589
Melyik DDR-t válasszam?
  • [Jakuza]
    #389
    Persze csak ird meg, hogy mi a feladat.
  • parizer
    #388
    segítene valaki egy kislánynak a hardver házija elkészítésében? elég sürgős lenne, mert legkésőbb vasárnapig el kell küldenem...
  • Borg
    #387
    Hőfok mennyi így 1,8 volton terhelve?
  • Gabyee
    #386
    Na kipróbáltam és viszi mégis 3200+ szinkronban,csak 1,5-2 óra gamézás után megadja magát:(Pedig addig látszólag semmi gondja,egyszer csak lesz egy kép képernyőm és kész.Semmi szöveg,csak a kékség és ujraindul a gép!Mi nem bírhatja,talán a táp?(360W Chieftech)
    Amúgy csak feszkóemeléssel megy a barci(1.8w)
    Köszi a segítséget
  • Borg
    #385
    1 Szinkronba. Proci megy 166-on, meg a ram is 333-on (tehát nem bySPD).

    2 Vagy, ha a 200fsb-t viszi a bartonyod (3200+), akkor ott szinkronban a rammal 400-on.

    Előbbinek az előnye, hogy alacsony időzítést is elbír ott a ram. De a hátránya, hogy ebből az AMDs rendszer túl sokat nem profitál, inkább a MHz-ekből. Szal go for #2.
  • Gabyee
    #384
    Szasztok!
    Van egy NF-7 alaplapom,2x512 400Mhz Corsair ram+2500XP Barton!
    A proci 333Mhz,az alaplap és a ramok 400Mhz.Ezt hogy lehetne normálisan összehozni úgy hogy a lehető legoptimálisabban működjön a rendszer.Szinkronba vagy aszinkronba érdemes állítani?A proci nem igazán bírja a húzást max.2800-ig,de így 380 menne a rendszer.Esetleg próbáljak feszkótr emelni?333-on a ram megy CAS 2-vel,400-on 2.5.Kérem segítsetek a beállításban.
    Köszi!
  • Gerry
    #383
    Attól függ milyen alaplapot veszel, ha Dualos, akkor jobb 2x256, mint az 1x512.
  • TBALINT19
    #382
    Hali. Ha veszek alaplapot. a régiböl beletenném a 256 os 333mhz és 128 266 mhz-est. És egy 512 est vegyek vagy két 256-ost?
    És az nem baj hogy nem azonos mhz- mennek ugye?
  • [Jakuza]
    #381
    Ez azert nem teljesen igaz, mert teheti a kozepso slotba is.
    Dual modban 1-3 vagy 2-3 slotban mukodnek a RAM-ok.
  • M@TriX
    #380
    szeritnem egybe vegyél 512-őt, mert amikor legközelebb lesz egy kis zséd akkor vegyél még egy 512-est jó lesz az a jövőben, a 256-osok már kissé kimentek a divatból... sztem. nehezebb lenne becseréltetni is őket... a gépedhez simán dukál először 512 aztán meg 1GB ram
  • barret
    #379
    Csak ha az 1 és 3 slotba rakod! Középsó maradjon üresen!
    Automatikusan dualban fog indulni a géped:)
  • GhoST23
    #378
    Sziasztok!
    Van egy NF7-S alaplapom és benne 512 400MHz DDR RAM. Ha veszek bele Még 512 ugyanilyen RAM-ot akkor Dual Chanel modban og majd menni?
  • dashed_
    #377
    hy...mostanaban sztnem gepet venni , ami idaig megvan

    Alaplap : Msi k8n neo2 platinium
    proci : Amd 64 3000+
    ram : KINGMAX 512 MB 500MHz DDR

    stbstb...
    az lenne a kerdes hogy jo e ha 1 512es ramot veszek vagy vegyek inkabb 2x 256ost???
  • Gabyee
    #376
    Szasztok!
    Van egy NF7 alaplapom,2.5XP procim,meg egy 512ddr 333Mhz Kingston ramom!
    Ehhez szeretnék venni még 512.A kérdésem az hogy a 400 és a 333Mhz között sok lehet-e a seb. különbség jelen konfignál?Tehát érdemes-e vennem ehhez 333 vagy inkább legyen mindkettő 400?
    Ja és duálban ezek között mennyi lehet a különbség?Ha ehhez vennék másikat akkor muszály ugyanúgy Kingstont venni vagy össze lehet ereszteni másik márkás rammal?
    Ha van valakinek ezügyben tapasztalata az legyen szíves megosztani velem.
    Köszi!
  • icecave
    #375
    köszi.
  • Borg
    #374
    akkor aszinkronban megy.
    Nem gáz, de nem jelent túl sok plusz teljesítményt se...
  • icecave
    #373
    De a RAMot külön be lehet lőni rajta 166ra, ahogy irtad. Az nem gáz, ha nem egyezik a procival??
  • Borg
    #372
    Nos a 2000+ proci gondolom nem 333-as, hanem csak 266os.
    Igy ha alapon hajtod, akkor nem lesz gyorsabb a 333-as rammal. Viszont igy az uj ram idözitéseit lejjeb tudod venni 266Mhzen, amitől gyorsul valamelyest.

    Viszont ha tuningolsz, vagy aszinkronban hajtod, akkor megy 333-on a ram, valamivel talán gyorsabb lesz.
  • icecave
    #371
    VIA KT333
  • Borg
    #370
    Azon milyen chipset van?
  • icecave
    #369
    ECS K7VTA3 (ez van...), 2000+os proci mellé.
  • Borg
    #368
    Attól függ milyen alaplapba, meg procihoz rakod...
  • icecave
    #367
    Van 512 DDR memóm, 266os (nem egyben, hanem 1 256os, és 2 128as), ha lecserélem egy 333as 512es modulra, jobb lesz? Gyorsabb??? Mennyire?
  • Gerry
    #365
    A7N8X-X nem tud Dual Channel-t.
  • ollie
    #364
    Igen sokat számítana, főleg, ha az alaplapod tud dual módot
  • Gerry
    #361
    Vagy ugye minél nagyobb a memória órajele annál jobb, maximum nem használod ki! (én a #357-ben a minimumot írtam le, amivel rendesen megy a gép)
  • Gerry
    #360
    Persze, hogy használhatod, lefelé kompatibilis.
  • ollie
    #358
    A 400-ashoz 200 vagy 266 kell. Az 533-ashoz 266 vagy 333 kell. A celeronokhoz meg 200 vagy 266 kell.
  • Gerry
    #357
    Attól függ, hogy melyik P4-hez... A régi Northwood-hoz (400-as FSB) elég a 200MHz-es is, az új Northwood-hoz (533-as FSB) 266-os kell, míg az új 800-as FSB-n üzemelő procikhoz 400-as kell. Celeronokhoz meg mindegyikhez elég a 200-as. Ezek persze a nem tuningolt procikra vonatkoznak.
  • ollie
    #356
    Csak akkor érdemes venned, ha tuningolni akarsz, mert a ramnak a proci fsb-jével együtt nő a sebessége. Egyébként meg P4-hez 400-as kell (tuning nélkül)
  • Gerry
    #354
    Flash-hez jó egy bootolható win98-as CD is.
  • reaper4
    #352
    kérdés: melyik ram beállítással lesz gyorsabb a gépem:400mhz cas 2.5-el vagy
    333mhz cas 2-vel.

    a választ köszi.
  • fm
    #349
    de nincs vmi mérő progi,ami kiírja?

    flashez kell egy dos bootlemez,meg a flash progi az új biossal? hogy kell csinálni?
  • fm
    #348
    igen,nekem a 3as van külön,1-2 meg egymás mellett. köszi a segítséget,lehet megpróbálok egy bios frissítést,ha más megoldás nincs.
  • Gerry
    #347
    Ha DOS-os bootfloppyról csinálod a flash-t, akkor mostmár csak úgy lehet elbaltázni a dolgot, ha flash közben kikapcsolod a gépet, vagy reset-et nyomsz. A mostani alaplapok flash programjai ellenőrzik a beégetendő BIOS-t flash előtt, és ha hibás, vagy nem az alaplaphoz való, akkor nem engedig megflash-elni. Amúgy hogyan helyezkednek el a memória slotok a gépedben? Egymás mellett 2db, és egy egy kicsivel arrébb nem? ha az egymás melletti az 1-es és 2-es, akkor valóban 2-3-ba kell tenni, vagyis a két egymásmellettiből az egyikbe, és a különállóba. Nekem speciel a különálló az 1-es, és ezért van az hogy nálam 1-2 vagy 1-3 a megfelelő kombináció, az új BIOS-szal ki is írja nekem szépen a gép bootoláskor, hogy "nForce2 Ultra 400 Chipset - Dual Channel Mode Enabled".
  • fm
    #346
    bios flash nem rizikós? én nem merem beválalni,smmi baj a mostani biossal,csak hogy nem írja ki. vmi progi nincs erre?
    abit nf7 leírásában a 2-3dimmbe kell tenni a két egyforma ramot.
  • Gerry
    #345
    Tedd fel a legfrissebb BIOS-t, és próbáld ki az én általam leírt kombinációkat is. Valószínűleg fog menni, próba szerencse.
  • ollie
    #344
    lehet
  • fm
    #343
    nem írja ki bootolásnál. visszaolvastam,azt írták nem írja ki csak az újabb bios. de én abban sem vagyok biztos,hogy dual módban megy. a két ram ugyanis nem teljesen egyforma. mind2 hynix pc2700 256MB-os egyoldalas modul,de az egyiken kissebbek a kis kockák picivel,és nem pont ugyanaz az elhelyeszkedésük. 1,5 hónap eltéréssel vettem a két modult. lehet ez baj??
  • Gerry
    #342
    Nem véletlenül az 1+2 vagy az 1+3 a jó slot DualDDR-hez? Csak mert a Chaintech-en így jó.