22786
Html-, css- és php-help
  • bracsek #13781
    néha az nem is baj, inkább mint kicsike legyen :D így nem kell keresni.
  • Jim Morrison
    #13780
    Ja és még valami: A login otletes, csak amikor a bejelentkezes "fel van tolva" tul nagy a click area vagy miafene :D remelem ertheto... :)
  • Cat 02 #13779
    Nekem is csak az ugrott be, hogy kéne a kiemelt hírhez ilyen váltogatós cucc :) Meg talán a tabella fapados, bár korrektül néz ki így egyszerűen is szerintem.
  • karajjj
    #13778
    köszönöm szépen az ötletet, megcsinálom az egészet mozgóra, a hibákról pedig tudok, de mivel jelenleg félkész állapotban van nem igazán foglalkozok velük, majd normálisan megírom, ha belekerül a php is...
  • Jim Morrison
    #13777
    Vaxi bocsánat ! Itt neztem a kodot, es allul eszrevettem, hogy : How long should your post be retained
    Erre én meg kipipáltam a forevort meg beiirtam a nevem és elküldtam :/
    Azt hittem hogy igy orokke meglesz a kod, nem pedig a nemere iirja at, mondvan en csinaltam >/ Bocsi!

    tudom, fail, facepalm, stb...
  • bracsek #13776
    Az echo $txt1 . " " $txt2 .; nem lenne jó. mert ha mondjuk a végén van 1 pont akkor sintax error
    echo $txt1 . " " . $txt2 " " . $txt3 ; szintén sintax error mert a $txt2 után nincs pont így nem köti össze az első és a második stringet.
  • bracsek #13775
    Egyedüli amit zavarónak találtam az a bejelentkezésnél van a fel le húzogató car, annak jobb volna a pozícióját állítgatni és fent elrejteni a tetejét, mert így hogy helyben van csak az alját mozgatja elveszik az a hatása amit el szerettél volna érni azzal a fülecskével hogy azt fentről húzod le.
    És a dokumentum 159 hibát tartalmaz.

    Amúgy jó kezdet.
  • Jim Morrison
    #13774
    jaok
    -----
    <?php
    $txt1="Hello World!";
    $txt2="What a nice day!";
    echo $txt1 . " " . $txt2;
    ?>
    Az echo $txt1 . " " $txt2 .; nem lenne jó? mert ha mondjuk 3 dolgot akarok kiiratni, akkor:
    echo $txt1 . " " . $txt2 " " . $txt3 ;
    ???
  • karajjj
    #13773
    az lesz, 5 kiemelt hír fog váltakozni
  • Jim Morrison
    #13772
    Szerintem a focikkre iirj egy javascriptet, hogy mas kepeket is mutasson rola. Amugy baroo!
  • Jim Morrison
    #13771
    <?php
    $koszonet=5;
    echo "Köszi szépen, egyenlőre a deklarálásnál tartok :)";
    ?>
  • karajjj
    #13770
    na tényleg, ha már eszembe jutott, úgy nagyjából összeraktam a szakdolgozatom html részét és még finomítani fogok rajta bőven, de szerintetek használható? link
  • bracsek #13769
    össze kell dobni egy logint jsp be úgy unom valaki nem csinálja meg? utálom az egész nagyongyors javat.
  • Jim Morrison
    #13768
    Nem osztályhonlapra lesz, ha akarod belinkelem az milyen (drupalos)
  • Vaxi
    #13767
    register

    EZEK NAGYON KEZDETLEGES scriptek, ahogy látható pár perc alatt készültek.
    csak útmutató kb.

    a belépést tárolhatjuk még sütiben is, illetve a védett oldalakon ellenőrizni kell hogy a session['loggedin'] él-e stb.
  • karajjj
    #13766
    egyem a zuzád, ez most pont jóljön a szakdogámhoz :D
  • Vaxi
    #13765
    hát hátha kell neki. :)
  • karajjj
    #13764
    hát végül is nem dől össze a világ, ha nem írjuk oda őket, mert a böngésző felismeri és kiegészíti, de bazz, ezt leírást már törölni kéne :D
  • Vaxi
    #13763
    login
  • Cat 02 #13762
    Szerintem az felesleges egy osztályhonlapra (én nem csináltam)
  • Vaxi
    #13761
    ha bármiben elakadsz, szólj :)
    egyébként írok neked egy kezdetleges forráskódot regi-re meg loginra :)
  • MerlinW
    #13760
    Bannerben nyomogattam a linkeket, ezt találtam

    '96-os a cikk, de jót mosolyogtam. Sok a lezárt tag benne:)


    "A táblázat adatcellái pedig a <TR>-rel megkezdett sorban egy <TD> utasítással kezdődnek és minden cella a következő <TD>-ig - ill. a következő sor elejét jelző elemig - tart, ahol értelemszerűen új cella kezdődik. Az oszlopfejléceknek és az adatcelláknak csak a kezdőutasítása használatos - habár van lezáró utasításuk is (</TH>, </TD>) -, mert a záróutasításuk elhagyható!"


    HTML 0.001?:)) Azért ennek nem kéne fent lennie:D
  • Jim Morrison
    #13759
    thx :D nemhiszem hogy még ma eltudom kezdeni... pedig ha minden igaz holnaptól már él a honlap.
  • Cat 02 #13758
    [URL=http://www.w3schools.com/php/default.asp]Itt inkább ^^[/URL]
    Illetve, ha kell komment, meg hasonlók, akkor mysql-t nézd át.
  • Jim Morrison
    #13757
    -z asszem* :D
  • Jim Morrison
    #13756
    itt kezzdek aszzem
  • Jim Morrison
    #13755
    jó, de még végbélszelem sincs mit csináljak :O
  • Cat 02 #13754
    Írd meg php-ban, én is azt választottam. Nem nagy munka.
  • Jim Morrison
    #13753
    Igazából a hsz csak azért kellen, hogy megtudjam mint gondolnak arrül amit feltettem, ne kelljen mindig a kontakt formot kitolteniuk :)
    A lenyeg a letolteseken lenne, le lehetne tolteni azokat a dolgokat amiket késziitem stb(minialkalmazás játék, meg 3 nagy durranás amit még nem fejeztem be, de ez titok :))
  • Jim Morrison
    #13752
    Ezaz, mindig fel kellene töltenem a fájlt, ha valami kis változtatást akarok.
  • bracsek #13751
    A google nem támogatja hamarosan kezdenek fogyni. Én is kiteszek pár no ie6 logót ahova csak tudok.
  • Cat 02 #13750
    Az a vicc, hogy nekem is, pedig IE alatt szét van (volt, hálistennek :D) esve az oldal.
  • Voyager5
    #13749
    Milyen témájú oldalt akarsz?
    Mert eleinte szerintem jobban jársz sima statikus html+css-el, legalább megismered.
    A regisztráció, hozzászólás dolog szerintem az oldal tematikájától legyen függő. De itt Mo-n jobban jársz ha mindkettőt kihagyod. :D
  • joebacsi
    #13748
    jaja :)
  • karajjj
    #13747
    én saját tapasztalatból mondom, eddigi látogatóim kb 60-70%-a explorert használ, abból is a régebbit
  • Vaxi
    #13746
    html oldallal semmiképpen, mert a html statikus, az általad említett dolgokhoz pedig dinamikus oldal kell.
    szóval legalább php :)
  • Cat 02 #13745
    Nálunk az egyik legmagasabb az FF használók tábora...
  • Jim Morrison
    #13744
    na akkor elmondom, hogy nem egy huude sok lapbol allo oldalt akarok :) Igazabol ugy terveztem legeloszor, hogy lesz 5 html oldal (fooldal, letoltesek, kontankt, stb...). Ezutan arra gondoltam, hogy legyen egy kicsit komolyabb, pl be lehessen regisztralni, ugy kommentet kuldeni egy-egy hiirhez. Ezt viszont nem lehet megcsinálni 5db html oldallal :D (+css)
  • MerlinW
    #13743
    Mekkora kééép:D FF embléma rajzolódik ki a statisztikából:)
  • Vaxi
    #13742
    még így is túl sok az IE, szal arra is optimalizálni kell =(
    az meg okádék egy dolog :|