1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • LittleL
    #418
    Találtam neked szálanként árnyéklt Scart csatlakozót
    a netdepo -n.:

    Netdepo

    van 3000 -ért, 4500 -ért, és van 3 -szorosan árnyékolt is 11000 -ért
  • LittleL
    #417
    pontosabban milyen lemezt nem játszott le ?
    külföldit ? divX -eset ?
  • Ryland3r
    #416
    Srácok! Vettem egy DVDs házimozit és az a problémám, hogy nem minden lemezt játszik le!
    Egyébként ez a új Panasonic!:\
    De van egy Philips lejátszom ami minden lemezt lejátszik amit tud!
    Tudnátok ajánlani egy olyan házimozit aki ki is probálta a írott lemezeken és jó hangzást nyújtot!
    100e Ft környékén! Kösz
  • LittleL
    #415
    Hmmm, BP 225 -ost most nem is látok, de
    van hasonló ott,
    kösz a tippet.

    Majd az új szobába ezeket rakom fel..
  • LittleL
    #414
    Szerintem fiúk nézzétek meg a Kácsa Audióban.

    Ott láttam nagyonvastag spéci scart kábeleket,
    azok biztosan jók lesznek,

  • FrezeR
    #413
    ok akkor ha megtudtál valamit szólj:) én is utána nézek
  • Ramore
    #412
    itt írom a megoldást, az a kérdés hol lehet venni ilyen scart kábelt.
  • FrezeR
    #411
    nekem is pont ilyen gondom van. ha sikerült rá megoldást találni megköszönné ha szólnál:)
  • NormalisEmber
    #410
    Konkrét tippeket sajnos nem tudok adni, és hülyeséget se akarok írni. Kábel esetében csak az aranyszabályt ismerem(rendszer 10%-át kell kitenniük a kábeleknek). Nyilván nincs értelme 8-10ezret kiadni egy 1-1.5m-es kábelért.
  • Ramore
    #409
    Létezik olyan scart kábel, amelyik szálanként árnyékolt és egy irányú? A szervizes valami ilyesféle kábel beszerzését ajánlotta nekem. :)
  • Ramore
    #408
    Köszi a tippeket!

    Nekem nem feltétlenül márkás kábelre lenne szükségem, hanem jó minőségűhöz (szálanként árnyékolt), és lehetőleg kedvező áron, ugyanis a 100Hz-es tévémet zavarja DVD nézésekor a gagyi scart kábelem 2 függőleges fekete csík formájában.
  • NormalisEmber
    #407
    Kifejezetten kábeleket árusító hely a már sokat emlegetett kácsa audio (www.kacsa-audio.hu). Illetve ottvan a sini is (www.sini.hu), ők ugyan nem kifejezetten kábelt árulnak, de lényegesen olcsóbb mint a media markt, persze csak abban az esetben ha nem ragaszkodsz márkás, neadjisen professzionális kábelhez(a kácsa esetében pl. neotech). Mindkettő elég jól megközelíthető, a kácsa kb. 5 percre van a pillangó utcai megállótól, a sini pedig max 10-re az astoriatól.
  • Ramore
    #406
    Scart kábelt szeretnék venni, amelynél minden szál árnyékolt. Tudnátok ajánlani olyan helyet (Bp), illetve típust, amelyiket érdemes lenne megvennem? Az MM-ben kaphatóak állítólag drágák, de nem a legjobbak.
  • NormalisEmber
    #405
    Én nem pejoratív értelemben írtam a sanyoról az alsó-közép szintet, nagyon is meg vagyok vele elégedve.

    Banándugó : én sima, nem forrasztósat vettem, abból se a legdrágábbat(BP-226G a kacsa oldalán, 430ft-ért), egyrészt mert nem hiszem hogy a majd háromszor annyiba kerülő "professzionális" BP-263G-as(1163ft) annyival jobb lenne, másrészt elég sok mindent kellett vennem (3pár IC-t + kompo kábelt). Bár olyat is hallottam, hogy a banándugó nem a legjobb megoldás, mert ha gyenge minőségű, az relatíve "nagy(?)" befolyással van a hangra.
  • Met
    #404
    ezt ide szántad?
  • LittleL
    #402
    A Z2 -es SAnyo is biztosan szép képet vetít azért...

    elég sok mindenben én is kezdő vagyok azért még :

    itt egy kérdés :
    Szerinted banándugóból melyiket rendeljem meg ?
    építem majd a házimozi szobát, és banándugót akarok rakni az
    új kábelekre,
    a KÁcsa audió -n tudnál nekem ajánlani banándugókat ?

    olyan is van amit nem is kell forrasztani, az jobb ?

    Most csak simán be vannak dugva az erősítőbe a kábelvégek,
    de olyan nehéz bedugdosni annyi kábelt, úgyhogy inkább
    akarok valami csatlakozókat rá..
  • NormalisEmber
    #401
    A pioneer még csak 2hete van meg, és eddig elég kevés filmet tudtam vele megnézni (divx-et még egyáltalán nem). Igazság szerint ez a második lejátszóm(az előző egy H/K DVD-10 volt), az egyetlen ok amiért a pioneer-ra váltottam az a komponens kimenet (h/k-n nem volt). Persze projim csak 1 éve van, addig egy elég öregecske 82-es grundigon néztem filmeket, azon meg csak kompozit és scart volt. Nomeg azért a dvd-a és a sacd támogatás se rossz dolog. A képével meg teljesen meg vagyok elégedve. Nincs egy csúcs megjelenítőm (a Z2-es sanyo ma már igencsak alsó-közép kategória), ezért nem akartam egyenlőre túl sokat rákölteni egy dvi/hdmi lejátszóra.Bár mostmár próbálok gyűjteni egy z4-re. De azért majd körülnézek dlp fronton is.Csak kár hogy egy hd-s dlp proji ára a csillagos ég.

    A dvdcenter-en is regisztrálva vagyok(szondag3 néven), de szinte egyáltalán nem írok oda, csak próbálok okosodni.
  • LittleL
    #400
    Mesélj pár dolgot a DVD lejátszódról


    Valaki mintha említette volna, hogy inkább HDMI kábelt fog
    venni, és a két végére vesz inkább HDMI / DVI átalakítókat,
    így könnyebb befűzni a gégecsőbe, és ha modernebb HDMI csatlakozók
    lesznek már minden vetítőn a jövőben, akkor
    nem kell új kábelt vennie...

  • LittleL
    #399
    Hi , a DVD centere -en is be vagy regisztrálva ?

    Én is most akarok venni egy projektor -t,
    már ki is néztem az Infocus 4805 -öt,

    először Toshiba mt200 tetszett meg nekem, de
    ahol vetíteni akarok, olyan alacsony szoba,
    hogy a vetítő nagy Offset -je miatt nem lehetne nagy képet vetíteni

    Ígyhát marad az Infocus, mert ennek csak 28 %-os az Offset -je.


    Én is megfelelő DVD lejátszót keresk még hozzá.
    Ajánlotta valaki a Pioneer 585 -ödt, amit te is haszánálsz.

    Szóba jöhet még a Denon 1910 is asszem.. ?.


  • NormalisEmber
    #398
    ez nem az én napom : link

    nem kellett a .php a végére (nem is tudom miért írtam oda)
  • NormalisEmber
    #397
    namég1x : link
  • NormalisEmber
    #396
    de ha még több szaki segítségét is igénybe szeretnéd venni, akkor irány a dvdcenter (remélem ez nem minsősül reklámnak és nem kapok büntit)
  • darnott
    #395
    Köszi szépen a segítségeteket, már okosabb vagyok! A kábel után mindenképpen nézem majd, úgy néz ki, hogy csak számit.
  • NormalisEmber
    #394
    ja, a dvd-m most egy pioneer585-ös, igazából proji miatt dvi-os lejátszót akartam venni, de olyan hosszú dvi-os kábelt kellett volna vennem, amit a pénztárcám nem bírt volna el.
  • NormalisEmber
    #393
    ja, ahogy én is nézegetten a dvdcenter-en , szinte mindenkinek jobb kábele van mint nekem.
  • NormalisEmber
    #392
    620-as yamaha, wh diamond 8.4+diamond center+phonar compact2-es ideiglenesen hátul. Kábelnek egy egyszerübb monitor(cobra), ha jól emlékszem 700-800ft/m volt annó 2-3éve. Az igazság az hogy akkor még nem értettem annyira az egészhez, ezért megkértem hogy ajánljanak hozzá kábelt.(netdepo-nál vettem, szerintem nagyon korrekt cég.)

    Persze ha tényleg ennyi javulást hozhat egy jobb kábel már mozinál is, lehet hogy a közeljövőben legalább a frontok+center-ét lecserélem.
  • LittleL
    #391
    Megnéztem, a Satsystem -nél
    3600 Ft métere a Van den hul CS-122 -es nek.

    de házimozi fórumon sok embernek az eggyel nagyobb D-352 -es kábele van,
    ami 6000 FT/ méter.
    ezt azért már énis túlzásnak tartom.
  • LittleL
    #390
    nem, Van den Hul, CS-122 -es hibrid kábel,
    asszem kb .ennyibe kerül most.

    használtan lehet venni féláron is.

    De amikor kicseréltem a kábeleket a javulás füllel hallható volt.
    Olyan finom részletek jöttek elő a DVD lemezről amik eddik nem voltak ott.:
    A Matrix -ban például, amikor a discóban vannak, és az egyik fickó
    tüzet ad az önygyújtóval, tisztán hallatszik az önygyújtó csattanása.

    ami addig nem hallatszódott. szóval kristálytiszta lett a hang.


    Neked milyen rendszered van ?
  • NormalisEmber
    #389
    én tőlük linkeltem a képet

    4000ft/m? nem túlzás az?
  • LittleL
    #388
    Hello

    Szerintem Yamaha az kitűnő lenne számodra.

    Nekem egy Yamaha RXV - 450 -es -em van, és nagyon meg vagyo kelégedve vele,
    a hangfalszettem is YAmaha, meg a mélyomó is.

    A mélynyomót kihagyhatod nyugodtan azt elején.

    A kábeleket csupaszon be tudod dugni az erősítőbe,
    nekem is így van megoldva, pedig azok 4000 Ft/m -es ezüstözött kábelek,
    végülis az is nagyon jó.

    Vagy lehet venni banándugókat is, ezeknek lehet az ára 150 - 1000 Ft is.

    adok hozzá egy linket.:
    Kácsa audio
  • NormalisEmber
    #387
    Megpróbálok összehozni egy kis helpet:

    Elöször is ebben az árfekvésben a yamaha tökéletes választás lehet, házimozire meg pláne megfelel. Az általad említett 2 tipus között minőségben olyan nagy eltérés nincs, nagyjából a plusz 1 csatorna indokolja a különbözetet. Kezdésnek a 357-es is jó lesz szerintem.

    A subwoofer nem baj ha nincs, pl. én is kihagytam első körben. A hangfalaknál olyan hogy RCA csatlakozó nincs, vagy a sima szorítós megoldással kötöd be



    vagy pedig banándugóval, ami így néz ki


    Ehhez egy kicsit át kell alakítani fogadó aljzatot, ezért az első variációt ajánlom.

    Most el kell mennem, de késöbb ha van még kérdésed szivesen segítek.
  • darnott
    #386
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne a szakértőknek. Szeretnék venni egy jó erősítőt. Találtam a Yamaha RX-V357 45.000 Ft.-ert, amely elvileg 5-100 W-ot bír, és az RX-V457 (65.000) amely 6x85 W-ot bír. Nekem egyelőre úgy van felépítve, hogy a hifi hangfalon keresztül megy a hang, subwoofer nélkül. Idővel fogom új hangszórók is venni, de ez most nem fér be. Tehát egyelőre használnám a régi hangfalakat (2x100W+4x35W) és idővel kicserélném. Az RX-V357-es rendes hangszoró kábelt is tud fogadni, nem csak az RCA jack-et. (Vagy mindegyik tudja ezt?) De nem tudom, hogy jól szól majd ha nincs RCA kábellel összekötve? Van különbség? Egyáltalán jó, hogy egy olyan erősítőt veszek, amely mindakét verziót képes kezelni? Egyáltalán jó a Yamaha? (látszik, hogy kezdő vagyok mi?)

    Hasonló árfekvésűt láttam a következőkkel: Denon AVR 1705 (66.000 Ft) Pioneer VSX-515 (62.000). De attól félek, hogy gyengék lesznek. Többet kellene szánni rá? Megköszönöm, ha bárki bármilyen segítséget tud adni, hogy melyik lenne a legjobb vásárlás.

    Köszi elöre is
  • LittleL
    #385
    A Wharfedale -ról mindenki csak jókat mondott.
  • Gabyee
    #384
    Köszi megnéztem!
    Amúgy baromi jól szól a cucc,zenére elég jó filmre meg....
    Most próbálom bejáratni,tegnap belelestem a Gyűrűk Urába és hát egy-két jelenetnél lentmaradtt az állam:D Bőven van méllye,nem kell a subláda hozzá!
    Itt meg is lehet nézni(Diamond 8.3):http://www.mediamarkt.hu/termekek/szorakoztato/hazimozi_hangfal.html
  • LittleL
    #383
    Impedancia topik, ha ezt elolvasod igazi profi leszel ebben:
    im
  • LittleL
    #382
    Aha, énis egyszer az elején beállítottam,
    aztán már el is felejtettem, hogy melyik állásban is van most.

    asszem az lesz a jó, ha a 2. állásba teszed,
    de majd utánanézek, ha akarod.

    a rendszert nem vágod vele szét az biztos,
  • Gabyee
    #381
    Wharfedale:/
  • Gabyee
    #380
    na helló!
    megvettem a hangfalakat,végül Whardedale Diamond 8.3 lett.
    ez ilyen álló kétutas de baromi jól szól:P
    a kérdésem az volna hogy a hangfal 6 Ohm-os az erősítő hátoldalán meg van egy kapcsoló:
    1.pozíció-első hangfal minimum 4 Ohm!
    2.pozíció-első hangfal minimum 8 Ohm!
    most az 1.pozícióra kapcsoltam,szerintetek az jó(nem vágom vele szét a rendszert)?
    nincs rajta olyan kapcs ahova 6Ohm lenne írva:(
    bocs a hülye kérdésekért:P
  • LittleL
    #379
    Na ez már frankó.

    Asszen nekem is ilyen Yamahám van.

    Ha nem tévedek Breki33 ez egy Yamaha NS- P60 szett
    és Yamaha MkII front hangfalakkkal ?

    Javíts ki, ha rosszul láttam,
    De tényleg baromira jól szólnak,
    bár nekem az eggyel nagyobb front -ok vannak.
  • LittleL
    #378
    Az enyém is nagyokat kattan amikor
    2.0 -ról, átállíttom 6.1 -re.

    A kattanás az a relétől van, ez teljesen normális.