1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • Phat Smoker
    #377
    jók azok! bár tény, hogy nem árt egy kifejezetten hangfalakra specializálódott cég termékei közül választani!
  • Gabyee
    #376
    A Yamaha nem valami jó hangfal fronton(állítólag)
  • Met
    #375
    ez jóbban néz ki csak amiatt a fekete erezett minta miatt olyan oldschool :)
  • Breki33
    #374
    Mutstok egy másikat



  • Breki33
    #373
    Én nem akarok venni csak láttam a katalógusban

    Amúgy meghallgatni nemis tudnám
  • Phat Smoker
    #372
    a subwooferen az ott lent húsdaráló ? :D
  • Phat Smoker
    #371
    hallgasd meg a hangzását, ha tetszik vedd meg! :)
  • Alien!
    #370
    esztétikai környezetszennyezés...
  • Gabyee
    #369
    mozira biztos fa*&a
  • Breki33
    #368
    Ilyenje van valakinek?

  • Gabyee
    #367
    -nagyon mocsokúl néz ki,mint egy nyalóka-
    eztet akartam írni csak hát....
  • Gabyee
    #366
    nem,használtan vettem egy bizibe:P
    egy-két dolgot állítgatok rajta és nagyokat kattog ez normális?
    amúgy elég jó állapotban van,kaptam magyar kézikönyvet,távirányítót(nagyon mocskokúl úgy néz ki mint egy nyalóka:)
    lehet hogy a hangfalakat rendelem a netről,még nemtom:(
    a kettős kábelezésűek mennyivel jobbak?megéri azokat venni vagy csak parasztvakítás?
    ha pesti vagy mondhatnál pár címet hova érdemes bemenni és meghallgatni pár szórót úgy hogy ne zavarnának ki:D itt kméten nem sok bolt van.
  • LittleL
    #365

    Interneten rendelted ?
    vagy hol vetted egyáltalán ?
  • Gabyee
    #364
    Megvan a Yami 430-as,király kis ketyere:)
    Mostmár csak valami jó hangcucc kellene:(
  • LittleL
    #363
    upsz,
    ehhez nem értek, pontosan mit is szeretnél elérni
    ezzel a frissítéssel ?
  • LittleL
    #362
    oké,
    persze hogy nembaj, hogy ide írsz,hiszen ezért vannak a fórumok.
    ha kérdés felmerül, írjál csak.
  • Gabyee
    #361
    Köszi a válaszod,majd megrágom a doldot:)(bizonytalan)Az a baj hogy nem tudok meghallgatni másfajta hangfalakat és így elég nehéz:(
    A Yamit viszont a héten megszerzem!
    Ha kérdésem lesz akkor majd írok ide be(ha nem baj)
  • Joe49
    #360
    Hello mindenki!

    Érdeklődöm, hogy az AIRIS L 103E Asztali DVD lejátszó upgrade frissítést (2005-ös, új verzió!) MAGYAR nyelv támogatása (felirat kiválasztása az 'ANGLE' gombbal) feltehetem-e? Mivel én egy műszaki Antitalentum vagyok, adjatok egy-két használható infot!!

    Üdv:
    Samu40, Pityúri
  • LittleL
    #359
    hmmm, megnéztem, és szerintem nagyon jó kis hangfqalszett.

    Pláne ha beteszed egy 16nm -es szobába, az bőven elég lesz oda,
    tán még a vakolatot is leszedi ha fetekered a hangerőt.

    És tejseítménye is megfelelő. Látom ezeken a frontokon már van mélynyomó,
    tehát akkor nem szükséges venni külön mélynyomót.

    Bár lehet venni hozzá késöbb, és az erősítőn ilyenkor be lehet állítani, hogy
    például a 130 Hz alatti hangokat nem a frontokra küldje, hanem a mélynyomóra..

    De szerintem ezzel a hangfalszettel nagyon jól jársz.

    Ja..És látom meghallgattad a JVC -t. Yamahát sokan díycsérik, és
    sok van belőle a piacon, megbízható márka, úgyhogy ha valamikor el kell
    adni, akkor könnyebben lehet eladni,
    ha nagyobbra akarod cserélni ar erősítőt.
  • Tetsuo
    #358
    Yamaha, Yamaha, Yamaha! Ha nincs kéznél Denon. :)
  • Gabyee
    #357
    Itten van:
    http://www.suranyihifi.hu/index.php?p=hazimozi/termekek/hangfalak/komplett_szett/magnat/motion_990_set/75
  • Gabyee
    #356
    Szia ismét Én!
    Egy kis info a szórókról:
    Center: 2 utas bass reflex, 2 mélysugárzóval, Frekvencia átvitel: 40-32000 Hz, Impedancia: 4-8 Ohm, Méret: 420x145x200 mm, Teljesitmény RMS/Max: 75/150 W
    Front: 3 utas bass reflex doboz, oldalra szerelt 20 cm-es mélysugárzóval, Frekvencia átvitel: 20-35000 Hz, Impedancia: 4-8 Ohm, Méret: 145x850x300 mm, Teljesitmény RMS/Max: 140/250 W
    Háttér: 2 utas bass reflex hangfal, Frekvencia átvitel : 45-32000 Hz, Impedancia: 4-8 Ohm, Méret: 145x235x200 mm, Teljesitmény RMS/Max. Háttér: 50/100 W
    Ez egy álló frontsugárzós keskeny hangfal,ez jobban elfér mint a többi állós verzió(ládtam a rendszered,az már nekem túl nagy egy 16nm szobába)Azért is gondoltam állóra mert így nem kell álványt gyártanom,de ha valaki mond nekem jó áron egy kis dobozú hangfalat ami tuti jól szól akkor még azt is megoldanám.Az a baj hogy nem nagyon tudok meghallgatni rendszereket hogyan szólnak,így vakon elég nehéz a sokféle márka közül dönteni.Egyenlőre elég volna nekem két hagfal is később vennék még hozzá,de ez olyan baráti összegért van.(50e tudnám venni)
    Amúgy hallodtam tegnap ezt a szettet egy JVC erősítőn,de nem dobtam hátast tőle.
    Vittem egy gyári lemezt az nagyon torzítottan szólt,olyan mintha túl volna vezérelve.A Republic viszonylag szépen szólt,a torzított gitárt nem szerette.(pedig nekem olyan kellene ami azt is bírná és nem kerüle 100ezrekbe)
    Számíthat a hangzás az erősítő beállításain?(nem csak a magas-mélyre gondolok)Lehet hogy nem minden volt optimális.Nem hiszem hogy az a hangfal az így szól!
    Bocs hogy sokat írtam,nem szokásom
  • LittleL
    #355
    Szerintem JVC erősítőt ne vegyél,
    elenben a Yamaha erősítőket nagyon sokan dícsérik, nekem is az van - egy RXV-450 -es.

    És meg vagyok vele teljesen elégedve.

    És ez a MAgnat Motion hangfalszett milyen ?
    hány Wattosak a hangfalak benne ? stb...
    írd le..
  • Gabyee
    #354
    Sziasztok!Kérnék egy kis segítséget:P
    Adott egy Yamaha RX430 és egy JVC RX 6010R erősítő(az előbbi 39000huf az utóbbi 40000huf)és egy Magnat Motion 990 5.0 szett.
    A kérdésem az lenne hogy melyik erősítőt vegyem ehhez a szetthez,egyántalán ezek jó cuccok lehetnek-é így egyben?
    Ez tudom eléggé szubjektív,de hátha tudtok valami tanácsot adni.Elsősorban zenére,másodsorban filmre kellene.
    Előre is köszi
  • LittleL
    #353
    aham , a távolságbeállítás itt meg nem segithet...
  • NeoMaN
    #352
    igen azlesz....
    de most elöbb autóprojekt inkább, kicsit elment most a kedvem

    Sajnos ennél az erősítőnél nem volt lehetőség a hangfalak késletetésének IDŐBELI beállítására, egyedül a távolságot lehetett állítani....
  • LittleL
    #351
    inkább vegyél külön-külön cuccokat.

    Yamaha erősítő pl. RXV-350 -es.
    Hangfalszett pl .60 - 95 ezer Ft

    a Netdepo -n , és az Ittvedmeg.hu -n vannak
    jó cuccok, meg állandóan vannak akciók....
  • LittleL
    #350
    Én meg utánakérdeztem a DVDcenter fórumon, aztán
    látom hogy te is megkérdezted ott.

    Valószínű az lehet, amit Tami, és YvsMAd mondott,
    hogy késleltetni kell a hangot,
    vagy szériahibás volt a rendszered.

    Egyébként nagyon segytőkészek az emberek a DVDcenteren,
    mindenkivel szemben, de ezúttal ők sem tudtak mást javasolni.

    Nekem is van egy ilyen lemezezem, a Desperado,
    ahol egy picit késik a hang, de egy idő után nem zavaró.

    Jó hogy visszavitted a cuccot.
  • Met
    #349
    már régóta nem nézem ezeket a minden az egyben cuccokat:)
    a 680 csak erősítő és hangfalak, 80ezer volt
  • NeoMaN
    #348
    Nem, defaultból szar volt -sajnos.
    Visszavittem, pénzt visszakaptam. Az osztályvezető srác - kivételesen - nagyon értelmes volt. Azt mondta igazam van, és ne vegyek ilyen olcsó szarokat ha jót akarok magmnak. Vagy a dsp-je vagy az analóg-digital átalakítója a baj szerinte. Ismét bebizonyosodott, hogy olcsó húsnak híg a leve.....(ezt megerősítették többen is különböző hifi és dvd fórumokról).
    Szal semmi kompakt, semmi 50ezres erősítő amihez már a hangfal is benne van ennyiért.
    74ezer a Yamaha belépője Yamaha hangfalakkal.
  • Met
    #347
    nem állítottad be koncert hangzásra? olyankor szokott késleltetni asszem
    nekem 680HT-m van és nem késik:)
  • NeoMaN
    #346
    Kösz, de viszem pénzvisszaváltásra (remélem nem fognak genyóskodni...).
    Ez egy szar vagy szériahiba.
  • LittleL
    #345
    utánanézek a barátoknál.....
  • NeoMaN
    #344
    Ja, egy Thomson DPL580HT-ről van szó.
  • NeoMaN
    #343
    Hi!

    Mindenféle állítgatást próbáltam az erősítőn (hanszórók távolságának beállítása, level, stb.), de sajna nincs változás. Kicseréltettem egy másikra, és a gondom továbbra is fent áll...

    Segíts!
  • LittleL
    #342
    Az is lehet a probléma, hogy az erősítőn el lett állítva
    a késleltetés.
    Az én Yamahámon is be lehet állítani a hang késleltetést, vagy
    siettetést, ezred másodpercben.

    De lehet hogy nem is lett elállítva, csak egyszerűen be kell állítanod.
    Most jobbat nem tudok, ha ezek után sem múlik el a hiba,
    írj, aztán majd megkérdem a barátaimat.
  • wudy86
    #341
    Én is sejtettem, hogy a mélyhez kell, csak nem érzékeltem semmiféle változást amikor beiktattam! vagy botfülem van vagy tényleg semmi jelentősége! És valóban jó nélküle is! Köszi mindenkinek az infot!
  • Tetsuo
    #340
    Nekem is ue van, én sem tudtam mi ez. (Úgy emléxem a mélyhez kell talán a teljesítményillesztés miatt de ez hülyeség..) :) E-nélkül is yo a rendszer.
  • Met
    #339
    Az valami átalakító lehet, ha össze tudod dugni a rendszert és szól is akkor nem kell.
  • wudy86
    #338
    Sziasztok!

    Van egy Genius SW-1 5.1 Home Theater fadobozos hangfalszettem! Az lenne a kérdésem, hogy kaptam hozzá egy Converter kábel névre hallgató kb. 15 cm hosszú, sárga színű - egyik végén jack, másikon ennek ellenrésze - kábelt. Ez mire jó? Be kell-e iktatnom a hangkártya kimenet és sárga jack kábel közé? Előre is köszi!