13557
  • Austin Bailey
    #13397
    esetleg lehetett volna egy kicsit hétköznapibb a megfogalmazás. pl"A várossal kapcsolatos problémáitokhoz kérünk képet mellékelni, mert úgy könnyebb segíteni." vagy valami ilyesmi. Értem én, hogy ez nem pont ugyanazt jelenti, mint amit te írtál, mert persze lehet problémájuk a menüvel is meg a dobozokkal stb, csak szerintem a rövidebbet jobban elolvassák. (a skyrim topikban például soha senki nem olvasta el a FAQ-t, mert hosszú volt aztán mindig abból volt a probléma) Igaziból csak annyi a lényeg, hogy felhívni a figyelmüket a képrakásra. Bízom benne, hogy aki kérdést akar feltenni, annak van annyi esze, hogy ha már fel van hívva a figyelme a képrakásra, akkor el tudja dönteni, hogy az ő problémájához érdemes-e csatolnia képet vagy sem. Esetleg lehetne a felirat piros. Vagy az már túl szigorú?
  • LeWyTy
    #13396
    Kiírtam "Akinek problémája/kérdése van bármi vizuális dologról, kérjük képpel illusztrálni azt.Mert úgy könnyebb segíteni."

    Jó így vagy legyen máshogy?
  • Austin Bailey
    #13395
    néha vannak ilyen rejtélyes slumosodások. Például lehet problémájuk a túl nagy forgalommal. Olyankor beszorulnak a dugóba, vagyis nem tudnak eljutni a munkahelyükre. A másik ilyen a túl nagy ingázási idő. A harmadik a légszennyezés, ami összefügghet a forgalommal. Vagy például olyan is lehet, hogy letettél pl egy plugin bus stop-ot valahova, és megszakítja az utat. Igaziból szerintem jó lenne ráállni arra, hogy akinek kérdése van az tegyen képet is, mer így elég nehéz a dolog.
  • Odorovich
    #13394
    Üdvözletem! Van egy nagyobbfajta ötszázezres lakosú városom és és nemrég elkezdtek minden ok nélkül kiürülni az épületek.. amikor rákattintok az épületre kiírja hogy kicsi a kívánatosság. Ezt én nem értem mivel hogy az egész város teli van parkokkal tűzoltósággal rendőrséggel iskolával kórházzal a tömegközlekedés is jó.. és eddig semmi bajuk nem volt semmivel boldogan éldegéltek fejlődött a város most erre meg hopp és minden tönkremegy.. víz áram szeméttelep is van elég. Valaki esetleg tudna tanácsot adni? Előre is köszönöm!
  • nyirog
    #13393
    Majd mehetne bannerba: Simtropolis Wiki
  • mdeni
    #13392
    Simcity.cn oldalán megtaláltam...
  • mdeni
    #13391
    A nevét már tudom az épületnek. Heywood Inn v2 by dmscopio
  • Austin Bailey
    #13390
    amúgy én most látom először, de vélhetően letölthető, ha ezen a képen is rajta van
  • Austin Bailey
    #13389
    ez Semiramis függőkertje
  • mdeni
    #13388
    Ez a kacskaringós épület letölthető valahonnan? Vagy ha nem megvan valakinek?

  • Austin Bailey
    #13387
    ha jól emlékszem a vezeték mellett mindkét oldalra 7 mezőt lát el vízzel
  • mrmilan
    #13386
    28000-es városban 6 kis pumpa és 2 nagy? Nincs egy kicsit eltúlozva? Nekem a London régió középső, legnagyobb területén van most egy 210.000-es városom. Ott 2 kicsi és 2 nagy vízpumpa látja el a várost. Plusz az ipari résznél 2 víztisztító. Most néztem meg, 92%-os kihasználtsággal. Csőtörés sohasem volt. Ha nyeheg a város, akkor kap pluszban kis pumpákat. Ha azonban a kis pumpák havi költsége eléri a nagy 3150 pénzes üzemeltetési költségét, akkor értelemszerűen becserélem őket még egy nagyra. És 3 nagy pumpa fog üzemelni. Szerintem rendes csővezetékrendszer kell, utcák alatt és tömbök közepén is. természetesen nem eltúlozva, de minden legyen tisztességesen ellátva.
  • mdeni
    #13385
    Köszi szépen.

    Igazából mindent megtaláltam, csak amikor rákattintottam kb 60%át nem lehetett letölteni, csak a képeket.
    http://simcityedit.com/simedit/lev-bbs.cgi?bid=SC4=2-5&skin=skin/config/=/simedit/skin/config/&style=1&page=4&ppid=1257580910753959#1257580910753959
    Mint például ezen. De aztán megtaláltam hogy lehet. A poszt fejlécében van egy Home felirat, ami egy link a készítő honlapjához ahonnan le lehet tölteni.
  • Austin Bailey
    #13384
    ja nem, az a csak egy része. Ez a teljes lista

    http://homepage2.nifty.com/kamurai/simcity/log.htm
  • Austin Bailey
    #13383
    kattintgasd végig. Nekem az a tapasztalatom, hogy legyen bármilyen kínai az oldal a dowload-ot mindig angolul írják ki. Amúgy sajnos már nem emlékszem, mert régen voltam itt, de azt hiszem, hogy nem a szélén, hanem középen a BBS tartalmú linkek egyike megnyit egy listát a letölthető cuccokról.
    tessék
  • nyirog
    #13382
    ha az a bajod h nem érted ami ki van írva a zoldalra rakd be googel fordítóba és állítsd be h angolra fordítsa a japán nyelvet, amúgy meg ha rányomsz a képre és utána a fájl nevére szépen be fogja adni a letöltési lehetőségeket, mellé lesz írva h hány kb, vagy mb a fájl, abból már tudni fogod h az egy download mirror
  • mdeni
    #13381
    http://homepage2.nifty.com/kamurai/simcity/

    Tudja valaki innen hogyan lehet letölteni?
  • Mighty
    #13380
    Jaja, érdemes egymás mellé tenni a pumpákat, hogy ne kelljen szanaszét kattintgatva megnézni, hol van az elöregedett egység.
  • Austin Bailey
    #13379
    egyébként a pumpák egy idő után elöregednek ugyanúgy mint az erőművek, és akkor hihetetlenül drágán hihetetlenül keveset termelnek.
  • kisbesi
    #13378
    #13370
  • Austin Bailey
    #13377
    nekem?
  • kisbesi
    #13376

    Az a fránya fehér függőleges vonal volt a baj. Kitöröltem egy kivételével a pumpákat, felhúztam a vonalhoz és máris megjavult.
    köszönöm Austin Bailey - nak is.
  • Mighty
    #13375
    Nézd meg a kiadásoknál a water milyen szinten van

    Az a jó, ha a csúszkán a függőleges vonalon van a bizgentyű :)
    A felesleges vízpumpákat meg bontsd le, mert azoknál nem lehet egyenként állítani a kapacitást, mint az erőműveknél. Vagy add el a vízfelesleget a szomszédos városnak :)
  • kisbesi
    #13374
    De sajnos még mindig fent áll a probléma. A városom 28000 res, nem hinném, hogy olyan nagy lenne. Van vagy 6 kicsi és 2 nagy vízpumpa + víztisztitó. Hatékonyságuk csak egy vízcsepp. Kicseréltem a komplett vízhálózatot, de még mindig kilyukadnak a csövek. Valami olyat ír, hogy túl nagy a nyomás(?). Ilyenkor már nincs mit tenni?
  • Austin Bailey
    #13373
    én is így emlékszem
  • kisbesi
    #13372
    Értem. köszönöm a gyors válaszokat!
  • Mighty
    #13371
    Három dolog van vízügyben, ami problémát okozhat:
    1. nincs víz a területen (le kell fektetni vízcsöveket)
    2. a lefektetett vízcsövekben nincs "nyomás" (vízműve(ke)t kell építeni, vagy szomszédos várostól venni)
    3. csőtörés van (kevés a hálózatnak juttatott pénzforrás, növelni kell (gondolom valamikor csökkentette, mert kellett neki pénz))

    A csőtörések és az úthibák sose javultak ki maguktól, ha növelted a fenntartásra szánt pénzt. Azokat bizony manuálisan kellett mindig is javítani.

    Javítsatok ki, ha rosszul emlékszem :)
  • Austin Bailey
    #13370
    a csöveket ott lehet változtatni, ahol az út költségét is. Csak a középületekét lehet külön. Egyébként ezeknek a költségével ne babrálj, mert elkezd megmásíthatatlanul leamortizálódni az egész és akkor már hiába teszed vissza a megfelelő szintre (pl az út kátyúi csak akkor tűnnek el, ha újraépíted az utat) Ha jól értem az a bajod, hogy kevés a víznyomás. Ebben az esetben nem a csőhálózatot kell növelni meg nem is a támogatást, hanem a plusz vízműveket kell építeni
  • kisbesi
    #13369
    És van külön karbantartási díj vagy ez az egész egybe van?
  • Mighty
    #13368
    Te is írod: emelni kell a támogatást. Nem a kapacitást :) Tehát több pénzt kell adni a vízhálózat karbantartására.
  • kisbesi
    #13367
    mi annak az oka, hogy állandóan csőtörés van a városomban? azt írja, hogy emeljem a támogatást, de a kapacitás már így is 1,5* akkora, mint a kihasználtság. mindig foltozni meg foltozni kell és nem értem, hogy mi rá a megoldás.
  • Austin Bailey
    #13366
    a gmax egy 3D-s tervező program, aminek a BAT az egyik pluginje, és ebben készülnek az SC4 épületei. A működésről viszont fingom sincs. A Sims
    3 topikban vannak, akik talán értenek hozzá. (mivel a sims 3 tárgyai meg ha jól tudom 3dmax-ban készülnek) Meg lehet őket kérdezni, de nem túl segítőkészek. Elég önteltek és állandóan magukat fényezik. Emellett nem tudnak helyesen írni De azért próbáld meg. Illetve vannak még oktatók a youtube-on meg fórum a témáról a simtropolison és a devotion-ön. (egyébként nekem a BAT soha nem is települt fel rendesen a gmaxra, tehát nem is azt a felületet láttam, amit a BAT-ban kellett volna)
  • mdeni
    #13365
    Azt még elmagyaráznátok, hogy mi az a gmax? és hogyan működik?
  • mdeni
    #13364
    http://tinypic.com/view.php?pic=104jcck&s=6

    Unatkoztam...azért kicsit hasonlít az eredetire:

    http://www.bbc.co.uk/wiltshire/content/images/2007/10/22/msn_magic_roundabout_470x350.jpg
  • Austin Bailey
    #13363
    ők egy másik világegyetem. Nem nagyon érdekli őket a simtopolis. Mellesleg gyanítom nem ismerik a latin betűket.
  • mdeni
    #13362
    Azigen :O Jó sok minden...
    Japánok nem tudják használni a simtropolis-t vagy mi a szösz?
  • Austin Bailey
    #13361
    szerintem ez japán cucc. Itt nézz körül

    http://homepage2.nifty.com/kamurai/simcity/log.htm
  • capa07
    #13360
    Honnan tudnám ezt az utca modot letölteni? Nem találom :(
  • Austin Bailey
    #13359
    nem az építészeti stílusok közötti periodikusságra gondoltam, hanem egyébként is van egy periodikusság, ami alapján egy évben egy építészeti stíluson belül is ugyanazt az épületet építi
  • pzolika978
    #13358
    Az épületstílusokat lehet állítani is, sőt a periódust is, hogy hány évente építse a különböző stílusokat.