1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • bigapó
    #177
    ezt a boltot ismerem:) neked milyen tipusú van?
  • Met
    #176
    A lejátszót a MM ban, a többit itt.
    Nemtudom, hogy igaz e de hallottam egy Sony cuccot és elég lapos volt a hangzása. Ez viszont szépen tisztán szól és élethűen (és hangosan) torzítás nélkül.
  • bigapó
    #175
    Nekem thomson a lejátszóm és azt mondták, hogy ahhoz ugyanilyen márkájú erősítő és hangfalak a legjobbak. Ez igaz? Te hol vetted a sajátodat?
  • Alien!
    #174
    egy-két link ahol érdemes körülnézni:

    avplanet

    műszaki udvar
  • Alien!
    #173
    szerintem ne egybecuccot vegyél,mert később ha bővíteni akarod úgyis megbánod....Én is javasolnám a Yamaha erősítőket,25e-ért már aránylag jó dvd lejáccókat lehet kapni(pio 2750,panasonic s27),és jó hangfalszetteket is találsz már 50-től...bár a rendszer valszeg igy már lesz 200e is,de össze sem hasonlítható a hyperdizájnos egybecuccokkal....
  • mochee
    #172
    Aha. És szerinted milyen DVD lejátszót kéne venni, meg hangfalszettet?
  • NormalisEmber
    #171
    Tudom ajánlani még:
    www.netdepo.hu
    www.xms.hu
    és ami itt már elhangzott dvdcenter.hu
  • NormalisEmber
    #170
    Az adatai:
    5.1 csatornás rádiós házimozi erősítő 32-Bites eredeti Yamaha LSI (YSS-938) csipszettel, 5x 90W tejesitménnyel (8Ω, 20 - 20kHz, (5 x 105 Watt (4 ohm, 1 kHz, 0.7% THD, DIN)), beépített Dolby Digital / DTS / Dolby Pro-Logic II dekóderrel, Dolby Digital EX Matrix 6.1 és DTS-ES Matrix 6.1 kompatibilitás Phantom üzemmódban, DVD-Audio és SACD szabvány fogadására előkészítve,192kHz/24 bit-es digitális/analóg jelátalakítóval, 21 Surround programmal, Quad-Field CINEMA DSP -vel, 5-sávú grafikus equalizerrel, Silent Cinema / Virtual Cinema üzemmódokkal, digitális FM/AM 40 memóriahelyes RDS tunerrel, automatikus bemenet választással, automatikus surround jelfelismeréssel, mély/magas hangszín szabályozás, A+B hangsugárzó meghajtással, sleep timer funkciókkal, Frekvencia átvitel : 10 - 100,000 Hz, 4 A/V és 2 audió bemenettel, 5.1 csatornás digitális bemenettel, 2x optikai és 1x koax digitális bemenettel, subwoofer-kimenettel, többfunkciós távvezérlővel
  • NormalisEmber
    #169
    Azért jobb,mert így jobb minőségű hangfalaid lesznek, jobban tudod később fejleszteni a rendszert, és szebben is fog szólni mint a komplett rendszerek.Hangfalat akár használtan is érdemes venni.Az általam írt yamaha pedig az egyik legkedvezőbb ár/érték arányú erősítő .
    Mellesleg így néz ki:



  • mochee
    #168
    Mi van meg 20-25 ezerből? Mivel jobb ez, mintha vennék egy komplett Philips settet?
  • NormalisEmber
    #167
    Most éppen lehet kapni az alkudozz.hu-n a yamaha Yamaha RX-V350-et
    ára:49,990
    DVD játékos úgy 20-25ezerből megvan,a maradék 75e-ből meg veszel egyenlőre 2 front és 2 háttérhangfalakt, késöbb hozzá centert és subot is.

  • NormalisEmber
    #166
    150e-ért szerintem már érdemes elgondolkodni a komponensenként történő választásban.
  • mochee
    #165
    Namost tényleg egy komplettre gondoltam, mert a jelenlegi DVD lejátszóm nem vágja a DTS-t, tehát azzal hiába kötöm össze a kira erősítőt, attól még nem lesz DTS hangzásom. Így jutottam el oda, hogy hagyom a rákba a mostani DVD lejátszómat, és veszek mellé egy komplett szettet.
  • Alien
    #164
    Jaja nekünk is úgy van Samsung DVD lejátszó + Onkyo erősítő. Optikai kábellal van összekötve, tökéletesen szól :)
  • Alien
    #163
    DTS-es erősítőt vegyél. Ezek közül a legjobbak pl az Onkyo és Yamaha erősítők.

    Bár ahogy kivettem te egy komplett, egybe rendszert szeretnél, nem külön-külön megvennia dolgokat igaz?
  • Alien
    #162
    Szinte mindegyik filmnél lehet hallani a különbséget :) A DTS egyértelműen dinamikusabban szól, mind a Dolby Digital.
  • mochee
    #161
    Nem pontosan erre gondoltam. Most hogy utánanéztem az áraknak, meg a készülékeknek, úgy gondolom, hogy jó cuccok vannak 100-150 ezerért, valószínűleg azok közül veszek valamilyet. Szerintem Philips lesz, csak még nem tudom hol lehet olyat kapni.
  • Met
    #160
    az vagy
  • Gabor_(HSF)
    #159
    néztem,de igazán hangfalakat külön nem láttam,vagy én vagyok vak?
  • Met
    #158
    Olyat vegyél aminek a satelitjei nem kis dobozok, szerintem jobban szól. Én 80-ért vettem thomson erősítőt hangfalakkal és nagyon jó:)
  • Punker
    #157
    #152 ?
  • Gabor_(HSF)
    #156
    Neken is kellene vennem 4 új háttérsugárzót,de nemigen találok...nem tud valaki egy jó linket?????
  • Gabor_(HSF)
    #155
    Hát akkor elkölthetsz milliokat is
  • Punker
    #154
    vannak leírások, tesztek a net-en róla nézd át.
  • mochee
    #153
    Phillips LX 710 rendszerre gondoltam.

    Ha valaki tudja milyen az, akkor irja le pls.
  • Punker
    #152
    én itt vettem a cuccot.
  • mochee
    #151
    Szerintem attól romlott el hogy bóvli szar volt, Samsung márka (meg is van róla a véleményem). Szal nem csináltam vele semmit, amitől el kellett volna romlania.

    Nemtom mennyit szánok rá, nem ismerem az árakat, de nekem ez fontos, hogy végre legyen egy jó rendszer a nappaliban. Ha tudsz valami honlapot, ahol vannak árak, akkor azt mondjad, de mindenképpen valami márkásat (nem szar Samsungot) akarok. Ha azt ugy lehet, akkor már lejátszhatna divx-et is.
  • Met
    #150
    ha az erősítőben van DTS dekóder és optikai vagy koax kábellel viszed a hangot bele akkor lesz hang
    mennyit szánsz rá?

    De mitől romlott el minden?
  • mochee
    #149
    A hangfalak az elromlott hifihez tartoztak, és azok is elromlottak.(gyakorlatilag az egész hifin nem volt egy rohadt pont ami el nem romlott volna) Szal akkor kell vennem egy playert, valamit, ami tudja nyomatni ezt a DTS-t (a mostani DVD lejátszó biztos nem tudja mert mikor még mentek a hangfalak, akkor sem adott rajtuk ki hangot olyan filmnél, ami DTS hanggal volt), meg továbbá egy hangfalszettet.

    Ebből ha valaki ért hozzá, akkor milyet érdemes venni?
  • Met
    #148
    elég csak egy erősítőt venni nem?
  • Tatyla
    #147
    ég és föld az külön független egymástol hat csatorna!
  • mochee
    #146
    Úgy néz ki a dolog, hogy elromlott a hifink ÿ(dvd-s), meg hozzá 5 hangfal. Máésoltat nem játszott a hifi, uygogy vettünk mellé anno egy ilyen lapos Phillips DVD733 tiusú DVD-lejátszót. A hifi tehát szar, de van egy jó DVD lejátszónk. Most akkor hogy a DTS hangzású filmeket is megnézhessem a tv-n, kell venni egy új hifit, vagy lejátszót, ami tudja ezt a DTS-t, nem? (persze hangfalakkal)

    Milyeneket ajánlotok?
  • Alien!
    #145
    A dts csak erősítőn hallgatható vissza,TV-n nem jön át!!! Elvileg jobb minőségű mint a Dolby 5.1,magasabb bitrátával van kódolva....egy-két filmnél nagyon lehet hallani a különbséget(Gladiátor,T2,stb)..
  • mochee
    #144
    Szevasztok!
    Most nézem hogy a leöltött DVD filmemet nem játssza le hanggal a DVD lejátszóm. Ún. DTS 5.1 (asszem) hangja van. Mi ez a DTS? Valamivel jobb hanggal rendelkezik ez a DVD mint a nemDTS-esek?

    Valaki vezessen be a témába pls, ha nem nagy kérés, mert nem nagyon vagyok ebben otthon.
  • Tetsuo
    #143
    Használtan? De új lámpával, igaz? A lámpa is marha sok ám!
  • NormalisEmber
    #142
    Tévedsz, a fényerő a házimozi esetében nem fontos, lényegében 700-800 is bőven megfelelő.A valóban meghatározó tényező az a kontraszt.
    Amúgy szerintem az x1 gyenge pontja a sok szép szivárvány lesz
  • Punkerwork
    #141
    4000 lumen alatt ne vegyél
  • LittleL
    #140
    Én most meg projektort keresek,
    év végére szeretnék venni egyet.

    használt is lehet, kb100 ezer forintig, annyit szánok rá.

    Már kinéztem egy Infocus X1a -t, mondjuk ez alapmodell,
    800 * 600 -as a felbontása( szerintem ez a gyenge pontja)
    2000 : 1 a kontrasztja
    1200 Ansi Lumen fényerő.

    139.000 -ért láttam a Shopping cityben.
    talán majd valami megkímélt használt is jó lenne....
  • Gabor_(HSF)
    #139
    juj..ez sziven ütött,ezt kár volt belinkelned,de azért köci
  • Alien!
    #138
    itt 81900.- ez már jelentős...