13557
  • trustno1
    #13477
    Csá!
    Igen így állítom be mindig, csak az a gond, hogy minden indításkor meg kell tenni. Hallottam valami ForceCore nevű programról, de sehol nem találtam meg eddig. Mondjuk a másik probléma jobban zavar, az előbb pl. egy 10000 érő küldetés 1 másodperc alatt véget ért. Még esélyem sem volt elindulni. Ez régen tuti nem volt így.
  • Hay
    #13476
    Esetleg:
    Feladatkezelő, jobb klikk a folyamatra és affinitás beállítása. Azt nem tudom, hogy legközelebb is egy maggal fut-e, bocs.
    (Azt viszont tudom, hogy egy, egy magra optimalizált játék csak egy magon fut.)
  • trustno1
    #13475
    Üdv!
    Szerencsémre nekem a 4 magos Phenom, a 16 Gb Ram és a Radeon 6870 ellenére kifogástalanul fut a játék (win 7 x64). Kop-kop-kop. Két dolgot állítottam be, az egy magon futást, illetve a costum 1920x1080 felbontást. AZ érdekes az, hogy az előző gépemen kb. 3-4 éve, Radeon 4890-el borzasztóan akadt, ezért hanyagoltam is pár évig.
    Két kérdésem lenne viszont nekem is: tudtok esetleg olyan kis egyszerű progit amivel fixre lehetne állítani hogy az SC4 mindig csak 1 magon induljon? Illetve a U-Drive-it küldetések egyszerűen 20-30 másodperc alatt véget érnek. Pedig mindig van még 2-3 perc a végéig, mégis failed van. Vajon ez is valami bug lehet a gyorsabb gép miatt? Emlékszem régebben egy csomó zsetont össze tudtam szedni belőlük, és az óra mindig végigpörgött a végéig... Előfordult már valakinek?
  • pudingman
    #13474
    mit lehet tenni az ellen hogy folyamatosan crasheljen a játék? belépek és kb 1 perc után ki is dob ha nem állítom meg az időt, nem is csinálok semmit, direkt 1 maggal futtatom hogy elvileg megelőzzem az ilyen eseteket.. valakinek van valami ötlete?
  • Austin Bailey
    #13473
    igen, de én sem tudtam megoldani. Így hát beletörődtem. Egyébként a többmagos procival is baja van a játéknak, amitől szintén extra lassú lehet. Nekem sem jön be az új sim city. Nálam az baszta ki a biztosítékot, amikor kiderült, hogy a simeknek nem fix lakásuk van, hanem a munka után mindegyik elindul a legközelebbi üres lakás felé, és amikor az első odaér, akkor az összes megindul a második legközelebbi lakás felé, stb. Az új sim city topikjában azon vernyog mindenki, hogy ebből kifolyólag folyamatosan dugó van.
  • NorbyI
    #13472
    Szerinted miért tértem vissza a régi jó öreg SC4-hez. Az újtól behányok, pláne mikor megtudtam az online kapcsolatos dolgot meg a mentési problémákat. Inkább maradok az oldschool játékoknál, egyre kevésbé jön be ez a játékjövő.
    Szóval várom a remek ötleteket amik megoldják a problémámat.
  • elite
    #13471
    Inkább játssz az új résszel Te is.
  • nyirog
    #13470
    Jó régen láttalak
  • NorbyI
    #13469
    Helló minden SimCity fannak, rég jártam erre és sok idő telt el mióta utoljára játszottam a játékkal. Most újra kedvet kaptam hozzá hogy elővegyem. Azóta volt hardver csere és most a játék extrém lassú lett.
    AMD Radeon HD7770-re váltottam és a nagy sebesség helyett oldalra scrollozás és zoomolás alatt leesik az FPS 1 framere! Tisztában vagyok vele hogy a játéknak van baja a radeonokkal ez már régen is fennállt de nem számítottam ilyen brutális lassulásra.
    Utánakerestem és ezeket találtam:
    Simtropolis fórum 1

    Simtropolis fórum 2

    Az első nem segített, a második:
    property usevertexbuffers false beállítás hozzáadaása a Graphics Rules.sgr filehoz hozott némi javulást de elő is jött tőle egy csúnya betegség. Scrollozásnál eltűnnek az árnyékok és sok PROP is, gondolom aminek szüksége van a 3d gyorsításra. Találkozott valaki már ilyennel, illetve kinek hogyan megy a játék AMD kártyákkal?
    Köszi a segítséget előre is.
  • ZSOOLT2
    #13468
    Akkor hagyom, nem fog összejönni, de köszönöm a válaszokat.
  • Hay
    #13467
    Na, tegnap kaptam egy levelet EA-tól:

    "Hi Hay!

    Thank you for registering SimCity 4 Deluxe Edition

    Here’s your gameplay tip:
    Description: Neighborhood Deals Budgeting: Place your power plants and landfills in neighboring cities, then set up a connection to start a neighborhood deal.

    Remember, your EA Member Account automatically stores your information, making the game registration process quick and easy. Even better, you could receive a free code or game hint, or an opportunity to receive special offers on EA games with each game you register.

    Have Fun!"
  • Hay
    #13466
    Pár éve, mikor megvettem a Deluxe változatot, Steam-en még be tudtam regisztrálni. Azóta eltűnt onnan is.
    Amúgy kipróbáltam az "ezen a helyen is"-nél, érdekes módon ott végigengedett a folyamaton, igaz, a legvégén azóta sem látom, hogy regisztrálva lenne...
  • nyirog
    #13465
    2008-nál régebbi dobozos játékaidat (és másokét is) originen nem lehet beregisztrálni, mivel azok még nem alkalmasak rá.
  • Austin Bailey
    #13464
    fogalmam sincs, ez egy 10 éves játék Valószínűleg senkinek nem originen van meg, hanem még CD-n
  • ZSOOLT2
    #13463
    Sziasztok!

    Sikerült valakinek aktiválnia a Sim City 4-et Originen?

    Próbáltam Originen belül, és ezen a helyen is, de egyik sem működik.
  • kofola xD
    #13462
    arra a sárga vilamos közlekedés jelzőre gondoltam , mert azt nem jelöli nekem , és emellett nem is használják a villamost
  • Austin Bailey
    #13461
    a rush hour nem küldi lemez, hanem tömegközlekedéses kiegészítő. Amúgy szerintem az u-drive-ra gondolt
  • Tauri
    #13460
    Simcity 4 + Rush Hour küldi lemez...ezekben van a küldetés sztem erre gondolt.
  • Austin Bailey
    #13459
    ez most nem a te képed?
  • kofola xD
    #13458
    még mindig nem jöttem rá , hogy a glr modnál miért nem működik a villamos nem is használják m és a traffic résznél sem sincs így jelölve a sárga nyíl :
    http://i448.photobucket.com/albums/qq206/CaptCity/TronRdTraffic.jpg

    ha ötletek van azt köszönöm, ja és raktam mellé buszmegállót
  • kofola xD
    #13457
    nekem eddig amiket letöltöttem az összes ment windows 7-en kivéve a villamos mod
  • nyirog
    #13456
    ja értem, akkor nem tudom, ilyet még nem tapasztaltam, lehet valamilyen program a háttérben visszafogja kicsit, vagy windows szolgáltatás
  • pudingman
    #13455
    az otthoni gépem gyengébb és mindenféle akadály nélkül megy rajta a játék ugyanazokkal a modokkal amik a másikon vannak, csak azon XP van ezen meg 7, ebből gondolom hogy itt lesz a baj
  • nyirog
    #13454
    ha teleraktad a játékot mindenféle moddal akkor amiatt akadozhat/laggolhat - ajánlott őket datpacker-val egybetömöríteni.
  • Austin Bailey
    #13453
    küldetés?
  • pudingman
    #13452
    én hiába futtatom XP vagy 98 kompatibilitási módban ugyanolyan marad. játszható a játék de ha mondjuk lemegyek a vezetős részhez akkor azt már nem lehet vinni, meg a terraformálásnál is alig bírja már amikor a fákat teszem le. akkor van erre valami megoldás? szeretném csinálgatni a küldetéses részeket is... :)
  • nyirog
    #13451
    miért lenne esélytelen? én is win7 alatt játszom. Kompatibilitási módban telepítettem és indítom a játékot, de amúgy enélkül is érzékelte a win7 és elindult elsőre az akkor még új rendszeren csak beállítottam neki azért még én is biztos ami biztos alapon. Kis segítség ha felbontást szeretnél állítani, ugyan is a nagyobb felbontás nincs benne alapból a játékban, ennek ellenére jól kezeli ha manuálisan adod meg neki az értékeket.
  • pudingman
    #13450
    még valami: windows 7-re ugye esélytelen hogy mindenféle szaggatás nélkül fusson? :D
  • Austin Bailey
    #13449
    az szerintem nincs frissítve a legújabb NAM-hoz, vagyis hiányoznak elemek.
  • pudingman
    #13448
    random elemek. a körforgalom elem, emelt utak, sínek, villamos útra sínre elem nem jött be. de végignéztem az azóta letöltötteket, és megtaláltam a hibát. kivettem a korlátos villamos puzzle darabokat és megint működik :)


  • Austin Bailey
    #13447
    azért jó lenne tudni, hogy miket tettél fel.
  • Austin Bailey
    #13446
    TAB + Page Down/Page Up-ot, a másik forgat.
  • Austin Bailey
    #13445
    nyomd meg a TAB-ot, aztán a Home/End-et, hogy változik-e a puzzle elem képe?
  • Austin Bailey
    #13444
    egész pontosan ez melyik puzzle elem?
  • pudingman
    #13443
    http://community.simtropolis.com/files/file/26793-network-addon-mod-for-windows-installer/ ez van fent most nekem, elvileg essentials is van benne
  • Austin Bailey
    #13442
    ugyanaz mint az előbb, nincs fent a NAM Essentials. Egyébként a játékban van saját beépített képkészítési mód, aminek a képeit a Dokumentumok/Sim City 4/Regions mappába rakja a megfelelő város mappájába. A képeket png-ből jpg-be úgy kell átrakni, hogy letöltöd az ingyenes infranview-ot, megnyitod, behúzod a png képet a felületre és elmented jpg-ben. A jpg fájl mérete kisebb, ezért nagyobb méretűt is csatolhatsz a galériába. A plugineket soha ne random módon szedd le, mert van nekik dependecyjük (a letöltőfelületen megtalálod a dependency list alatt, általában linkkel együtt), ami nélkül nem működnek.
  • pudingman
    #13441
  • Bullitt
    #13440
    Ékezetes fájlnév helyett ékezet nélkülit próbálj
  • pudingman
    #13439
    ajh nem teszi be:S
  • pudingman
    #13438