1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • Met
    #57
    Kép: tv kimenetes videókártya, a tv-be rca segítségével
    Hang: attól függ milyen kimenet van a kártyán szabad, rca, jack, koax és mit tud fogadni az erősítő
  • Gladiator
    #56
    na még egy kérdés. géppel hogy tudom összekötni? milyen kábel kell, és hova kell bedugni?

    sony erősítő
    abit ic-7g alaplap
    audigy 2 hangkártya
  • Met
    #55
    Én a Vas elejével szoktam tesztelni, olyan mint a mozikban, hogy a lábaddal is érzed a mélynyomót:D
  • Punkerwork
    #54
    valami ütős filmmel teszteld a hangrendszert, mi tegnap a Szemtől Szemben 5 perces utcai harc jelenetét használjuk erre a célra (arra az 5 percre kapta a legjobb hang Oscar-t :)
  • Alien
    #53
    jó filmezést
  • Gladiator
    #52
    na, most már működik minden, köszépen a segítséget mindenkinek.
  • Gladiator
    #51
    ok, köszépen. most megyek kábelt venni, mert amit haver hozott, annak az egyik vége vmi teljesen más csatlakozós, így csak az egyiket tudom bedugni.
  • Alien
    #50
    DTS: Digital Theater Systems
    A DTS ugyanúgy 5.1 mint a Dolby Digital, de a bitsűrűsége nagyobb (768-tól kezdődik szemben a Dolby Digital-al ami 384 vagy 448 ), ezért több helyet foglal a dvd-n, de dinamikusabban szól mint Dolby Digital. Kell támogatnia az erősítőnek, különben nem szól ha nem támogatja. Persze természetesen a Dlby Digital hangzása sem kutya :D De ha a lemezen DD is meg DTS is van, akkor mindenképpen a DTS-t ajánlom :)

    DTS ES pedig 6.1-es hangzást biztosít hasonlóan a Dolby Digital EX-hez.

    Írtad, hogy nem szól a DTS-nél, de az érősítőd tudja. Próbáld ki majd az optikai kábellel , szerintem úgy menni fog, nekünk is optikai kábellal van összedugva.
  • Gladiator
    #49
    minden dvd-m, eredeti. haver most hozza az optikai kábelt
  • Met
    #48
    Lehet, hogy nincs rajta az a hangsáv ha biztonsági másolat, ha eredeti akkor lehet, hogy kell hozzá az optikai hangkábel.
  • Gladiator
    #47
    meg mért hallok csak kussolást, ha pl. a gyűrűk urán azt állítom be? erősítőm támogatja, dvd támogatja.
  • Gladiator
    #46
    na, jó ezt én is tudom, mert rá van írva az erősítőre, de mitől jobb az 5.1-esnél?
  • Met
    #45
    digital theather systems
  • Gladiator
    #44
    szentem olyan rugós baszba kell dugni. ilyen nagy műanyag van a hangfal kábelének a bégén, azon két lyuk. de mind1, jó lesz ez már, hogyha gyerek meghozzá az optikai kábelt. már sikerült mindent megcsinálni, már a tv is a hangfalakon szól, csak a kábelre várok.

    kösz szépen mindenkinek.

    még egy kérdés:

    mi az a DTS?
  • Met
    #43
    Az erősítőn az audio in be kell dugni a 2 rca dugót, a hangfalakat meg az audio outra kell kötni, mivel kapcsolódnak az erősítőhöz? rca dugóval vagy a drót végét be kell dugni egy olyan rúgós baszba?
  • Gladiator
    #42
    na, helyzet:

    DVD-men van egy sárga egy fehér, meg egy piros RCA kimenet. pirosat fehéret bedugtam az erősítőbe, és egy olyan nemtomhogyhívják-fekete-ilyen-soros-csatlakozóval meg a dvd-t öszekötöttem a TV-vel. szal van kép, meg két hangfalból hang. az erősítőn 5 irány van. elől jobb-bal, hátul jobb-bal, meg közép. de csak kettőt tudok a DVD-vel összedugni. meg nem igazán érzem, hogy más szólna a két hangszóróból.
    film: matrix: reloaded angol 5.1
    szal én nem értek hozzá, de ti majd megmondjátok.
  • Gladiator
    #41
    megpróbálom.
  • Met
    #40
    A lejátszóból a képet rca-val a tvbe viszed, a hangot meg az erősítőbe.
  • Gladiator
    #39
    ja, ésd köszi a segítséget.
  • Gladiator
    #38
    na, hát optikai kábel az nincs itthon, azt haverom hoz délután.

    a hangfalakat összedugtam az erősítővel, az erősítőt a mélynomóval. rca kábellel akartam összedugni a dvd-t meg az erősítőt, de az erősítőn csak videó meg tv bemenet van, dvd nincs. szal majd meglátjuk, mert egyáltalán nem szólnak a hangfalak, csak a tv
  • Alien
    #37
    "Aztán a dvd lejátszódól rca kábellel átvinni a hangot az erősítőbe vagy ha van koaxiális hangkimenet a lejátszón és bemenet az erősítőn akkor azzal"


    vagy optikai kábellal :)
  • Met
    #36
    Ha a drótok végén van valami színkód és az erősítő hátulján is színkódosak a csatlakozók akkor nincs más dolgod mint színre színt kötni. Aztán a dvd lejátszódól rca kábellel átvinni a hangot az erősítőbe vagy ha van koaxiális hangkimenet a lejátszón és bemenet az erősítőn akkor azzal.
  • Gladiator
    #35
    előre szólok, hogy nem értek hozzá, szal:

    olyan 2-3 éve karácsonykor vettünk ilyen 5.1-es hangfal izét, erősítővel meg minden, azóta se volt úgy összedugva, hogy normálisan szólt volna. viszont tegnap voltam a media marktban, ahol kipróbáltam egy házimozit, és iszonyat megfogott, szal elhatároztam, hogy itthon is megcsinálom, de nem tudom hogy kell. vhogy vázlatosan leírhatnátok, mert a használati utasítása már nincs meg. SONY amúgy minden cucc. TV+hangfalak+erősítő
  • NormalisEmber
    #34
    Mélynyomóval pedig szerintem érdemes várni, és külön megvenni ha arra is összegyűlik a pénz(ha házimozira kell akkor a yamaha ismét szóba jöhet).
  • NormalisEmber
    #33
    képek

    hangfalak:
    8.3

    wh2
    center

    háttér
  • NormalisEmber
    #32
    ja bocsi, a yamaha erősítőt nem a netdepóról vettem hanem egy hírlevélről amit az www.ittveddmeg.hu-ról kaptam.
  • NormalisEmber
    #31
    Ha már elhangzottak márkák, én szívesen hozzátenném a wharfedale-t(diamond sorozat,8.3 előre és wh2 szett hátra+center), erősítőben pedig mindenképpen egy olcsóbb "csak" 5.1-es yamaha-t, és valami dvd lejátszót (ez akár egy olcsóbb 15ezer körüli is lehet)

    Ennek összköltsége(netdepo-s árakkal számolva :
    link

    hangfalak : 56900(diamond 8.3)+ 33900 (wh2 háttér+centet) + 49900(yamaha RXV 350 5*100W dd+dts 5.1) + ~15000 (dvd játékos) = 155700 (bruttó)

    Ennek a szettnek a gyenge pontja a wh2-es center+háttér, de azt késöbb ki lehet cserélni.
  • Met
    #30
    Kicsit gondban vagyok a subwoofer elhelyezésével. Azt tudom, hogy nem célszerű dolog a hangfal útjába tenni valamit mert a hang visszaverődik rá. A subon van oldalt egy ''hálós'' rész gondolom hangszoró van alatta, nem látok át rajta és hátul egy luk, gondolom ez a reflexcső.
    Egy Thomson 680HT házimoziról van szó
  • zaki
    #29
    1ébként pontosan erről van szó:

  • zaki
    #28
    nekem ilyen házimozim van. szeptember-október körül vettük az Auchan-ban 100 ezer forintért. sok helyen járkáltunk, ernnyi pénzért jobban nem találtunk. Media Markt-ban ugyanezt a készüléket 139.900-ért láttuk, mikor másnap bementünk vmilyen kábelt venni. hát nem semmi. fater valamelyik nap volt a Budaörsi Auchan-ban, 139.900 volt akkor is. pedig ott vettük pár hónappal ezelőtt... maga a kézülék sztem szuper, gyönyörűen tisztán szól, nagyon meg vagyok vele elégedve. csak az a baj, hogy nem tudok számítógépről 5.1-es hangzással lejátszani semmi sem, mert ugye ez sima "asztali" házimozi rendszer, nem számítógéphez van, és nem tudom sehogyesm rákötni
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    nem fogok a szomszédok nem igazán érdekelnek. Meg annyira nem akarom hangosan hallgatni! Engem a pénzügyi oldala aggaszt ...
  • CSOCSO
    #26
    de lehet...
  • Mas-Thief
    #25
    Nem Kevlar véletlenül?
  • Mas-Thief
    #24
    Azért nem kell lemondani róla, még panelban sem! Ha most erre vágysz, én még véletlenül sem szeretnélek lebeszélni róla. Van egy bizonyos idő napközben, amikor jó hangerőn nézheted a filmeket, mert nem kell, hogy érdekeljen. Csak este szoktak szólni. Viszont este a jó filmet nézni. Tényleg ne mondj le róla!
  • CSOCSO
    #23
    nekünkis jovolta magyar..állatul szolt..csak a 200 as jamo jobban szolt...dinamikusabb volt....és ehhez képest kisebb... igaz az egyik ilyen durva papir konyuszos mig a JBL műanyag vagy valami hasonló
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    nekem is ez a bajom a "hobby" val. Eddig csak a gép volt de most gondoltam na karácsony! Azt ensze neked baszhatom. De kössz a segítséget!
  • CSOCSO
    #20
    nekünk Omagyar volt 150 cm magas volt.. két 30 as méllyel és 250 watt volt..kiégtek..ennyit errőll..vettünk 200as jamo-t és jobban szoltak mint a másik.. pedig a másik nagyon zoralul nézett ki..és szinte egy árban voltak
  • CSOCSO
    #19
    hangfalak: márkák: JBL, Jamo, Wharfadale stb... wattilag??? center: 100, rear L,R: 80
    Front L,R :150
    subb: 200
    ez egy jó közepesnél nagyobbacska szobára méretezve.. és ez elég zoralul szól... nekünk elől nem 150 hanem 200 volt és a mélyláda is nagyobb volt de annyi nem kell.. a feléig nem tudtuk tekerni a hangerőt mert a magas már fájt a mély meg levertea szomsédot az ágyból..hja és fájt a hátunk tőle:)
  • Lantee
    #18
    Most az egyik cég árulja Comboként az ONKYO S500-aws DVD lejátszóját + egy fasza kis erősitőt 200.000,-Ft-ért, az ONKYO S600-ast + 6.1-es erősitő 239.000,-Ft-ért.

    Szerintem én erre cserélem le a jelenlegi kis Sony rendszert
  • Mas-Thief
    #16
    Na ez az! Meg, hiába akarok gyűjteni egy prodzsektojra, meg hájend hifire (főleg bakelittel), és több száz wattos házimozicuccost külön erősítőkkel, hiperszuper, ha nincs valakinek hozzá szobája. Mert az egészből csak búgás lenne. Én már így is kivívtam a szomszédok ferde nézését minden reggel. Háááát... panelban nehéz az élet ilyen hobbival.