589
Melyik DDR-t válasszam?
  • rorr
    #429
    ez igaz! Én meg azt írtam ,hogy a ram sebesség sajnos nem nagyon volt észrevehető pár százalék különbség volt na ez a parasztvakitás mert a 266-os és a 400-as között azért nem pár százalék különbség van sebességre!
    kellemes karácsonyt!
  • mEkLaU
    #428
    Mert a cerkának az fsbje 100 mhz
    100 mhz * 2 = 200 mhz.
  • PLackó
    #427
    most vettem 400-as ddr-t de ez a szar celeron csak 200-on futtatja..
  • mEkLaU
    #426
    Azért mondtam h 133-as fsbvel fog menni mert én arra gondoltam h normálisan, mivel az asszinkron hajtás mod nem az amd erössége.
    abbol a procibol 400-as ram mellet lehetne kihozni a maximumot.
    A tanulást, ez a 266,333,400 mhz ram NEM parasztvakitás
  • rorr
    #425
    amúgy köszi a segítséget!:)
  • rorr
    #424
    a tanulság ez a 266, 333, 400mhz ram csak parasztvakítás!
  • rorr
    #423
    a proci 200-as fsb vel megy! próbáltam 400-as ramokkal és 266-osal !
    A különbség jelentéktelen!!!
  • mEkLaU
    #422
    133-as fsb-vel fog menni a proci ami durva sebességvesztést fog elöidöézni.400-as ramot szerezz be feltétlen hozzá
  • rorr
    #421
    egy kérdés veszek egy 400mhz-es 3000+ barton procit de a ramjaim csak 266mhz-esek menni fog a gép egyáltalán?azt sejtem ,hogy a sebeség nem lesz olyan mintha 400mhz-es rammal használnám!
  • mEkLaU
    #420
    194.ig vitte a 2-2-3-5öt
    Azért nem rossz egy 166-os ramtol aminek az ajánlot idözitése 2.5-3-3-7:)
  • mEkLaU
    #419
    380 mhz 2-2-3-5...csak lesek...sztem 400-at is viszi igy mindjárt kiprobálom:)
  • mEkLaU
    #418
    Ti probáltatok már LEMEL ramokat VM chippel?
    Itthon egyik gépünkben olyan van és elvileg pc 2700 a ram és 2.5-3-3-7 az spd-je és most 360-on megy 2-2-3-5ben.És még sztem korántsincsen vége:)
    Azért ez elég durva
  • parizer
    #417
    ? azt hiszem le maradtam egy kicsit. előszöris Borg elárulnád, hogy hol panaszkodtam? már csak azért is, mert nem szokásom. inkább megmondom személyesen, mint most is. bár tudod mit? privát. nehogy megsértsem a kis önbecsülésed...
    Jakuza köszi. majd beszámolok róla, hogy hogy sikerült! - természetesen nem ide, mert mit képzelek én magamról, hogy ide merek írni!
  • Punker
    #416
    én nem láttam
  • Borg
    #415
    áá kicsit se :D

    mind1, lekerült róla, úgysem lett volna tartós... de legalább mutatott ezt azt...
  • MIMACSKA
    #414
    mégsem volt jogos, mert levették!
    bocs és sziasztok!
  • Punker
    #413
    nem panaszkodott
  • Gabyee
    #412
    amúgy bocs ha kicsit off voltam
  • Gabyee
    #411
    szija ismét én:)
    a cpu 47 fok,(winfos közben)a feszültség 1,76V Aida szerint.
    biosban 1,8-ra állítottam:-(?)
  • Laalee
    #410
    ajjaj ment panaszkodni :D és jöttek a jobarátok offtopikolni mindnek lámát :D
  • Borg
    #409
    Mi volt bunkó abban a kérdésben?

    Amúgy meg már lekerült a láma róla. Szal tovább sopánkodni semmi ok.
  • [Walaki]D`Lair
    #408
    Khm...sry, de bunkó kérdésre bunkó válasz várható...;PP
  • [Jakuza]
    #407
    Hehe itt aztan lama hegyek vannak. :P
  • Borg
    #406
    Még sokan jöttök sopánkodni? Majd legközelebb gondolkodik mielőtt így válaszol. /ha kell, nevezhetjük személyeskedésnek is, azért pedig jogos volt a láma. pont./
  • [Jakuza]
    #405
    Ajanlom a figyelmedbe:

    http://www.cp.hu/cp/gyakorlat/windows/ram2/

    Modern RAM-típus, amely az órajel mindkét csúcsát felhasználja az adatok átvitelére, így egyetlen óraciklus alatt az adatbusz szélessége kétszeresének megfelelő mennyiségű adat olvasható ki belőle.

    Egy Double Data Rate SDRAM a Single Data Rate-nél kétszer akkora sebességgel képes az adattovábbításra, hiszen az órajel (frekvencia) felszálló és leszálló végén is képes adattovábbításra.

    Az új technológiák: DDR és Rambus


    DDR memóriamodul
    Az új memóriafajták jövõért vívott harca, úgy tûnik, a DDR-SDRAM és az RDRAM között dõl majd el. Az RDRAM, amely a nevét az õt kifejlesztõ Rambus Inc. cég után kapta, egy teljesen új technológia, új memória-felépítéssel. A nagy versenytárs DDR-SDRAM-ot több cég is támogatja. Ez tulajdonképpen a hagyományos SDRAM továbbfejlesztése, amely az alkalmazott órajel kétszeresével képes adatokat szállítani, s innen származik a neve is: Double Data Rate, azaz DDR. Ez azonban csak az adatbuszra érvényes, a címbusz továbbra is "csak" az FSB frekvenciájával mûködik. Ez a memóriatípus már széles körben ismert, ugyanis a grafikus kártyákon - ahol a memória sávszélesség iránti igény még az alaplapiét is meghaladja - már jó ideje használják a DDR memóriachipeket a csúcsmodellekben. A DDR technológia nagy elõnye, hogy minden alkatrész, minden apró elem szabványosított, így elkerülhetõk bizonyos kompatibilitási problémák, melyek az SDRAM-nál bizony elõfordultak. Másik elõnye, hogy az ilyen chipekkel szerelt modulok ára - lévén hogy alig bonyolultabb elõállítani, mint az elõdeit - alig magasabb a hagyományos memóriáénál. Ellentétben a hagyományos, egyszeres sebességû SDR modulokkal, a DDR memória megjelölésében nem a mûködési frekvenciát, hanem az elérhetõ elméleti sávszélességet használják a megkülönböztetésre. Így például a 100 MHz-es buszsebességgel mûködõ DDR-SDRAM a 64 bit széles adatbuszon 200 MHz-es effektív frekvenciával, másodpercenként 1,6 Gbájt adatot képes átvinni. Így azután az elnevezése PC1600, míg a gyorsabb, 133 MHz-es változaté PC2100 (64/8x133x2 azaz 2,1 GB/sec).

    Természetesen ahhoz, hogy a DDR modulokat használhassuk, megfelelõ alaplapra is szükség van. Szerencsére egyre több chipset készítõ cég (például a VIA, az ALi, sõt most már az Intel is) jelenti be a DDR technológiát támogató lapkakészleteit - és ezzel együtt növekvõ számú alaplap is a piacra kerül. Különösen az AMD Athlon és Duron processzorok teljesítményét növeli meg ez a memóriafajta. A Rambus DRAM teljesen más elven épül fel, mint a hagyományos SDRAM (persze az alap építõkövek, a cellák ugyanazok). A memória kiépítése ebben az esetben nem párhuzamos (azaz például 8 darab 8 bites chip adja a 64 bit szélességû adatbuszt), hanem soros. Az egymás után kapcsolt 16 bites elemek egy úgynevezett RAMBUS csatornát alkotnak, amely ugyancsak 16 bit széles, ám akár 400 MHz-en is képes mûködni, s mindezt megfejelték ugyanazzal a technikával, amelynek segítségével a DDR RAM is az órajel kétszeresével mûködik. Ha kiszámoljuk az elérhetõ sávszélességet, akkor azt kapjuk, hogy a RDRAM bizony önmagában nem igazán nyújt többet, mint egy olcsóbb DDR-SDRAM megoldás. Ugyanis a 16/8x2x400 éppen 1,6 Gbájtot jelent. Hol itt akkor az elõny? Fõként ha azt is figyelembe vesszük, hogy az RDRAM modulok ára sokszorosa a "normális" modulokénak. Az új technológia egyik nagy elõnye a memóriabankok nagy száma, amelyek segítségével az átlagos átvitel sokkal közelebb lehet az elméleti maximumhoz. A másik elõny, hogy több ilyen RAMBUS csatorna is mûködhet egymással párhuzamosan. Így például a Pentium 4-et kiszolgáló i850 is egyszerre két csatornát használ, ami már 3,2 GB/sec-et jelent! Hasonló megoldással igyekeznek bõvíteni a DDR memória sávszélességét is: az NVIDIA nForce és az Intel i845D lapkakészlete egyaránt két-két memóriacsatornát kezel. Nem lenne teljes a cikk pár különleges memóriafajta említése nélkül. Ezek közé tartozik a videokártyákon használt SGRAM, VRAM és WRAM, illetve a MoSYS által kifejlesztett (és a TSENG ET6000-es kártyákon híressé vált) MDRAM. A VRAM (Video-RAM) és a WRAM (Window RAM - Samsung fejlesztés) a hagyományos DRAM két porttal ellátott változata, amely az egyik csatlakozó segítségével a monitorhoz, a másikkal pedig a grafikus processzorhoz csatlakozik. Az SGRAM (Synchronous Graphics RAM) a hagyományos SDRAM-mal szemben block-okban olvasható, így gyorsabb mûködést tesz lehetõvé. Az MDRAM (Multibank DRAM) speciális felépítésû: a memória apró, 32 Kbájtos "bankokból", darabokból áll, s minden egyes ilyen "banknak" külön I/O portja van, amely egy közös buszra csatlakozik. Elõnye a nagy sebesség mellett, hogy sokkal kisebb lépésekben növelhetõ a mérete, ami költséghatékony felépítést tesz lehetõvé.
  • Z
    #404
    Hihi!

    OFF: vigyázat! Láma veszély!!!

    Hát igen...érdekes, de úgy tűnt, hogy Borg csak kötekedésből írta be azt a kissé irónikus kérdés. Viszont Pari elvetette a sulykot a lehülyézéssel, és Borg nem restellt megtorolni ezt egy lámával. Aztán nyugodtan hátradőlt, és azt mondta: semmi baj, ha nem megy elsőre, másodikra már fog, mert megtanítalak kesztyűbe dudálni...vezetői pozícióban ez tipikus rossz döntés lett volna. :DDD

    Mimacsnak adok igazat, pfff! :)))

    ON.
  • MIMACSKA
    #403
    Már ne is haragudj, de ezért lámát adni....
    Tiszta önkény az egész!!
    pfff

    Bocs a zavarásért, üdv mindenkinek!
  • Borg
    #402
    Semmi gond. Majd legközelebb rendesen megfogalmazod hogy mit akarsz, és akkor nem lesz félreértés. Meg nem hülyézel le másokat.
  • Laalee
    #401
    sajnos a magyar net vagy ennyire sz@r vagy a google kerüli :D de az tény hogy magyar nyelven szinte lehetetlen értelmesen elmélyedni bármilyen témában.
  • parizer
    #400
    köszönöm... bár nincs időm fordítgatni, de azért köszönöm!
  • Laalee
    #399
    http://www.hexus.net/content/reviews/review.php?dXJsX3Jldmlld19JRD0xNjI=
  • parizer
    #398
    khöm. az előzmények megvannak. azzal probléma nincs. de a neten(igen, próbálkoztam a google cuki keresőjével is) nem találtam semmi használhatót, egy két eltévedt mondat kivételével. aligm tudtam két diát megtölteni vele, pedig még be is tartottam a pp szabályait!
    amúgy pont ez az amit nem tudok. amit leírtál. nekem ugyanis nem az kell, hogy hogyan építsem fel a bemutatót, azt én is tudom. csak a konkrét anyag hiányzik hozzá!
  • Narancs
    #397
    Nem tom mit várnak tőled, de eléggé a minőség rovására fog menni a dolog (sztem...)
    -írd le az előzményeket (egy ki ramtöri)
    -részletesen térj ki az SD VS DDR kérdésre (miért kellett a DDR, miért jobb...stb)
    -szórd tele szép képekkel mutatós tuning ramokról
    -ramárak alakulása a tájfun függvényében & ramárak szándékos magasan tartása is ígéretes téma
    -ddr2 az új szabvány, azt se ártana beletenni...

    Én ezekről írnék, illetve keresnék a anyagot a neten...tuti van, tod ggogle is ya best friend!
  • parizer
    #396
    hát ennyit én is... de ez nem tölt ki 10 diát!
  • Narancs
    #395
    DDR = Double Data Rate

    Ennyit tudok...
  • parizer
    #394
    mert hülye vagy...
    bocsánat. épp most kicsit fel van húzva az agyam. de nem fogok ide dühöngeni! és köszönöm Jakuza, Neked legalább van logikád, ugyanis a kérdés(ami nem kérdés igazából, hanem kérés), hogy mondjátok el nekem, hogy konkrétan mi a DDR RAM. pontosabban azt, hogy mit lehet erről írni 10 PP oldalon keresztül. gyakorlatilag bármilyen helyes információ jöhet! BÁRMI a DDR-ről!
  • [Jakuza]
    #393
    Nem lehet, hogy a RAM-al kapcsolatos a kerdes ? :P
  • Borg
    #392
    És azt is elárulnád, hogy miért EBBE a topicba irtad ezt?
  • M@TriX
    #391
    ha beírtad volna sztem már régen a válasz is meglenne...
  • M@TriX
    #390
    az tényleg nem ártana :)