589
Melyik DDR-t válasszam?
  • Gerry
    #292
    Igen, az gyorsabb lesz, ha a megfelelő helyekre rakod a modulokat! Ezt nevezik DualDDR technológiának!
  • ollie
    #290
    ezt amúgy miért ide írtad?
  • Gerry
    #287
    Nem mindegyik bírja, ha kifelyezetten olyant akarsz, amelyik megy Cas2-ben, akkor vegyél egy olyan Kingstont. Rendelésre BP-n ingyenesen házhozszállítják, és nem is olyan drága... Én ENNÉL a cégnél vettem.
    Egyébként ha nem fagy a géped,és nem zavar, hogy a memtest hibázik, akkor ne foglalkozz vele. (Nekem a Kingston nem hibázik sem a standard, sem a full tesztben!)
  • B@ldrick
    #286
    Many thanks.
    By speed-en az a gondom a memtest-tel, hogy sokkal (180ezer) több hibát számol az 5-ös és 8-as tesztben, viszont egy fagyást sem sikerült kierőszakolnom belőle így. Ennek ellenére rossz lenne a modul? De azt írják, hogy szinte természetes, nem nagy baj ha az 5 és 8 teszt hibázik. Macerás a csere ezért vacilálok ennyit.
    A 333-asok bírják a CAS2-őt? Ha igen akkor szerintem jobban jártam volna (teljesítményben) egy olyannal.
  • Gerry
    #285
    Nos elvileg nem ajánlott a 400-as memókat CAS2-ben nyomatni, ha nem megy hivatalosan is annyin (by SPD). A fesz emelés elvileg lehet káros, de ez amit te emeltél, ez még nem veszélyes, ha teszel rá hűtést, akkor biztosan nem lesz gond, de nézd meg mennyire melegszik, ha nem veszélyes (kb kézmeleg), akkor nem lesz vele probléma.
    Ha a memtesz továbbra is hibákkal száll el, akkor alkalmazd a by spd beállításokat, ha ott is hibázik, akkor csere!
  • B@ldrick
    #284
    Csókolom! (:] Most olvasom a memtest86 oldalán:
    I have had numerous reports of errors in only tests 5 and 8 on Athlon systems. Often the memory works in a different system or the vendor insists that it is good. In these cases the memory is not necessarily bad but is not able to operate reliably at Athlon speeds. Sometimes more conservative memory timings on the motherboard will correct these errors. In other cases the only option is to replace the memory with better quality, higher speed memory. Don't buy cheap memory and expect it to work with an Athlon! On occasion test 5/8 errors will occur even with name brand memory and a quality motherboard. These errors are legitimate and should be corrected.

    Úgy néz ki az időzítési beállításaimat nem komálja. Kérdem én milyen 400-as memo az amelyik nem bírja a 133MHz-en a CAS2-őt? Defaulton (cas2.5-3-6-3) elég ratyi a memoátvitel. De kicseleztem, adtam neki 2.55V helyett 2.65V-ot, így egyenlőre nem fagyik pedig 256MB és az 512MB is bent figyel. Lehet a feszemelés káros hosszútávon?
    cSak éN volTam, bye
  • B@ldrick
    #283
    Hallo Gerry!
    Kérhetném segítségedet egy problemo megoldásához? De azért más is megmondhatja a frankót.
    Nos. Hasnyálok már régóta egy 256MB PC2100 Samsung csippes modult bank0-1(Aida szerint->Micron). Szerváltam mellé egy 512MB PC3200 Samsung csippes modult(Aida szerint->Wintec). Beleraktam a Abit KR7A-133Raid-be a bank4-5-ként(2-3nál a winxpproeng nem töltödött). Bios: 2-2-5-2, 133MHz,1T,4bank.
    Minden ok, memo beszámol, win bejön, tökély. Ám rejtélyes programelszállások ütik fel fejüket néha-néha, xp bírja halálig.
    Memtest előkap, test5-nél rakás error, 256MB kikap, test5 98%-nál 96ezer hibát beömleszt. Pass-okkal persze duplázódik a hibaszám. Új memo -> (gariba)
    Ám teszteljük le a régi 256-ost is -> test5-nél 49ezer hiba
    Most akkor mi a túró van. Külön-külön még nem fordult elő csúnya dolog, igaz az 512-est keveset használtam még egyedül. Memtest guruk ne kíméljetek..köszönöm a figyelmet.
  • Gerry
    #273
    Úgy bizony, jó az a DualDDR, nekem is jobban muzsikál, mint a szimpla!
  • vrob98
    #272
    Sot, nem is annyira elmeleti az a 6,4GB/s a dual DDR-nel.

    http://www.tomshardware.com/mainboard/20030414/index.html
  • vrob98
    #271
    Jelenleg ezek az elerhetoek ... vagyis ilyen elmeleti tablazatokra hagyatkozva NEM a Rambus a leggyorsabb.

    PC3200 DDR400 Dual 200 MHz 2 x 64 Bit 6,4 GB/s

    PC1066 RDRAM Dual 533 MHz 2 x 16 Bit 4,2 GB/s

    A 2x32bites Rambus az egy igen tavoli es bizonytalan jovo.
  • Laalee
    #268
    mondjuk jo a tablazat... a ddr megall 266 nal holott van 400 as is, rambus megy 1200 ig, azt alaplap sincs ami tamogatna.
  • Gerry
    #267
    Mondjuk amellett, hogy méregdrága, egy P4 igazából tényleg ezzel a memóval tud nagyot szakítani...

    Mindenesetre szerintem nem éri meg az árát, ha max 15-20%-al lenne drágább a DDR-nél, akkor talán, de akkor sem biztos...
  • Gerry
    #262
    Meg a legdágább is, elég aránytalanul...
  • Gerry
    #259
    Lehet, hogy rossz helyen fogtad meg, vagy rákenődött valmi... Bízzunk benne, hogy segít rajtad ez a kis művelet!
  • Laalee
    #256
    1 long, 2 short Video error Reseat the video card - replacement may be necessary if it is faulty.
  • Gerry
    #255
    Van még egy ötletem, nekem már okozott gondot az, hogy mindenféle kosz, por, egyéb mocsok rakódott rá a RAM lábira, ezt szépen el lehet távolítani egy radír segítségével anélkül, hogy vegyszerrel vagy más anyaggal kárt tennél a RAM-ban!
  • Laalee
    #253
    http://www.sysopt.com/biosbmc.html
  • Gerry
    #252
    Másik gépben próbáld ki, ha ott sem indul be, akkor kuka! Esetleg kipróbálhatod azt is, hogy a VGA-t is kiveszed, majd vissza, hátha az nem érintkezik rendesen...
  • RelakS
    #251
    Hmmm... Vidkard?
  • RelakS
    #250
    Lehet, hogy AZ az alaplap AZT a memóriát nem látja. Másikban már próbáltad azóta?
  • Laalee
    #249
    a memoria asszem 3 hosszu szokott lenni award biossal,
  • Gerry
    #247
    Lehet, hogy kontakt hiba, vedd ki a modut, és kicsit erősebben, de óvatosan nyomd vissza a slotba, ha ez nem jön be, próbáld ki másik slotban, vagy másik gépben, ha azokban sem megy, akkor lehet, hogy jobb létre szenderült a memód! (Ezt nem feltétlenül elektromos töltés okozhatta, lehet, hogy valahol megfeszült a nyák, és valamelyik chip egyik lábánál lengedte a forrasztás pl...)
  • RelakSfromhome
    #245
    Ja, nekem is felismerte a nem kompatibilis ramot. Aztán egy hét múlva keservesen anyáztam!
  • Gerry
    #244
    Ha hibás a ram attól még felismerheti, az marhaság, hogy nem ismeri fel, viszont a fagyás mástól is lehet pl.: tápegység (milyen is a tied xxx Watt/típus???), roszz driverek, hardware ütközés, és egyéb hibás cuccos (bármi ami a gépedben van)...
  • Gerry
    #243
    De tudunk: Memtest86 !
  • Szirob
    #242
    Tulajdonképpen mit csinál az a memóriaárnyékolás?Szerintem rossz a 2 256 DDR ramomból valamelyik, de nem tudtok valami programot ami ezt ellenőrzi?Csak úgy néha magától lefagy akár játék, film, vagy csak deskopton és egy érdekes sistergős hangot ad ki a hangszóró. Újrainditom de már nem indul a WinXP Prof-service pack 1 Windowsom.Vagy csak próbáljam meg egyik helyfoglalatból áttenni a ramot a másikba? Lehet úgy hogy az első és 3.foglaltban van Ram? Az egyik lap azt írta, hogy ha a ram hibás akkor a Windows fel sem ismeri. Ez igaz?
  • moha
    #240
    Sziasztok

    Tudna valaki segíteni hogy Windows XP alatt mit kell beállítani hogy műkodjon a Suspend to RAM funkció (azonkívül hogy a Biosban beállítottam)? leáll és amikor visszakapcsolom a gépet, akkor nem idul el
  • Laalee
    #239
    nezd meg a kepet rendesen boven mellette van a kondi, matatni meg nem kell... amugy nem konnyu letorni egy kondit
  • RelakS
    #238
    Nos, lehet, ha lenyitod a memóriatartó karmot, akkor igencsak elhajlik. De elég, hogy ott kell az ujjaddal matatni :)
  • Gerry
    #237
    Szerintem elférne a kondi mellett, ha erre gondolsz, ez a nézet kicsit csalóka... Nézd meg közelebbről, a kondi alja kicsit beljebb van mint a memóriaslot éle, így szerintem nincsen gond a beszerelésse, de nagyon ki van centizve!
  • RelakS
    #236
    Na jó, segítek :)

    A középen lévő sárgába próbálj betenni egy ramot. Mit tapasztalnál? :))
  • Gerry
    #235
    Mostmár kíváncsi vagyok!
    Esetleg arra gondolsz, hogy a 6db-ból 2 db narancssárga, és feltehetőleg a DualDDR miatt???
  • RelakS
    #234
    Mégmindignem!

    A memoslotok környékén jó volt a tapogatózás
  • Gerry
    #233
    Mi? A zöld AGP, vagy a Hyper Threading felirat?
  • RelakS
    #232
    De a közelben van a furcsaság ^ _ ^
  • RelakS
    #231
    Mármint másra gondoltam
  • RelakS
    #230
    Nemaaaaaaaaaaz!!
  • Emery
    #229
    Szep szines a 6db memcsi hely :))))
  • RelakS
    #228
    Nem láttok rajta semmi furát?
  • Gerry
    #227
    Szinkronban a P4-eknél elvileg néha gyorsabb a memóriakezelés!