnek php-ből sem árt helyesen beállítani.