1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • betyarr
    #257
    sziasztok!

    mondjon már valaki valami okosat:hátsó hangfalnak akarok használni 4 ohmosat,de az erősítőm 6 ohmosat ír elő.azon kívül hogy hangosabban fog szólni a kelleténél,lehet valami komolyabb gubanc?állítólag el is szálhat ha túlerőltetem,de akkor nagyon kell erőltetni,amit úgysem fogok mivel panelban lakom.

    valami véleményt megköszönnék!
  • adrianlor
    #256
    Sziasztok!!


    Nemrég vettem egy JVC TH-S5 ös kompakt házimozi rendszert. Mi a véleményetek róla?Nekem tetsyik a cucc!Ja egy kb 8négzyetméteres szobáb van a cucc!
  • adrianlor
    #255
    Sziasztok!!
  • LittleL
    #254
    várjuk a képeket,
    és a tapasztalatokat.
  • wocsok
    #253
    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy LG LH-T6340D divx-es házimozit, valakinek van tapasztalata vele? Kérdésem az lenne, lehet -e firmware-t frissíteni, és ha igen hol tallok hozzá?
  • Punkerwork
    #252
    jó választás, nekem is Pana rendszerem van és nem csalódtam benne
  • TORO
    #251
    Sziasztok!
    Köszönöm a tippeket, eldőlt!
    Megrendeltem egy Panasonic SC - HT 870 -t 109990 Ft-ért, ingyenes házhozszállítás, 2 év garancia.

    Mégegyszer köszi, ha érdekel valakit, szívesen leírom majd a tapasztalatokat.
    Üdv.
    TORO
  • LittleL
    #250
    Igen, 100 alatt csak olyan Egydobozos cuccokat lehet
    kapni, pl. Panasonic SC - HT 850, meg ilyenek, az még a legjobb a sok egydobozos rendszer között.
  • Alien
    #249
    Pont egy kombiszett jön ki ennyiből, persze egy egyszerűbb. 80-ból szerintem nem vesz egy jó erősítőt + hangfalakat.
  • Taranov
    #248
    Szerintem 160-180k mindenképpen kell, nehéz megúszni a _jó_ hangfalakat 80 alatt, meg az erősítő is legalább 60.
  • Gabor_(HSF)
    #247
    ennyi pénzbe inkább ne gondolkozz,mert csak szart veszel és azt később megbánod...gyüjtögessél még és akkor nem lesz kidobott lové ez a 100k
  • Met
    #246
    ha nem kombiszettet vesz akkor kijön
    15-20 lejátszó és a többiből tud venni egy normális erősítőtt hangfalakkal
  • Punker
    #245
    lejátszó + hangfalak 100k-ból igen csak szűkösen jön ki.
  • TORO
    #244
    Sziasztok!
    Tanácsot kérek: Házimozit szeretnék venni, kb. 100k-ért. Mit kell tudnom a vásárlásról, milyen értékekre kell figyelni, jó lenne, ha minél több formátumot lejátszana, másolt CD-k, DVD-k. Valamint az ár-érték arány jó legyen.
    Tudtok segíteni?
    Thx
  • LittleL
    #243
    Most is hirdet valaki egy 2 x 180 cm hosszú
    Van den Hul kábelt 8.000 -ért a Hificity -n, ha elég a hossza,
    akkor ez nagyon jó vétel, kábeleket egyébként használtan
    is megéri venni,mert állapota nem romlik a használat során.
  • LittleL
    #242
    Hi Taranov,
    ha kábeleket akarsz venni, itt is keresgélj.
    Nekem Van den Hul CS-122 -es van, mint már tudod,
    de szerintem egy Van den Hul Skyline, vagy Snowline
    jó lenne neked.


    satsystem

    hifimarket

    vagy még lehet sok kábelt venni használtan a :

    Hificity

    na, akkor lehet keresgélni.
  • Taranov
    #241
    Nekem a Media Marktban ajánlottak 650/méteres Monitor kábelt, de 38 méter kellett összesen, szóval jóval több volt, mint 10% :)
  • NormalisEmber
    #240
    Én csak az "aranyszabályt" tudom mondani:a kábelekre költött pénz nagyjából 10%-a legyen a teljes rendszernek.
    Én egy 700ft/m-es(kb.) neotech kábelt használok,ezzel van nálam minden bekötve(de a frontokra érdemesebb ugye drágább kábeleket használni)
    most néztem a kácsa audio-t,754ft-ért ez van


    adatai:
    KS-0821 754 Ft

    OFC szálakból sodrott 2 * 4,08 mm2 keresztmetszetű futásidő korrigált hangszóró kábel átlátszó kék szalaggal elválasztott PVC köpenyben.

    De szerintem vagy kérj tanácsot az üzletben,vagy menj fel a dvdcenter.hu fórumára,mert ott lehet hogy jobban tudnak segíteni(nekem annó a netdepo-sok ajánlottak a kábelt)
  • Taranov
    #239
    Melyik a jó kábel egy 90k körüli Wharfedale 5.0-hoz és egy Denon 1905-höz?
  • Gabor_(HSF)
    #238
    ill akkor valóban mono, ha 6.1 es filmet halgatok rajta,(és ugy is állitom be az erősitőt)ugyanis akkor háttér centerként funkcionál,ebben az esetben a tarkodba hallod a hátso 2 hangszorót...
  • Gabor_(HSF)
    #237
    Az a 15 ezer+, ami ebben az esetben fordul elő a 6.1 és a 7.1 között,azért esetleg egy pár méter kábelt lehet venni,rosszabb esetben amicsak a centerhez elég,ha már olyasmiről beszélünk amiben még az áram terjedési iránya is megvan jelölve....nekem nagyon bejött a 7.1 egyébbként nem "mono"különálló csatorna mind2 háttér...
  • Alien!
    #236
    nekem a 300A van..asszem az ugyanaz,csak nevet váltottak...egy yamaha yst-800-ast azé kipróbálnék....
  • NormalisEmber
    #235
    magnat motion sub 130a
  • Met
    #234
    Szerintem ne a legkissebbet és a leg olcsóbbat vedd meg. Igaz, hogy panelbe kell de ha veszel egy kicsit, hogy normálisan vissza adja a hangokat eléggé fel kell tekerned ahol már kicsit torzít(hat).
    Ha veszel egy közepeset azt csak félig kell felnyomnod és tisztán szól.
    Vegyél szub-ot, a szomszédok bekaphatják, 22.00-ig az csinálsz a lakásban amit akarsz, zenére jellemző, hogy folyamatosan dolgozik a szub, filmekben az az 1-2 robbánás belefér:))))
  • Alien!
    #233
    milyen a magnat????
  • NormalisEmber
    #232
    Egy darabig azt sem értettem mi a különbség a BL és a CH között a netdepo árlistáján.Aztán beugrott hogy black és cherry.Node 25-30e differencia azért elég sok, csakazért hogy ne fekete hanem cseresznyefa színben legyen a mélynyomóm
  • NormalisEmber
    #231
    A magnatomon tényleg nem lehet állítani a vágást.A legkisebb REL pedig szerintem még az éppenhogy megfizethető kategória(Quake ,126e).Én inkább azon lepődtem meg hogy több hónap amíg az ember hozzájuthat ,ha éppen nincs raktáron(ez az ára hogy egyenként kézzel csinálják őket gondolom)
  • Alien!
    #230
    naja...mondjuk ebben az árkategóriában előfordulhat,hogy nem lesz megelégedve....megazér le merem fogadni,hogy nem nagyon fog lemenni 20hz alá a front....mondjuk nemtom milyen erősítőd van,de mindkettőt tudod róla állítani elvileg...a fázist is ill. a vágást is...hát igen a REL...minden vágyam...:)
  • NormalisEmber
    #229
    Szerintem szub-ot csak akkor vegyen , ha nem lesz megelégedve a frontok mélyeivel(én is mélynyomó nélkül kezdtem, és egy darabig nem is hiányoltam).A mostanit meg már bánom(nem lehet állítani rajta a vágási tartományt,fáziskapcsoló nuku).Ha legközelebb szubot vennék,akkor az már REL lenne.
  • NormalisEmber
    #228
    Nekem az a felfogásom hogy inkább legyen minőségi 5.1,mint 7.1(azaz szerintem a 6(7).1-be fektetett pénzből inkább jobb frontokat(vagy hátteret,centert) esetleg jobb minőségű kábeleket venni ).Olyan hogy 7.1-es film szerintem nem is lesz,tekintve hogy a jel monó ,a 2 hátsó(7.1 felállás szerint) hangfalból ugyanaz szól,legfeljebb egy kis késleltetést be lehet állítani.
  • Gabor_(HSF)
    #227
    ".(a 7.1-nek nincs sok értelme,még a 6.1-nek se igazán)" Nos ebben nem egészen értünk egyet,bár az igaz ,hogy nincs még 7.1 es hangal rendelkező film,de (6.1 Van)de az tény nekem évekig 5.1 em volt és kb 2 hete van 7.1 de nem lehet egynapon emliteni a kettőt,bár igaz 7.1-hez már elég nagy szoba is kell
  • Gabor_(HSF)
    #226
    5.1 es kimenet is van rajta...lelehet kapcsoni külön a 6.7. hanfalat,azok lennének a hátad mögött,tehét ha öttel halgatod ugy is kösd majd be...
  • Gabor_(HSF)
    #225
    jójó, de én nem pc.és hngszett után érdeklődtem
  • Alien!
    #224
    hát...én nemtom...én a szubbal kezdeném,hiszen a házimozi lelke a 40hz alatti hangok dübörgése...nekem is wharfadale diamond frontjaim vannak,de a mélyhangjaik nagyon kevesek az igazi moziélményhez....
  • NormalisEmber
    #223
    Egyszer már írtam(ha nem lennék lusta a dvdcenter-en is beírnám,ott szondag3 néven vagyok):
    erőlködő:yamaha 620
    hangfal:Wh Diamond(2x8.4+center)
    dvd:h/k dvd10
    proji:sanyo z2
    tv:öreg scheidner(úgysem írtam jól)
  • LittleL
    #222
    Énis a DVD centerről szereztem a tudásom,
    oda is be vagyok regisztrálva.
    Azért kösz, majd ott is olvasgatok még.

    neked milyen házimozid van ?
  • Taranov
    #221
    Sajnos vesznek :(
    Azért 350-ért is kitűnőt össze tudnék rakni.
  • NormalisEmber
    #220
    Az 500 már szép összeg,bár minnél nagyobb a keret,annál szélesebb a választék ,és mégnehezebb a választás..(és pont ezért vesznek az emberek akár 200-250e-ért is egybeházimozikat)
  • Taranov
    #219
    Nem kimondottan 10-20 millióra gondoltam, inkább 200-500-ig :)
  • mochee
    #218
    Mondom, nekem eddig szar volt a rendszer, ughogy sztem már ez is földhöz fog csapni. Ugyis kipróbálom, azt majd meglátjuk. Igen 5.0 azért legalább szeretnék.