13557
  • pudingman
    #13437
    sajnos csak ekkorát tudok a méretlimit miatt. a puzzle elemek helyett van újabban ez a keret, a kurzort sajna nem fényképezi a print screen de amikor kiválasztom pirossá válik a kurzor és az elem hekyett csak ezt a keretet adja be

  • Austin Bailey
    #13436
    ezt most megint nem értem, tegyél képet.Elméletileg a puzzle-elemeket nem az útra kell tenni, hanem külön szépen sorba lerakod, vagy van puzzle starter elem, és az valamilyen vonalas infrastruktúrával kihúzva tudod folytatni. Ha az a gondod, hogy hogy kell váltani a puzzle elemek között, akkor ha jól emlékszem a page down és a page up bullentyűkkel. Forgatni pedig a home és az end billentyűkkel. Egyébkén ne is nagyon kísérletezz puzzle elemet útra vagy vasútra vagy bármire rakni, vagy akárcsak fölé húzni vagy fölötte elvinni az egérrel, mert a program megkísérel belőle forgalmi szimulációt készíteni, de mivel a puzzle megbuherált elem, ezért nem fog neki sikerülni és kifagy.
  • pudingman
    #13435
    sziasztok, van egy olyan gondom hogy néhány puzzle elemet nem tudok letenni...piros kurzor és nem csinál semmit ha rámegyek. ez azután jelentkezett amiután feltettem egy rakat modot (nem figyeltem miket csak gépszerűen sorban csináltam). hogy lehetne megoldani a problémát? pl most ekezdtem útra tenni a villamost de nem tudom folytatni mert nem hozza be a cuccot.

    egy másik kérdés még: a simtropolison miért nem kapok hitelesítő emailt? semelyik spam mappában nincs és addig onnan letölteni se tudok, pedig már újraküldettem párszor
  • kofola xD
    #13434
    tényleg bakker ! a régi gépen megvolt csak az újon valahogy elfelejtettem, és csak a namot telepítettem
  • Austin Bailey
    #13433
    töltsd le az infranview-ot. Nyisd meg, aztán húzd bele a png képet és mentsd el jpg-ben. Egyébként letöltötted te a NAM Essentialst?
  • kofola xD
    #13432
    ha még mindig nem érthető megpróbálhatom mégegyszer
  • kofola xD
    #13431
    Teljesen mind1 leszarom a képet amikor átrakom paintbe akkor nem jön be a az a ku... , hanem egy ilyen lesz belőle: (csak sokkal hosszabb) �h �*�����8�lU�l��Y\�He�i%-� �:.@'�� ��/���9-��υ�nV�pz�3ӎՒ�#��[彋LI�R%Ȥ6v�2�}�{�ME=ռ��و���I�hB����)��ю{qɬ�ҽ���>/]FW�t���H.��h�Is� o�8�����������E��~V����gn�����)���?l+(_!f2bب�X2�#�3O{��] ���x� 6kr��T �>c��*v� w#��u+�#�.a�rQ�w1�G�

    az a baj hogy amikor egy kereszteződést csinálok , akkor az olyan mintha nem lenne a kereszteződés helyén út , megnéztem és ott a forgalmat se jelzi és nemtudnak ÁTHALADNI rajta az autók
  • Austin Bailey
    #13430
    egyébként olyan kép kéne, ahol forgalom meg házak is vannak, mert ebből a képből max azt tudom mondani, hogy azért nincs forgalom, mert nincs semmi, ami forgalmat generálna. Alapvetően az érdekelne, hogy a simek más útvonalat választanak, hogy kikerüljék a kereszteződést, vagy egyszerűen csak valamiért nem jelzi a kereszteződés forgalmát, de amúgy a forgalom áthalad rajta.
  • Austin Bailey
    #13429
    vagy irfanview progival. Ingyenes, én ezt használom.
  • nyirog
    #13428
    paintbe berakva, mentés másként és ott JPG formátumot választasz neki.
  • kofola xD
    #13427
    azt hogy lehet ?
  • Austin Bailey
    #13426
    egyébként ezen a képen nem látszik, hogy mi a problémád. Betettél egy képet amin van egy avenue kereszteződés, és az látszik rajta, hogy fel van rakva a NAM turning lane-nel.
  • Austin Bailey
    #13425
    akkor tedd át jpg-be a képet.
  • kofola xD
    #13424
    bocs a méret miatt csak 20 kB -nál nagyobbat nem enged feltölteni
  • Austin Bailey
    #13423
    ne ezt a kicsit rakjad be. Nyisd meg a galériádban, és úgy rakd be. Ez rohadt kicsi
  • Austin Bailey
    #13422
  • Austin Bailey
    #13421
    elé kell írni, hogy [IMG]ide jön az url aztán [/IMG]
  • kofola xD
    #13420
    http://www.sg.hu/galeria/1353435586/13534355861361710708.png
  • kofola xD
    #13419
    galériából is megpróbáltam de onnan sem rakja be .........
  • kofola xD
    #13418
    hogy lehet galériát csinálni ? ( lehet hogy hülye kérdés)
  • Austin Bailey
    #13417
    töltsd fel az itteni galériádba és linkeld onnan
  • kofola xD
    #13416
    ez a szar megint nem rakta be a képet -.-
  • kofola xD
    #13415
    bocs itt a kép (az ilyenekben nincs forgalom) :



  • Austin Bailey
    #13414
    nem értem a kérdést, tegyél képet
  • kofola xD
    #13413
    Mit lehet tenni akkor, amikor a sugárutak keresztezik egymást és nincs forgalom. Van valami patch vagy valami megoldás ?
  • kofola xD
    #13412
    kösz , amúgy én is így csináltam , csak lehet hogy valahol valamit elrontottam :D
  • nyirog
    #13411
    Csak a hozzászólások törlése, meg a topik személyreszabása, más nem, szóval nem nagy cucc igazából :D. Csak majd hétvégén tudok nekiesni rendesen és csinálgatni, eddig próbálgattam valamit, de még közel se tökéletes a téma :)
  • Austin Bailey
    #13410
    amúgy milyen érzés hg-nak lenni? Jár hozzá valami extra jog?
  • Austin Bailey
    #13409
    van neki 2 dependency-je, azokkal ugyanezt kell csinálni. Akkor menni fog.
  • Austin Bailey
    #13408
    ja félreértettem. A mapok berakásához kell fifika. A terrain modok csak annyik, hogy a pluginsbe be kell rakni a dat fájlt. Nem értelek itt van LEX-en a mod, fogod magad, letöltöd és beteszed a Dokumentumok/Sim City 4/Plugins mappába
  • nyirog
    #13407
    wow, na majd laptopra megy rá :D ott fenn van a jó öreg sc4 :). Most úgy is jött ki időjárás mód, majd kipróbálom ezekkel együtt :P
  • Austin Bailey
    #13406
    annak nagy fifkája van, valahol megvan nekem, este megkeresem
  • kofola xD
    #13405
    http://community.simtropolis.com/journal/2936/entry-15514-lowkees-terrain-mod-of-ridiculous-awesomeness/
    erre a linkre gondolok , (ha ez se jönne be akkor nemtudok mitcsinálni:D )
  • kofola xD
    #13404
    nem értem hogy mért nem másolja be a képeket na mind1 ha tudtok segíteni akkor előre kösz
  • kofola xD
    #13403
  • kofola xD
    #13402
    Sziasztok arra lennék kíváncsi hogy lehet terrain modokat telepíteni a letöltés megy , csak a telepítés nem. pl egy ilyet :
  • Austin Bailey
    #13401
    grrrrrr nem ide, hanem a másikba akart menni
  • Austin Bailey
    #13400
    LeWyTyvel mi lett? Ő is indult. (Meg Coolfire is, de akkor ezek szerint ő nyirog javára visszalépett)
  • Austin Bailey
    #13399
    Esetleg a "kezdőknek!" linket át lehetne még úgy alakítani, hogy "olvasd el!", és akkor így az is elolvassa, aki nem érzi magát kezdőnek.
  • Austin Bailey
    #13398
    például ha megnézed az előző kérdést, akkor az is lehet, hogy a srác ledózerolt valahol a régióban egy R$ negyedet, erre felborult a demand cap, és az a probléma. Az ilyet meg honnan kéne kitalálni?