22786
Html-, css- és php-help
  • Voyager5
    #13901
    1 - Tudtommal igen.
    2 - válasz: MerlinW #13900
    3 - válasz: MerlinW #13900
    4 - Nem hiszem, hogy szégyellned kéne magad emiatt. Mindig lehet újat tanulni, és mindig is törekedni kell az új, hasznos dolgok megtanulására. Maximum az szégyellheti magát aki lusta ehhez.
    húdebölcsvoltam :D
  • MerlinW
    #13900
    1. próbáld ki, de max IE6-ban lehet probléma
    2. illik
    3. nyúlni minden elem nyúlik, hacsak nem teszel ellene.
    4. ezt rád bízom:)
  • rundll32
    #13899
    Ehhez volna pár kérdésem, de nem látszik rossznak.

    1 ie 6-8 ig firefoxban operában és chromeban működik e?
    2 ilyet illik írni?
    3 és ezzel megkapja ezt a tulajdonságot, hogy úgy nyúlik mint egy tábla?
    4 ha ez így megy és én nem tudtam róla szégyelhetem magam?, Ez ha tényleg beválik, végre én is képes leszek leszokni a táblákról, ez volt az egyetlen problémám amit még nem sikerült feldolgozni ez írtójól néz ki.


    min-height nem működik minden böngészőben.

  • Voyager5
    #13898
    <div style="display:table"></div>
  • Cat 02 #13897
    Próbáld min-height-tal.
  • rundll32
    #13896
    Volna egy kérdésem, hogy lehet megoldani divvel, hogy úgy viselkedjen mint egy táblázat aminek megadok egy magasságot, de ha a tartalom nagyobb akkor minden böngészőben nyúlik, míg a div-nek ha magasság van adva akkor a tartalomtól függetlenül ott véget ér és csak a tartalom folytatódik tovább? Remélem érthető amit kérdek hanem elmagyarázom jobban is mit kérdek.
  • Cat 02 #13895
    html 5 offline image editor :o
  • BEE LEE
    #13894
    Ja még annyi, hogy a DW ben készítettnek nem tudom a színét változtatni
    így elég csúnya. Azt jó lenne. Vagy egyből olyat készíteni.
  • BEE LEE
    #13893
    Tulajdonképp most próbálgattam, de amit én szeretnék nem jött össze.

    Tehát van egy menü, amire kattintva kijön jobbra 3 almenü.
    Arra kattintva nyílik meg a belinkelt oldal.
    De úgy, hogy a "fő" menü gombon mindig ugyanaz maradjon.
  • Vaxi
    #13892
    nem értem pontosan, select-es menüt szeretnél, vagy olyat, hogy almenük vannak?
  • BEE LEE
    #13891
    Hali!

    Dreamweaver 8-ban szeretnék legördülő, vagy oldalra "ugró" menüt készíteni. Tud ebben segíteni vki?
    Az is érdekelne, hogy képet is rakhatok e ilyen esetben gombnak?

    Köszi.
  • bracsek #13890
    Kocka lesz-e?
    /me köcsög kérdéseket tesz fel, amúgy tetszik amit csináltál.
    1 millió 2 ellen érvem van, ami már profizmust jelent nálam :D
  • bracsek #13889
    Ezért nem szoktam bele menni több válaszos kérdésekbe, nem vagyok képes megérteni az utánna nem nézést.
  • MerlinW
    #13888
    Kis témaváltás: elkezdtem írni egy alternatív Linux-os portált

    Ja és Biomage: félreértés ne essék, szívesen segítek, csak hát olykor több türelem kell hozzád, mint ami néha van. Hiába, stresszes az élet:)
  • MerlinW
    #13887
    #13882 - ennél rugalmasabb megoldás nem sok van.

    Összegezve:

    tábla: ismerteto
    mezők: ismerteto_id(int 11), ismerteto_név(varchar 100), ismerteto_szoveg(text), ismerteto_datum(datetime)

    tábla: mufaj
    mezők: mufaj_id(int 11), műfaj_név(varchar 100), műfaj_leiras(text)

    tábla: kapcsolat:
    műfaj_id(int 11), ismertető_id(int 11)

    A többit (lekérdezések, felhasználás) szedd össze a #13882 és korábbi hsz-kből. Ha akarod megírom helyetted, küldök árajánlatot:)
  • MerlinW
    #13886
    Szerintem hagyjuk ennyiben:) Ennél több, jobb, érthetőbb pédát nem tudok/akarok írni a témához. Ha az eddigiek alapján nem tudja kilogikázni, ne programozzon.

    Biomage az a típusu ember aki fejjel a falnak, azaz tanulás nélkül esik neki a fogpiszkálónak. Ami nem baj, a lelkes autonóm tanulás a leghatásosabb, de az is az olvasással kezdődik. Kíváló dokumentációja van mind a php-nak, mind a mysql-nek, a w3c-ről már meg sem említem.

    Az adatbázistervezés/logika pedig külön könyvet-iskolát igényel. Annak vannak elméleti és gyakorlati szabályai. Addig amíg egy projektre gondolva nem rajtzolódik ki az emberben (akár csak nagyvonalakban) kapásból az adatbázisstruktúra, nem érdemes leülni kódolni.

    Nem sokan követik - már én sem, 15+ év után ez belefér -, de a oktatásban is szakirodalomban is az első szabály amit belevernek diákokba az fejlesztés lépései. Első a dokumentáció, wbefejlesztés esetében az oldalstruktúra/dizájn, utána az adatbázistervezés, az adatbázis létrehozása, az adatbázisfüggvények megírása és csak ezután jön a kódolás.

    Cat 02: az első bekezdés van hozzád címezve, a többi közös:)
  • Cat 02 #13885
    Egyszer már le lett írva nem ? Sőt, többször. Egy tábla, amiben ilyenek vannak
    lacika álma - hentai
    lacika álma - szép
    nyuszika szépe - akció
    lacika álma - kaland

    Csak ezek helyett számok. Legalábbis ahogy olvas(gat)tam, ez volt a nyerő.
  • biomage
    #13884
    Na még1x utoljára leíróm, hogy érthető legyek.
    Jelenleg van 70 műfaj, nem több nem kevesebb, és van egy ismertető rendszerem, és ebből a 70 műfajból "nem 1et" választok ki, ere kell valami rendszer!
  • biomage
    #13883
    hát erről van szó, most jelenleg van 70 műfaj, ennyit gyűjtöttem össze, és ezt a 70 műfajt fogom az ismertetőbe állítani.
    Nem írtam meg rendesen a példákban?
    Ezért mondtam hogy a 3 példa a legjobb.
    Na mindegy.
  • MerlinW
    #13882
    Ha egy műfajhoz több ismertető tartozik, vagy ha egy ismertetőhöz tartozik több műfaj, akkor viszont nem kell a műfaj táblába az ismertető id, hanem helyette egy kapcsolótábla, amikét mezőből áll, egy műfaj id-ból és egy ismertető id-ból. Ez esetben szépen feltöltöd a műfaj és ismertető táblákat tartalommal, végül a kapcsolat táblában párosítod őket:

    kapcsolattabla:
    műfaj_id - ismertető_id
    1 - 1
    1 - 2
    2 - 2
    3 - 3
    4 - 1

    Célszerű két mezős unique indexet készíteni, hogy ne legyen duplikáció.
    ezt phpmyadminban a táblastruktúra alatt tudod elkészíteni, vagy SQL utasítással:

    ALTER TABLE kapcsolattabla ADD UNIQUE i_kapcs ( mufaj_id , ismerteto_id )


    E példa alapján a műfaj tábla 1-es azonosítójú rekordjához tartozik az 1-es és 2-es rekordazonosítójú ismertetője, illetve a 2-es azonosítójú ismertetőhöz tartozik az 1-es és 2-es műfaj. És így tovább, lehet variálni.

    Lekérdezni meg egyszerű. Ha az 1-es műfajhoz tartozó ismertetőket szeretnéd listázni:

    select *
    from ismerteto i, kapcsolattabla k
    where k.mufaj_id=1
    and k.ismerteto_id=i.ismerteto_id
    group by i.ismerteto_id


    Ha a 2-es ismertetőhöz tartozó műfajokat szeretnéd listázni:

    select *
    from mufaj m, kapcsolattabla k
    where k.ismerteto_id=2
    and k.mufaj_id=m.mufaj_id
    group by m.mufaj_id


    Az előbb ezt nem értetted:
    A "from ismerteto i, kapcsolattabla k" sorban alias-okat hozok létre, hogy ne kelljen sokat gépelni. Így az alias-al tudok hivatkozni a táblára.

    szintaktika:
    "from táblanév1 alias1, táblanév2 alias2, ..."
  • biomage
    #13881
    most hogy nézem tényleg nincs :D
    akkor nem kérdeztem semmit
  • Cat 02 #13880
    Elvileg a mufaj-ban lesz neked soksok sorod. Ismertetőben én itt nem látok mufajid-t.
  • biomage
    #13879
    egy kérdés :)
    Miért csináljak a műfaj táblába ismertetöid t? amikor az ismertető táblába ott van a müfajid je?

    Upsz már megint hülyeséget kérdeztem :D
    azért hogy a kereső tudja melyik ismertetőt találta meg
  • MerlinW
    #13878
    Olvass vissza.

    mysql_query("delete from mufaj where mufaj_id=$mufaj_azonosito");


    tábla: ismerteto
    mezők: ismerteto_id(int 11), ismerteto_név(varchar 100), ismerteto_szoveg(text), ismerteto_datum(datetime)

    tábla: mufaj
    mezők: mufaj_id(int 11), ismerteto_id(int 11), műfaj_név(varchar 100), műfaj_leiras(text)

    Innentől pedig használd az eszed.
  • biomage
    #13877
    Meglehet azt is oldani egy 1xü php sorral hogy teljes müfajt törlődjön le MYSQLböl
    Letudnád még1x írni a te verziódat? :)
  • MerlinW
    #13876
    "mindemellett továbbra is azt mondom, hogy ha egy ilyen fontos adatot tárolunk, kapjon külön sort, nem kell ilyen rendszerek esetében spórolni az adatbázissal."

    Én végig ellene voltam, csak cáfoltam a "bonyolult törlés megjegyzést":D
  • Vaxi
    #13875
    köszi, átnézem majd őket, régóta terveztem egyébként is
  • MerlinW
    #13874
    Pedig Mysql alap string függvény. Van benne majdnem minden, sub, pos, replace, cilusok, feltételek stb. SQL-ben programozni is lehet ám. Ott vannak a tárolt eljárások, triggerek(eljárások, függvények).

    Az emberek nagy része nem használ semmit az SQL-ből a 4 alapparancson kívül. Pedig nagyon jó dolgokat lehet művelni vele.

    Fusd át a mysql.com documents oldalát.

    SQL trigger példa
    SQL tárolt eljárás és ciklus
  • bracsek #13873
    nem arra csak 15 millió van.
    De bármi ellen van legalább 1 milla ellenérvem.
  • Ability
    #13872
    Flash ellen meg egy 0-val több, mi? :D
  • bracsek #13871
    152 millió ellenérvem van.
  • Cat 02 #13870
    Dehogy, Silverlight-té
    Ám rajta vagyok, de most még simán elboldogulok html+css+php-val, bár most is olyanon dolgozgatok, amibe 100 %, hogy kell js, de talán jquery-vel is meg tudom oldani és nem kell nyers kódot írni (amit nem is tudok :D)
  • Vaxi
    #13869
    na látod, ezt a parancsot nem ismertem, pedig használom már egy ideje az sql utasításokat...
    mindemellett továbbra is azt mondom, hogy ha egy ilyen fontos adatot tárolunk, kapjon külön sort, nem kell ilyen rendszerek esetében spórolni az adatbázissal.
  • MerlinW
    #13868
    Javascript a jelen és a jövő, meg kell tanulni:)
  • Cat 02 #13867
    Akkor hagyom inkább és berakom elsőnek a meglévő értéket, így az lesz elsőre kijelölve.
  • MerlinW
    #13866
    window.formNév.selectNév.options[melyik].selected = true;
  • Cat 02 #13865
    Ezt tudom, de azt kérdem, hogy a select tag-ból ki lehet-e választani valahogy. (tehát a <select>-be írva)
  • MerlinW
    #13864
    statikusan: <option selected="selected"></option>

    dinamikusan (pl. adatbázisból töltött):

    if ($_GET[kiválasztott] == $id_az_sql-ből) $sel='selected="selected"';
    <option <?=$sel?> ></option>
  • QuippeR
    #13863
    én ezt a módszert csak egyszer használtam, akkor checkbox-ok állapota alapján építettem fel a stringet, tehát a törlés sem volt semmivel nehezebb.

    egyébként ebben az esetben a számokhoz tartozó értékek a kódban voltak, nem az adatbázisban (jogosultságok voltak így megadva), szóval nem is tudtam volna joinolni, feleslegesnek éreztem ehhez külön táblát csinálni.
  • Cat 02 #13862
    A select tag-ben meg lehet adni, hogy melyik legyen kijelölve ?
    Mert ~3-4 opció van és amiatt nem akarok for ciklus belerakni.