22786
Html-, css- és php-help
  • moyothomas
    #17302
    ezzel semmire nem megyek.

    Meg van, hogy milyen méretű, viszintes, függőleges, stb?

    ITT találsz párat.
  • Malakai
    #17301
    Pl itt van pár css only menü Stu Nichollstól.

    Egyébként ha még javascript is, szerintem akkor is elég rossz amit az a program generál.
  • repvez
    #17300
    Dreamveawer MX2004
    PM ment
  • moyothomas
    #17299
    miyen progiban szerkesztesz?
  • moyothomas
    #17298
    küld át, hogy milyet szeretnél.
  • repvez
    #17297
    Épp ez az hogy nem tudok semmilyen bonyolult menüt késziteni.
    Ezt egy progival csináltam ami kidobta a kodot.
    Se js se CSS-hez nem értek jelen pillanatban egy fikarcnyit sem.
    pár honapja tanulom még csak a HTML-t is igy ott is vannak még fehér foltok.
  • moyothomas
    #17296
    miért js-es menüt akarsz?

    ezt css-ben 1xű kivitelezni.
  • repvez
    #17295
    na én is kiprobáltam az exprolerben látszik, de a deramweavorben nem a desing nézetben csak egy villogó kurzor.
    És explorerben is csak a bal felsö sarokban jelenik meg nem abban a cellába ahova tettem a kodot.
    Hol vannak azok a beállitások amik a poziciot lehet állitani.
    Nekem az ékezeteket jol jeleniti meg viszont a menü nyilait nem.
  • moyothomas
    #17294
    köszi, akkor ezt inkább kihagyom :)
  • Malakai
    #17293
    Nem, google webfonts-on keresztül természetesen csak az ő általuk felsorolt fontokat tudod elérni.
    A @font-face megoldással tudod azt berakni.
    A google is azt használja, ha megnézed mire mutatnak az adott linkek, azok csak css fileok a @font-face résszel benne.

    Viszont lényeges, hogy nem minden font kompatibilis a módszerrel, vagy nem minden böngésző tudja használni az adott fontot. Arról nem is beszélve, hogy nem minden ingyenes fontnak olyan a license, hogy fel lehet használni honlapnál, mivel nem ugyanaz a nyomtatás és nem ugyanaz a honlap, ahol az adott font áttöltődik a kliens gépére is.

    Épp ezért ha fontokat böngészel olyan helyen tedd, ahol kimondottan feltüntetik ezen paramétereket, vagy kimondottan a webes felhasználásra van az adatbázis. Az urbanfonts nem ilyen.
  • moyothomas
    #17292
    Sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem.

    ezt a fontot szeretném használni az oldalon egy linkhez.

    ebben a leírásban a ...href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Tangerine...
    helyére az említett font url címét adjam meg?

    ilyen (.../css?family=Tangerine) ebben az esetben nincs, akkor?

    köszi
  • Voyager5
    #17291
    Vannak köztük jók és rosszak is.
    Én speciel már nagyon unom, mind a Myriad fontokat, mind a nyitóoldalakról visszaköszönő Apple cuccokat, és a 5000x5000 px-es RSS, follow me on twitter gombokat, + a minimum 500px height-es footereket. Valaki(k)nek meg ez tetszik :D
    Ez van.
  • Malakai
    #17290
    Egy absolute pozícionált menüt hoz létre és a beállításai közt van, hogy azt hova tegye.
    Body után inkább ne másold, vagy bodyban valahova, vagy headben valahova.
    Most gyors kipróbáltam és itt működik bemásolva, bár az ékezeteket rosszul kezeli.
  • repvez
    #17289
    hát csináltam egy ures html oldalt és bemásoltam az egész kodot a headbe is a bodyba is a body után is de nem jelenik meg semmi sem.
    a másik amit nem értek hogyha az egészet bárhova rakhatom akkor hogyan fogja tudni hogy én a lapnak melyik részén szeretném hogy legyen a menü,melyik cellában stb..
  • Malakai
    #17288
    Végülis mindegy hova rakod, mindenképpen a <body> végére szúrja be a menü kódját, tehát mehet az egész a <head>-be, vagy a <body> végére, mindegy.
    Egyedül a <noscript> menjen oda, ahol szeretnéd megjeleníteni a szöveget, arra, ha valakinek nincs javascriptje.
  • repvez
    #17287
    menü
  • Malakai
    #17286
    Muta a kódot, amit kiad! (pastebin)
  • repvez
    #17285
    odáig eljutottam, de azt nem tudom, hogy a kiadott kodot teljes egészében oda kell e beásolni ahova a menüt szeretném vagy vannak részei amit külön kell választani és mondjuk a <head>-be kell másolni vagy a kod elesjére stb...
  • Cat 02 #17284
    Forráskódba ugyanúgy.
  • repvez
    #17283
    Leszedtem ezt az ingyenes progit és készitettem is vele egy menüt, de nem tudom hogy a kapott kodot hova és hogyan kell beilleszteni.

    menü bulder
    Eddig csak alap html-t használtam itt meg már van java ahhoz meg nem értek egyáltalán
  • Malakai
    #17282
    IE6 gond.
  • moyothomas
    #17281
    és még egy kérdés:

    mostanában ahogy látom, nagyon divat a nagyméretű fontok használata a weboldalon. Ráadásul rengeteg helyen használják ugyanazt a typot.

    Kinek mi a véleménye erről a dizájnhullámról?
  • moyothomas
    #17280
    a minimális alatt pl.: 1024x768-at értettem.

    más...a fixált div szintén csak az ie6 alatt gond, vagy a 7es alatt is?
    köszi
  • Malakai
    #17279
    A minimálist nem tudom pontosan, hogy érted...
    Lehet flexibilis az oldal különböző felbontásokhoz (%), @media queries modern böngészőkben, vagy persze egy fix szélességre optimalizálni, ez 1024-es képernyő felbontásra érdemes még ma is, hiába elterjedt már a widescreen, amit persze a célközönségtől függően lehet módosítani.
  • moyothomas
    #17278
    szerintetek milyen felbontásra érdemes optimalizálni?
    Minimális?
  • Malakai
    #17277
    Screenshot / reverse engineer. :)
  • Cat 02 #17276
    Kódolt le a képet pixelenként és töltsd be úgy, az a biztos :D
  • moyothomas
    #17275
    ja, néha még sza..akodok az ie6 miatt, de végül is,
    aki azt használ, meg is érdemli, igaz...

    húúú...mekkora kő esett le a szívemről :)
  • Culram #17274
    csinálj egy flash oldalt, ami php/mysql segítségével veszi kis a képek elérési útvonalát. Bár ha valakinek nagyonnagyonnagyon kell a kép az úgyis megszerzi.
  • Cat 02 #17273
    Vagy letiltod a Javascriptet és meg van oldva :)

    thomas: sose, aki IE6ot használ haljon meg, de egyébként biztos működik, mert elég híres :D
  • moyothomas
    #17272
    Aki csak felhasználó, nem fogja érdekelni a képed.

    Akinek kell az már nem "sima" felhasználó, ő pedig tudja, hogy mit tegyen :)
  • Orionk
    #17271
    nem is akartam megkérdőjelezni a többieket.
    Tudom, hogy itt értenek ehhez az emberek, ezért jöttem ide. :)

    Én csak azok elől akartam védeni, akik felhasználói szinten használják a böngészőt.
  • moyothomas
    #17270
    Mint már írták sokan, nem tudod kivédeni, csak ha nem rakod fel :)

    A vízjel megoldás arra, hogy bárki láthatja a képet, de roncsolás nélkül szinte eltávolíthatatlan.

    Hidd el, akik itt írnak, tudják mit írnak!

    Én is tudom. Mit kérdezek :)
  • Orionk
    #17269
    Igen, abból a szempontból is későn írsz, hogy a lentebbi linkek, amiket beraktam, azok már vissza lettek alakítva.
    TEhát a linkek mögött levő oldalak már ujra normálisan működnek.

    De ráhagytam. Megcsináltam a plusz html oldalt, amire nincs hivatkozás, csak én tudom a címet. Oda beraktam a képet, és se bal, se jobb klikket nem lehet rajta csinálni.

    Az igaz, hogy Page source al meg lehet nézni, hogy mi a kép neve, és akkor az url-t módosítva már le is lehet menteni. De erre nem jönnek rá azok, akiknek odaadom.

    Arra rájöhetnek, hogy bal egérgombbal a képet be lehet húzni a böngésző címsorába és le lehet menteni, de azt nem tudtam kivédeni.
    Valamint természetesen a print screen is szóba jöhet.

    A vízjelet meg nem próbáltam.
  • moyothomas
    #17268
    Sziasztok!

    Van e vkkinek tapasztalata (vagy ismerete) az ie6-ban png kezelésről?

    A megoldást tudom (...iepngfix.htc), csak még nem használtam eddig.
    Működik rendesen?

    Köszi!
  • Cat 02 #17267
    Látom későn írok de: rakj rá egy vízjelet azt kész :)
    Vagy nevezd el qjatwiuthegiorsjhzikl.jpg-nek és töltsd be PHP-val kicsibe.
  • Malakai
    #17266
    Rémlik, hogy máshol is láttam, de lehet behaluztam. :)
  • Lyukasbogrács
    #17265
    úgy látszik ezt csak az ff tudja, opera, chrome nem, mást nem próbáltam.
  • Malakai
    #17264
    A képen helyezed el a logód/neved úgy, hogy az (általában átlátszóan) takarjon részeket a képből. Igen romboló hatású módszer, sokan utálják. Meg képfüggő, hogy utána mennyire lehet képszerkesztő programmal eltüntetni a vízjelet.
  • Orionk
    #17263
    Az 1 és 2 módszer világos.
    A vízjelezés alatt arra gondolsz, hogy a html oldalba tegyem bele?

    Lentebb is írtam, hogy tudom persze, hogy ellopják, egyértelmű, hogy nem teszem fel, csak 1-2 felhasználó elöl akarom elzárni, akik alig értenek ezekhez a dolgokhoz.

    Viszont azt még felérik ésszel, hogy bal egérgombbal a cimsorba húzzák a képet.