589
Melyik DDR-t válasszam?
  • tmisi
    #509
    Kihasználja természetesen, persze, ha feljebb veszed a grafot és a többi hardverelem bírja.
  • Madmano
    #508
    Sziasztok.Egy játék hányszor ellenőrzi,mennyi a ram a gépben?Úgy értem,installnál ok.De utána?Minden induláskor?Vagy ha egy játék installálásakor 1giga volt a gépben,de következő indításkor esetleg már 2giga van benne,ki fogja használni a 2gigát?
  • Alblink
    #507
    Hi all.Off: 1giga ddr1 kingston 400-as memoria elado,1honapos,kiskerbol gari nelkul szereztem,de kiprobalasi gart adok.16000ft.ha erdekel priv.
  • dara
    #506
    Mi a biztos Kingmax esetén??? Sem ők sem a Kingston nem gyárt chipeket, hanem mindkettő veszi! Kingmax és Kingston chip nem létezik, akkor szitáztatják a saját nevükre, ha nem akarják az emberek orrára kötni, hogy mi is van rajta (márkaimage). Kingmax esetén gyakorlatilag mindig saját névre szitázott chipeket látsz, azaz mikor mit raknak rá.

    A Kingston bármilyen chip van a moduljain, ugyan azt a minőséget és garanciális feltételeket vállalja/biztosítja. A Kingmax is, de akkor is egy kategóriával lentebb van.

    Minden normális RAM-nak van gyári típusjele. Az alapján megrendelteted a kereskedővel, ha nem azt hozza, nem veszed át, ha húzza a száját, akkor meg menj máshova vásárolni. Írni olvasni megtanult Ő is és a nagykeres (esetleg csempész) is, tehát képesnek kell lennie pontosan azt hozni, amit Te rendeltél.
  • obe
    #505
    attól függ..mennyibe kerülnek?milyen paraméterekkel bírnak?..igy nem lehet megmondani..több infót pls
  • alakulat
    #504
    Hi!

    szeretném kikérni a véleményeteket h melyik memo a jobb ezek közül:
    DDR2 2048Mb 800MHz Kingston Kit of 2 (2x1024Mb) CL5 KVR800D2N5K2/2G
    DDR2 2048Mb 800MHz CorsAir Twin2X Kit of 2 (2x1024Mb)
    DDR2 2048Mb 800MHz Geil Kit of 2 (2x1024Mb)

    elöre is köszi
  • obe
    #503
    2048MB (2x1024MB) OCZ TECHNOLOGY Platinum XTC Series DDR2-RAM
    (OCZ2P800R22GK) CL4.0 - DDR2-800 - PC2-6400....48.800 huf postázva!!!..ezt tudom mindenkinek ajánlani(most rendeltem meg)
  • RussT
    #502
    Kingmaxra aztmondják hogy az biztos (Kingmax Origi. van a listán), a kingstonrol nem tudni :/
    Az eladó is listáról rendel, csak akkor látja az árut személyesen mikor már hozzá is megérkezett, ezért nem tudnak semmi infot csak ami a listán van :S
  • Madmano
    #501
    Hali.Mi a véleményetek az "Elixir" márkájú RAM-okról?
  • dara
    #500
    Kingmax-on ugyanúgy nem tudni. A Kingston viszont sokkal inkább hihetően vállalja a minőséget mint a Kingmax.

    Ha meg az eladó nem tudja mit forgalmaz, akkor más boltba kell menned.
  • RussT
    #499
    Az a baj hogy még az eladó se tud róla semmi infot csak ami a listán van márka+ár
    Márka+ár szerint én is inkább a Kingstont venném de hogyha a Kingmax tuti akkor kifizetem érte a kb +600Ft-ot

    De azért kösz a segitséget , (talán tud róla infot szerezni, de nem hinném :( )
  • izb
    #498
    pontosan írd meg hogy milyen kingston ram és megmondom milyen chip van rajta..
  • RussT
    #497
    Jaaa...akkor oké... azthittem kingstonba is vannak már gagyi változatok..

    Azt irta vissza az eladó hogy ő a kingmaxot választaná mert a kingston-on nem tudni milyen chipek vannak..

    Akkor ezekszerint az a kingston biztos hogy jobban megérné mint a kingmax?
  • izb
    #496
    nincs olyan chip hogy kingston chip...
    samsung,micron, és egyéb gyártók szállítják minden név alá a memória chippeket.

  • RussT
    #495
    Mármint nem biztos hogy a kingston az gyári kingston chipes
  • izb
    #494
    mi az hogy eredeti chip-es?
  • RussT
    #493
    Kösz a tippet, én is inkább a kingston felé hajlok :) (mondjuk nem ismerem egyiket se)
    És eredeti chipes kingston lehet ilyen árban ? Mert ahonnan venném ott csak a kingmax ami biztos hogy eredeti chipes :S (az időzitésekröl, stb meg semmi info :S )
  • izb
    #492
    kingston
  • izb
    #491
    ha swappol most a vinyód és oblivion alatt miért ne swappolna,akkor a betöltések gyorsulnak nagyobb ram kapacitás alatt.
    Így értelemszerűen maga a játék gördülékenysége lesz gyorsabb képi megjelenítés is de önmagában a ram a játékot nem csak a kiszolgálását gyorsítja..
  • Madmano
    #490
    Hali.Egy kérdés:a gépem 2500+os proci húzva 2ghz-tényleges órajelre,Geforce6600as vga,2X512RAM.Szval.Az Oblivion-nál pl gyorsítana +1giga RAM vmit a gammán?
  • RussT
    #489
    Szerintetek melyik jobb vétel a kettő közül:

    1024MB DDR400 - KINGMAX ORIGINAL - 18 473 Ft
    1024MB DDR400 - Kingston - 17 833 Ft

    ?
  • Richard90
    #488
    már meglett a megoldás (pöcköt kellett eltolni)
    én arra azt hittem, hogy az rögzíti be a microSD kártyát az adapterbe XD
  • Richard90
    #487
    vettem egy kártyaolvasót és egy corsait 512 mb-os microSD kártyát (adapterrel)
    a problémám az lenne, hogy maikor csatlakoztatom az eszközt, akkor nem tok semmit se ráémásolni a kártyára, mert ezt írja ki hogy a lemez írásvédet... és törölni sem bírok. formázni úgyszintén. próbáltam levenni a jobb klikk tulajdonságoknál, de ott is hibát írt ki,
    hogy lehet megszüntetni ezt a fajta írásvédettséget???
  • MaSzKa
    #486
    azt nem értem memória és ram topic is van
    azt vágom hogy random acces memory véletlen elérésű memóriát jelent
  • tmisi
    #485
    Szerintem memóriahiba. Mert a három memónak működnie kéne együtt, igaz csak Single Channelban (bár ez alaplapfüggő).

    Asszem a memtest86 nevű progival lehet ellenőrizni.
  • Vinsanity15
    #484
    szewasztok!aza gond hogy most van nekem 2x512 dual chanelben és ha berakom még az 512 t akkor indításnál agép felismeri h 1536 mb ramom van de miután tovább akarna lépni a win xp töltőképernyőhöz akkor csak egy szürke csík van a bal felső sarokban és nem megy tovább. sztetek mér va ez?
  • VKiller
    #483
    Másik topikban meg lett a válasz THX nekik
  • VKiller
    #482
    Hali

    Jelenleg egy 256mb-s Corsair és 2 512mb-s Kingmax memóriám van mindhárom 400mhz-s
    Kérdésem: Szeretnék memóriát bővíteni de nem tudom hogy járnék jobban ha ezek mellé vennék még 400mhz-set vagy valamivel gyorsabbat de jóval kevesebbet pl.: 1GB-t?
    Vagyis: Jobb ha van 2gb lassú vagy az a jobb ha van 1gb gyorsabb, 15k-nál többet nem tudok költeni rá mert VGA-t is szeretnék venni.
    Jah és az nem tudom lassítja-e a memória teljesítményét ha sok kisebb van benne (esetemben 3 + talán még 1) aminek a márkája nem egyezik csak a sebessége (400mhz)????

    A segítséget előre is köszönöm!!!
  • obe
    #481
    sziasztok...Corsair XMS2 DIMM Kit 2048MB PC2-6400U CL4-4-4-12 (DDR2-800) (TWIN2X2048-6400C4)...65.280-ért jó vétel ez?
  • dara
    #480
    Kíváncsi lennék hogy oldották meg. Mindenesetre a kettőt biztosan nem lehet keverni.
  • intruder2
    #479
    Eredetileg PC133 SDRAM van benne. Mindkét fajtából tartalmaz két slot-ot, csak éppen nem mertem DDR-t venni, nehogy ne működjön. Am köszi a segítséget.
  • dara
    #478
    Igen. Az SDR SDRAM-ok viszont nem, a KT266A DDR memóriavezérlőt tartalmaz.
  • intruder2
    #477
    Hello!

    Nem tudja esetleg valaki, hogy a 400 MHz-es DDR RAM-ok kmpatibilisek-e a Kobian KOB KT266a alaplapokkal? Csak mert PC133-as SD-RAM-ot nem találok 512MB-os méretben.
  • Akos 001
    #476
    aha,értem...

    esetleg van olyan progi amivel gyorsíthatok kicsit a ram-okon??
  • izb
    #475
    dehogynem...az alkalmazások nem fognak egymásra várni amelyek memóriaigényesek,így a vinyó nem fog swappolni...egyébként meg nem lesz gyorsabb érezhetően..(ha tuning ramokat veszel,akkor más a helyzet)
    Jobb lesz mert több memória lesz így több adatot tud majd előre betölteni az OP rendszer így egyes alkalmazások gyorsabban fognak indulni...
  • Anotino
    #474
    Hat max 1-2 rosszabbul megirt jateknak jon jol. Ahol jatek kozben mertektelenul daral a vincsi es ez alatt idoszakos szaggatasokat okoz, az megszunik (ha volt ilyen). Egyeb hatasa nem lesz.
  • Akos 001
    #473
    szal hiába veszek még 1gb-ot semmivel sem lesz gyorsabb a gép?
    vagy jobb?
  • izb
    #472
    az a 200-as az 400-as csak az effektív órajele 200.
    Tehát nem változna semmi csak több ramod lenne.
  • Akos 001
    #471
    Hy.
    Nekem a gépben van 2db Kingston 512MB-os RAM.Sebességük 200MHz.
    Szal az lenne a kérdésem hogy ha vennék bele egy1GB-ost (vagy két 512)
    de 400MHz-est akkor jobb lenne.Szal a 200MHz-s nem tartaná vissza a 400-ast???
    Meg lehet ezt valahogy oldani?
  • Bugz
    #470
    Ja és jár az vmi hátránnyal ha nem egyezik meg?
    És mér jobb ha megegyezik a mhz (órajelük)