589
Melyik DDR-t válasszam?
  • Gerry
    #173
    Na igen, a win9x nemigazán kezeli jól le az 512MB feletti memómennyiséget, de szerintem ha a 128-as kivette volna jól, vagy legalábbis jobban ment volna neki a WinMe...
  • Gerry
    #170
    Hát igen, ha az ember sokat kísérletezik, akkor egy idő után rájön mi hogyan müxik megfelelően!
  • Gerry
    #168
    Nekem is 2*256MB van, de nekem azért, mert csak két modul esetében lehet rábírni az nForce2-őt a DualDDR működésre, se 1 se 3 modullal nem megy... Így viszont elég ütős, ugyebár az elvi sávszélesség megduplázódik...
  • Csibe13
    #166
    Lamer kérdés: van 512 DDR 266 RAMom.
    (1 db 256os és 2db 128as.) Kérdés: Számit-e az, hogy külön vannak, vagy jobb volna, ha egyben lenne mind az 512???
    Ja, azért vannak külön, mert ingadozó az anyagi hátterem!
    Köszi!!
  • RelakSfromhome
    #165
    Hoppá!

    Micron RAM most szivatott meg.. Mindenesetre az legalábbis érdekes, hogy a kb 1-2 hét különbséggel vett, 256MB-os, egyoldalas, 133MHZ-s Micron ram fizikai kinézetre köszönőviszonyban sincs egymással.... Átbaszutak?
  • Gerry
    #164
    www.quality-ram.hu, hívd fel őket, és asszem Bp-en belül házhoz is szállítják a modulokat...
  • RelakS
    #162
    Én meg a gépkönyv által emlegetett szöveget adtam át, de tökmindegy, mer ugyanazt modtuk, csak én konkrét voltam :)
  • SlowBlow
    #161
    Köszi a válaszokat!Amúgy ez a memó a második volt amit elhoztam az üzletből,mert az elsőt fel sem ismerte.Milyen alaplapot ajánlotok, ami hasonló tudású (sokkal jobb nem kell), és elfogadja a RAM-ot?
  • Gerry
    #160
    Így van, csak én kifelejtettem azt, hogy az egyoldalas nem fog menni valószínűleg...
  • RelakS
    #159
    Ha egyoldalas, akkor feletsd el, ha kettő oldalas, akkor másik fajta KÉTOLDALAS!!! 512-essel próbálkozz!!
  • Gerry
    #158
    Nem, sajna valószínűleg az az alaplap nem támogatja azt a memória típust, ki kéne cseréltetni egy másik fajtára a memót!
  • SlowBlow
    #157
    Help!

    Asus CUSL2-c alaplapom van. Vettem bele 512 sd Ramot (133), de csak 256-ot ismer fel az alaplap!A legújabb BIOS van fent (1014).Az üzletben, ahol vettem, kipróbálták egy másik alaplapon, amin tökletesen ment 512-n!
    A gyártó leírása szerint simán fel kellene ismernie a memóriát...
    Van valami ötletetek?Esetleg BIOS beállítással lehet orvosolni a problémát?
  • Gerry
    #156
    Akkor jók az értékek!
  • Gerry
    #154
    Milyen procid van?
  • Gerry
    #152
    Szívesen, majd írj eredményeket (L1, L2 Cache speed, memory speed, stb...)
  • Gerry
    #150
    MEMTEST86, ez egy Linux-os tesztprogram, ami egy bootdisket scinál, akár Windows alatt is elkészíthető, és elég komoly teszteket futtat, (több órán keresztül futnak, attól függően, hogy mennyi és milyen a RAM).

    az installját leszedheted INNEN
  • Gerry
    #146
    Márka?
  • [Walaki]D`Lair
    #145
    nekem meg 1x256/400-as
  • Gerry
    #144
    SPD szerint CAS2-es a Samsung?
  • Gerry
    #142
    Igazad van, a Samsung tényleg jó, és ahhoz képest, hogy ő a legnagyobb gyártó, és ezért ő állít elő a legnagyobb mennyiségben modulokat, viszonylag kevés a hibás...
    Ellenben ha valaki biztosra akar menni, vegyen Kingston-t, ő is Samsungot, meg Infineon-t használ a moduljaihoz, viszont elég szigorú tesztelésen megy át minden egyes darab, ezért nem jellemző a hibás példány, ha mégis az lenne, akkor meg ott van az élettartam gari...
    Nekem speciel Infineon-os Kingston-om van (2*256 333-as), bár még csak a dobozában, mert most vettem őket!

    Itt mnost nem a nagyképűség szólt belőlem, csak állatira örülök nekik, és jól esik eldicsekedni vele! (Bocs)
  • Borg
    #141
    Nem értem miről is megy a vita itt végülis.

    Minden egyes neves gyártónak megvan a lowcost és a high end moduljai is.

    A samsungot meg talán nem kellene lehúzni, amig ő a világ legnagyobb dram gyártója...
  • Gerry
    #139
    Infineon Jó!
  • RelakS
    #138
    Infenion? Micron?
    Infeniont nem ismerem, Micron-nal meg lásd alább a bajomat.
  • RelakS
    #137
    Minden 3T-n, valami más cucc 7T; 9T (1szerre két valamit állít, fejből nem vágom), és a winfosok fagynak. Mindenesetre, ha 100MHz-n 2T (20ns) nem elég, akkor 133 MHz-n 3T (22,5ns) nem feltétlenül lesz jó :(
  • Gerry
    #135
    nem a 4t nem kellene (nincs is)... 3t a jó!
  • RelakS
    #134
    Mellesleg 100 MHz-n CAS Latency 3T, Ugyhogy 133MHz-n legalább 4T kellene, amit nem lehet beállítani.
  • Borg
    #133
    geforce FX-en és a quadro FXen már DDRIIvan, valamint a nemsokára megjelenő R350 és RV350en is DDRII van.

    Az R400on ami nyár végén jelenik meg, azon meg már GDDR3 lesz, ami kifejezetten videokártyára fejlesztenek, szal a DDRII nem hiszem hogy hosszu életű lesz videokártyákon.
  • RelakS
    #132
    Plusz teljesítmény kell a vásárlásához szükséges pénz előkerítéséhez. :)
  • CHEAPMAN
    #131
    Sziasztok!
    Késni fog a DDR II.
    Nem tudja valaki hogy a videókártyákon milyen plusz teljesítményt fog eredményezni?
    Állítolag 2004-re DDR II-vel szerelik a legtöbb grafikus kártyát..
    gizda lesz..:)
  • RelakS
    #130
    Én + válaszoltam ;)
  • Gerry
    #129
    Nézz át, írtam pár sort...
  • RelakS
    #128
    Aha, én is így gondoltam. Mellesleg lécci nézd már meg a DVD-WinXP topicot, hátha van ötleded! Köszi!
  • Gerry
    #127
    3T=stabilabb, 2T=gyorsabb, ha a ram támogatja...
  • RelakS
    #126
    Az alaplap által támogatott maxokat beállítottam, feltéve, hogy 3T>2T
  • Gerry
    #125
    Leht, hogy megy 133-on is, csak magasabb cas/ras latency-vel!
  • RelakS
    #124
    Kiproszaltam nemment, marad a 100MHz Ram frequency
  • Gerry
    #123
    Elképzelhető, hogy a két ram időzítése nem egyforma, ezért nem dolgoznak jól együtt. Ha a BIOS-ban beállítod az időzítéseket fix értékre, akkor lehet, hogy jól megy majd a dolog.
    Elvileg a RAS, a CAS, a RAS to CAS, valamint a Precharge timing-ot tudod állítani, namost minél nagyobbak ezek az értékak, annál stabilabban dolgoznak (együtt) a ramok, persze ekkor csökken a teljesítmény, de nem igazán észrevehetően, próbáld mindet a legnagyobb értékre állítani, és nézd meg akkor mit csinaál, ha akkor stabil, el lehet kezdeni csökkenteni az értékeket (persze egyszerre csak egyet), amíg még stabil, ha lefagy, állítsd vissza a legutóbbi stabil beállításokat, és hagyd úgy!
  • gothic1
    #122
    Az a gáz, hogy én nem húztam a procit, defaulton van szinte minden, 100-on futnak a ramok, ezért nem értem. Külön nincs gond (bár az újat még nem próbáltam önállóan) csak együtt.
    A RAM - beállításnál by spd -re van állítva és alatta nem állítottam semmit. Bocs, de nem igazán értek a tuninghoz. Lehet, hogy ezeknek a paraméterkenek a változtatásával (amiket említettét) javíthatnék a dolgon? Vagy a default a legbiztonságosabb?
  • Gerry
    #121
    Esetleg vedd visszább a ram időzítéseket (CAS, RAS, RAS to CAS, stb...), mert valószínűleg azoknak az eltérése okozza a problémát, először érdemes minden memóval kapcsolatos beállítást default-ra, illeve auto-ra rakni, és, ha akkor minden ok, akkor lehet gyorsabb beállításokat is kipróbálni.
  • Gerry
    #120
    Nekem mondod, egyértelműen 2*256 az igazi, vagy esetleg 2*512, ha WinXP-d van, mert a Win9x-ek néha zavarba jönnek ha több mint 512MB van a gépben, és érdekes dolgokat művelenek...