22786
Html-, css- és php-help
  • juhi ati
    #13261
    Sziasztok keresek egy olyan scriptet ami a Noob.Hu-ra tölti fel a képeket.

    Ha tudnaátok nekem segíteni megköszönném.
  • biomage
    #13260
    ja és ha nem rakom be GETbe vagy functionbe akkor minden oké, törli a cookiet
  • biomage
    #13259
    semmit nem csinál és nincs error sem
    ez a login php sor

    function login()
    {
    if ($_SESSION['belepett']!== true){if (isset($_POST['login']))
    { //Ha postolt adatokat
    $nick = addslashes($_POST['nev']);$pass = md5($_POST['jelszo']);
    $sql = "SELECT * FROM users ";$sql.= "WHERE (nick='".$nick."'";$sql.= " AND jelszo='".$pass."')";$query = mysql_query($sql);if (mysql_num_rows($query) !== 0)
    { //Helyes nick+pass
    $_SESSION['nick'] = addslashes($_POST['nev']);$_SESSION['belepett'] = true;header("Location: ".$_SERVER['PHP_SELF']);setcookie("belepett","nick",time()+7200);}else{//Hibás nick+pass
    echo "hibás nick/pass";}}
    echo "BEJELENTKEZÉS<br> <br><form action=\"".$_SERVER['PHP_SELF']."\" method=\"post\">
    <input type=\"text\" value=\"Felhasználónév\" onBlur=\"if(this.value=='') this.value='Felhasználónév';\" onFocus=\"if(this.value=='Felhasználónév') this.value='';\" name=\"nev\" size=\"15\"><br><input type=\"password\"
    value=\"1234567890\" onBlur=\"if(this.value=='') this.value='1234567890';\" onFocus=\"if(this.value=='1234567890') this.value='';\" name=\"jelszo\" size=\"15\">
    <input type=\"submit\" name=\"login\" value=\"OK\"></form><br><br><br><a href=\"link a reghez\">Regisztráció</a> | <a href=\"link a jelszó módosításhoz\">Elfelejtett jelszó</a>";}else
    {echo '<div class="login"> Helló '.$_SESSION['nick'].'<br><br><br><br><br><br><a href="logout.php">Kijelentkezés</a>';}}

    ez lene a logout, az elöbb szerkesztetem meg :)
    kivettem az unset et és raktam be egy session_destroy t

    <?session_destroy();setcookie ("belepett","nick",time()-7200);header('Location: index.php');?>
    Ha functionbe vagy getbe rakom és a linkbe a megfelelő sort írom akkor sem csinál mást mint egy fehér képernyőt látod, semmilyen error üzenetek
  • Cat 02 #13258
    Valaki használ TinyMCE-t + Jquery-t együtt ? Az a baj, hogy a textarea tartalmát nem képes megszerezni a jquery ( var tartalom = $('#tartalom').val();)
  • bracsek #13257
    Ha meg van, akkor meg pláne elronrontottál valamit. Egy szóval így is úgy is te vagy a hibás. Ha van kalap a fejeden ha nincs.
  • Cat 02 #13256
    Hibaüzenet van ? Ha nincs akkor elrontottál valamit.
  • biomage
    #13255
    Na a logint megtudtam csinálni, de a logout valamiért nem akar lefutni, ha GETbe vagy function be zárom, miért nem?

    <?php session_start();unset($_SESSION['belepett']);unset($_SESSION['nick']);
    setcookie("login","done",time()-3600);header('Location: index.php');?>

  • biomage
    #13254
    eh, ezt mondtam én is csak nem GET-es
    az én ötletembe inkább be kell írni az inputba a mailben lévő generált jelszót.
    Amúgy miután beírta az új jelszót és el lett sogadva, akkor az ideiglenesbe tárolt adat törlődik
  • Ability
    #13253
    ui.: ez nem egy kidolgozott megoldás, csak egy koncepció. Ügyelni kell a biztonsági dolgokra és lehetne ezt sokféleképpen bonyolítani. Mint pl. azzal, hogy egyúttal a felhasználónevét is bekéred vagy más egyértelmű adatát. Már persze ha nem publikus a felhasználó emailje és egyéb adatai. Illetve az adattárolás, működés, adatbázis szinten gondolkozni rajta. Csak nekem herótom van az ideiglenes jelszavaktól, az meg kölön jó hogy ha rögtön meg is változtatja email-es megerősítés nélkül. Ez a módszer meg gyakorlatilag ugyan az mint a tiéd, csak itt rögtön olyanra változtatom amilyenre akarom.
  • Ability
    #13252
    Nekem sem esett le, pedig ismerem a kivételeket. Bár sosem ütköztem még ilyen hibába, szóval annyira nem is rögzült belém hogy erre is figyeljek. Azért lehetett volna konkrétabb az a hibaüzenet is.
  • Ability
    #13251
    Szerintem ne is generálj ideiglenes jelszót. Egy email címet kelljen megadnia a elfelejtett jelszó oldalon. Email ellenőrzést gondolom tuti csinálsz hogy ne legyen duplikáció az adatbázisban, tehát tuti jó helyre megy a levél. Amikor megadja, akkor megnézed hogy kihez tartozik, egy külön táblában tárold le az adatait, csinálsz egy egyedi azonosítót. Ő meg kap egy linket a levélben, amiben GET változóban benne van az a random azonosító. Rámegy a linkre és rögtön adhassa meg a saját jelszavát. Miután módosított tedd inaktívvá azt a sort, vagy töröld ki teljesen hogy ne lehessen újra felhasználni. Illetve kellene egy időlimit, max. 1-2 nap amíg érvényes.
  • Cat 02 #13250
    Na, megvan.
  • biomage
    #13249
    nem lenne 1xübb ha abba a sorba tárolná el az ideiglenes jelszót amelyiket módosítani kell?
    Minek külön tábla? :D, elég egy + mező a users táblába, szerintem
  • Cat 02 #13248
    Mikor kér új jelszót, akkor generálsz 1 újat és eltárolod egy külön táblában, userid-vel. Ki küldesz neki egy linket: jelszomodosit.php?j=asfdd26q5ea. Mikor rákattol, megnézi melyik usernél van ez és annál módosít. Sztem ez a legegyszerűbb.
  • biomage
    #13247
    így van :)
  • biomage
    #13246
    ha elfelejtette a jelszavát, hogy írja meg az inputba a jelszót?

    Módosítottam az ötletet :)

    Van 2 jelszó mező, az egyik a logint nézi, a másik a ideiglenes.
    A jelszó generálás az ideiglenes jelszó mezőbe betárol egy jelszót.

    Kap mail amibe benne van az ideiglenes jelszó, és kap mellé egy linket, egy 3 inputos címhez, az elsőbe a mailben kapót jelszót kell írni a másik kettőbe meg az új jelszót.
    Ennyi
    Igy már jó lesz?
  • Cat 02 #13245
    "You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'delete=1 where id=28' at line 1"

    Ám elfelejtett jelszó kell neki sztem.
  • Ability
    #13244
    Ez ilyen jelszómodósítós dolog? Szerintem akkor ne küldj levelet, egyszerűen kérd be az aktuális jelszót is mellé, ha az helyes, akkor rögtön módosítja, ha nem helyes, akkor nem csinál semmit. Leginkább munkamenetet szoktak lopni, ezzel a módszerrel viszont nem fogja ismerni a jelszót amivel ténylegesen beléphetne vagy hitelesíthetné magát.
  • Ability
    #13243
    mysql_query(...) or die(mysql_error());
  • biomage
    #13242
    Nagy nehezen megcsináltam :)
    32 MAIL küldés kellett hozá

    Most lene egy kérdésem :)

    Na szóval van 2 jelszó mező MYSQL, alapból egyforma, ha elindítom a jelszó generálást, az egyik jelszó mezőt módosítja csak, és kap 1 mailt amiben van egy link a visszacsinálásra és egy ami confirmálja az új jelszót, így gondoltam ki ezt az egészet.
    A kérdésem, ezzel van valami biztonsági hiba?
    Vagy tudtok ajánlani valami más megoldást, és persze max 1 Mail küldéssel?
  • Cat 02 #13241
    Senki ?

    bio: extra-n nekem megy minden
  • Antiga
    #13240
    "\n" ?
    <pre> ?
  • phoenix1
    #13239
    Ezzel működne?: str_repeat a sortörést ismételni.
  • biomage
    #13238
    pont erről beszéltem msn valakivel, hogy talán \r\n lehet :D
    jó kipróbálom :D
    És mit kéne írni ha nem 1x akarom a sort törni?
    \r\n\r\n ezt?
  • Ability
    #13237
    \r\n kell oda.
  • biomage
    #13236
    Na az extra végre kezd működni, müxik a mail funkció :)
    De az \n nem akar működni, próbáltam \n\n ként is, meg <br> t is, de nem akarja a sort megtörni, ötlet mit csináljak? :D
  • bracsek #13235
    Fizetősön ha nincs smtp, akkor dobd ki, gmail, meg egyszerre csak 20 vagy mennyi levelet küld ki... az semmire sem jó legtöbb esetben.
  • Easy Rider
    #13234
    jahogy nem működne? nem tudom :) nem használok free tárhelyet, fizetőst legalább úgy konfigurálom, ahogy akarom ;)
  • biomage
    #13233
    Melyik verziót kell választanom a PHPMailerböl?
    Van PHP4 + PHP5/6 + FE + ML + BMH
    PHPMailer
  • bracsek #13232
    rakd fel extra.hu ra és megtudod mit mondtam.
  • Easy Rider
    #13231
    ?
  • bracsek #13230
    socket open és babám pete...
  • Easy Rider
    #13229
    használj phpmailer-t, és gmail smtp-t
  • biomage
    #13228
    mindent jól írtam

    még így is kipróbáltam
    mail('cí[email protected]', 'A tárgy', 'Az üzenet', 'From: feladó@domain.hu');
    de nem küldött el semmit a címemre, tudom hogy ide "cí[email protected]" a küldendő címet kell írni :)
  • Ability
    #13227
    Sehova, mert nem használhatod az ini_set-et.

    mail() példák

    Ellenőrzid jól csináltad-e, nézd meg a változók tartalmát, stb.
  • biomage
    #13226
    hová irjak localhost ot?
  • biomage
    #13225
    kipróbáltam ini_set nélkül is de akkor sem küldte el az üzenetet a mail címre , az extra.hu milyen? windowsos?
  • Ability
    #13224
    + alapértelmezett értéke: "localhost".
  • Ability
    #13223
    Ha jól tudom ingyenes tárhelyen van az oldalad. Ott ini_set-et nem használhatsz, le van tiltva. Egyedi STMP szerver hozzáférést meg pláne nem adnak, jó a mail fv natúrban is, technikailag ugyan az, csak az alapértelmezett SMTP hozzáférésen küld levelet. Nagy mennyiségre nem igazán alkalmas, minden egyes levélnél újranyitja és zárja a kapcsolatot. Egyébként ezt a beállítást csak Windows-os szerveren lehet használni.
  • biomage
    #13222
    Segítsetek :)
    Megcsináltam az elfelejtet jelszó sort, csak egy maradt. az SMTP szerver
    mit írjak oda?
    gondolom így jó, ha lenne egy SMTP szerver címem

    ini_set("SMTP", "SMTP cime");
    $message="teszt";
    $subject="üzenet";
    $body="ezt a levélt $nick küldte\n\n$message\n\n $randomjelszo";
    $headers="From: [email protected]";
    mail ($mail,$subject,$body, $headers);