22786
Html-, css- és php-help
  • Cat 02 #13501
    De az heti 4 mill oldalletöltéstől fizetős :s
    Najó, csak vicceltem, azt is használom, de statgep mégiscsak magyar, meg van toplista.
  • joebacsi
    #13500
    google analytics
  • Cat 02 #13499
    hozzáfér
    ír
    töröl
    + frissít
  • cmsworld
    #13498
    Egy olyan php kellene amivel egy mysql adatbázishoz tudok hozzáférni, oly módon, hogy tudok bele adatot írni és már meglevőt törölni. Egy másik php-fájl pedig keres a már meglévő adatokban. Ebben tudna valaki segíteni?
  • Cat 02 #13497
    Statgép-ről tud valaki valamit ? Mert egy ideje már nem nagyon van =\

    Jaigen és még az, hogy nektek sql adatbázisban az ékezetes betűk, hogy néznek ki ? Ott vannak rendesen ékezettel, vagy átalakítva ilyen hülye betűkké, ha rendesen ott vannak és ki is lehet olvasni rendesen, hogy csináljátok ?
  • biomage
    #13496
    kösz

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak hülyéskedek, nem is vagyok mester
  • Vaxi
    #13495
    azt azt :)
  • Terensz
    #13494
    Boldog új évet, php mesterek!
  • cmsworld
    #13493
    Dolphin Community Builder telepítése közben ezt a hibát kaptam:

    XsltProcessor is Off, you should install XsltProcessor
    Please go to the
    Dolphin Troubleshooter
    and solve the problem.

    Ezt hogy lehetne javítani?
  • Easy Rider
    #13492
    ez legyen a css-ben, nem kell mindenhova: a { outline: none; }
  • Danny1987
    #13491
    oké megcsináltam hogy minden zárójeles részbe (css fájl) beírtam az általad javasolt parancsot.
    Lehet belőle gondom hogy mindenhova odabiggyesztettem?
  • Danny1987
    #13490
    Azt hova kell rakni?
    Pl minden tartalom beküldés után ezt oda kell valahova helyezni?
  • Easy Rider
    #13489
    Ahol nem szeretnéd, hogy látszódjon ez a keret, oda nyomj egy outline: none-t!
  • Cat 02 #13488
    Azt a Firefox csinálja, nem hiszem, hogy el lehet tüntetni.
  • Danny1987
    #13487
    Hi!
    BÚÉK!

    Lenne egy kérdésem drupal sminkjét módosítgatom.
    Van egy olyan beállítása ezen sminknek amit nem tudom hol lehetne módosítani.

    A lényege az ha rákattintasz egy menu elemre akkor körülötte ilyen szaggatott vonalas keret jelenik meg.
    Ugyan ez a helyzet ha egy beküldött írás címére kattintok.

    Milyen css kódot kell keresnem ha ezt módosítani szeretném?
  • TuxSkajvok
    #13486
    Bugmentes Új Évet Kívánok mindenkinek!
  • bracsek #13485
    Igen néha nekem is a szívem szakad meg hogy egy egy munkát ki kell adni a kezem alól, de sajnos nem a tökéletességet fizetik, sajnos, de azért próbálom úgy csinálni hogy jó is legyen működjön is és hasznos is legyen, és google barát is. nem mindig sikerül.
  • phoenix1
    #13484
    Ez a szörnyű igazság, ... én inkább az így-is-úgy-is működjön párti vagyok.
  • bracsek #13483
    Meg sem kaptam, de sajnos hiába tudom úgy megcsinálni hogy a googlenek és a felhasználóknak is jó legyen ritkán van rá idő. Mert az idő pénz és válságban ha mindent úgy csinálsz ahogy a kettő együtt volna jó akkor téged biza nem fognak megtartani hosszú távon.

    És ne twitterrel próbáld magyarázni mit hogyan kell, abban van sok pénz, abban megcsinálható, de egy művész ritkán fogja tudni azt megfizetni, ha van 3 zenelejátszó oldal, hírportál vendégkönyv stb... és ezt mind 2 féle képpen megcsinálni. Igen a legajánlottabb tényleg a teljes flash oldal amibe most már a google is tud keresni.

    Én odáig jutottam el az ajaxal, hogy azt meg szoktam csinálni hogy a link a különböző al oldalaknak elküldhető legyen. De csak minden második esetben csinálom azt, hogy a link amire kattint valós, csak mikor kattint akkor előbb javascript fogja fel... inkább a link megy javascript:; re ami elismerem hogy durrva de az emberek 99% ánál megy. Akinél nem az nem csodálkozik, mert a googlen kívül semmi sem jön be rendesen talán. :D

    És számomra az értéke tényleg 0 mert tudom hogy mi a legoptimálisabb megoldás, csak tudom hogy az dupla meló, amit csak mikor SEO ra optimizáltatnak kell elvégezni :D Válság van.
  • Easy Rider
    #13482
    Ha számodra az értéke 0, akkor szerintem válts szakmát. Ráadásul frame-et ajánlani egy oltári nagy baromság. Próbáld ki twitter-t javascript-el, és anélkül. Érdekes módon, ott meg tudták csinálni, hogy mindkét módon működjön. Ha te nem veszed a fáradtságot, sajnos csak azt tudom mondani, hogy Te is a szakma ahhoz részéhez tartozol, aki csak mókol, és hozzájárulsz a szakma további hígulásához.
  • bracsek #13481
    Ez egy link. Én szerintem értéke 0. Saját vélemény. Ha ajax mellett akarsz google barát oldalt csinálni akkor biza a nemi szerveden le fog folyni a nedvesség.
  • Easy Rider
    #13480
    http://www.softwaredeveloper.com/features/google-ajax-play-nice-061907/
  • bracsek #13479
    Ajax google ellenesebb mint a frame, framet lehet úgy hogy google beindexelje.
  • cmsworld
    #13478
    Egy Joomla-val kapcsolatos kérdésben kérném a segítségeteket!
    Joomla 1.5-ben véletlenül teljesen töröltem a Felső menüt. A lomtár is ürítésre került azóta és a Modulkezelőben sem látom. Hogyan lehetne visszaállítani?
  • passatgt
    #13477
    direkt írtam, hogy zenés oldalon, azaz zenét lehet rajta hallgatni:D
  • Cat 02 #13476
    Gondolom ő se akarja, hogy ne lehessen megállítani ^^
    Egyébként egy zenekar/relaxációs oldalon kívül máshol tényleg zavaró lehet. Csak el kell menni egy mindenkilapja/gportalos oldalra és megnézni mennyire :D
  • TuxSkajvok
    #13475
    Ezért is tanácsoltam a javascriptet, így a látogató megállíthatja, vagy elnyomhatja az adott zenét...
  • phoenix1
    #13474
    Helló. Csak tapasztalatból mondom, hogy nagyon érdekes oldalnak kell lennie mert az emberek többségét "irritálja" a háttérzene, de persze vannak kivételek.
  • TuxSkajvok
    #13473
    az sz*r! Akkor inkább egy frame-et be kellene dobni az aljára, mondjuk egy készítők/copyright vagy valami és mellé egy "zeneirányító" javascriptet(pause, stop, next, play, prev)
  • joebacsi
    #13472
    full flash oldal
  • passatgt
    #13471
    egy zenés oldalon a háttérben szeretném a zenéket lejátszani, tehát ha oldalt vált, akkor is menjen
    hogy célszerű ezt megoldani? ajax vagy frame?
  • bracsek #13470
    data:{key:form.mezo.value,key2:form.mezo2.value,stb},

    így próbáld meg.
  • Cat 02 #13469
    Itt postolj egyet úgy h van benne & jel, emiatt kéne.
  • bracsek #13468
    Hidd el, ez se kell neked, az élet úgy szép ha nem bonyolítják.

    Főleg ma.
  • Cat 02 #13467
    Ez.
    "it encodes the following characters: , / ? : @ & = + $ #"
  • bracsek #13466
    Milyen másik?
  • Cat 02 #13465
    A másik kell, de thnx!
  • bracsek #13464
    amúgy meg http://www.w3schools.com/jsref/jsref_encodeuri.asp de ez csak az élet bonyolítása éljen az utf-8
  • bracsek #13463
    $("#uzenofal_ajax").load("uzenofal.php", {ujuzenet:adat} , function(){
    fix_height_uzenofal();
    });

    Így kicsit rövídebb, és tisztább, a halál ajaxozon a mai világban mikor vannak ilyen jó kis függvények, Persze ez post al fogja elküldeni, de illik is post-ot használni.

    Jah és megjegyzés: Az &-jel sem gond ebben az esetben, és 1 lekérdezéssel megtörténik a beírás és megjelenítés, eredményt meg egyszerű küldeni, mert az eredményt simán <script type='text/javascript'><script> között küldöd hogy most egy alert az eredmény, hogy kcsg beírás megtörtént, vagy kcsg ez nem volt jó stb, és küldesz még egy $('#kuldoformID').reset() et hogy legyen üres a küldő form, és elküldés előtt a buttont érdemes disable re tenni, és az eredmény aktiválja újra, hogy 5 ször ne jelenjen meg.
  • bracsek #13462
    Az adatokat az oldal utf-8 kódolásban küldi el, ott meg vissza kell alakítani iso-8859-2 re vagy mittom miben van az oldalad.

    De a legegyszerűbb megoldás utf-8 at használni, mind oldalnak mind adatbázisnak és akkor semmivel nincs gond a javascript is profin mindent kezel.