22786
Html-, css- és php-help
  • Easy Rider
    #13821
    http://code.google.com/intl/hu-HU/apis/maps/documentation/index.htmlhttp://code.google.com/intl/hu-HU/apis/maps/documentation/index.html

    ezt azért nem nehéz megtalálni, a legjobb pedig, ha magadnak írsz egyet :)
  • MerlinW
    #13820
    Cat 02 linkje az ami kell neked.
  • Cat 02 #13819
    Ez olyasminek tűnik.
    Ám keress rá a jquery google map-ra.
  • passatgt
    #13818
    keresek egy olyan scriptet, amivel googlemapson betudok jelölni helyeket, ezekhez lehet leírást írni, és ezeket a helyeket a userek tudják kommentelni, értékelni stb...

    már átnyálaztam google-t és hotscripts.com-ot, nem találtam semmi jót:D

    ötlet?
  • Voyager5
    #13817
    Hivatalosan ternális operátornak hívják, más prog nyelvben is előfordul.
  • bracsek #13816
    A legjobb hogy ezt lehet stringbe építeni

    echo "valami nagyon nagy string aminek a közepebe ".((true)?"kellene":" nem kellene")." egy if de nem kellene megszakítani.";
  • Jim Morrison
    #13815
    Háromoperandusuu operator asszem
  • passatgt
    #13814
    oh zsír, és ezt hogy hívják?
    köszi
  • Jim Morrison
    #13813
    nem is tudtam hogy meg php ban is van ilyen.
  • MerlinW
    #13812
    $melyikoldal=="asd" ? $lang_menu = "dsa" : null;


    magyarázat:
    ha ez teljesül ? csináld ezt : különben ezt
  • Cat 02 #13811
    switch? pl
  • passatgt
    #13810
    igen valami ilyesmire gondolok, de így meg szarul néz ki a forráskódban, mert van olyan, ahol nincs if:D
  • Jim Morrison
    #13809
    if (melyikoldal=="asd") $lang_menu[3] = "dsa";

    vagy valahogy iigy?? :D
    Csak probalkoztam, semmi kozom sincs egyenlore a php hoz... :D
    Szoval ne vedd keszpenznek akkor se ha erre gondoltal (csak igy tudtam ezt rovidiiteni) :D
  • karajjj
    #13808
    what?
  • passatgt
    #13807
    Van egy ilyen ifem php-ben:
    if (melyikoldal=='asd') {
    $lang_menu[3] = "dsa";
    }

    Letudom rövidíteni ezt az ifet valahogy? tehát ne kelljen mindenhol odeírni, hanem csak pl asd: helyette:D

  • Cat 02 #13806
    Php motorhoz is kell ugyanez, szal csináld csak ^^
  • Jim Morrison
    #13805
    vagy vegul is, ha megvannak a gombok, siman attehetem html be kulon és akkor nem csak 50 soros lesz a forraskod, hanem 150. Ugyhogy a regi megoldas lesz :O
  • Jim Morrison
    #13804
    Na megvan mit csinálok majd a honlappal. Megcsinálom a feluletet photoshoppal, azt berakom háttérnek a gombokat meg a menut meg html el :) Amig nem lesz kesz a tokeletes php motoros uber szuper, szerintem addig ez a legjobb megoldas.
  • ldavid
    #13803
    IE6 gyilkos kód! :D

    <style>*{position:relative}</style>
    <table><input></table>
  • Cat 02 #13802
    Ez nekem még picit magas, meg szerintem még felesleges is.

    Vaxi: ez a rewrite nem is vészes :D csak beraktam egy (.*)-ot meg változóhoz $2 kellett. Azt hittem van valami csavar, de ez így jóó.
  • MerlinW
    #13801
    Izé...

    mysql_free_result

    Gyakorlatilag közvetlen felszabadítás. Enélkül csaj a script lefutása után szabadítja fel. Tehát nagyobb és/vagy ciklusba ágyazott lekérdezések, esetén hasznos.

    Továbbá az alacsony erőforráshasználat és sebesség érdekében célszerű az alapvető, ismétlődő lekérdezések tárolt eljárásokkal (Stored Procedure) végeztetni, illetve statikus tartalmak esetén view táblákkal dolgozni.
    SQL triggerekkel is rengeteg időt és energiát lehet spórolni.
  • phoenix1
    #13800
    Opera alatt is szép a scrollbar.
  • Jim Morrison
    #13799
    jaaaa, csak guglin keresgéltem és ezt dobta ki nem tudtam hogy iframe, azt hittem komplett oldal
  • Cat 02 #13798
    Így frame-ben már tűrhetőbb. És IE alatt szép is a scrollbar :D
  • Vaxi
    #13797
    ja hogy iframe :O
    na látod, ezt nem néztem meg...
  • bracsek #13796
    Azért szemét egy alak vagy te. /me elhatárolódik attól aki ezt csinálta mert hát mi tagadás még nagyon mutatja a tudatlanság és lemaradottság jeleit, iframe szerkezet stb... de 10 évvel ezelőtt az egy qva jó oldal volt, még akkor is ha a scrollbar csak explorer alatt színes, és ha van 50 kép akkor 50x van ugyanaz lemásolva... html oldal... annak idején jó volt, és igényes.

    Egy iframe belső framejét belinkelni ide példálózva irtó nagy bunkóság és gerinctelenség. Na de ez saját véleményem, nem kell velem egyet érteni.

    http://ciankali.uw.hu/base.htm
  • Vaxi
    #13795
    potenciális webshop vevők :DDD
    [ természetesen az ilyeneknek soha nem lehetne eladni ]
  • Jim Morrison
    #13794
    Ilyen egy igényes honlap :O
  • MerlinW
    #13793
    A legnagyobb extra csomag évente 14.000 ft, azaz 1200Ft havonta. Gigabites nettel, 2GB tárhellyel. Szerintem teljesen jó így. Másik, hogy fizetős szolgáltatás mellett jár az ügyintézés is.

    Az Ultraweb még működik:)
  • rundll32
    #13792
    Csak nektek, csak most csak itt ha már vége.
    http://extrahurip.ath.cx
  • Cat 02 #13791
    Passz, szerintem ez jobb mert elmondja, leírja, végimegy a kódon. Bár ha angolból nem vagy még olyan jó, akkor parás lehet.

    Merlin: ha nyomok egy free_result-ot, akkor az kikerült a gyorsítótárból is nem ? Ergo ha megint meghívóm az oldalt, akkor újra lekéri, vagy a gyorsítótárazás csak egy oldallekérésen belül van ?
  • MerlinW
    #13790
    Minden Apache és SQL szerver újraindul automatikusan naponta. Ha sűrűbben, azt az adminisztrátor intézi. Egyébként miután rengeteg "amatőr" használja a tárhelyet, teljesen érthető, ha óránként újra van indítva a szervíz. A nem használt/beragadt processek/session-ök felszabadulnak. Ez nem érinti a klienst, észre sem veszed, max abban az 1mp-ben amíg feléled.

    Nem a sok adat miatt, hanem a béna adatbevitelektől, a millió értelmetlen select * -tól, a fetch, sql close, free_result nemhasználásától, stb. Magyarul a kontárok miatt:)

    Huhh, sosem üzemeltetnék ingyenes tárhelyet...:)
  • biomage
    #13789
    Kicsit talán félre írtam, az akartam hogy leállítják, mert annyi adat kerül be hogy le kell.
  • Jim Morrison
    #13788
    ok, csak most a suli gépen fent van a PHP 24 óra alatt. Az nem jó?
  • karajjj
    #13787
    hülyeség, előfordul, hogy egy nap kétszer is megesik a mysql hiba, de általában semmi gond vele
  • Cat 02 #13786
    Nem.
  • biomage
    #13785
    Valaki azt mondta nekem, hogy a 000webhost 5 percenként a MYSQLje újra indul, igaz ez?
    Valaki utána érdeklődhetne ennek.
  • Cat 02 #13784
    Első naptól kezdve nézd végig, érthetően, szájbarágósan magyaráz (jQuery-t innen tanultam/igazából csak átírtam kódokat :D)
  • karajjj
    #13783
    az azért van, hogy a minimális tudású látogatóknak is kiszúrja a szemét, hogy ott kell bejelentkezni :D
  • Jim Morrison
    #13782
    Az is igaz :)

    mindenesetre most php ban megállok a tombok elott, ezt gyakorlom hogy tudjam rendesen, de mivel progizok, lenyegeben a szintaxisok ugyanazok.