13557
  • baph
    #13236
    ok..háát ezzel okosabb nem lettem :)

    Akkor megkérhetlek rá, hogy a legfontosabb pluginokat megadod a
    -környezet
    -közlekedés
    -épületek
    vonatkozásában?

    mert sajnos hiába szedem le ezeket, csomo esetben dobozok jelennek meg helyettük, meg sokszor van, hogy ahhoz hogy jol müködjön az egyik, ahhoz ki kell töörlni egy másikat ami kurvára macerás.



    akinek van jol működő plugin-gyűjteménye, nem tolná át torrentben?
  • Austin Bailey
    #13235
    azokat nem én csináltam. Elsődlegesen pluginokat kell letölteni, és azoknak van dependencyje. Felsorolni most nem fogom, mert több mint 10 giga pluginom van. Amúgy a letölthető cuccok nagy része épület, ami vagy magától nő (grow), vagy te teheted le (plop). Közlekedést átalakító dolgokból jóval kevesebb van (ezeket inkább modnak hívjuk, de lényegében ugyanaz) de sokkal lényegesebbek.
  • baph
    #13234
    Szia. Leírnád pontosan milyen depedencies-eket töltöttél le ahhoz, hogy azokat a képeket én is meg tudjam csinálni mint amiket felraktál?
  • benceserious
    #13233
    Na ezt kipróbálom.
  • Austin Bailey
    #13232
    nem tudom, de ha leveszed az árnyékot, akkor nem fagy ki. Csak nem szép :(
  • benceserious
    #13231
    Nem azt mondom, hogy ez a legkomolyabb konfig, de azért ehhez a játékhoz csak elégnek kéne lennie.
  • benceserious
    #13230
    Core 2 Duo, NVidia 8800 1G. Nem hiszem hogy ezzel lenne a gond.
  • Since
    #13229
    Milyen géped van? Itt inkább a processzora gondolok, mivel szerintem azt használja inkább a játék.
  • benceserious
    #13228
    És vajon a grafikai beállítások is befolyásolják a fagyások gyakoriságát. Nálam minden maxra van állítva. A felbontás, a textúrák stb. Illetve volt meg egy lehetőség a beállításoknál, hogy hardveresen vagy szoftverrel számoljon. Én a hardvert állítottam be. Az gáz?
  • Austin Bailey
    #13227
  • benceserious
    #13226
    Ahaaaa, már mindent értek :D
  • Austin Bailey
    #13225
    én már vagy két éve nem játszottam vele.
  • benceserious
    #13224
    Még csak pár hete játszom vele, de már kezdem érteni mire gondolsz. Gondolom te már régóta tolod. Hogy bírod idegekkel? A legidegesítőbb pedig az az egészben, hogy egy kilenc éves játékról beszélünk. A mai ultra grafikával rendelkező gamek hibátlanul futnak, ez az elavult cucc meg az őrületbe kerget.
  • Austin Bailey
    #13223
    azoktól fagyhat, de van valami plugin optimalizáló program, amivel betömörítheted, és akkor kisebb helyet foglal, meg talán kevésbé fagy. Sajnos nem tudom a nevét. Jó játék, de egy idő után rá fogsz jönni, hogy csak városszobrászkodásra alkalmas, mert mindentől kifagy, utálja a többmagos procikat meg az ati kártyákat is, és 100-200 ezer lakos fölött brutálisan akad.
  • benceserious
    #13222
    Azért csak nem hagy nyugodni a dolog :) Visszavettem az idő múlását gepárdról csigatempóra és így bizony lényegesen ritkábban fagy. 200.000 fölé érve viszont kezdődik minden elölről, de legalább a mentéseket folytatni lehet. Túl jó játék, hogy ennyiben hagyjam. Kár, hogy csak nemrég fedeztem fel magamnak. Vajon ha az összes plugint letörölném, változna a dolog? Azok okozzák a fagyást?
  • Austin Bailey
    #13221
    ház igen, ezt csinálja.
  • benceserious
    #13220
    Végeztem. Állandón kifagy, van egy városom két napon át építgettem, elmentettem, most pedig nem tudja betölteni a mentést, rögtön kidob a játékból. Marha jó játék de így élvezhetetlen. Egyet lépek előre, kettőt hátra. Sziasztok.
  • hegege
    #13219
    Na találtam némi infót , elvileg csinálható egy 4 részből álló régió, na azt kelllemes már beépíteni ...:)
  • Austin Bailey
    #13218
    katt itt felül a Kezdőknek! linkre. Itt leírja a demand cap-et meg mindent, amitől 100 000 körül be szokott szarni. De különben építs parkot stadiont meg ilyen középületeket, és akkor megnő az igény házra meg üzletre meg mindenre. Meg csinálj csatlakozásokat kifelé. Vonat, basút, autópálya minden. Kezdd el a mellette levő várost. Ott minden igény az egekben lesz.
  • Austin Bailey
    #13217
    van hozzá mapper, amivel csinálhatsz mapokat, és ott be lehet állítani a régiók méretét, illetve letölthetsz mapot, de azt egy bűvészkedéssel kell berakni. Ott általában nagyobbak a régiók

    Összevonni viszont nem lehet
  • benceserious
    #13216
    Lehet, hogy hülyeséget írok, de nem lehet összevonni valahogy a különböző részeket a térképen? Bár nem tudom, hogy kell.
  • hegege
    #13215
    Ill mi van ha most gyakorlatilag nincs semmire igény? 100e lakosú városba...
  • hegege
    #13214
    Még azon gondolkozom, hogy vmi olyasmi map kéne amibe a területek vmivel nagyobbak így késöbb telne be...
  • benceserious
    #13213
    Köszi Austin
  • Austin Bailey
    #13212
    az R$$ nem fog átépülni (lepukkanni) R$-re, ha R$$-re is van igény. Így R$ csak oda épül, ahol lesz neki hely, pl új zóna. Azt meg odarakod ahova akarod. Mellesleg R$ a túl jó környékekre sem épül, hiába van rá igény. Viszont azzal ne taktikázz, hogy valamilyen típusból egyáltalán nem akarsz a városaidban, mert akkor beborul a többi is. (pl R$ hiányozni fog, mint munkaerő)
  • Since
    #13211
    Igen, most letöltöttem 3 dvd STEX adatot, majd megnézegetem a lotokat hogy miket érdemes felrakni.
  • hegege
    #13210
    Kérdésem nekem olyan lenne, hogy ha egy-egy régióba csak 1 féle épületet szeretnék, azt csak a "folyamatos" váltásokkal tudom megcsinálni? azaz szeretnék 1 régiót ahol csak lakó-ipar-kereskedelem van, de ugye egyszerre csak 1 helyen lehet építkezni... Btw NAM-ba az aluljáróknak van vmi funkcionális szerepe ,v csak kinézetre ad hozzá vmit...Most csináltam egy "jó" várost, ahol high ipar működik nincs bűzüzés minimális légszennyezés ,de lassan elfogy a terület ezért vhogy a másik régiót kellene "fejlesztenem", a bajom csak az, ha összekötöm a 2 régiót akkor az RCI demand a 2 területre vonatkozis és összekötés után elkezdik a low R-t igényelni, holott a mostani területem csak medium v high igényel...
  • Austin Bailey
    #13209
    texturára is szükséged van, különben nincs talaj. De ezt így nem érdemes, csak ha lot editorral akarsz garázdálkodni. Azt töltsd le, ami az aktuális pluginhoz kell
  • Tuvok #13208
    Amelyik tetszik .
  • Since
    #13207
    Amit letöltöttem az egy BSC texture pack ,ez még nem tartlamaz lotokat. Talátlam rengeteg lotot, de vajon melyiket érdemes letölteni?
  • Austin Bailey
    #13206
    megkeresed ahonnan letöltötted, megnézed a dependencyjét és letöltöd. Sok esetben a rarban van readme és ott is fel van sorolva. Sőt van hogy a simtropolison stb nem írja ki, hanem csak a readme-ben.
  • benceserious
    #13205
    Áhááá, értem értem. Köszönöm a segítségte. De gondolom most már késő lenne korrigálni a hibát. Mint már írtam igen csak tulzásba estem a pluginokkal kapcsolatban és nagyon sok mindent felpakoltam. Van néhány kellék készlet amit még nem raktam fel, lehet hogy az megoldaná a problémát. Köszönöm a segítséged. Kellemes ünnepet Neked és Mindenki másnak.
  • pzolika978
    #13204
    Minden polgármesternek kellemes húsvétot kívánok!!!
  • Since
    #13203
    Tudtok ajánlani valami jó "packot" ami épületeket meg egyébb nyalánkságokat is tartlamaz? Mit szóltok az SC4 Organizer toolhoz?
  • Austin Bailey
    #13202
  • Austin Bailey
    #13201
    a plugin például lot editorral készül, a lot editorba meg úgy kerülnek a dolgok, hogy letöltesz prop pack-eket, és beteszed a plugins mappádba. Ezért minden plugin leírásában van egy lista a szükséges dependency-kről (vagyis amiktől függ, hogy a plugin rendesen fog-e működni), amiket szintén le kell tölteni hozzá. Ilyen nevei vannak, mint BSC Mega Props SG vol01, Train prop pack vol01, BSC Textures stb. Esetedben azért van az út közepén csomagocska, mert nem töltötted le a lámpát tartalmazó prop pack-et.
  • benceserious
    #13200
    Ne haragudj Austin Bailey, de nem tudom mi az.
  • Austin Bailey
    #13199
    nem töltötted le a dependecyjét.
  • Since
    #13198
    Hát igen pont ezt szeretném kivédeni :-)
  • benceserious
    #13197
    Az a helyzet, hogy én ész nélkül pakoltam fel a különböző MOdokot, ez a módszer biztos, hogy nem jó. Elég érdekes dolgokkal szembesültem, pl.: a sugárút közepén hatalmas dobozok, vagy faládák jelennek meg a lámpák helyén. Gondolom ez nem normális :D