13557
  • akyyy
    #13517
    Szép, valóban jól néz ki, anno mikor próbálgattam, nem tetszett, hogy az ilyen kiegészítők túl olcsók voltak, meg figyelni a rengetek kompatibilitásra, stb...

    Az újban az a jó dolog van csak , hogy hivatalos magyar nyelven van:D
  • akyyy
    #13516
    Szép, valóban jól néz ki, anno mikor próbálgattam, nem tetszett, hogy az ilyen kiegészítők túl olcsók voltak, meg figyelni a rengetek kompatibilitásra, stb...

    Az újban az a jó dolog van csak , hogy hivatalos magyar nyelven van:D
  • Abrams124
    #13515
    Az új sim city nekem se tetszik.Én a sim city 4-et pluginokkal szeretem mert így még gyönyörűbb városokat lehet létrehozni
    Pl ittvan ez a videó:
    https://www.youtube.com/watch?v=ydq5u7RJdIc
    Ez már alapból egy gyönyörű régió.És most gondolj bele hogy ennél még szebb is lehet
  • akyyy
    #13514
    fasza, de nekem nem tetszik az ilyen módosított sim city, akkor inkább már lego :\ kár hogy gyárilga nincs ilyen benne.
    az új SC meg tul könnyű lett.
  • Abrams124
    #13513
    Szia!A víz az textúra mód a partot pedig úgy csináltam ilyen élesre hogy egy szintel feljebb vittem hole digger lotokat leraktam avval megcsináltam a medret aztán megint egy szinten feljebb.a Módok amiket használtam hozzá:
    Marrast embankments
    Hole digger lots
    Még vagy 1.6 gigabájtnyi módom van úgyhogy nem tudom az összeset listázni sajnos

    Itt egy tutorial hozzá:
    http://www.simtropolis.com/omnibus/_/simcity-4/tutorials/creating-straight-edged-coastlines-canals-and-r97

    (Nem feltétlenül kell hozzá monorail hole digger lot mert olyan nekem sincs :)
  • Plata
    #13512
    Nagyon klasszul néz ki,a víz partot mivel csináltad ilyenre?Ez mod vagy alapból lehet?Megvan nekem is a játék,deluxe edition,de nincs fent,csak az új Sims City.De már vagy egy éve nem játszottam vele,mert túl kicsi a terület.
  • Abrams124
    #13511
    Itt egy kép az egyik kisvárosomról
  • Abrams124
    #13510
    Valaki?
  • Abrams124
    #13509
    Itt egy kép egy másik városomra ami szerintem remekül sikerült

    A forgalom rendesen el van osztódva nincsenek fekete épületek.oktatás,egésségügy maximum.
    Itt próbáltam a glr-t és szerintem remek kis mód!
  • Abrams124
    #13508
    Nem,csak gondolom bebugoltak,szokott ilyen lenni mert vagy 5 gb-nyi módom van
  • Plata
    #13507
    Mik azok a zöld kockák?
    Valami mod épület?
  • Abrams124
    #13506
    Sziasztok!Régóta sim cityzek már úgyhogy kerestem egy oldalt ahol megoszhatom élményeimet/tippeket kereshetek.Már régóta ismerem az sg-t szóval szerintem én is beszállok a chat-be
    Itt egy kép a kereskedelmi negyed középpontjából a még épülő városomban/régiómban
    (nem tudom miért zöld az a kis részecske)
    Utoljára szerkesztette: Abrams124, 2015.01.13. 18:55:44
  • CsalaChris
    #13505
    Valakinek megvan a pcgurus guide? A fele az oldalfelújítás óta eltűnt.Ha Valaki felrakná valahova vagy elküldené e-mailben azt megköszönném.
  • BYpsilon
    #13504
    Ha valakinek még nem lenne meg, akkor steamen jelenleg 3 euró.
  • Austin Bailey
    #13503
    Az a lényeg, hogy a város növekedése megáll egy idő után középületek nélkül és parkok nélkül. Hirtelen mindenből lecsökken az igény 0-ra. Úgy müködik a rendszer hogy mondjuk 1 park + 1000 R$-t és + 200 R$$-t generál. A másik titok pedig az, hogy különböző szintű épületek vannak (ha jól emlékszem stage 1-től stage 8-ig) és minél nagyobb a város, annál kevesebb alacsony szintű épület és annál több magas szintű épület épül, amit valahogy úgy kell elképzelni, hogy mondjuk 200 000 lakosnál az épületek 15%-a stage 1-2 a 60%-a stage 3-4 a 15%-a stage 5 és a maradékon osztozik a többi, de nem biztos, hogy mondjuk a stage 8 egyáltalán épül ennyi lakosnál. Ellenben 400 000 lakosnál a stage 1-2 már csak mondjuk 8%, 20% a stage 3-4, 50% a stage 5, 10% a stage 6 és a maradék 12 % a stage 7-8. Ezek most teljesen fiktív számok, viszont erről volt egy táblázat a cikkben, illetve egy olyan táblázat is, ami megmondta, hogy a játékban elérhető középületek, parkok és landmarkok mennyivel növelték az RCI grafikon egyes részeit. Parkok és középületek nélkül nagyjából 100 000 lakosnál beáll a növekedés .
  • Kikinator30
    #13502
    jaa megtaláltam, de sajnos nincs már ott semmi :(((
  • Kikinator30
    #13501
    banner alatt? nem értem, a wtc tornyokat meg kanyarokat ilyesmit...
  • Austin Bailey
    #13500
    abanner alatt van a "kezdőknek" link. Azt olvasd el. Amúgy a demand capet növeli
  • Austin Bailey
    #13499
    mit töltöttél le?
  • Kikinator30
    #13498
    hali

    letöltöttem ezt azt a simtropolis oldalról, de a fájlokat nem tudom, hogy hova kéne feltelepíteni a játék mappájában nem tudok hozzájuk passzolot találni :( pls help!

    köszönöm
  • Kikinator30
    #13497
    hát mindegy letettem róla, ezeknek a igen drága épületeknek(szab. szobor, bank of am, stb...) van vmi pozitív hatása vagy csak dísz? Állítólag van, de én semmit nem tapasztaltam, még 1 virágos kert is nagyobbat ütött :)
  • Austin Bailey
    #13496
    nem igazán emlékszem már. Esetleg keress rá, mert lehet hogy bugos.
  • Kikinator30
    #13495
    hali,

    köszi, csak annyit ír követelménynek, hogy kutatóközpont és hogy legyen 25 e fő aki magas technológiában dolgozik, ezen belül is kell még valami fejlettségi szint?

    köszi
  • Austin Bailey
    #13494
    fogalmam sincs, de ha jól emlékszem kell hozzá valamennyi high tech ipar is.
  • Kikinator30
    #13493
    Hello,

    köszi a választ, igen gondoltam, hogy 1 misit el lehet azért érni, bár én nagy pályán játszom!
    Ami a gondot okozta nekem tegnap, hogy az űrközpontot nem adja, hiába van már 25 e M-I és van meg a kutató központ :(

    jóval 25 e munkás fölé kell menni? vagy miért nem kapom meg?

    köszönöm
  • Austin Bailey
    #13492
    tipikus első város. Maga a maéret közepesnek számít, a bevétel meg nagyjából arányos a mérettel. A sok modnak köszönhetően ennel a játéknak nem feltétlenül a méret a lényege, de amúgy akik rámentek a méretre, azok közepes terepen tudtam 1 milliót, régióban pedig akár 40 milliót is.
  • Kikinator30
    #13491
    Hello mindenki,

    én még amatör vagyok a Simcity-ben így általános kérdéseim lennének. A Simctiy 4 Deluxe verzióval játszom, még valami patch-et is felraktam. Kérdésem az lenne: hogy mekkora város számít már jónak/nagynak?
    Lakosság? Bevétel?
    jelenleg ami városom van az 170 e fős és 32 e a bevételem, valamint 10.5 millám van, és kb. 460 éves a város? Ez kb minek számít a játékban?

    köszönöm válaszaitokat előre is!

    ui: ja amúgy nekem megy a játék, fszáúl (win7)

    Kiki
  • capa07
    #13490
    Telepíteni akartam a legújabb NAM-ot (31.2), De folyton kiírja, hogy peccseljem legalább az 1.1.638.0-ra. Az összes peccset kipróbáltam, de ugyan az az eredmény. Esetleg törölni kellene a régebbi NAM-ot? Eddig a 31.1 van fent, azzal működik. Valami ötlet?
  • Austin Bailey
    #13489
    lehet hogy lefogyott a pénzed, és leállította az importot
  • xblades
    #13488
    Hello

    Nem értem a játékot.
    Több városom van a régióban, csináltam energia adó várost (csak erőmű és ipar van) szépen importálom az áramot egyikből a másikba.
    Játszom a normál városban egyszerre megszűnik az áramellátás.
    Nem ad a szomszéd város, pedig ott azóta változás nem történt.
    Ezután se innen se onnan nem tudom az üzletet megnyitni.

    Miért nem, tudja valaki?

    Fent van a Nam ha számít.
  • nyirog
    #13487
    Nem érted, nincs megoldás, a játék textúrái 2004-ben még nem HD felbontásban készültek! Ilyenek és kész; régi játék már, tudomásul kell venni, ha annyira zavar, akkor ne nézd a dolgokat a legközelebbi bezoomolásban hanem zoomolj ki egyet, ott már nem pixelesek.
  • spibal
    #13486
    Oke koszi. De mi a megoldas? Megoldas csak van! Gondolom lekene valahogy butitani a gepet.
  • nyirog
    #13485
    ez nem probléma ha a legközelebbi ráközelítésben vagy, azért pixelesek az épületek mert a játék még a HD korszak előtt készült, sajnos azóta se adtak ki semmiféle feljavított verziót a játék textúráihoz, vagy teljesen feljavítva/korszerűsítve magát a játékot mint pl azt a baldurs gate enhanced edition esetében - vagy akár a pár napja megjelent age of empires 2 HD verzió esetében lehet(ett) látni.
  • Austin Bailey
    #13484
    hol van itt a textúraprobléma?
  • spibal
    #13483

    A képek:

    http://www.techsupportforum.com/forums/attachment.php?attachmentid=50077&d=1243309826

    http://www.techsupportforum.com/forums/attachment.php?attachmentid=50078&d=1243309847
  • spibal
    #13482
    Üdv!
    Egy ilyen fajta textúra problémám lenne. Mit lehet tenni?
    A gép: corei5, ati hd 5770, 4 gb ram


  • trustno1
    #13481
    Csá! Tömegközlekedést hogy oldod meg? Felraktam a NAM-ot, a metróhasználat jobb lett, de az autós forgalom megnőtt a gyalogos és a buszos kárára. Buszemgállót, metróállomást 8 egységenként raksz?
  • trustno1
    #13480
    Hi! Ezt én is csak most találtam: http://community.simtropolis.com/files/file/28544-sc4-launcher/

    Próbált itt variálni az indítást.
  • trustno1
    #13479
    Kösz! Már próbálom is. A küldetés próbléma például nem jött elő tegnap késő este. Lehet, hogy pont nem volt szerencsém néhányszor és a cél lehagyta a várost vagy ilyesmi.
  • NorbyI
    #13478
    Ha már be tudtad állítani az egyéni felbontásban való indítást akkor az egy magon való futtatást is ugyanúgy meg tudod tenni. Annyi az egész, hogy a SimCity 4.exe indító ikonjára nyomsz egy jobb gombot és a tulajdonságokban a cél mezőben a simcity 4.exe után neked elvileg szerepel egy ilyen hogy -r1920x1080x32 utána írd még be hogy -CPUCount:1 .
    Így ha elindítod a játékot mindig egy magon fog futni.