22786
Html-, css- és php-help
  • Malakai
    #17422
    Futtatnod kell a hozzávalókat, mint egy http szervert (apache pl), php-t, mysql-t.
    És akkor offline is mindent bütykölhetsz akárcsak az online szerveren.
    Külön-külön is lehet mindent telepítgetni, konfigurálni, vagy használhatsz csomagokat, mint a XAMPP, vagy a WAMP, legalábbis apache+php+mysql kombókhoz, ami a legtöbb fórummotornak megfelel.
  • repvez
    #17421
    tud valaki egy olyan forum motort amit offline lehet testreszabni állitgatni és mikor már minden kész az oldalon csak utánna kell feltölteni?
    És lehetöleg ingyenes legyen , könnyü kezelhetöséggel
  • Spészgószt
    #17420
    Hi!
    Valaki segítsen Pls !
    Dreamweaverben nem tudok vízszintes scroll-t létrehozni!
    Az oldal szélessége fix és kellene egy olyan ablak amiben vízszintesen lehetne húzni a scroll-t, akármit csinálok, mindíg függőlegesen rakja a képeket!!!
  • pxxl
    #17419
    érezd az iróniát :D
  • Csacsi
    #17418
    Köszönöm mindkettőtöknek :)
  • MerlinW
    #17417
    Sok mindent hallottam eddig Joomla-ról, de hogy zseniális.. soha:)
  • pxxl
    #17416
    nem tudjátok, h a zseniális joomla 1.0-ról át lehet állni valahogy gond nélkül 1.5-re?
  • Csaba1990
    #17415
    Kösszi.

    Regular Expression-el lehet hogy lesz még gondom, szal lehet lesz még kérdésem.

    De ez így tökéletesen működik. :)
  • Malakai
    #17414
    preg_replace_callback#007700">("/rgb\((.*?)\, (.*?)\, (.*?)\)/is"#007700">, 'RGBtoHEX'#007700">, $mit#007700">);
    A RGBtoHEX-ben pedig úgy alakítsd át, hogy egy array-t kap és nem három külön értéket. Tehát pl.:
    #007700">function RGBtoHEX#007700">($input#007700">) {
    __$r #007700">= $input#007700">[1[/szin][szin=#007700]];
    __$g #007700">= $input#007700">[2[/szin][szin=#007700]];
    __$b #007700">= $input#007700">[3[/szin][szin=#007700]];
    __// $input[0] preg-nél ugye a teljes string
    #007700">}
  • Csaba1990
    #17413
    Sziasztok akadt egy kis problémám. Meg ma nem is vagyok a toppon szal gondoltam megkérdem nektek van-e valamilyen ötletetek.

    Az lenne a problémám, hogy van egy HTML szöveg, amibe a szín kódok RGB kóddal vannak megadva, de nekem hexa kódba kéne átírnom.
    az RGB-ből Hexába alakító kódom már megvan, csak a szövegbe megkeres és cseréllel van a gondom.

    Így probálkoztam:
    preg_replace("/rgb\((.*?)\, (.*?)\, (.*?)\)/is",RGBtoHEX('$1,$2,$3'),$mit);

    Meg máshogy is de nem tudtam összehozni, mert ahogy gondoltam ez csak szövegre cserél és nem képes futtatni közben függvényt. Azaz képes, de ha így adom meg akkor ezek '$1,$2,$3' null értékkel mennek át, ha meg így adom meg 'RGBtoHEX($1,$2,$3)', akkor meg beírja szövegként és az értékek helyesen megjelennek benne.

    Valakinek erre valami ötlete? Vagy inkább gondolkozzak el másmilyen keresés csere módon?
  • pyrohun #17412
    A vertical-align blokkszintű elemekre nincs hatással.
    Ha fix méretű a div, amibe a tartalmat szeretné betölteni, akkor kb. akövetkező megoldás létezik:

    Div id-je legyen mondjuk container:

    #container {
    width: 900px;
    height: 600pc;
    position: absolute;
    left: 50%;
    top: 50%;
    margin-left: -450px; // ( width / 2 )
    margin-top: -300px; // ( height / 2 )
    }

    Így lesz egy 900x600-as dived, amelyik minden felbontás alatt pontosan középre lesz igazítva, de ennek a hátránya, hogy ha mondjuk csak 700 pixel szélersre nyitja a böngészőt, akkor a dived bal oldaláról le lesz vágva 100 pixel, ahova scrollozni sem tudsz.

    Ezt viszont ki lehet köszöbölni azzal, hogy a container divedet belerakod egy másik divbe, ameinek relative pozicionálást adsz meg és ugyanazokat a width / height értékeket.
  • Cat 02 #17411
    margin: auto; - középre rakja a div-et
    text-align: center; - ami benne van középre rakja, illetve kb minden középre lesz igazítva (div-ek is pl)
    vertical-align: middle;
  • Csacsi
    #17410
    Sziasztok. Azt hogy tudom megcisnálni Css-ben, hogy van egy divem....amiben az oldal van..és azt minden esetben felbontástól függetlenül....középre igazítson? és ami benne van, azt is? Tehát Vertikálisan is...és horizontálisan is.

    Köszönöm előre is.
  • Jim Morrison
    #17409
    te, ez tok gyors :D
  • MerlinW
    #17408
    Életre leheltem a saját Google Wave szerveremet:)
  • Cat 02 #17407
    Nem tűnik rossznak. Bár nekem tökéletesen megfelel ahogy most van.
  • MerlinW
    #17406
    Aki szeretne tanulni egy kicsit, nyílt forráskódú lett a Google Wave. Le lehet tölteni módosítani és futtatni a saját kis wave protokolunkat:)

    (mercurial, ant és java kell neki)
  • SMGBAS
    #17405
    Köszi (:
  • Malakai
    #17404
    7-estől már megjeleníti, viszont 8-ban új bugok is vannak (vagy csak voltak? nem tudom volt-e fix). :)
  • CattiBrie
    #17403
    Szerintem még nem kezeli. :)
  • SMGBAS
    #17402
    Hányas verziótól kezeli az IE rendesen a png-ket?
  • Culram #17401
    Sziasztok! Szeretnék egy input mezőt élőben Javascripttel megvizsgáltatni karakter hosszúságra úgy hogy a kimenettől függően további intézkedéseket tudjak hozni. Pl: van az input beírom a szöveget (sárga jelzés), és ha elérte 11 karakter hosszt (zöld jelzés), ha a 11 karakterhosszt elérte (vagy zöld triggerre vagy true/valid) akkor tudjam a kimenetét használni további lépésekhez, például: adatbázis beíráshoz/ellenőrzéshez.
    Köszönöm, nagyon sokat tudnátok segíteni.
  • daxan
    #17400
    Már működik! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
  • Balumann
    #17399
    Tényleg, azt már nem vettem észre :D Dreamweaver sajnos nem zárja be, de már rájöttem, hogyha nem zárom be akkor enter után beljebbre ugrik, úgyhogy látom, ha lehagytam.
    Lehet én is kipróbálom ezt az Aptana -t viszont, mert php -ban nem segít valami hatékonyan ez a Dreamweaver, csak kérdsé hogy át tudok-e szokni :-8
  • Voyager5
    #17398
    Köszi!
    Mea Culpa, kihagytam azt a részt, hogy submit buttonnak name, és isset($_POST['submitbuttonneve']) ...
    beleakartam írni, de lemaradt.
  • Cat 02 #17397
    Én egy idézőjel/2-t is lehagytam, szr vagy :D Amúgy Aptanat használok és ha megnyitok egy zárójelet, idézőjelet, taget akkor be is zárja egyből szal no para :D

    @ #17396

    if (!empty($_POST['datum']) && !empty($_POST['szall']))
    {
    sql utasítás
    }


    Így van ?
  • daxan
    #17396
    Nem működik. Már egy csomó megoldást próbáltam, de továbbra is küldi az üres adatokat.
    Első:
    if (!empty($_POST['datum']) && !empty($_POST['szall']));

    Második:
    if ($_POST["datum"] == "" || $_POST["szall"] == "" || $_POST["bevet"] == "" || $_POST["kiad"] == "" ||) {
    echo ("Hiányzó adatok!");

    Próbáltam már az if (isset($_POST)) szerkezet elé és után tenni a kódot...de semmi :(
  • Balumann
    #17395
    Pont jutott eszembe, hogy egyszerűen mindig lehagyok egy bezárójelet valahol amikor ilyet írok, és most látom, hogy te is lehagytad a $_POST['fontosadat'] után! Ezekszerint nem vagyok egyedül ezzel :DD

    Egyébként arra én is hamar rájöttem, hogy a !empty -t kell használni a !isset helyett. Ennek az isset -nek nem is nagyon van értelme, minek ellenőrizzem azt, hogy létre jött-e, ha nincs szükségem arra, hogy legyen is valamilyen értéke?!
  • Cat 02 #17394
    Szvsz egy sima if (!empty($_POST['fontosadat'] && !empty($_POST['masikfontos adat])) elég.
  • Malakai
    #17393
    A kód mindig lefut amiatt amit Voyagernek írtam, akkor is, ha a form nem lett elküldve.

    Ezen kívül pár nagyon fontos lépés hiányzik, hogy ellenőrizd a formot, olyan adatot küldtek-e el, amit vársz is és nincs-e benne semmi rosszakaró kód. Az, hogy az adatot POST methodal küldöd még nem védelem sajnos.
    Ha angol leírások jók, akkor php sanitizing input data, php form validation, php sql security kifejezésekre érdemes keresgélned.

    Az a minimum, hogy egy mysql_real_escape_string() funkciót ráengedsz minden adatra, ami kapcsolatba kerül mysql-el.
    De ha azaz adat még visszakerül valamilyen módon a honlapra, akkor további intézkedések kellhetnek, ez a smashing magazine cikk segíthet azokban.
  • Malakai
    #17392
    Ejnye Voyager ez rossz tanács. A $_POST tömb mindig létezik, akkor is, ha a request method nem post, isset($_POST) nem lehet vizsgálni, hogy egy form el lett-e küldve (akkor már daxan eredeti megoldása is jobb). Inkább a form submit buttonjának nevére érdemes nézni, hogy az is tuti legyen, hogy a megfelelő form lett elküldve.
  • Cat 02 #17391
    Nem is neked válaszolt :D

    Nem, nem kell neked semmit a head-be rakni, simán az oldalon ahova szeretnéd beírod, <div> php cucc </div> kódot amit lentebb írtam. Csak arra figyelj, hogy a fájl kiterjesztése .php legyen.
  • daxan
    #17390
    Köszi a segítséget!
    Az adatfeltöltés működik. A lekérdezés is megy. Most az a problémám, hogy ha frissítem vagy újra megnyitom az oldalt, akkor üres adatokat küld az adatbázisba. Erre milyen megoldás van?
    A kód most így néz ki:
    <?php
    if (isset($_POST))
    {

    $honap = ($_POST["honap"]);
    $datum = ($_POST["datum"]);
    $nyitegy = ($_POST["nyitegy"]);
    $szall = ($_POST["szall"]);
    $bevet = ($_POST["bevet"]);
    $kiad = ($_POST["kiad"]);

    mysql_query("INSERT INTO adatok (honap, datum, nyitegy, szall, bevet, kiad) VALUES('$honap', '$datum', '$nyitegy', '$szall', '$bevet', '$kiad')") or sqlerr(__FILE__, __LINE__);
    }


    ?>
  • BEE LEE
    #17389
    Bocs, de nekem ez nagyon magas :)

    egy egyszerű naptárt kerestem és nincs. a google naptár nem tetszik.
    ezt egy oldalon találtam és azt írták, hogí működik.

    szóval a kérdéseidre nem tudok válaszolni...sorry
  • BEE LEE
    #17388
    Még nem próbáltam, csak nem tudtam, hogy oldjam meg, ha az oldalon van egy adott hely, ami az említett méret és itt jelenjen meg.

    tehát akkor a head-be <style></Style> közé beillesztem ezt: <div style="height:270 px; width: 220px"> <?php include("naptaroscucc.php"); ?> </div> és úgy működik?
  • Voyager5
    #17387
    Először is: <? ?> helyett <?php ?> -t használj.

    if ($_SERVER["REQUEST_METHOD"] == "POST") helyett:
    if (isset($_POST)) -ot.

    Az sqlesc és az sqlerr az micsuda? Egy-egy fv?

    Nemtudom vannak-e include-olt állományok, de mysql_connect nélkül nehéz lesz bármit is táblába írni.


    $link = mysql_connect('localhost', 'mysql_user', 'mysql_password');
    if (!$link) {
    die('Could not connect: ' . mysql_error());
    }
    echo 'Connected successfully';
    mysql_close($link);


    A másik meg, hogy minden bevitt adatnak kell egy egyedi "id". Arra gondoltam, hogy úgy kellene megoldani, hogy az sql-ben megnézi, hogy mi volt az előző sor adatainak id-je és ahhoz ad +1-et. Ez jó megoldás, vagy van egyszerűbb is?

    Ezt hívják primary key-nek SQL-ben, a sorszám növelést meg eltudod érni szintén SQL-el auto increment-el
    pl: (sql syntax)

    CREATE TABLE IF NOT EXISTS `tablad_neve` (
    `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
    `mezo1` varchar(255) DEFAULT NULL,
    `mezo2` varchar(255) DEFAULT NULL,
    ...
    PRIMARY KEY (`id`)
    ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;
  • Cat 02 #17386
    Ez így jó, ha szeretnéd még külön formázni, akkor kell CSS, de ennek mennie kéne.

    Ha meg be szeretnéd rakni egy div-be, akkor
    <div style="height:270 px; width: 220px"> <?php include("naptaroscucc.php"); ?> </div>

    //bár így nem szabványos, szóval ajánlott a head-be <style></Style> közé rakni a formázást.
  • BEE LEE
    #17385
    Sziasztok. segítségre lenne szükségem.

    találtam egy naptár kódot. PHP.
    Na ebben sem vagyok otthon.

    Ha eztígy simán elmentem egy php fileban, az úgy jó, vagy a közepéről a ...print "<TABLE CLASS=naptar...részt html/css részbe kell tenni?

    És ha egy 220x270divbe szeretném tenni, akkor a html-ben hol/hogy hivatkozok rá?

    már ha érthető voltam :)
    köszi

  • Cat 02 #17384
    Rakjál minden hova echo-kat és nézd meg, hogy egyáltalán belép-e az elágazásban. Elvileg, ha hibás az SQL utasításod, ki kéne írni a hibát.

    Elvileg lehet, csak akkor nem tudom milyen mezőbe fogod beszúrni.
    Ciklusba berakod és $_POST['id'.$i++];
  • daxan
    #17383
    Sziasztok! Kezdő php-s vagyok. Most próbálkozom egy program megírásával, de megakadtam. Az alábbi kód egy form oldal egy része, ami elvileg a form-ból küldött adatokat adná hozzá az sql adatbázishoz...de valamiért nem adja hozzá. Mi a hiba? A másik meg, hogy minden bevitt adatnak kell egy egyedi "id". Arra gondoltam, hogy úgy kellene megoldani, hogy az sql-ben megnézi, hogy mi volt az előző sor adatainak id-je és ahhoz ad +1-et. Ez jó megoldás, vagy van egyszerűbb is?


    <?
    if ($_SERVER["REQUEST_METHOD"] == "POST")
    {

    $honap = sqlesc($_POST["honap"]);
    $datum = sqlesc($_POST["datum"]);
    $nyitegy = sqlesc($_POST["nyitegy"]);
    $szall = sqlesc($_POST["szall"]);
    $bevet = sqlesc($_POST["bevet"]);
    $kiad = sqlesc($_POST["kiad"]);

    mysql_query("INSERT INTO adatok (id, honap, datum, nyitegy, szall, bevet, kiad) VALUES('$id', '$honap', '$datum', '$nyitegy', '$szall', '$bevet', '$kiad')") or sqlerr(__FILE__, __LINE__);
    }
    ?>