1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • LittleL
    #97
    Hi Taranov
  • Punker
    #96
    optikai kábelre gondolsz?
  • Punker
    #95
    az én kis szettem :)

    Panasonic TX29PS11P TV + Panasonic SC-HT1500 házimozi (HDD-s felvevő)
  • Taranov
    #94
    Sziasztok!

    Vettem ma egy Wharfedale hangfalrendszert, 5.0-t, és majd Denon 1905-ös erősítőt akarok hozzá venni.
    De nem is erre irányul a kérdésem, hanem konkrétan arra, hogy olyan kábelből, amivel a számítógépet a házimozival lehet összekötni van-e 11-12 méteres, vagy akkor már elfogyna a jel? Bár gondolom van, de azért megkérdem :)

    Köszi:

    T
  • Tetsuo
    #93
    Minden bizonnyal.
  • bigapó
    #92
    Akkor, ha jól értem: ha nincs a játékosomban dekóder (a leírásban az van írva, hogy passthrough, ez szerintem egyértelmű nem-et jelent:( ), akkor mindenképpen kell olyan erősítőt közbeiktatnom amelyik tartalmazza a különböző kódolási biz-bazokat. Pl: DTS,DD, stb. Jól értem?
  • Tetsuo
    #91
    Nekem pont van egy Genius SW-5.1 Surround Home Theater (fadobozos).
    Csak analóg bemenete van, nincs benne dekóder, a távirányító a hangot nem vmi finoman állítja, áramszünet után bekapcsol az erősítője, a crossover elég szarul van beállítva.
    Ezen kívül egész jó. Ilyen árban nincs párja az tuti!
  • bigapó
    #90
    Az fel kell, hogy legyen tüntetve az elején vagy valahol a dobozon ill. ha neten rákeresel akkor mindig írják, hogy milyen lemezeket visz. A mai gyártmányok ált. mindkettőt viszik (a jobbak)
  • slTotya
    #89
    És a dvd lejátszók milyen formátumú dvd lemezt szeretik a + vagy - ?
  • Alien
    #88
    Onkyo vagy Yamaha erősítőt mondtam volna, hozzá egy megfelelő hangfalrendszer plusz akkor valami Divx-es lejétszó. Csak ugye ezek nem jönnek ennyiből.
    Szerintem ha divx-es lejátszót akarsz, akkor olyat vegyél ami XVidet is tud, mert főleg abban vannak a filmek kódolva manapság. 60-70 ezerért nézz komplett házimozirendszereket ami azért nem szól úgy, mintha külön vennél hozzá mindent, de azért nem rossz. Nézz körül media marktban, saturnban, electroworld-ben.
  • Punkerwork
    #87
    DivX lejátszók 20 körül vannak, hangfal szett 50-ből nem hiszem hogy kijön hacsak kiárúsításon nem találsz valami frankót
  • slTotya
    #86
    Tudjon divxet.azért 60-70 ezernél ne kerüljön többe.
  • Punkerwork
    #85
    írd le hogy mik az elvárásaid, LG-t szerintem ne vegyél.
  • slTotya
    #84
    Na akarok 2 hét múlva venni házimozi szettet.Azthiszem lg-k nemtudnak divxet.Irjátok már meg lécci hogy mit ajánlotok
  • NormalisEmber
    #83
    Azt elfelejtettem mondani hogy a dekóderes hangfalszettek egy része már a thx multimedia kategóriába esik, itt a dolbyn kívűl még a thx-feliratér is jogdíjat kell perkálnia a gyártónak.(nem mintha ennek a thx-nek bármi köze lenne ahhoz az alapelvekhez amiket előírtak a megalkotásakor:pl folyamatos 100W csatornánként 5-100Hz hangátvitel,dipól háttérsugárzók stb...)
  • NormalisEmber
    #82
    bigapó(bocsi,operánál nem működik nálam a válasz gomb):Megnéztem a genius honlapját, és szerintem abban nincs dekóder(van neki 3 sztereó bemenete,illetve egy 5.1-es analóg bemenete,aminek akkor van értelme ha neked dekóderes a játékosod,legalábbis én ezt vettem ki a szövegből.De hívd fel az üzletet(vagy akitől vennéd) és kérdezd meg hogy van e benne beépített dekóder.).A dekóderen kívül ugyebár a dolby-nak jogdíjat kell fizetni,ez a dekóder előállítási ktg-én felül megdobja a cucc árát.).

    Az multimediás hangfalszettek többségében amikben dekóder van szerintem irreálisan drágák,túlárazottak néha(klipsch,logitech).A creative ddts dekóderen kívül van egyébként egy másik, a jazz gyártja(jazz DE-007,DE-005), ez kb 20e körül lehet(a ddts olyan 32e kb),DE szerintem felesleges külön ilyet venni,mert ha ez hozzáadod a normál hangfalszett árához,már ott vagy mintha egy eleve dekódereset vennél.(külön proci+végfok a "nagyon high end" kategóriában is divat,bár ott olyan 800e körüli összegekért vannak ilyenek
    Én azt ajánlanám hogy más fórumok,kifejezett ilyen topicjaikban nézz utánna hogy milyet érdemes venni.

    Én így láthatatlanban nem szivesen mernék ajánlani bármit is.
  • bigapó
    #81
    Ha jól értem olyanról beszélsz, amihez külön erősítőt "adnak", mert ha jól tudom a Genius-ban beépítve van, jól tudom?
    Így viszont megnő az ára is nem? Tudnál esetleg alternatívákat mondani?
    Előre is köszi.
  • NormalisEmber
    #80
    bigapó:a rendszer nem fog szólni 5.1-ben, mert se a dvd-ben,se a hangszettben sincs dekóder.Olyan hangfalszettet vegyél amiben van legalább dolby digital dekóder.
  • Punker
    #79
    ha 5.1-es lemezt nézel akkor szólni fog 5.1-ben, de szutyok stereo divx nem fog 5.1-ben szólni :)
  • bigapó
    #78
    Genius SW-5.1 Surround Home Theater / DHT510 (a fadobozos verzió)
    Ezt néztem ki az asztali-lejátszómhoz (Thomson, divx-es).
    Kérdés: Jó-e, megéri-e(27 körül adják)? A lejátszó hátulján az audionak van két csatlakozója (L/R) ill. egy digitális-koaxiális csatija is. A kép Scart-on keresztül megy. Szólni fog 5.1-be vagy csak sima sztereó lesz?
    Ha keresőbe beszúrjátok amit az első sorban írtam akkor kiad sokféle oldalt amiket átnézegettem, de nem vagyok "akkora" szakértő a témában így segítséget kérek tőletek. Az nem az, ha azt mondjátok, hogy cseréljem le a lejátszóm... ez van, ezzel kell megoldanom a dolgot. Ha tudtok hasonló árban jobbat, ehhez a lejátszóhoz akkor hajrá, jöhetnek a hozzászólások.
  • Alien
    #77
    Ahogy a többiek is írták, természetesen meglehe szólaltatni, bár sok értelme nincs, hisz attól, hogy az összes hangfalon szól a cucc, térhangzás nem lesz, mert nem úgy sugároz egyik adó sem. Nekünk a video által lehet a tv adkat megszólaltatni, asszem úgy van, hogy a video van összekötve az erősítővel, és akkor a tv-n a video adójára kell venni a csatornát, és a videon kell váltani az adókat plusz ugye az erősítőn a vcr-t kell kiválasztani. De mi pl nem nagyon szotuk, tv adásokat szinte soga nem hallgatunk úgy, és vhs-t se igazán nézünk. DVD rulez :) optikai kábellal persze :D
  • Alien
    #76
    "annyira számíthatsz hogy 1-2 adó stereoban szól + aszem az HBO ad pár filmet DD-ben."

    HBO is csak Dolby Surroundban sugároz egyes filmeket.
  • Alien!
    #75
    akkor állítsd line in-re a távval vagy aux-ra.....
  • Met
    #74
    Lehet, hogy egyben van a kettő.
  • Alien!
    #73
    az erősítőbe dugd ne a dvd lejáccóba!
  • Met
    #72
    audio in
  • lee86
    #71
    a dvd készüléken melyik bemenetbe dugjam a pirosat meg a fehéret?
  • lee86
    #70
    pedig az rá van dugva, és semmi változás nincs.. :(
  • lee86
    #69
    azaz a piros meg a fehér?
  • Punker
    #68
    RCA-kábelt dugd rá a tv-re....
  • lee86
    #67
    na ez szupi! azt esetleg nem tudjátok, h miket kell dugdosni, h megszolaljanak a hangfalak? vagy van vmilyen leirás a neten erről?

    (basszus nem akarok -nak tűnni.. :(( sry, de télleg nem értk a témához.. :))
  • Seth
    #66
    Persze hogy rá tudod úgy kötni, csak 5.1 attól még nem lesz.
    Habár az nélkül is nagyon jó a hangzás.
  • Punker
    #65
    igen
  • lee86
    #64
    akkor ezekszerint azért lehet a TV hangját a házimozi hangfalaival megszolaltatni?
  • zaki
    #63
    jaja. mondjuk ha olyan a házimozi, akkor sztereóból is jó hangokat lehet kihozni. nekem pl a center kivételével mindegyik szól. különben nem egy-két, hanem nagyon sok (majdnem az összes) adó sztereó
  • Punker
    #62
    annyira számíthatsz hogy 1-2 adó stereoban szól + aszem az HBO ad pár filmet DD-ben.
  • lee86
    #61
    wow! köcce a gyors választ!
    ehh ez fajin...de még asse lehetne megoldani, h ne a TV-s hangszorók szoljanak? :((
  • Seth
    #60
    Mivel Magyarországon egy csatorna se sugároz 5.1-ben ezt nyugodtan elfelejtheted....
  • lee86
    #59
    hello! az lenne a kérdésem, h lheetséges-e a TV csatornák hangát az 5.1-es hangfalszettel megszolaltatni, és ha igen, hogyan?
    SCART-kábel nem volt a tartozákok között. az S-Video , a piros, és a fehér kábelt viszont a TV-n sztem jó helyre dugtam, mig a DVD-olvasó hátlapján a TV-Out dugaszokba dugtam a pirosat, meg a fehéret. az S-Video kábel ment a helyére.
    DVD-k lejátszásakor az 5.1-es hangzás lazán megvan, de a TV-re való átkapcsolásnál már nem számíthatok a házmozira...
    szal van vmi megoldás?
    köszi!
  • Punker
    #58
    ha a gyomrodban érzed az az igazi :)