1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • NormalisEmber
    #217
    Szerintem ha az igényességen múlna, akkor valamilyen krell végfokot+processzort kellene venni , a hozzávaló 5-10milliós hangfalakkal(igazából ilyen árkategóriában már fogalmam sem lenne hogy mi passzol a végfokhoz)
  • Taranov
    #216
    Egyébként ha 150k-d van, akkor annyiért veszel, akkor nem érdemes mondjuk 70-ért venni vacak egybeházimozit.
    Ha összesen 70-ed van, és élethalál kérdés, hogy legyen házimozid, akkor pénz hiányában kénytelen vagy a gagyeszt venni.
    Ha viszont most is van egy házimozid, de fejleszteni akarod, akkor az igényesség számít, úgysem vennél rosszabbat vagy ugyanolyat.
  • Taranov
    #215
    Nem nagyon fér bele jobb, ha 5.0-át akarsz venni.
    Két Wharfedale Diamond 8.3-as front sugárzó 50.000/pár, ez mondjuk valószínűleg jobb, mint a Crystal frontsugárzói, de akkor már nem marad elég pénz.
  • NormalisEmber
    #214
    A netdepo-nál(www.netdepo.hu-n nézd meg az elérhetőségeket) szerintem meg tudod hallgatni együtt a kettőt(én náluk vásároltam mind az erősítőmet,mind a hangfalaimat).Szintén potenciális hely lehet a satsystem(www.satsystem.hu,itt többször voltam már).Az alkudozz.hu ugyebár netes áruház ha jól tudom,itt nem lehet.
  • mochee
    #213
    Ennek az a része hülyeség, hogy az igényesség számít. A pénz számít :)
    Eddig nekem valami régi Samsung hifim volt 5 hangfallal, és sztem halk volt az egész, nem is baj, hogy elromlott, így legalább veszek ujat. 150 körül lehet az ár, abba belefér jobb, akkor mondd.
  • NormalisEmber
    #212
    Úgy van értelme szerintem ,ha a 2 plusz frontot teszed háttérnek az 5.1-es felállás szerint, a meglévő 2 hátsót pedig oldalsó hangfalnak 7.1-es felállás szerint.Vagy ha inkább zenére használnád akkor inkább add el a 2 jelenlegi hátsó hangfaladat,így jobb frontokat tudnál venni.(a 7.1-nek nincs sok értelme,még a 6.1-nek se igazán)
  • Taranov
    #211
    Énszerintem nem nagyon tudod a kettőt egybe meghallgatni, csak akkor bontják ki/kötik össze teljesen, ha nagyon ráér az alkalmazott és rendes.
  • mochee
    #210
    1 boltban kell megvennem az egészet, és együtt hallgatnom meg őket, vagy jó úgy is, ha külön külön nézem meg a Yamahát és a Crystalt?
  • Taranov
    #209
    Szerintem ez már azon múlik, hogy mennyire vagy igényes, met nekem, akinek ez lesz az első (Wharfedale 5.0 hangfalszett, Denon 1905 erősítő) jó házimozija, biztos jónak tűnne, aki viszont egy jobbhoz szokott lehet azt mondja, hogy a Crystalnál komolyabb kell, és a Yamaha 450 helyett 550 kell vagy még jobb.
  • NormalisEmber
    #208
    Igen, de hangsúlyozom még 1x,hogyha van rá lehetőséged hallgasd meg elöször mielött megvennéd.
  • Taranov
    #207
    Thx, mondjuk én főleg zenehallgatásra használom.
    Ha a két front, egy center és két surround mellé vennék egy pár frontot még az nagyon egészségtelen lenne, vagy ilyen megoldás is létezik?
    Mert ugye a front jobban szól, zenéhez talán hasznosabb.
  • NormalisEmber
    #206
    A felbontással semmi baj nincs, bár annyira a projektorokhoz nem értek(össz tudásomat a dvdcenter-ről szereztem,szerintem inkább ott kérj tanácsot)

  • mochee
    #205
    Jó. Akkor Yamaha+Crystal+dvd player és pont. Panellakásban meg király lesz. ?
  • LittleL
    #204
    Na most a projektorra visszatérve.

    Infocus X1a, amit írtam szerinted nem
    elég nagy felbontású ?

    Szerinted, mik egy elfogadható árú projektor
    paraméterei ?
    Amit már lehet élvezni, ha nézed.

    Persze, ha használtat veszek, akkor
    az árnál meghatározó a lámpák állapota,
    hogy mennyit bírnak még ki.
  • NormalisEmber
    #203
    Ha jól értelmezem a kérdést,akkor :

    neked még 2 háttérsugárzóra(legyen az akár dipól vagy sem) és egy új elrendezésre lesz szükséged(hisz a 7.1-nél hátul különválnak az oldalsó és a hátsó hangfalak)

    kb így



  • LittleL
    #202
    Igen, azok a Clarus hangfalak nagyon jók,
    sok jó véleményt hallottam róluk.

    És a Yamaha tényleg szuper,
    nekem egy Yamaha RXV - 450 es van.
  • Taranov
    #201
    Egyébként a szomszédok tüntetnének :)
  • NormalisEmber
    #200
    Ha panellakásban lesz a rendszer ,akkor pláne nem kell mélynyomó(vagy csak kis teljesítményű),mert oda a frontok mélyei elegek lesznek.
  • Taranov
    #199
    Nem muszáj venned erősítőt, így is sokkal jobb hangot fogsz hallani, mint amihez a Philipsnél hozzászólnál.
    Legjobb példa erre: ha veszel egy stereo hifit, nem adnak hozzá mélynyomót, mégis az egy teljesértékű hifi, tudsz rajta mindent hallgatni.
    Ha viszont veszel mondjuk egy Philips házimozirendszer szettet (mondjuk 60-70 ezerért), akkor abban lesz mélynyomó is, viszont ezzel együtt is elég rossz hangja lesz az apró hangfalak miatt. Mélynyomó nélkül meg egyenesen irritáló hangja lesz/van, nekem is egy ilyenem volt, nem ajánlom senkinek :)
  • mochee
    #198
    Csak egy panellakás nappalijába (nem túl nagy) kéne egy olyan rendszer, ami élvezetesen király hangzással nyomatja a letöltött dvd filmeimet.
  • Taranov
    #197
    Amatőr kérdés: Ha 7.1-es a leendő erősítőm, de eddig csak egy 5.0-ás hangfalszettem van, a maradék 2 milyen legyen? Front? Háttér?
  • mochee
    #196
    Tehát meg veszem a Crystal szettet, akkor kell még vennem egy mélynyomót, amit összekötök rca kábellel az erősítővel? (lehet hogy hülyeséget irtam)
  • Taranov
    #195
    Mostmár szerintem mindenből lehet pöpecet venni a Media Marktban, jó irányba változott a bolt, régebben a gagyi cuccok helye volt.
  • Taranov
    #194
    Nekem ez a front sugárzóm van és ez a center.
  • NormalisEmber
    #193
    Ha egyébként javarészt házimozira lenne a dolog(márpedig ennyi pénzért erős kompromisszumokat kell kötni), akkor ajánlhatom a yamaha subjait(az erősítőn kívül ez az amiben jó még házimozi téren)
  • NormalisEmber
    #192
    Sorry ha nem sikerült jól elmagyaráznom, megpróbálok jobban fogalmazni.

    A dolby digital(és dts) 5.1 hangzás(most tekintsünk el a 6.1-es formátumoktól) 6 csatornából áll ,ebből a .1 a mélynyomó csatornája(a többi az elülső,hátsó és középső), ide kizárólag a nagyon alacsony frekvenciás hangok kerülnek. Ha te "egyberendszer"-t vennél, akkor oda mindenképp kellene a mélynyomó,mert azok a hangfalak nem képesek az ilyen hangok reprodukálására.(ezért az ilyen szettek mindig tartalmaznak ilyet)

    DE!
    Ha megveszed mondjuk a crystal szettet, akkor már nincs nagy probléma,a frontok ez esetben képesek átvállalni ezt a feladatot(az egyberendszereknél sok esetben nincs is külön első és hátsó hangfal megkülönböztetve , lényegében 5db ugyanolyan gyufáskatulyát kapsz jó drágán.)
    Az "aktív" jelzőt kár kihangsúlyozni,mert a kapható mélynyomók mind aktívak(azaz egy rca kábellel kell csak összekötnöd az erősítővel
  • mochee
    #191
    Ez nekem magas. Nem vagyok ezen a szinten. Annál vagyok én gondban, hogy tulajdonképpen mi is ez a szub?

    Ha tudtok valami oldalt ami részletesen elmagyarázza ezeket a dolgokat, hogy a nem nagyon jártas emberkék (én) megértsék, akkor nem fárasztalak ám többet.
  • NormalisEmber
    #190
    Szerintem kezdésnek a szub felesleges, itt végképp nem szabad elhamarkodni a dolgot.(én sajnos így tettem,és vettem egy "olcsó" magnatot(130a) ami nem kifejezetten vált be.

    Az aktív arra utal hogy beépített erősítővel rendelkezik(a mélynyomók 90%-a ilyen,és elég kevés erősítőre tudsz rádugni passzívot).Ez ugye a .1 csatorna jelét kapja meg.Ha álló hangfalakat veszel frontnak,akkor egy darabig nélkülözhető(a yamaha menüjében ilyenkor beállítod hogy a ezen csatorna jeleit a frontokra küldje rá)
  • mochee
    #189
    Ebbe avass be jobban mert most nem tudom mi van.
  • NormalisEmber
    #188
    Persze elötte menj el valahova és hallgasd meg hangfalakat, ha nem is a 350-essel , de valami hasonló kategóriás yamahával(450,550,650).
  • Alien!
    #187
    és akkor utána kezdhetsz körbenézni aktív sub után....ami ugye az egésznek a lelke....:)
  • mochee
    #186
    Jó. Szóval akkor 150 ezerbe próbálok majd beférni, akkor ezek után ez tűnik a jobb megoldásnak:
    Yamaha RXV350 erősítő
    valami DVD lejátszó (DTS-es) Yamaha, Pioneer, vagy Philips (ha valami nagy tipped van, azt szivesen veszem)
    Wharfedale Crystal 30 5.0 vagy az első verzió a sugárzóból

    Kösz a segítséget.
  • NormalisEmber
    #185
    A DTS kimenet az inkább marketing duma, mivel a dvd játékosnak teljesen mindegy hogy milyen jelet küld az erősítőnek(ennyi erővel azt is oda lehetne írni,hogy dts-es,ddx ex kimenet is)
  • NormalisEmber
    #184
    A prologic2-ért felelős proci az erősítőben van, legfeljebb a leírásban lehagyták.
  • NormalisEmber
    #183
    Természetesen meglehet úszni az egészet olcsóbban is,2 féle módon:
    1.elöször csak 1pár frontot és 1pár surround hangfalat veszel
    2.olcsóbb szettet,pl.
    Wharfedale Crystal 30 5.0(59 900 Ft)


    Én az 1.variációt ajánlom.Yamaha hangfalat viszont semmiképpen!!!

  • mochee
    #182
    Ez már igy túl sok péz... valami olcsóbb kéne. Viszont a DVD lejátszóróól annyit, hogy amiknél odaírják, hogy DTS kimenet, az már akkor tuti jó nem?

    És mi van ha ilyen Yamaha Yamaha RXV350+DVDS550+NSP100 settet vesz az ember, csak ennél nem irtak semmi pro logic 2-t, az gáz?
  • bigapó
    #181
    köcce. jólnézki:) ezt megjegyzem magamnak.
  • NormalisEmber
    #180
    De hogy mondjak mást is, ott van a magyar clarus cég, elég jó áron:
    pl.Clarus Io Plusz 5.1 (114800)


  • NormalisEmber
    #179
    dvd játékos ügyében nem merek nyilatkozni,de az Alien által ajánlott pana jó választás.Én a yamaha erősítőm mellé wharfedale diamond hangfalakat használok, ez olyan alsó-közép kategória
    Most a szett akcióban 118500Ft a netdepo-nál



  • Met
    #178
    680HT