13557
  • Austin Bailey
    #13317
    lehet hogy helyette van a villamos
  • Austin Bailey
    #13316
    én hallottam, hogy nagyon félkész, ezért már csak akkor vettem meg, amikor 3000 volt,és nekem főleg az a bajom vele (azon túl, hogy félkész) hogy elkezd akadni 1 óra után és játszhatatlan. És persze tele van buggal
  • nyirog
    #13315
    ezt a dolgot még annyiban be tudom magamnak magyarázni h mikor építik az utat akkor az elektromos és vízvezetéket is vele együtt építik az út alá :DDD - amúgy ez a része már csak kicsit zavar, ennél sokkal égetőbb probléma h lesz e metró (lehet azért nem tudunk csatornát építeni mert a motor nem támogatja a föld alatti nézetet a játékos számára, ez esetben ha lesz is metró akkor csak az állomását tudom építeni és akkor a metró is az útvonalakon fog közlekedni mint egy agent, ami már eléggé nagy baj számomra - ennyi erővel csoda h egyáltalán tudok\adnak rá lehetőséget hogy vasútvonalat építsek (derékszögbe kanyarodik a merőleges vonalra, hagyjuk már).
  • nyirog
    #13314
    CXL domborzati része számomra eléggé harmatgyenge volt, legnagyobbat akkor röhögtem mikor sík területet akartam összeszerencsétlenkedni, aztán mikor sikerült szintebe hoznom tudom is én hány négyzetmétert, mikor kizoomoltam a magasból még mindig úgy nézett ki mintha ott állt volna a domb\hegy, a textúrája a tájnak nem változott a tengerszint feletti magasság módosításával; egyedül akkor látszott ha emberközeli nézetbe lementem és láttam h ott minden sík, meg mikor bekapcsoltam a szintvonalakat. Amúgy CXL (még a legelső monte cristo által készített részre gondolok) nekem egyik nagy csalódásom volt, 12 ezerért megvettem és akkor szembesültem vele h nem a kész játékot vettem meg, egy rakás dolog amire úgy veregették a mellkasukat benne se volt még a játékban (nem volt pénzük ezért hamarabb kiadták félkészen, hátha majd az MMO részéből befolyik annyi pénz amivel tovább tudják majd bővíteni a játékot). Az utána lévő részek már játszhatóbbak voltak de érződött rajtuk az hogy sok dolog hiányzik még belőle, igazából bánom h sose lett az a teljes játék mint aminek megálmodták mert tényleg jó lehetett volna (busz vonalak építése kimondottan tetszett, vonatot sajnos már soha nem tudták bele elkészíteni - busz is csak a monte cristo csődbemenetele előtt jelent meg a játékhoz patchként amolyan vígasz gyanánt) :\
  • Joybull
    #13313
    A videó alapján a GC-n látottakhoz képest a változás a texturázás, már hogy több épület is elkészült. A játékmenet ugyan az. Erőmű, víz, szennyvíz, szeméttelep. A furcsa hogy most már az út jelenti a hálózatot nem a csővezeték vagy a villanypózna. Csak kis körök "blugyognak". AZ építkezés során nekem furcsa hogy a házak harmonikaszerűen össze vannak hajtva és úgy nyújtják ki, valahogy az SC-4-ben ez nem tűnt fel. Arról nem is beszélve hogy a menedzsmentről még nem mutattak semmit. A bevételek kiadások alakulásáról.
    Összefoglalva a videóban látottakat nincs játékmenetben nincs különbség az augusztusi GC-hez képest, csak csinosítgatás.
  • Austin Bailey
    #13312
    én a domborzatot úgy értettem, hogy domborzat, amire lehet építeni, és mondjuk jobban van megcsinálva, mint a 4-ben, hogy nem megy fel az út 70 fokban, meg nem 15 emeletnyi fekete betonon áll a családi ház a domboldalban. De gyakorlatilag a sim city-t meg a cxl-t kivéve nincs is olyan játék, amiben lenne domborzat. Amiben vannak hegyek, ott mindenhol tereptárgy, amit ki kell kerülni. (sims, anno, tropico, heroes stb) Érdekes amúgy hogy mindig úgy csinálják meg, hogy a szigetek szélét szegélyezik a hegyek középen meg placc van. Hogy ezt honnan veszik...
  • Austin Bailey
    #13311
    Egy játékban annak van értelme, aminek adnak. Vegyük például a szimulációkat. Ha például kivennék a dugót mint opciót a játékból, akkor nem lenne értelme a többféle különböző kapacitású útnak sem. De beleteszik. Miért? Csak. Vagy vegyük a látványt. A tekergethető út. A szimuláció szempontjából erre semmi szükség. De beleteszik. Miért? Mert így döntöttek. Sem a szimuláció, sem a látvány nincs következetesen elvetve a másik javára, hanem egyszerűen valahol meghúzzák a határokat,hogy mit igen, és mit nem, és azoknak, akik legalább 10 éve simcity-znek és belőlük él a játék hírneve, ez a koncepció egyszerűen kevés (természetesen most az eddig kiszivárgottakról beszélünk). Nincs kedvünk ötödszörre is végigélvezni azt, hogy ha áramot vezetünk a zónába, akkor kinőnek a házak. Úgy viselkedsz, mintha te lennél a játék szolgája, ezzel, hogy te majd megpróbálod megérteni, hogy mit akarnak a fejlesztők mutatni. Meg itt magyarázol róla, hogy igaziból mi nem értjük, mert ez amerikai modell. Ez egy nagy hülyeség. Nekem például a foglalkozásom is a városokhoz kötődik, és egy jelentős részben a szerkezetükhöz, mindenféle tipizálásnak, alaprajzi, működési meg vizuális jegynek a birtokában vagyok az összes kontinenssel kapcsolatban, és annak amit a maxis előad semmi köze nincs az amerikai város típusához, hanem egyszerűen csak primitív, illetve a kilencvenes években kitalált koncepciójukat csinálják meg állandóan, ahol a város fejlődésének feltétele a zóna, a közmű meg az idő. Kizárólag csak a saját korábbi ötleteiket görgetik tovább. Például ezt hogy a minden emberke külön kis emberke, amit a bébijáték societiesből hoztak tovább, aztán most csináltak egy jó zónarendszert (bár ezt egyelőre nem látom, hogy például amikor majd tömböt akarok építeni, akkor nekem kell-e centiznem, hogy pont összeérjenek a zónák hátuljai vagy mi hogy lesz) és ennyi.Meg a facebookos ötleteikkel akarnak itt fárasztani mindenkit. Vajon az mitől olyan érdekes, hogy turistákat lehet küldeni facebookon keresztül a másiknak a városába?
  • BYpsilon
    #13310
    Az SC4 óta tényleg eltelt 10 év, és tényleg biztos sok mindent leírtak.
    Játszottam én is vele sokat ill, legelsőtől kezdve játszottam mindegyikkel. A szimulációban mindegyikben volt változás, de az alapok nem. Mindig bővült valamivel, mindig részletesebb lett valamivel. Az SC4 hozta el például a közintézmények mikro managementjét. Emlékeim szerint az SC3000-ben nem lehetett egyenként állítani költségvetésüket és hatókörüket.
    A legtöbb dekoros dolog ami megjelent az SC4 modereknek hála, nem sok hatása van a játékra, mivel csak épülete kinézetét jelentette. Illetve hiányzó elemeket adott hozzá, pld csatornák. Ezek többségének minimális hatása lett volna szerintem, ha hatnak a szimulációra.
    A legmélyrehatóbb és leghasznosabb mod az a NAM volt, ami jelentősen javította a közlekedés szimulációt. Ez is a játék készítők által használt a sim nem szeret gyalogolni inkább autóba ül elvet változtatta meg, ami amerikában természetes felfogásnak mondható.
    Az új játék komplexitásról még nem tudunk mindent. Az biztos hogy a leírtak szerint minden egyes lakos viselkedését leszimulálják és ez meg is fog jelenni. Ez korábban nem így volt.
    Nem tudjunk milyen opcionális dolgok lesznek és azoknak milyen hatásuk lesz. Amit viszont tudunk, hogy egy újabb gazdaság szimulációs rész fogunk kapni a nyersanyagokkal. A közlekedés szimuláció részletességéről sem tudunk még semmit sem azt hogy milyen bonyolultságban építhetünk. Annyi már biztosan tudni, hogy a villamossal újabb eszközt kapunk.
    Az elvárt hogy magát az utat sáv szintjén ill állomást vágány szintjén meg legyen tervezve, túl mutat a játék lehetőségein. Olyan bonyolultságot adna játéknak amire semmi szükség.
    Van még két dolog amit nem árt elfeledni. 1. játékot amerikaiak készítik, így az ott a valós életben bevált szabályok és építési megoldások köszönnek vissza. 2. Ami valóságban jól mutat és működik a játékban nem feltétlenül.
    A játékról meg majd akkor kell véleményt mondani, ha elkészült és kitapasztalta az ember. Nem csak kiragadott apró részletek alapján, amit eddig megmutattak nekünk. Az biztos ha megjelent a játék, akkor megpróbálom kitapasztalni és készítők által szabott keretek között a lehető legnagyobb, legszebb, gazdaságosan működő várost csinálni. Nem pedig addig módosítgatni a játékot addonokkal csak azért, hogy sikeres városépítő legyek, amíg már nem is hasonlít az eredetire a játék működése.
    Jó játékot.
  • nyirog
    #13309
    kérdés, h ezt a kis hangvégtelű terraformálást amit bemutat lehet e játékközben élesben csinálni, vagy csak azt láttuk ahogy egy gyári régiót csinálnak éppen a játékba a fejlesztők (lehet mi nem is tudunk majd régiót csinálni, csak ha külön veszünk, úgy majd mint sims 3-ban)
  • nyirog
    #13308
    köszönöm, nagyon szépen összefoglaltad és kimondtad, ami nekem is a bajom az új sc-vel

    amúgy domborzat minimálisan lesz benne, mikor a játék elején (talán régió nézetben) tájrendezel és elosztod a nyersanyagokat akkor egyben hegyeket is emelhetsz volt róla egy videó anno (már ha ezt érted domborzat alatt :) ):


    meg ezt a cikket érdemes elolvasni elgondolkodtat :\
  • Austin Bailey
    #13307
    ja egyébként még azt tegyük hozzá, hogy ebben a játékban például nincs domborzat. ami egy visszalépés a 4-hez képest
  • Austin Bailey
    #13306
    szerintem te nem tudod, hogy miről beszélsz. A SC4 óta 10 év telt el, és 10 év alatt az SC4 játékosai a simtropolison meg a többi fájlcserélőn abszolút lekommunikálták, hogy mit várnának a játéktól. A zónarendszer meg az úttekergetés tök jó, de a szimuláció szintjén ezzel a játékkal az égvilágon semmi nem történt az előzőhöz képest. Az hogy a járdán egy ember az valójában egy embert vagy egy forgalmi adat grafikus jelét jelenti-e tökéletesen lényegtelen. A sim city városszimulációja gyakorlatilag a Sim City 2000 óta ugyanaz. Nulla elemmel bővült és nulla elemmel csökkent. (tedd le a zónát az út mellé, vezess bele áramot meg vizet, és amikor sok ilyet csináltál, akkor egy idő után felhőkarcolóid lesznek) Erre senki nem kíváncsi. A játékosok azt várnák, hogy egy városépítőben végre megépíthessék a kedvenc városképeiket, amik bonyolultak és egyedi kialakításúak, és azt várnák egy szimulátortól, hogy ez ne csak városszobrászatként működjön (bár az SC4 sikere az volt, hogy legalább szobrászat szintjén bele lehetett tenni ezt a dimenziót), hanem hogy a szimulációban legyen szerepe annak, hogy van-e fasor az út szélén vagy sem, hogy hány vágányon állhatnak a vonatok a rendezőn, hogy érdemes-e alul vagy felüljárót csinálni, hány fordulósáv legyen stb. Eddig ezért a legtöbbet a Rush Hour tett, de még az is elég tökéletlen volt. A kereszteződésekről meg annyit, hogy senki nem mondta, hogy százával vannak bonyolult csomópontok, de a fontos csomópontok bizony bonyolultak, és többszintűek egy amerikai városban (nagyjából az autópályákra vezetők), szóval legyél olyan kedves és ne forgasd ki amit mondtam.
  • nyirog
    #13305
    de ez a videó jobban bemutatja az aggodalmaimat:

  • nyirog
    #13304
    nem is a glass box enginnel (zseniális úgy ahogy van, mondjuk a nagyobb játszható területért cserébe szívesen bevállaltam volna valamivel rosszabb grafikát) van a bajom ha elolvastad amit írtam.....
  • BYpsilon
    #13303
    Nektek igazából valami más játékra lenne szükségetek. Egy fajta digitális terepasztalra.
    A Sim City mindig is város szimuláció volt, ahol rendszer minden elemének megfelelően kellett működnie, hogy nagy lélekszámú település jöjjön létre. Egy részt az játékot amerikaiak készítik és az ottani szokásoknak (pld. közlekedés) megfelőlen készülnek. Az valós életben nem bonyolult csomópontokat építneke százával egy városban, hanem minél egyszerűbbeket.
    Vasút téma esetén pedig, egy pár tíz ezres vagy százezres városnak nem szerves része a vasút, csak egy áthaladó forgalmú hely, egy pályaudvarral és még egy-két megálló hellyel.
    Továbbá olyan dolgokat hoztok fel amikhez a szimulációnak semmi köze, csak kozmetika. Nem kell leírni a játékot, mert egy előzetes video alapján nem tetszik.
    Új megközelítést alkalmaztak. Az évek folyamán a gépek annyit erősödtek, hogy a játék grafikailag teljes 3d-be mehetett. Ez textura és épület részletesség terén az SC4-hez képest kisebb. Cserébe viszont bármerről nézheted, ahogy éppen kényelmes. A nagy előre lépés az jelenti hogy egyén szintjén szimulál le mindent és az egyén látható is lesz. Pár gyalogos nem azt fogja jelenteni, hogy enyhe forgalom van, hanem konkrétan pár gyalogost.
  • Austin Bailey
    #13302
    nekem is a vonat a szívfájdalmam, mert nagy vonatos vagyok, de nekem a bonyolult útcsomópont építés is hiányzik. Amúgy jó kis 3+ os lesz ennek is a korhatára.
  • nyirog
    #13301
    na a vonat az nekem a másik érvágás, nagyon szeretem őket mint járművet és elborzaszt h ennyire gyerekesen egyszerűen van bemutatva mintha csak egy sima út lenne, emlékszem h még pluginok nélkül is szép vasúti rendszert tudtam építeni a városnak, pluginokkal meg már tényleg terepasztal szintű volt az egész (pl rendező pályaudvarok). Vagy nagyon butyuta lesz az egész vagy majd DLC-vel foltozzák be tehát megjelenésre rá 2-3 év után meglesz a teljes játék, vagy még a DLC-kkel is butyuta lesz.... - nem tudom engem részben elkeserít a videó, mert a kezelő panelt elnézve sok lehetőségünk nem lesz mint anno. Oké, első gameplay videó, de inkább most legyek pesszimista mint miután megvettem a játékot.
  • Austin Bailey
    #13300
    Én is pesszimista vagyok. Az SC4 10 évnyi modder visszajelzéseiből (értsd több tízezer plugin) gyakorlatilag semmit nem ültettek át. Klassz, hogy végre megszabadultunk a kockázásos zónarendszertől, de a beépítés még mindig rendetlen, továbbra sem lehet bonyolult csomópontokat meg vasutat csinálni, és az emberek még mindig csak a járdán tudnak menni. A lotokon még mindig az undorító parkoló van, mint ami az SC4 alapjátékban is volt. Úgy érzem, az egészben csak annyi konstruktivitása lesz a játékosnak, hogy hogyan tekergeti az utat. Egyébként park vagy valami nincs? A vonatot meg legalább megcsinálhatták volna úgy, hogy ne kanyarodjon irreálisan kicsi ívben, meg hogy az állomáson ne csak átteremjen a másik vágányra, hanem mondjuk legyen váltó és tudjon tolatni.
  • nyirog
    #13299
    tetszik, de azért még van rajta mit csiszolni bőven..., mondjuk az a sejtésem h ebből is ilyen sims féle kiegészítő kirakodót terveznek mint sem anno sc 4 idején ahol elég volt csak a rush hour és szinte isteni lett a játék. amitől pedig félek h a szinglis része a jétéknak nagyon háttérbe fog szorulni a multizás miatt (értsd: nem lesz annyira precízen kidolgozva) - szóval jó-jó de még mindig pesszimista vagyok és mikor megjelenik tuti h nem a teljes és kész játékot veszed majd meg hanem egy kibelezett később majd dlc-kkel és kiegészítőkkel tarkított félkész játékot - na ettől félek én, ma trendet elnézve valószínű h ez fog történni :\
  • perko
    #13298
    Igéretesnek látszik.
    2013 február.


  • Tuvok #13297
    Meg a Shift is szóba jöhet, de ha végképp nem oda teszi, ahova akarod, akkor bonts utat először, majd tedd le a zónát, utána újra mellé az út. A zónák mindig a magasabb rendű utakhoz "ragadnak".
  • elskverdig
    #13296
    köszönöm, az alt/ctrl-os dolgot majd kipróbálom, gondoltam, hogy van valami ilyen forgatós a zónákhoz is, csak én a home/end-del próbálkoztam. a tűzoltós meg azért volt fura, mert nem a sima villamos mentén volt baja, hanem a tram-in-avenue mentén voltak elérési bajai. lehet csak véletlen volt akkor.
  • Austin Bailey
    #13295
    alt-ot vagy ctrl-t kell nyomni a zóna lerakása közben. Az egyik ebből beforgatja a zónát a megfelelő irányba. (A másikkal nem bontja szét parcellákra a zónát) Elméletileg lesz útelérés.
    A másikra meg: Miért, szerinted mióta megy tűzoltóautó villamossínen? Mellesleg nem lenne tűz, ha lefedné a tűzoltóság
  • elskverdig
    #13294
    sziasztok. kérdésem lenne a villamosépítéssel kapcsolatban. a tram-in-avenue felé nem tudok házakat építeni. tehát a nyilak semmiképp sem akarnak arra az útra nézni. viszont ha ott egy megálló, akkor meg csakarra akarnak nézni. mutatom képen a problémát, így talán érthetőbb.
    illetve a másik, hogy az ipartelepeknél a lerakás nem okoz gondot, mert ott nem nyilaz semerre, de cserébe ha tűz üt ki egy olyan épületnél, amelyikre csak a villamos mentén lehet eljutni, képtelen eloltani arra hivatkozva, hogy nem vezet oda út. ezek csak nálam jelentkező hibák, vagy ezek természetesek, benne is van a NAM leírásában, vagy ez most micsoda?:D
  • Hay #13293
    Add meg az avastban kivételnek.
  • Austin Bailey
    #13292
    töltsd le máshonnan
  • szalaidani95
    #13291
    Sziasztok! Letöltöttem a SimCity 4 Deluxet és nem tudom elindítani mert az Avast gyanúsnak ítélte meg. Zárt környezetbe rakja de így is mindig leállítja. Rakjam normál módba de mi van ha tönkreteszi a gépem?
  • pzolika978
    #13290
    Ezt csinálta nekem is villamos építése közben.
    szerencsém volt, mert kb.fél percre mindíg betöltötte a várost, és törölni tudtam.
    Néha ha már sok város, és nagy városok is vannak a régiómban néha kidob a játék az asztalra engem is.
  • akyyy
    #13289
    esetleg segíthetnél, elküldöm az elmentés, megnézd neked megnyitja-e, és ha igen, mentesz egyet benne és visszaküldöd:D

    ide feltettem őket

    http://akyyy.hu/ftp/
  • Austin Bailey
    #13288
    szerintem megsérült a fálj. Nem tudom mit kell csinálni
  • akyyy
    #13287
    nincs ötet mit tudnék tenni? a többi városom működik, csak ez nem, pedig ezzel jutottam el eddig a legmesszebb, tök jól fejlődik, kezdenek megjelenni a magas épületek, erre mindig kilép a betöltés közben :\
  • akyyy
    #13286
    Segítség:(

    villamost kezdtem el építeni, megépítettem az egyenes pályákat, majd a bekötéseket, hogy megnézem milyenek vannak, megnyitotam egy üres régiót és kiprobálgattam. majd vissza akartam lépni a saját városomba, és most mindig rákatt után egy picit tölt és kidob az asztalra:(
  • Austin Bailey
    #13285
    vagyis a városom, ha betöltenéd :D
  • Austin Bailey
    #13284
    nem sok értelme lenne. Mivel kikapcsolatm a maxis épületeket, és csak plugin épületttel játszottam, ezért neked nagy ajándékdobozokból állna a városod.
  • akyyy
    #13283


    nem tudnád elküldeni a régiódat/városodat szemrevételezés szempontjából ?:D
  • Austin Bailey
    #13282
    még annyit, hogy van olyan elem, amiben más színű csík van. földalatti GLR illetve Rail. Teljes nagyításnál látszik, hogy azon a csíkon villamosok vannak
  • Austin Bailey
    #13281


    ezeket a barna csíkos elemeket kell keresned. Amikor lerakod, akkor a barna csík eltűnik, de az elem két szélén marad két szellőzőnyílás. (középső elem) A barna csík azt jelzi, hogy merre áll a föld alatti út. Ez a puzzle elem tartalmazza az összes road/underpass kombinációt (kanyarodó, T-alakú meg ilyenek), amit a home/enddel érhetsz el. Először körbeforgatja az adott elemet, aztán előhozza a következőt, azt is körbeforgatja stb. Ha a tab-ot nyomod, akkor a következő típusra ugrik, mint pl sugárút aluljáró. Ott is a home/end-del forgatsz és ez hozza a típus további elemeit. Remélem érhetően mondtam, mert ez elég hülyén van megcsinálva
  • Austin Bailey
    #13280
    oké, pill, mindjárt mutatom...
  • akyyy
    #13279
    nem lehet hogy alapértelmezett youtub videó? amugy mind1, belefér :D köszi a segítéstéget, meglesem

    szer.: hát ebbe pont nincs benne az ami kéne :(
  • akyyy
    #13278
    oké, ezek megvannak, de az nincs, hogy letettm két ilyen lehajtót, és mivel kössem össze? nem találom azt az útfajtát