13557
  • Austin Bailey
    #13357
    a játék egymás mellé dobálja az épületeket. Ploppolva lehet jó városképet csinálni. Vagy letiltod a maxis épületeket, és csak sajátot használsz, ami meg összeillik. De addig örülj amúgy, amíg egymás mellé épít különböző házakat. Mert gyakran azt csinálja, hogy ugyanazt a házat építi fel 20 példányban. Az igénytől függően mindig a lehető legnagyobb lakószámú épületet építi, illetve van neki egy periodikussága.
  • kofola xD
    #13356
    Valaki írja le az egészet , hogy kell megcsinálni a villamost hogy működjön mert megcsinálom összekötöm a megállókkal a megállókon áthúzom a magasvasutat de semmi sem történik , csak munkások járnak dolgozni a villamoshoz.
    Köszönöm
  • mdeni
    #13355
    Köszi a segítséget. Holnap megnézem mi az ami hiánycikk és küldök egy üzenetet.

    De akkor már egy dolog: ha stexről meg lexről letöltöm a porkissimo meg jenxparis által készített párizsi házakat, de ugyanakkor letöltök szoci panelblokkokat is, akkor van annyira okos a sc4 hogy amikor építkezik akkor nem egymás mellé rakja őket? mert az úgy valósághű hogy teszem azt belvárosba régi polgári házak vhol messze meg egy lakótelep. extra cheat pluginsnál van egy cheat hogy buildingprops és ki lehet választani hogy mit akarsz lerakni zónázás nélkül, csak lakóházaknál nagyon komplikáltan működik. jó kell lennie a tömegközlekedésnek meg meg kell várni mire egy területre elkezdenek építkezni és azt le kell rombolni hogy olyat tegyek amilyet én szeretném...persze ha van 500 épületem akkor válasszam ki hogy melyik az ami nekem kell.
    Na most végülis a kérdés hogy hogyan oldja meg az ilyet az sc4?
  • mdeni
    #13354
    Uhh 4-5 percig?
    Nekem 1.97 gb plugin volt fenn a napokban és így töltött kb 2 - 2 és fél percet.
  • Austin Bailey
    #13353
    szedd össze, hogy mi kéne. Nekem egy pendrive-on 12 giga plugin van. hétvégén meg tudom nézni, hogy mi van meg ebből. A rockefeller kapásból megvan, erre emlékszem.
  • Austin Bailey
    #13352
    fent van neked az utolsó patch? Csak mert low density zónán kívül ez a probléma nem szokott jelentkezni. De nekem még low-nál sem.
  • kofola xD
    #13351
    Én regisztráltam simtropolisra és le tudok onnan tölteni , amúgy van egy nam + egy essentials, glr és euro road texture nekem és kb. 4-5 percig tölt a játék és csak egy feketeség van
  • mdeni
    #13350
    Simtropolisról is átirányítanak más linkekre. Némelyik régebbi bejegyzés, így ha linkeli is lehet hogy már az oldal nem létezik.

    Akinek sok pluginja van telepítve: mennyi ideig szokott tölteni indításkor a játék? Még az EA Games logó előtt, ill amikor betölti a várost?
  • kofola xD
    #13349
    Eddig azt hittem, hogy igénytől függ mekkora zónát rakok le.

    Amúgy a simtropolison nézted? mert ott kb 17ezer letöltés van sc4-hez lehet hogy köztük van amit keresel .

    http://community.simtropolis.com/files/files/category/1-simcity-4/

  • mdeni
    #13348
    Ha nem 1x3-as vagy 1x2-es telket raksz a buszmegállóhoz, hanem pl 2x2-es, 2x3-asat akkor be tud hajtani autóval és nem fogja kirakni a figyelmeztetést. Ctrl-el tudod szabályozni hogy mekkora telket akarsz lerakni.

    Nekem az kéne segítségként, hogy némelyik plugin igényli az eredeti maxis patcheket (rockefeller.dat, dayofpeace.dat stb). ezeket honnan tudom megszerezni? bárhol próbálkoztam már, ea oldalán maxis oldalán zsákutca.

    Illetve eredeti játéknál no cd patch működik? (Lehet hülye kérdés)
  • kofola xD
    #13347
    Valamiért nem töltötte be a képet mind1 itt van :

    http://meta.filesmelt.com/downloader.php?file=SimCity_4_2011-08-12_16-39-23-001.bmp
  • kofola xD
    #13346
    Én úgy gondoltam hogy vegyünk pl. egy ilyen zónázott területet:


    És ezek a zónák (szerintem) normális méretűek , és ennek a területnek a függőleges részén mindegyik utcában leraknék 3 buszmegállót és az akkor nem vesz el területet a háztól , mert nem arra mutat a nyíl.
  • pzolika978
    #13345
    Sziasztok!!!!

    Android tabon játszik valaki a játékkal??????
    Ha igen, leírná, hogy milyen a játék, mennyire kezelhető, stb.
  • mrmilan
    #13344
    Magyarán a teleklábnál van a buszmegálló, értem én. De akkor milyen nudli zónákat lehetne így csinálni? Na mindegy, akkor marad a régi megoldás az út mellé, különböző variációkkal. Bár így elég gáz, hogy a belvárosban a jutalmul kapott kis teret is fel kell áldoznom egy szaros buszmegálló miatt...
  • kofola xD
    #13343
    Én még nem próbáltam de azt olvastam ha buszmegálló mellé rakok sétálóutcát akkor azt használni fogják és akkor úgy lehet mögé rakni zónákat.Amúgy hogyha nem parkot rakok úgy szoktam elhelyezni a megállókat hogy a zónák mondjuk keletre és nyugatra néznek és akkor az északi és déli oldalnál csak az oldaluk van és oda rakom a megállót akkor nem panaszkodnak az emberek hogy nincs út :D. (Ha nem érthető megpróbálom máshogy elmagyarázni )
  • mrmilan
    #13342
    Köszönöm szépen! Egyébként az általad leírtak igazak az eddig letöltött megállókra. Sajnos. Sokkal egyszerűbb lenne buszhálózatot kialakítani, ha csak úgy le lehetne pakolgatni őket az utakra, aztán ámen. Jobbra egy, balra egy és kész. A való életben is közterületen, urambocsá útterületen vannak. Néhol egymással szemben, néhol eltolva. Belvárosban pl. hülyén néz ki a játékban, ha minden buszmegálló mögé parkot kell rakni. Szétveri a tömböt. Mondjuk egy sima betonfelület vagy plaza még elmegy...
  • kofola xD
    #13341
    Itt van én mindenhova ezt használom , csak kell hozzá a 2007-es nam de újabbal is működik :

    http://www.simshungary.hu/letoltes/Metro_es_busz_megallo_az_uton1

    Amúgy ennél is ha zónát raksz mögé csak az iparnak lesz jó, a lakossági és kereskedelmi zónáknál játszóteret vagy valami parkot szoktam mögé rakni
  • mrmilan
    #13340
    Srácok!

    Van olyan használható buszmegálló, ami street, road és avenue esetén is működik rendesen? Mármint olyan, amelyik a járda két szélén van, gyakorlatilag egy útelemmel egybeépítve? Mert amiket letöltöttem eddig, azok a lerakás után akadályozzák a megálló mögötti ingatlanra a bejutást, és megjelenik az "áthúzott zöld kisautó" jel. Köszönöm.
  • kofola xD
    #13339
    Azt találtam meg először , és gondoltam hogy a villamoshoz az is jó a 2011-est pedig nem találtam . A megállókon mindig áthúztam a magasvasutat de valamiért nem használták. És direkt nem kötöttem össze a munkahelyet a lakosságggal hogy csak a villamos legyen az egyetlen út a 2 hely között de semmi.
  • Austin Bailey
    #13338
    ha van villamosmegálló, akkor az lehet, hogy a villamosmegálló nincs bekötve a rendszerbe. Át kell rajta húzni az elevated track-et.De miért a 2009-est töltötted le, amikor van 2011-es NAM is?
  • kofola xD
    #13337
    Sziasztok, van egy kis problémám ajátékban. Letöltöttem a glr-t hozzá a 2009-es nam-ot a nam essentialst is és telepítettem őket , a villamost is meg tudom építeni csak nem használja senki sem , akkor sem ha csak villamossal kötöm össze az ipartelepet és a lakosságot. Megnéztem az oktatóvideót is:

    Így csináltam mindent, de senki sem használja :/. Ha veletek is volt már ilyen vagy tudjátok hogy lehet megoldani légyszíves írjátok meg.
    Előre is kösz :D
  • Austin Bailey
    #13336
    Simfox Day n Nite Modd a neve
  • Austin Bailey
    #13335
    és előtte működött a világítás? 2 dolog lehet, vagy másolt játékod van, és akkor állítólag nincs világítás a letöltött épületekben, vagy a dark ninte helyett az épületek maxis nite verzióját kell felrakni. De ez csak tipp, én soha nem próbáltam a dark nite-ot. Elméletileg szerintem világítania kellene maxis nite-nál is a dark nite verziónak, csak maga az éjszakai megjelenítés sötétebb. Kattints a banner alatt az épületek világíttatása linkre, és rakd fel ahogy írja. a szoftveres renderről én is csak hallottam, de nem próbáltam. Egyébként szerintem simfox darknite mod vagy valami ilyesmi a neve. Kár hogy kodlovag már nem jár ide, mert ő tudja ezeket a világítós dolgokat. Csinált is saját világítós módot.
  • mdeni
    #13334
    Most nézegetem neten hogy a szoftveres vagy hardveres render között mi a különbség? Igaz az hogy az előbbi gyorsabb?
  • mdeni
    #13333
    Értem...
    Mert nekem elég sok minden fent van, de még csak 38 ezer a lakosságom.
    Itt már erősen belassul...UDI-zni pl már nagyon nehéz, élvezhetetlen lenne. Sőt 1-2x előfordult hogy magától kilépett a játék (arra gyanakszom hogy talán 2 textúra mód vagy valami összeakadt egymással) Bár lehet a beállításaim sem a megfelelőek.
    Más dologban egy kérdésem lenne. Felraktam a simgroobers day and nite modot...(gondolom ez a darknite amit írnak opcióként az épületeknél), viszont amikor leszedtem bármilyen épületet tegyük fel a moscow red darknite-ot akkor semmilyen világítás nem volt az épületnek. De az utcai világítás működött holott szerintem az se menne ha vmi nem okés.Mi lehet a gond?
  • Austin Bailey
    #13332
    nekem az a tapasztalatom, hogy nem annyira a pluginek mennyiségétől függ az akadozás. Nálam lakosságszámfüggően kezd lassulni a játék akármennyi pluginnel. Nekem 1-2 giga volt bent egyszerre és 16 giga a teljes készletem.
  • mdeni
    #13331
    Van e "szabály" arra hogy mennyi plugint érdemes telepíteni?
    De gondolom a gép sebessége meg 1-2 dolog meghatározhatja hogy mennyit telepitünk ebből abból.
    De nektek mik a tapasztalataitok?
  • Austin Bailey
    #13330
    nagyrészt az az elv, hogy ne tedd mappába, de bizonyos plugineknél előfordul hogy mappába kell tenni
  • Gordin
    #13329
    És annak van jelentősége, hogy a plugin mappába csak be van "hányva" minden vagy mappákba rendezve? Esetleg nem írhatja felül egyik a másikat?
  • Austin Bailey
    #13328
    akkor nem jó a dep. lista és mégsincs meg minden. Vagy valamit összekevertél egy másikkal. Például nem mindegy hogy BSC Mega Prop, vagy BSC BAT Prop dependencyttöltöttél le. Pedig mindkettőből van pl JB vol01
  • Gordin
    #13327
    Sziasztok!

    Simtropolisról letöltöttem több dolgot is. Főleg Paeng kiegészítői tetszettek, többet gond nélkül be tudtam rakni, de van egy-két problémám.
    Letöltöttem a Paeng's FreeWaters 1.01-et, de nem tudok rájönni hogyan lehet "festeni" a partvonalakat.
    Valamint a Paeng's Waste Managment Setet és Paeng's Grunge Docks 2.0-át és a hozzájuk tratozó összes "dependencies" is megvan a plugin mappában hpzzá, mégis amikor leteszem némelyik "épületet", bejön a csomag jel, amim ugye azt jelenti, hogy hiányzik valami. Pedig megvan minden, mi lehet a gond?
  • Austin Bailey
    #13326
    a legfrissebb NAM az, amit elsőre megtalálsz
  • Austin Bailey
    #13325
  • mrmilan
    #13324
    Sziasztok!

    Elég régen nem játszottam már eme remekművel, gondoltam, most újratelepítem! De van egy kis gond! (SC4 DELUXE verzió, eredeti) Tipikus jobb illetve bal oldali közlekedési okoskodás. Átnevezem az UKEnglish mappát Englishre. Voalá, jobb oldali a közlekedés, de a menük szövege helyett krikszkrakszok vannak! Meghülyül a játék szöveges része!!! Ez mitől van??? Left to Right hand switch programmal próbálkozva ugyanez a hiba! MIt nem csinálok jól??? Plusz szeretnék egy friss NAM+essentials linket is tőletek, ha van rá mód! Köszönöm előre is. Milán.
  • mdeni
    #13323
    Köszi szépen. :) Próbálkozok
  • Austin Bailey
    #13322
    Network Addon Mod, vagyis NAM. Ez két részből áll, maga a mod, illetve a hozzá való NAM Essentials. Aztán erre még lehet rátelepíteni egy csomó egyebet. De ez az alap
  • LeWyTy
    #13321
    NAM
  • mdeni
    #13320
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Régebben játszottam a SC4-el, de gondoltam most kipróbálok néhány kiegészítőt is. (villamos, körfogalmak stb.)
    Tudnátok abban tanácsot adni, hogy melyik patcheket érdemes először feltelepíteni?
    Megköszönném
  • nyirog
    #13319
    Simtropolis szerkesztőinek twitter üzenetei a játékról, maxisnál vannak, kérdeznek a fejlszetőktől, kipróbálják a játékot és elvileg a mai live chat showban is szerepeltek. Twitter
  • nyirog
    #13318
    majd amikor megjelenik és még is "páran" fel lesznek háborodva, olyanok akik ahogy te mondtad életben tartották a brandet, amiatt h ez az SC inkább visszalépés egyes pontokon (glass box ide vagy oda, statisztikai alapon is tökéletesen működött a régi szimuláció, ergo kisebb gépigényt is kívánt még nagyobb városok esetén is), majd azt fogják nekik mondani hogy értésk meg ez egy új és másfajta, teljesen újragondolt simcity (eddigi live chatekben és podcastekben mikor valaki hardcore kérdést tett fel, ez volt a reakciójuk). Amúgy még anno will wrightnak volt egy olyan nyilatkozata aminek a lényege az volt hogy az a jó játék ami eszközt (elegendőt) ad ahhoz h létrehozd\megvalósítsd a saját kreatív, személyre szabott elképzelésed a jaték szabályain belül - véleményem szerint ez valamennyire nagy igazság mert mikor civilizationnel játszom vagy más ilyen sandbox játékkal (pl anno roller coaster tycoon 3) akkor tényleg mindig a saját elképzelésem próbáltam sikerre vinni, egy nemzet, vagy egy eszement módon megépített hullám vasút; és ebben a 2 felsorolt játékban bőven elegendő eszközöm volt ahhoz h ezeket az elképzeléseimet úgymond 360 fokban bármilyen variációban meg tudjam csinálni; ugyanígy voltam anno a simcity 4-vel is.