22786
Html-, css- és php-help
  • Cat 02 #13221
    if(mysql_query("UPDATE hir SET delete=1 where id=$mit "))

    ezzel mi lehet a baj ?
    próbáltam bár deletet int-ként is, úgy se megy (alapból bool volt, de az úgy tűnik = tinyint-tel)
  • Cat 02 #13220
    Csináld úgy h require és függvényként rakod bele.
    tehát
    function login()
    {
    login rész
    }

    index.php-n meg
    if (cat2=='login') { login();} elseif (cat2=='logout') {logout();}
  • biomage
    #13219
    mindegy, akkor mindenhol látható lesz a bejelentkezés
  • Ability
    #13218
    De abszolút hivatkozással (teljes elérés, doménnel együtt) szerintem tuti mennie kell.
  • Ability
    #13217
    Nem létezik az az állomány amit be akarsz húzni. És elég furán van megoldva, valószínűsítem, hogy paraméterrel együtt nem húzhatod be, mert az is a filenév részét képzi. Legalábbis így lenne logikus...
  • biomage
    #13216
    Warning: include(users.php?cat2=login) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /nfs/x0102/a/ab/abrion/wwwroot/users2.php on line 3

    Warning: include() [function.include]: Failed opening 'users.php?cat2=login' for inclusion (include_path='.') in /nfs/x0102/a/ab/abrion/wwwroot/users2.php on line 3
  • Cat 02 #13215
    Őőő, error lehet segítene.
  • biomage
    #13214
    Van egy kis problémám.
    Egy PHP-ba akarom rakni a logint a logoutot a regisztációt és az elfelejtet jelszót, és mindegyiket $_GET be zárva, a problémám a logint includeol beakarom hívni de mindig error a vége, valami ötlet, hogy tudnám megcsinálni?
  • bracsek #13213
    Nem b@mmeg én az illem tanár vagyok :D
  • Eli Jah
    #13212
    Köszi szépen!
    Nem vagy újságíró amúgy?
    Csak a sok "szar" miatt :)
    Tényleg köszi :D
  • bracsek #13211
    A legegyszerűbb:

    Elmész a TinyMCE oldalára, és ott abba a szerkesztőbe beilleszted a wordból kimásolt szöveget és a html gombot megnyomod, és ott a kigenerált kód, ennyi de egyszerű nem?

    Persze szar lesz.

    De ha megfelel szarként is akkor jó, hanem lehet használni a wordot is erre mentés másképp html nek és le tudja menteni, ez is szar lesz.

    Egyedüli ami nem szar ha kézzel csinálod de az fárasztó. :D

    Még lehet azt csinálni hogy a TinyMCE be szövegként illeszted be és pillanatok alatt megformázod, én ezt szoktam használni, isteni :D
  • Eli Jah
    #13210
    Próbáltam azt, hogy word-ből html, majd ezt hívom be notepad-ba...
    Hát olyanokat is beletesz, hogy ihajj...
  • ldavid
    #13209
    valami grafikus szerkesztővel meglehetne oldani nem? /nem sokat láttam még../
  • Eli Jah
    #13208
    Köszi :)
    Kaptam hozzá leiratot, abban van egy csomó leírás, de elég hosszú ez a könyv, és lesz még egy csomó...
    Ezért gondoltam, hogy valami "kódgenerálót" hátha tudnak a legokosabbak itt...
  • Hackerman
    #13207
    Ez az internet explorer egy kalap szar már bocsánat mindent másképp jelenít meg. Huhh
    Köszönök minden segédletet és igen nem nagyon vagyok jártas a css,html téren most tanulgatom csak ,hogy maganak egykis oldalt összetudjak hozni.
  • CattiBrie
    #13206
    Szia!

    Kis könyv. Az mennyi szöveget jelent?

    Első lépés: minden bekezdés legyen úgy sor és minden bekezdés elejére tegyél egy <p>-t és a végére megy </p>-t. :)

    Így:
    <p>Hello, ez itt egy könyv.</p>
    <p>A második bekezdés meg arról szól, hogy.</p>
    <p>És itt lesz egy következő bekezdés.</p>


    :)

    Nem, nem tudok auto-HTML-generátor megoldást. De ha nem hosszú a szöveg, akkor talán tudok itt segíteni.
  • Eli Jah
    #13205
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni. Egy honlapra kell feltöltenem egy kis könyv szövegét, de úgy, hogy html kódokkal kell beformázni. Van hozzá leírás, de még az életbe nem html-eztem. Van olyan konverter, ami egy word, vagy openoffice szövegfile-t úgy át tud a konvertálni az eredeti formázások alapján(vagy hasonlóan), hogy a konvertált cuccba beteszi a kódokat?
    Pls help...
    Köszi
  • Vaxi
    #13204
    oké igazából szar vicc volt, de holnap zh és nincs már agyam, szal nézzétek el...
  • Vaxi
    #13203
    [viccelt, azé' van ott a sok szmájli]
  • Cat 02 #13202
    Attribute Value Description
    autoplay autoplay If present, the audio will start playing as soon as it is ready.

    biztos ?
    példa is ez volt <audio src="horse.ogg" controls="controls">
  • Vaxi
    #13201
    bocsmár de az új szabvány szerint az autostart attribútum boolean értéket vár.. :D:D:DD:DDD:
    ráadásul xhtml valid módon le kell zárni a tag-et :DDDDDDDDDDDDDDD
  • phoenix1
    #13200
    Lehet, hogy nemért az illető a html+css-hez, de azért nem kell teljesen hülyének nézni. Főképp ha mások is olvassák a hozzászólásod útmutatást keresve némi tapasztalattal meg lesz a véleményük.
  • Cat 02 #13199
    <audio src="zene.mp3" autostart="autostart"> ^^
  • Voyager5
    #13198
    Ja, de div:hover {backmuzic:url("teszt.mp3");} -nál vigyázni kell mert az ie6 akkor nemcsinál majd semmit.
    Sőt ie6ra kell bassFix-is, hogy normálisan lejátssza a mélyet is.

    Kemény meló ám ez a sitebuildelés
  • bracsek #13197
    Persze css ben pl a body-nak:
    Zene:
    backmuzic:url("teszt.mp3");
    Sőt videót is:
    backvideo:url("teszt.avi");


    Jah, és ha lehetne kérném hogy diktálhassam a zen kódot a böngészőnek, és azt is tudja megjeleníteni :D

    És készül a bővítmény a zen kóddal a notepad ++ nak, mert nagy rá az érdeklődés, de jó de jó :D
  • Terensz
    #13196
    "hogy lehet hangfájlt beilleszteni mint pl háttérzene?"

    Szóval ilyesmi oldalt szeretnél? Itt is van háttérzene
  • Hackerman
    #13195
    Hi
    A weblapomon nem szóllal meg a hang miért? embed tagot használom ilyen formában:
    <embed src="http://www6.zippyshare.com/d/389879441e/1258797228/38987944.wav" width="140" height="18" autostart="true" repeat="true" loop="false"/>

    Szerintetek hogyan csináljam? ,mit rontottam el ?

    Következö kérdésem az lenne hogy css-be hogy lehet hangfájlt beilleszteni mint pl háttérzene?

    Köszönöm az észrevételeket weblapom
  • Cat 02 #13194
    Oldalam sose ment rendesen IE6 alatt és mégis viszonylag jó volt a látogatottsága :D és az a vicc h 30-40 % az IE 6 volt. Pedig az az eléggé szét volt esve.
  • biomage
    #13193
    hát szerintem nem fog belasulni, 1 okból :D a menünek csak 1 png van :D és úgy van pozicionálva a nézés.
  • Ability
    #13192
    Konkrétan pont azzal fogod belassítani amit most akarsz megcsinálni. Elvi szinten, mert hogy pár képnél nem fog semmi változás történni.

    #13187: csak úgy 40-50%. Mo-n talán kevesebb. Abból meg nem indulhatsz ki, hogy a te látogató körödben milyen részesedéssel bír. Amúgy meg az IE6 bár egy elavult böngésző, azért annyira nem szar az, hogy ne lehessen megcsinálni alatta bármit. Vannak hiányosságai, néha trükköket kell bevetni, de nem lehet azt mondani, hogy "szar, nem fog menni alatta" mert nem igaz. Csak attól függ mennyi időt akarsz elbaszni rá. És az is csak akkor igaz, amikor a DOM legmélyebb bugyraiban mászkálsz kb.
  • biomage
    #13191
    Megpróbáltam megérteni, mit is kéne csinálnom hogy a cssre legyen jó, de nem sikerült.
    Valaki segítsen, mit hová kell írni.
  • mike0013
    #13190
    köszi szépen mindenkinek:) megpróbálom
  • Voyager5
    #13189
    Png fix
  • biomage
    #13188
    akkor keresd meg :) tudod jól az oldalam, majdnem minden része PNG és átlátszó :)
  • Cat 02 #13187
    Pedig van egyszerű módja is, nemrég belebotlottam miközben neteztem, de otthagytam, mert IE6 alatt úgyis rossz az egész oldal meg amúgyse használja senki.
  • biomage
    #13186
    bocsi, de tudod mi volt a problémám a weblapra, 2 napig próbáltam IEre megcsinálni a szép weblapomat, de nem sikerült :), úgy hogy :P
  • Cat 02 #13185
    Hát ha smiley-k kellenek, akkor én meg merem kockáztatni, hogy az manuális is lehet akár. Bár ha van custom smiley feltöltés meg ilyenek, akkor nem szóltam.
  • Cat 02 #13184
    PNG fix-re guglizz rá utána meg öld meg biomage-t mert kiütött ^^
  • biomage
    #13183
    IE probléma? :)
    ara nem fogsz találni megoldást,
  • biomage
    #13182
    na ja :D
    Ha MYSQLes listázást szeretnék akkor nem is írnák ide :) az pillanatok alatt megcsinálom, de nem akarok mindent MYSQLbe tárolni, így lelassítom a weblapot, ha mindent oda írók!
    Maradjuk a sima FTP listázásnál, ez amugy is csak a hírhez lesz kis gifek kilistázása, bár még gondolkozom ezen, lehet hogy MYSQLes lekérdezés lesz azt legalább 100% értem :)