589
Melyik DDR-t válasszam?
  • Laalee
    #7
    azt nezd meg hány nanosak, a tobbi nemszamit
    mert nemmindegy ohgy cas 2,5 vagy cas 3 ban birjak a ddr333 at
  • Branner Maister
    #9
    nekemis adódott egy dilemma. Ti melyiket választanátok??
    2x512 SDRam vagy 1x256 266-os DDR-ot?????
    Áruk ugyan annyi. Segítsetek!!
  • Branner Maister
    #10
    1GB SD vs. 256DDR
  • Branner Maister
    #13
    kérdezed vagy mondod?
  • Borg
    #18
    hát bizony, gyorsul. XPhez a ddr dukál..
  • ÁjjLe BoBBi
    #20
    Hi ! Nekem IBM 256Mb DDR(266Mhz)memóriám van ez jó ?? Mert akarok mellé 1 ugyanilyet venni !
  • ÁjjLe BoBBi
    #21
    CHEAPMAN ! Láttdam elég sok hardver hirdetésedet, azt akarom kérdezni hogy tudnál e szerezni(az sem baj ha használt, csak ne legyen semmi baja) olcsóbb áron mit a bolti? Mert ha igen akkor nekem kellene: IBM v. Maxtor 60Gb 7200-as vinyó, meg Bloody Monster II Gef4 Ti4200 128Mb-os kártya(ennél sem baj ha használt) de ha nem tudsz pont ilyet akkor hasonló teljesítményű megfelel.
  • ÁjjLe BoBBi
    #23
    Igaz! Nem is úgy értettem hogy 10 éves vinyót akarok :) max 1 hónapos de az már nagyon max ! JA AKÁRKI TUD OLCSÓN HARDVER ESZKÖZÖKET? AZ ÍRJON PLSS !
  • B@ldrick
    #26
    Nos, van egy 256MB 266Mhz-es Samsung DDR ramom. Biosbeállításai:2-2-5-2 aszem, tehát minden maxon, alapfeszen.
    Ha az fsb-t emelném, akkor a winxp_pro_eng mindig kiakad kékhalállal vagy be sem töltődik. Mi lehet ennek az oka? 135fsb-n még stabil. XP1700+ van mellette, ami 140fsb-n is elindulna(feljebb még nem prószáltam). Enyire csak a 133MHz-et bírná a ram, setöbbet-sekevesebbet? Esetleg DDR400-assal mekkora fsb-ig lehetne elmenni, ha bírja a proci is(szorzóállítás nélkül)?
    Hirtelen ennyi, észrevételeket köszönöm.
  • ÁjjLe BoBBi
    #27
    :))) Úgy látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával ! Nekem is 256/266-os ramom, csak nekem IBM-em van . Az első pár húzásnál szépen ment faszául betöltötte a wonfost, de késöbbi húzások során vagy nem tölt be semmit vagy kékhalál ! Asszem nekem kb 160-170Mhz között ment, de aztán már nem rudtam húzni.
  • ÁjjLe BoBBi
    #29
    igen csak az a problem hogy az alaplapom nem nagyon szeretné ha ezt megtenném.
  • Laalee
    #30
    ddr400 200mhz en megy

    de ha a cast noveled a te modulod is lenyegesen feljebb mehet. 2 vagy 2,5 alig szamit valamit es a mhz en tuti nyersz, probald meg
  • Jacek
    #34
    333Mhz cas2-on a 400Mhz cas2.5 es a 400 joval gyorsabb:)
  • balek
    #36
    Lalee,

    Szerinted p4-hez ddr vagy rd RAM-ot érdemesebb venni?
    (az ár most nem számít)

    Kössz
  • K.András
    #37
    1066-os rd ramot vegyél(ha a pénz nem számit)...
  • balek
    #39
    Srácok!

    Kiforgatjátok a szavaimat!
    "Az ár most nem számít" =Nem ár hanem teljesítmény szempontjából!

    Egyébként kössz a válaszokat.
    Akkor leugrom veszek egy 512 Megás RD modult:)))
  • Czibu
    #40
    vegyél nekemis!
  • [Walaki]D`Lair
    #42
    Nem. És nem is lesz
  • Sir Quno Jedi
    #44
    A 32bites RD-k csak erre alkalmas alaplapokba mennek be, mint pl. a sima P4T533.
  • RelakS
    #48
    Miért van az, hogy az i440 feleakkorának látja a modernebb SDRAM-ot?
  • Pheel
    #49
    Mert nem kezel akkor chipeket. Max 16 Mbiteseket szokásuk kezelni. Az új modulokon meg 32 Mbitesek vannak.
  • RelakS
    #50
    Ühüm.
    És arra, hogy hány Mb-es, utal valami, pl a chipen? (rászitázás a chipre, vagy a nyákra, mer hogy a M#str@l rányal 1 matricát, az dolog)
  • K.András
    #51
    A P4T533-C tudja(nekem is az van).
  • Pheel
    #53
    Utal. Ha egy 256-os modulon 8 chip van, akkor 256MB/8=32MB. Ha 16 chip van, akkor 256/16=16. Tiszta? :)

    Izé. Valamit elkevertem itt MByte és Mbit szinten, de most már rá nem jövök, mit :) Majd valaki korrigál :)

    256-osnál nagyobb modul meg nem megy bele, az tuti.
  • RelakSfromhome
    #55
    Sztem azt felejtetted el, hogy 16 és 32 Mbit-ről volt szó, te viszont azt írod, hogy 1 chipben 32MBYTE anyag fér el. ez azért érdekes, mert egy felezős 128-as kártyán 8 chip volt, ergó 16-osnak kellett volna lennie. Hogy most milyet használok, azt nem tudom, de valsz 16 chipes 128-ast. Lehet valamit elnéztél a magyarázattal, de ez a chipszám több, mint gyanús, hogy igaz.
  • Pheel
    #56
    Közben törtem rajta az agyam.

    Vegyünk egy 128MB-os modult. Azon van mondjuk alapesetben 8 chip. Akkor minden chip 128Mbites kell legyen, mert 8x128Mbit=128MB.

    Ha 16 chip van rajta, akkor 16x64Mbit=128MB.

    Ebből kiindulva a 256MB-os modulon ha 8 chip van, akkor azok 256Mbitesek, ha 16, akkor azok 128Mbitesek. És erős a gyanúm, hogy csak a 128Mbiteseket kezeli az i440BX.

    Na? Remélem jól gondolkodtam
  • Gerry
    #57
    Elképzelhető, hogy mennek, de ez főleg az alaplapodtól függ, de a sebesség maximum 266-lesz, legalábbis akkor lenne stabil, de az is lehet, hogy annyira külömböznek a modulok (időzítés stb...), hogy nem lennének stabilak, ha egymás mellé rakod őket. Próba szerencse, elvileg menniük kell, de az elmélet nem mindig igaz a gyakorlatban sajna...
  • RelakS
    #58
    Nekem semmi bajom a ramokkal:
    128MB 133MHz
    32MB 100MHz
    32MB 66MHz

    A rencerem stabil azt leszámítva, hogy a ME-ban annyi a szemét, hogy a 3d legyilkolódott benne (no DVD, no game, van brühühű)
  • RelakS
    #59
    Ja, és ezek 1-szerre vannak benne.
  • Sir Quno Jedi
    #60
    Beteg ! :-)))
  • RelakS
    #61
    Inkább a kevés income miatt. De holnap veszek új konfigot, abba már csak a 128-as megy bele
  • Gerry
    #62
    Na igen, de amik neked vannak, azok SD-RAM-ok, azok kevésbé érzékenyek, mint a DDR...

    A DDR néha igen kényes arra, hogy egyforma legyen, ha több kerül a gépbe, de elvileg mennie kell, ha azonos órajelen mennek.
  • RelakSfromhome
    #63
    Biztos, 1 darabig még nem érint a probléma (sajna)
  • Ramore
    #65
    off
    Nincs valakinek eladó és hibátlan 256Mb sdram-ja véletlenül, amelyik működne az én régi bx-es Asus P2B alaplapomba?
  • Pheel
    #66
    Ez off? Akkor Cheapman totális poweroff és shutdown egyszerre!
  • Csibe13
    #67
    Bocsi tud vki spéci hütöbordákat VGA ramokra???
    Tutkó fontos lenne!!!
  • RelakS
    #68
    És hogyan számolnál a 18 chipes 32 MB-os valsz. 100MHz-s RAMom esetében? >:))
  • Pheel
    #69
    Uhh! Meg sem merem próbálni
  • RelakS
    #71
    hány mhz-s?
  • NaNoKuTyA
    #74
    Hogy csináljak 128mb sd-böl 512 ddr RAM-ot????? Heeeeeeeeee?????