9499
Intel
  • Sir Quno Jedi
    #91
    Jó árunak nem kell cégér !
  • takarék
    #90
    Nagyon off lett a topic.
    INTELESEK hol vagytok? Ez a ti topicotok lenne?
  • MuERTe
    #89
    Talán addigra lesz is pénzem egy új gépre :))
  • AtomHeart
    #86
    "Intel rajongok" - kemenyek vagytok


    Ezt mind nektek
    Ezt veletek:
  • MuERTe
    #85
    Én vagyok még igy a hammerral :)
  • Sir Quno Jedi
    #84
    Az ASUS P4T533 támogatja, hogy mit ne mondjak, ezért duruzsol itt mellettem. Amint emberi ára lesz az új prociknak és bebizonyosodik, hogy mit tudnak, megy bele gépembe...
  • MuERTe
    #83
    És jönnek hozzá az új alaplapok, amik támogatják :DD
  • MuERTe
    #81
    P3 1.1 ghz, csak nem kapni és qrva drága.
  • AEomega
    #80
    Melyik az a legerősebb proci, amit PIII-as lapba rakhatok?
    (A pénz nem számít, csak elméleti a kérdés, meg egyébként is AMD-m van...)
  • Sir Quno Jedi
    #79
    Na mit gondolsz ?! :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #77
    Ennyi és nem több, engem meggyőzött... :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #76
    INTEL !
  • MuERTe
    #75
    AMD Athlon XP 2400+ ->2700Mhz!!!
    Elmaradt gyártástechnológia rulez :DD
  • ProjectMiera
    #74
    Nekem egy Epox 8K7A+-os lapom volt kerek egy éven át, és 1etlen1x sem fagytam meg vele! Ilyet nálam egyetlen gép sem produkált! (oké, azt be kell ismernem, hogy intelem már jó tíz éve nem volt :) Túlmelegedési problémák szintén soha nem voltak! Most egy 8K5A3+-os epoxom van és ezzel sem sikerült fagyni még, kivéve, amikor vidikártya-tuninggal kísérleteztem. Oké, van ram bőven, amiból gazdálkodhat a wingyógy, de akkor se semmi sztem, hogy szinte lehetetlen kiütni a gépemet, akkor se, ha párhuzamosan megy divx-tömörítés + winamp/tvkártya + internet + cdírás/cdisokészítés. Írta valaki a lightwave renderelést. oké abban az intel az isten, de 90%, hogy azért, mert a newtek kapja a borítékokat az inteltől és szépen arra optimalizálják a programjukat. elgondolkodtató, hogy az összes többi renderelő stuff cca. ugyanúgy teljesít a két procin... amúgy meg nem azzal van a bajom, aki szívott az amd-vel és váltott intelre. (én is cummantottam az asussal, azóta nincs asusom) azzal már sokkal inkább, aki élből elítéli az amd-t, mert hogy gyenge minőségű, melegszik... mesebeszéd. rendesen kell összerakni és akkor tökéletes.
    Atee: nem képesek nem gagyi lapot összehozni? hmm... fura, hogy az én gépem a 266os ramokkal lenyom egy 2 gigás p4et 333-as (vagy akár 800-as rambussal) ramokkal is, akármilyen alaplap van alatta! és abszolute nem fagy! amd nagy hátránya a sok előítéletes ember, meg az, hogy a thunderbird széria valóban kazán volt. persze ha ahhoz volt rendes hűtés, akkor az is ment, mint az istennyila...
  • atee
    #72
    Milyen jobb minosegut?
    Gagyit semibol nem erdemes venni tapasztalat:(
    Nem mitha felvetne apenz ,de inkabb nem veszem meg addig a cuccot amig nemtudok jobb megbizhatobb arut venni!
    AMD eseteben biztos vannak ugymond nem gagyi cuccok amik dragabbak ugyan viszont nincs es nem is lesz Intelchipsetes AMD alaplap sosem.
    A jelenlegi gyartok meg nem kepesek nem gagyi alaplapot osszehozni! En ebben latom az AMD nagy hatranyat leginkabb!
  • MuERTe
    #70
    Na most nem azért, de ha spórolsz akkor vehetsz jobb minőségű alaplapot és ramokat. Egy jobb minőségű amd cuccos annyiba kerül mint egy gagyibb inteles.
  • Norbyte
    #67
    Ahogy mondod. Amióta iNTEL-em van nincsenek melegedési és inkompatibilitási problémáim.
    Igaz, drágább, mint az AMD, de szerintem simán megéri.
    Mint ahogy írtam két hétig naponta, két naponta be a szervízbe és vissza. Újpestről be a Király utcába (10-12km) és vissza, parkolási díj: darabonként kb 800Ft és ez csak az utána járás volt, az idegeskedést és a falhoz csapom ezt a szart, nem lehet megfizetni, nehéz elfelejteni.
  • atee
    #66
    Igy igaz ha megy az AMD akkor jo!
    Viszont ez a ritkabb:)
    Ha kevesebb problemat akarsz akkor inkabb sporoljon meg az ember es vegyen Intelt!
  • Norbyte
    #65
    Ez jó. A haverom KT7A 1.3-a, nekem 1.0 volt, nem ment asus videókártyával, az enyémben ment. Tényleg szar volt az alaplap, mert ugye Via-s, de azt el kell ismerni, hogy amikor rendesen ment a proci akkor ku**a jó volt. De csak akkor. Az meg igen ritkán volt. De ha jó volt akkor is mindig belefagyott a 3D Studio Max rendereléseibe.
  • MuERTe
    #64
    KT7A :)
    Az alaplapok minősége miatt ne tessenek már a processzor gyártóját basztatni, ha lehet. Méltánytalan dolog és unfair.
    Szar alaplapba tehetsz te bármien processzort abból jó gépet nem csinálsz.
  • MuERTe
    #63
    őőőőő, pénz? :)))
  • Norbyte
    #62
    Na figyusztok. Én a számítógépezést Texas procival kezdtem. Aztán lett iNTEL PII-300 kb 2 évig. Ezt követte agy AMD Thunderbird 1200 KT7A lappal. Az a konfig 3 hónapig volt meg. Egyből úgy kezdődött, johy 2 hétig naponta jártam vele szervízbe, mert nem passzolt a SB Live!, az ez+az.
    Általában az üzemi hőmérséklete 70°C volt, de nem ritkán elérte a 80-at is FOP32-vel. Aztán meguntam a baszakodást és gyorsan lecseréltem ST6+1000Celeron-ra. Most ST6+1400Tua Celeron van.
    Az AMD procit az ürge a szervízben megsütötte egy ASUS lapban, a garicimke barnára égett, plussz a KT7A-t is kinyírta. Az AMDs konfigra az istenért sem mászott fel az XP.
    Ha nekem valaki ezek után azt mondja, hogy vegyek AMD-t, hát azt jól elküldöm a büdös francba.
  • takarék
    #61
    "(vagy húzom a kártyát is :-)))"
    én pedig erre
  • Sir Quno Jedi
    #60
    jójcakát !
  • Sir Quno Jedi
    #59
    Namost én a RIMM4200-ra gondoltam, mivel az csak 480-on megy, mikor 533 az alap frekije.
  • takarék
    #58
    na joccakát!
    megpróbálok aludni a 486-os zajszintjével rendelkező AMD erőművem mellett (mert ugye az melegszik és zajos) :)))
  • takarék
    #57
    a memoriát nem nagyon tudod, sőt sokan panaszkodnak a textúrahibákra mivel elméletileg csak max 500 megy a memo de alapban 513 van rá belőve.
    Van aki lefelé "tuningol" hogy rendesen működjön a kártyája
  • Sir Quno Jedi
    #56
    Nem beszélve arról, hogy ezen semmi tuning nincs a prociórajelen kívül, sőt a RAM-ok még alapra sincsenek hajtva. Ha lesz időm majd beállítom rendesen, ez most "csak" nyers teljesítmény.
  • Sir Quno Jedi
    #55
    A kártyesz vége felé (Ti4200) a különbségek egyre kisebbek és párszázas különbséghez is már erőmű kell ! Ez a kártyesz egyértelműen kicsi ebbe a konfigba, de mivel nem csak a 3D teljesítmény a lényeg (nekem), így kibírom vele, míg nem jön valami normálicsnüje kártyinku ! (vagy húzom a kártyát is :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #54
    A franc ! :-)))
  • ProjectMiera
    #53
    na jó éjszakát mindenkinek, még a sötét-oldal inteleseknek is ;-))
  • takarék
    #52
    az intelesek átvonultak magukat isteníteni "az utolsó hozzászóló a király!" topicba???
  • ProjectMiera
    #51
    persze ha el vagy durrantva lével, akkor mind1
  • ProjectMiera
    #50
    jedi nekem 10350-et ment az xp2000+ kaki 266-os ramokkal... nem 4200rimmel. pedig 750mega különbség van a két prockó között, memo adatátvitel meg nálad 2x akkora. árban meg a te rendszered 5x akkora.
  • takarék
    #49
    egy nulla lemaradt a 200 után
  • takarék
    #48
    sorry már kissé fáradt vagyok, de ez még szomorúbb eredmény: 1217
  • Sir Quno Jedi
    #47
    Mánmegneharaguggyá testvér, DE 11082-9865 az MIÓTA 200 ??? Na mind1, tutkó nem ua. bolygón jártunk suliba :-)))
  • takarék
    #46
    3DMark2001 topic alatta kettővel.
    200 pont külömbség és egy szar 1800+ (1533) van csak gépemben. HÁÁÁÁT?
  • maximus2000
    #45
    Lefordítanád nekem, hogy nálad mit jelent a flémelés? Mifelénk ez ismeretlen szakkifejezés, válasz helyette valami szép magyar szót.
  • Sir Quno Jedi
    #44
    3DMark2001 topic