13557
  • Austin Bailey
    #13277
    erre egy törlést kérek. Amúgy olyan szinten nem tudom, hogy mi ez, hogy most látom először. Ez hogyan kevert bele a ctr+c-be?
  • Austin Bailey
    #13276
    ez nem az, bocsika (amúgy mi a fasz ez?)
  • Austin Bailey
    #13274
    kapásból megmondom neked, hogy nem jó. 2 okból
    1, az egyik vége one way road, a másik meg sima road
    2, nincs összekötve. Végy egy ilyen lehajtót, és ne építsd meg, hanem kezdd el nyomogatni a tabot. És ámulj. Itt megtalálod, amire szükséged van. A feltáruló új elemeket a home/end billentyűkkel forgatod. Ezt a villamossal is, az autópályával is, a meg a vasúti puzzle elemekkel is meg tudod csinálni. Ha ezt eddig nem vetted észre, akkor a NAM 10%-át láttad eddig
  • LeWyTy
    #13273
    Fú rég játszottam... de a trafic mapon látod hogy mi közlekedik ott.
  • akyyy
    #13272
    nemtudom. hol lehet megnézni hogy milyen utfajták vannak ebbe? most jöttme rá hogy tab-ot kell nyomni :D
  • LeWyTy
    #13271
    Nem ez az ahol metró kell közéjük?
  • akyyy
    #13270
    itt honnan tudom hogy az az aluljáró jóe?
    mert csak a lehajtót meg a felhajtót tettem le, közte magátol odaépiti vagy lehet a föld alatt ezt építeni???
  • Hay
    #13269
    Szia.
    Nézd meg, hogy Kereskedőcity valóban akar-e több vizet, ha igen, akkor meg azt sasold meg, hogy a kapacitásod bírja-e. Ha ezekre a válasz igen, akkor adj nekik több vizet.
  • akyyy
    #13268
    ilyenkor mit csináljak?

  • Austin Bailey
    #13267
  • akyyy
    #13266
    állandoan azzal nyaggat, hogy a raktárb vannak a cuccaim, és csak gyűlik, csináljak keresletet. mégis hogy?:D
  • Austin Bailey
    #13265
    szar :(
  • BYpsilon
    #13264
    Az uj SimCity trailer-re. Megjelenés 2013.02 hó.
  • Austin Bailey
    #13263
    Mi ez???
  • Armi555
    #13262
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SObs9KnK0Ng
  • elite
    #13261
    Köszi szépen a válaszokat!
  • Austin Bailey
    #13260
    toutsimcities, simcity.capitalsim.net, kurier.simcityplaza.de, de szerintem simtropolison van. Csak jól kell rákeresni. pl "store"
  • elite
    #13259
    Penny Market honnan tölthető le? Nem találtam sc4devotion-ön sem simtrpoplison. Viszont itt láttam vakinek a képernyőképén.
  • Austin Bailey
    #13258
    én úgy tudom, hogy az összes komoly pluginhez kell az utolsó hivatalos patch
  • elite
    #13257
    A felbontásra megtaláltam a választ.
    A SPAM-et nem a parlamenthez kapcsolódóan kérdezem, hanem egyáltalán. :)
    A hivatalos patchet mennyire muszáj feltenni? Csak mert az egyik kommentelő írta, hogy neki nincs fent és így nem fagy neki a játék.
  • Austin Bailey
    #13256
    sc4devotion-ön fent van a parlament, a régi dolgok között, és minek kellene hozzá a SPAM?
  • elite
    #13255
    Sziasztok!
    Sok év után újra elővettem a játékot.
    Felmerült pár kérdésem/igényem:
    * Régen láttam, hogy a parlament letölthető valahonnan, de sehol nem találom. Valakinek megvan vagy tud linket adni?
    * SPAM - SimPeg Agricultural Mod - ezt érdemes letölteni hozzá?
    * 1920*1080-ban hogy tudnám átállítani a felbontást?

    Előre is köszi a válaszokat...
  • LeWyTy
    #13254
    Network Addon mod... több is van... bennevan minden lényeges mod.
  • acsati
    #13253
    Arról a Nam-ról már hallottam. De pontosan mi is az, mire jó?
  • Austin Bailey
    #13252
    a forgalom méretétől függően érdemes eldönteni, hogy milyen tömegközlekedés kell. 2000 utazó fölött már jobb a metró vagy vasút.
  • Austin Bailey
    #13251
    a simek 10 kockát hajlandók gyalogolni a rush hourban. A NAM-mal akár többet is. A busz úgy működik, hogy minden buszmegállóból el lehet menni minden buszmegállóba. Ettől eléggé cheat az egész, mivel a legolcsóbb, és a legversenyképesebb. Az egyetlen hátránya, ha bedugul az út. Ennek a szisztémája meg nem teljesen világos, mert ha jól emlékszem, a játék valahogy azt számolja, hogy hányan utaznak busszal, és nem azt, hogy hány busz közlekedik. Így tehát 3000 busz = 3000 autó, ami nem túl logikus a bedugulás szempontjából. Nem biztos, hogy így van, de ez rémlik.
  • acsati
    #13250
    azt tudom. csak mit ajánlatos abban az esetben csinálni? ahova a legtöbben mennek egyszerre akkor a ház környékéről buszmegálló a melohely környékéig?
  • Austin Bailey
    #13249
    kérdőjellel rákatt az útra, és megmutatja nyilakkal, hogy a használók közül ki hova megy
  • acsati
    #13248
    Köszi! :)


    És a nagy ingázás ellen mit lehet tenni? Raktam már elég sok buszmegállót ide-oda, meg egy metróhálózat is van kiépítve. Bár nem tudom pontosan hova akarnak eljutni, meg hogy mi is az hogy ingázás.
  • pzolika978
    #13247
    4-5 e fő az még karcsú a leálláshoz, de ha parkokat,sportpályákat, stb telepítesz, és pár tizeddel lejeb viszed az adókat, akkor ismét lesz kereslet mindenre. Ha ez sem segít, akkor kösd össze a váosodat egy szomszéd várossal, és kezd el építeni azt is.
  • acsati
    #13246
    Sziasztok!
    Most kezdtem el játszani a játékkal. Olvasgattam a kezdőknek linket, ami elég hasznos is :) Viszont, az mitől lehet, hogy kb. 4-5000 lakosnál megakadok? Nem települnek be többen. Pedig külön van az ipar zóna, meg nagyjából a leírás szerint rendezgettem a dolgokat, de ahogy újra rakok lakóövezeteket, oda már nem építkeznek, pedig látszólag minden rendben van, csak igény nincs semmire. (kivéve mezőgazdaság, de azt meg nem nagyon akarok)
  • benceserious
    #13245
    Ok, megoldódott. Bocs mindenkinek. Beugratós volt.
  • benceserious
    #13244
    Srácok, egyszerüen nem tudok regisztrálni a http://simpeg.com oldalon, mert az utolsó két kérdésre nem fogadja el a választ. Az utolsó előtti kérdésre gondolom az ocean szót kéri, de az utolso nem megy. Azt vágom hogy a polgárháborúra gondol, de nem fogadja el angolul. Nem tudjátok mi a trükk. Ti hogy regisztráltatok oda, van egy csomó cucc amit csak onnan tudnék leszedni. Előre is köszönöm a segítséget. Sziasztok.
  • Since
    #13243
    Nem,nem, csak nem látom át a fejlődési ciklust hogy mikor fog nőni a városom, illetve hogy a zónák mikor fejlődnek.
  • Austin Bailey
    #13242
    miért, úgy képzelted, hogy leteszed a zónát és azonnal a legjobb épültek fognank nőni?
  • Since
    #13241
    Nekem már az elején problémák vannak, nem akarnak az épületek fejlődni, pedig anyagilag pluszban vagyok... Van oktatás, egézségügy, víz, szemétlerakó, tűzoltóság, rendőrség... Mondjuk az utak eléggé forgalmasak, de nem nagyon akarnak átváltozni az épületek... Lehet látni egy két villát, de nagyon elenyésző...
  • pzolika978
    #13240
    Sziasztok!
    Ma ismét feltettem a játékot a gépemre, így ismét belevetem magam a városfejlesztésbe. Egyenlőre pluginok nélkül.
  • benceserious
    #13239
    Nem igérek semmit, de ha ezen a héten egy kicsit nyugis lesz a légkör a munkahelyemen, nekiugrok újra a pluginoknak és leszedek annyit a simtropolis oldaláról amennyit csak bírok, odafigyelve a dependency-re, meg egyéb dolgokra. Újra rakom az egész játékot, és ha minden működik akkor majd kitaláljuk, hogy hogyan juttassam el neked baph. Valamit csinálnom kell, mert nálam is hatalmas a káosz ezen a téren, dobozokkal vannak tele az utak és a vasúti sinek meg még egy csomó dolog, úgyhogy nekem is szükségem van egy nagy lomtalanításra. Sajnos az árnyékokból visszavettem de nem segített. Azért köszönöm Austin. Sziasztok
  • Austin Bailey
    #13238
    két helyesírási hibát javítok, hogy ne legyen félreértés
    RTMV=RTMTV kimaradt a második T
    zsc4devotion = www.sc4devotion.com
    Annyit még kihagytam, hogy a banner alatt van az épületek világíttatása link. Az abban lévő cuccokat mindenképpen fel kell rakni, főleg a benne lévő utolsó hivatalkos patchet, mert addig nem megy rendesen semmi. Ez a link amúgy azért van, mert a letöltött épületek csak ennek a felrakása után világítanak éjszaka. Állítólag nem eredeti játékban ez sem segít, és akkor azok sötétek maradnak.
  • Austin Bailey
    #13237
    a doboz azért van, mert nem szedted el a dependecyjét. Itt leírtam. Ebben a példában tehát le kell szedni a NWM-et (Network Widening Mod), aminek a dep-je a NAM, de ezt ott meglátod. Ezeket azért kell leszedni, mivel a belinkelt cucc a NWM-es onewayhez ad fákat. Aztán kell hozzá a BSC Mega props CP vol 01. (ez adja az évszakváltó fákat) meg a Porkie Props vol 01. (valószínűleg ebből a térbútorokat használja) Tehát le kell töltened a NAM-ot (Network Addon Mod) és a dependecyjeit (csak egy van, a NAM Essentials de ez a megfelelő helyen le van írva) aztán az NWM-et. Aztán a képen lévő cuccot, vagyis Street Trees for NWM OWR 1 1.0 és utána a Porkie Propsot meg a BSC Mega props CP vol 01-et (a vol utáni számra mindig figyelni kell, mert van belőle több) Aminek van installja, azt felrakod oda, ahova írja, aminek nincs azt berakod a dokumentumok/SimCity 4/Plugins mappába, mégpedig az csak magukat a fájlokat, amik ha jól emlékszem .dat-ok és nem a mappákat. Ezután már jó lesz az ABC sorrendet és nem fogják egymást kiütni a pluginek. Ha így csinálod, akkor minden működni fog. Kivéve az olyan plugineket, amik egymást tényleg ütik. Például a vonatmodok. Csak egyféle vonatod lehet. (ez így nem tejesen igaz, de általában igen) Aztán van tényleg 1-2 plugin, ami kiüti egymást. Ilyenkor variálhatsz azzal hogy az egyiket mégsem veszed ki a mappájából hanem azzal együtt rakod be, meg ilyenek. Ezeket egyesével ki kell próbálgatni. Nálam ez tipikusan a parkokkal meg a landmarkokkal fordult elő. Épületből azt szedd le, ami tetszik. (teljesen új szettet is csinálhatsz, mivel van olyan mod, ami letiltja a maxis RCI épületeket)közlekedéses modból a NAM-ot mindenképpen szedd le. Érdemes még az RHW-t, NWM-et, Single track -et, HSRP-t is leszedheted, GLR megállókat mindenképpen, mert a NAM-nak nincs GLR megállója. Érdemes leszedni egy pár vasútállomást, olyanokat például, amik a lábakon álló vasúti sínhet valók, meg olyanokat, amiket a pályába kell beépíteni és nem mellé (szinte csak ilyen van), olyan busz és metrómegállókat, amik nem foglalnak plusz kockát, hanem az út melletti járdán vannak (RTMV és társai) leszedheted a SAM-ot, meg leszedhetsz új stadionokat, középületeket, kórházakat, rendőrségeket, szobrokat, parkokat, támfalakat szintkülönbséghez, rakpartokat (PEG, neki külön oldala is van, SimPeg) csatornákat, mindenféle farmokat. Van egy csoimó modder, aki épületszetteket csinál, ami azért jó, mert az épületek mennek egymáshoz. Ilyen pl mattb325 az SC4devotion-ön, BSP, NYBT kulcsszavakra egy csomó New Yorki épületet kidob a kereső, meg HK ,meg Asia team, ami hongkongi meg ázsiai épületeket dob ki, csak használd a simrtopolis keresőjét. (figyelem, egy szó után nem kereshetsz rá közvetlenül egy másikra, el kell telnie valahány másodpercnek az új keresésig.) Letölthetsz még mindnenféle farm modokat, amikor az évszaknak megfelelő dolgok nőnek a farmon, variálhatsz a tereppel, csinálhatsz belőle sivatagot, trópusokat, fehér homokú tengerpartot, nagy sziklás hegyet, mocsarat, mediterráneumot, meg mindenféle klímát, mindenféle színű tengervizeket szóval azt csinálsz, amit akarsz.
    Amit mindenképpen érdemes szerintem leszedni, az valamilyen slope mod, ami megakadályozza az irreális meredekségű utak építését, meg van bridge height mod, amivel a hídra felhajtó sem olyan iszonyatosan meredek, akkor van diagonal bridge mod, meg egy csomó új híd, és érdemes is letölteni, főleg azokat, amik az új közlekedési eszközökhöz (HSR, GLR, RHW) vannak, meg van olyan mod, ami kicseréli a játékban az alap fákat neked tetsző évszakváltó fákra. Csinálhatsz új erőműveket, köztük vízi erőművet hegyi tóval és tényleg a középkortól az európai városon át a manhattantől kezdve a miami beachig, távol keleti hightech metropoliszt, szicíliai falut, angol kertvárost, szovjet panelvárost, Latin-Amerikát, amit csak akarsz. Én nem akarom felrakni a 10 gigámat, mert még nincs jól rendezve, viszont ha valamit nem találsz, vagy hiányolsz, akkor megnézhetem, hogy nálam van-e belőle.
    a lényeg, hogy egyszer szánj időt végignézni a simtropolist és az zsc4devition-t vagy használd a keresőt.