589
Melyik DDR-t válasszam?
  • RelakS
    #225

  • Gerry
    #224
    Nekik is adnak el, de más áron, ezért kérdezd meg telefonon!
  • Crazyn
    #223
    Az is jó, ha végfelhasználóknak is eladják.
  • Gerry
    #222
    Nekem viszonteladói lenne csak, ha lenne, fel kell őket hívni, és megmondják mennyibe kerül, valamint meg is tudod rendelni telefonon!
  • Crazyn
    #221
    Ott nem találtam árlistát. Tudnál küldeni egyet.
  • Gerry
    #220
    Pl.: Quality-RAM , házhoz is szállítják!
  • Crazyn
    #219
    Kingston Hyper-X 256Mb PC3000 memót hol lehet pesten venni az E-Connect-en kívül (a mikland-ról azt mondják, hogy oda csak ki van írva, de nem tudnak hozni)??
  • barret
    #218
    3d-2001 ben plusz 500 pont...
  • barret
    #217
    na belőttem a cuccost 2000xp abit nf7 default memory olvasás:1898 default memory irás:739. procit átállitottam 10x166-ra. utána memory olvasás:2410 memory irás:919. és a memoria 333 mhz-en megy. 133-as fsb-vel is ennyin ment.elkezdtem huzni ,kb 150 mhz ig emelkedett és onnan lezuhant 300-ra.mentem tovább,megint emelkedett 333mhz-ig.166 mhz-nél érte el.tovább még nem próbáltam.
  • Evil
    #216
    wcpuid
  • barret
    #215
    hát ez engem is érdekelne!
  • Gerry
    #214
    Hát én erre nem esküdnék meg, már csak az élettartam gari miatt sem, nomeg a Kingston CL2-es, a Winbond meg CL2.5-es, így sebességre még mindig a Kingston a jobb, hiába van a Winbondra a nagyobb szám írva...
  • Crazyn
    #213
    A Winbond 256Mb PC3200 memó az jobb mint a Kingston Hyper-X 256Mb PC3000?
  • CybearBoy
    #212
    Eddig az Infineonról jókat hallottam, de nekem nem jött be. Van egy 512 MB-os, CL 2-es, DDR266-os modulom egy KG7-es lapban. De csak auto vagy nomral beállításokkal működik, a fast, turbo, ultra beállításokat nem bírja. :(((
  • Gerry
    #209
    Menni fog, és jobbak lesznek az overclock esélyeid is, de hivatalosan csak 266-on fog menni...
  • kozso
    #206
    Hali.

    Lenne 1 olyan kérdésem, hogy van 1 kg7-es abit alaplapom, amibe elvileg PC1600/PC2100 megy bele. Most szeretnék memcsit bővíteni, és kérdezném, hogy bele lehet-e hányni a PC3200-at is? (Magától éthetödöen gondolom, ha igen is akkor se fog 400-al repeszteni, csak 266-al)

    Tenksz.
  • Gerry
    #205
    Igen, az egyik legjobb tuningra szánt memória, csakhát az ára enyhén szólva borsos, és asszem csak rendelésre hoznak belőle...
  • Inquisitor
    #204
    Gerry!
    HWSW-ről srác vett OCZ ramot PC3500EL-t és ha jól értettem ment neki 500MHz felett!
    Tudsz arról a márkáról valamit???
  • Gerry
    #203
    Attól függ, milyen p4 és milyen ram?
  • nimfas
    #201
    én 512 (333)-ast tudok 17.000 ért Bruttó :-P
  • RelakSfromhome
    #200
    Mistral: RAM PC3200 (400MHZ) DDR 256MB SAMSUNG 9290FtNet 11612FtBru
  • Crazyn
    #195
    Valaki tudna mondani egy boltot (ami nem a Quality-Ram), ahol lehet venni DDR400-as 256Mb-os Kingston memóriát?
  • Gerry
    #194
    Ezekszerint ?olvastad? a válaszomat: "Az egyik legjobb, nekem is Infineon chipes Kingston moduljaim vannak!"
  • nimfas
    #193
    Sziasztok!

    Jó márkának számít az Infinion ram? (asszem így írják) eddig Samsungot mondták, de az nem volt a boltban. 1x 512DDR(333) ramot vettem. Válaszokat előre is köszi. (köszi Gerry)
  • Gerry
    #192
    Semmiképpen ne cseréld le a kettőt 1-re, mert akkor nem tudod majd kihasználni a DualDDR technológiát (nForce2), ami szembetűnően gyorsabb mintha csak 1 modulod lenne!
    Szerintem vegyél 2*512 PC2700-ast, vagy PC 3200-ast!!! (Sokkal jobban jársz!)
  • Gerry
    #191
    Futtass le egy teljes memtest-et, ha ír valami hibát, akkor próbáld ki a ramokat egyesével, ha csak az egyik hibás, akkor azt cserélni kell, ha egyesével egyik sem hibás, akkor csak együtt nem dolgoznak jól, akkor jöhet a kísérletezés...

    Memtest86 INNEN tölthető
  • Lammer
    #190
    Bocsi Ha ideírom, de hírdetésbe nem akarom, csak úúúgy, itt legalább normális arcok vannak h.közzel :)
    2db 512 Mbyte-os PC2100 Infineon ramomat becserélném (jövőbeni bővítés) egy PC2700 ugyanilyen márkás 1Gigás modulra !EGYBEN!

    Most a M'str@lban nettó:33536 darabja...
    Borg (tudom te érzékeny vagy)tőled is bocsi, de a hírdetésre nem szeretném ha minden barom érdeklődne...
    Ha valakinek esetleg szétoszlana vagy mittudomén mire kellene csak cseréljük el!!!!
    Ráfizetek... kösz
    Semmi baja faszán megy, csak a gigantomániám miatt kell... :)
  • Shep
    #189
    Ja igen majd elfelejtettem, a biosban ha CAS stb értékek a lehető elvileg legstabilabb értékre vannak állítva akkor is fent áll a probléma.
  • Shep
    #188
    Mi a helyzet abban az esetben ha: van a gépben 256MB 266 os DDR RAM 133MHz-en fut belepakoltam még 256MB 266os DDR RAMot ugyanúgy 133 MHz en futnak, azonban ha elindítok egy gamét bizonyos idő után kifagy a gép. Szar az új memória? Vagy mi lehet a gond?
  • Gerry
    #187
    Bocsi, a linket elbaltáztam, tehát:
    ITT
  • Gerry
    #186
    Az árára nem emléxem, nem azért nem írom, mert nem akarom, csak nem emléxem, de asszem nettó 11e körül volt (/db, én 2*256-ot vettem a DualDDR miatt), és a Quality-RAM-tól vettem, ők Bp-en házhoz is szállítják, díjmentesen, ITT Nézz utána az elérhetőségüknek!

    Ja, és vállalják rá az élettartam garit!
  • Crazyn
    #185
    Gerry: Hol vetted, milyet, mennyiért? Ha nem írod ide bizonyos okokból, akkor légyszives küld el mailben!
  • Gerry
    #184
    Azt, hogy asszem 2 féle SAMSUNG létezik (van több is, de a leírásom, és a mókus, ahol vettem az alaplapot 2 féléről beszélt), az egyikkel jól megy az nForce2, a másikkal kevésbé megy jól, de megy, én nem kockáztattam vettem 2db Kingston-t (Infineon chipekkel), és azzal repül a kis 7NJS...
  • Crazyn
    #183
    Üdv.
    Egy boltban láttam egy "brand" 400MHz DDR memót.
    Samsung chipek voltak rajta. A chipeken ez állt:

    Samsung 304
    K4H560383D-TCC4

    Mit tudtok erről? Hány ns-os?
  • RelakSfromhome
    #182
    Vegyen 1 nagy levegőt, + 1 másik gépet, 1iken a melleneum 512-vel, a másikon ikszpé sokkal :?)
  • zzsolt
    #181
    Ha valakinek sok van adhat nekemis belőle...jó sokat:))))
  • CHEAPBOY
    #180
    Hé cheap tesóm nem megy a topicod!:)
    A RAM nem beszédtéma:)
    :::DDDDDD
  • RelakS
    #178
    Hcnájjon := Hacnájjon
  • RelakS
    #177
    Hcnájjon ikszpét, monnd + neki :)
  • Gerry
    #175
    A balfácán, nem hallgat az okos szóra... Hát így járt!