9499
Intel
  • Laalee
    #149
    csak neked :DDD


  • Sir Quno Jedi
    #148
    I.N.T.E.L. - your only hope !
  • TheZsenyka
    #144
    1., Teljesen jogos, tessék visszafáradni az AMD fórumba. Ez a hely nem sufni-tuningolóknak lett nyitva.

    2., Ha véletlenül a hozzászólások számára akartál utalni, akkor íme a magyarázat: Intel usereknek nincsen szükségük közös imádságokra ahol a kevésbé szerencsés humanoid példányok ilyen, és ehhez hasonló szavakkal bíztatják egymást:

    "-Ne idegeskedj, jól válaszotottál, az Intel tök suxx, AMD a király..."

    Itt ugyanis senkit sem kell bíztatgatni hogy jól döntött... Mindenki tisztában van vele.

    Arghh... :)
  • maximus2000
    #142
    Valahol lentebb már írta valaki, hogy nem lehet
    szabályozni
  • maximus2000
    #141
    Xp-m nem volt még, annak lehet kevesebb a disszipációja, de ha neked az van biztosan jobban tudod. Én 1400-es Thunderbirdröl beszélek.
  • direwolf
    #140
    Na most tanárbácsis leszek, mert az jó :)
    Tény: az AMD-nek máig nincs a processzorba épített thermal shutdownja
    Tény: az AMD hődisszipációja valamivel nagyobb, mint az Intelé
    Tény: az AMD sokkal jobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik
    Tény: az AMD (VIA és SIS alapon az újabb driverekkel) is legalább olyan stabil, mint az Intel

    Lehet dönteni, és nem fikázni kell idejönni, hanem konstruktívan hozzászólni.
    Pl. kérdésemre még senki sem felelt, hogy lehet-e az Intel gyári ventijének a fordulatszámát szoftverrel szabályozni (speedfan nem tudja)
  • Laalee
    #139
    enmeg tudom milyen amikor egy xp 45-50 fokos egy 3000 ft os halk hutovel :D
  • Sir Quno Jedi
    #138
    azgáz
  • maximus2000
    #137
    Én nem sértegettelek paraszt kolléga, válogasd meg a szavaidat méskor egyébként tévedsz, mert volt egy thanderbird-öm és tudom milyen az amikor 65 fokos a proci egy 10 ezres hütövel.
  • maximus2000
    #133
    Ha embernek vizhütése van, vagy 8000-RPM-es (MIG-29-es hangú) ventije, akkor az AMD is király
  • MuERTe
    #132
    Muhahahaha
  • Lazarus
    #131
    a beszólásaitokat használom fel önmagatok ellen :)
    az ASUS cuccok a hozzászólások alapján minőségi termékek. MEg amúgyis sokkal drágábbak az összesnél (najó ez csak poén volt) :)
  • Lazarus
    #129
    Jólvan de az AMD minőségi alaplapban is szarakodik
  • Borg
    #127
    na ezt se mondanám azért:)

    ugyebár emlitenem sem kell az ilyen VIA-s lószarokat...
  • Lazarus
    #125
    Érdekes hogy az Intel minden alaplapban kifogástalanul fut... :)
  • Sir Quno Jedi
    #122
    Nekem sem úgy tűnt !
  • direwolf
    #120
    sziasztok!

    beújítottam egy 2.2-es P4-et Intel D850MV alaplappal. kérdésem az, hogy az orig Intel proc hűtő fordulatszámát lehet-e szabályozni szoftverrel? (SpeedFan nem tudja)
  • TheZsenyka
    #119
    Úgy értem megfagyhat, de hogy elégjen, azt nem hinném.
  • TheZsenyka
    #118
    Tény, hogy "AMD fanságom" ellenére, mindíg félve hagytam bekapcsolva éjjelre a gépezetemet... Mint említettem nekem 4%-os húzásra fagyott a 2000XP-m. Könnyen el tudom képzelni, hogy a processzor hőterhelése el tudja érni a kritikus határt normál üzemi frekvencián is. Arghhh...
  • Sir Quno Jedi
    #117
    Hát a Doom3-hoz a 2Ghz is sok intel-ből (a tapasztalat, legalábbis az alpha-nál).
  • Darkseid
    #115
    Szerintetek igaz, hogy az AMD procik kifüstölnek ha dolgozniuk kell?
  • TheZsenyka
    #114
    "kabbe Bút"
  • TheZsenyka
    #112
    Nekem 2 évvel ezelőtt volt egy

    -733MHz PIII Coppermine proccom ASUS P2B lappal
    (sirályul ment )
    ezt követte egy

    -800MHz AMD SLOT-A + egy nem emlékszem milyen lap
    (sirályul ment fél évig , eladtam)

    majd

    -1200MHz TB + KT7A
    (sirályul ment 9 hónapig , eladtam)

    ezután

    -1800XP + MSI KT266 PRO2
    (sirályul ment 6 hónapig , lapot eladtam)

    később

    -1800XP + KG7RAID
    (nem ment olyan sirályul, a KG7-el szarakodott )

    két héttel később

    -2000XP + MSI KT4 Ultra-BSR
    (kurvára nem ment sirályul, fagyogatott mint állat , minden tudásom latbavetése ellenére)

    3 héttel később (tegnapelőtt)

    -Intel P4 2.4GHz 512/533 + ASUS P4B533
    (egyenlőre sirályul megy )

    Konklúzionálási kísérlet:

    1., Látható hogy AMD FAN szagom van. Nem véletlen, nagyon elégedett volt az arcom a megbízhatósággal.

    2., Úgy érzem, hogy a versengés a két gyártó (és chipset gyártó klientúráik) között a minőség romlásához vezet, az AMD hátrányára.

    3., Amikor beüzemeltem a P4-et, valami megmagyarázhatatlan komfortérzetem lett. Először nem értettem hogy miért... most már tudom: Az Intel proccok hihetetlen mértékben meghúzhatók minimális hőmérsékletemelkedéssel, ami nagy biztonságérzetet ad az embernek. Ilyen gondolatok fogalmazódtak meg bennem:

    "Milyen atomstabil lehet a cumó alapban, ha 20-25%-os tuningnál is királyul megy???"

    "Mennyire határeset a volt 2000XP-m, ami alapban 1667-en megy, de 1733-on már fagy?" (4%-os húzás!!!) 4%...

    Nem akarom bántani az AMD-t, mert sokáig nekem is az volt és szeretem... de... az új cumóik mintha kétségbeesetten (itt-ott valóban eredményesen) próbálnak versenyben maradni.

    Remélem a jövőben sokkal forradalmibb újításokat eszközölnek szegény AMD környékén, mert nem kizárt, hogy egyszer még veszek belőlük

    Azért a mostani konfigomat nem szeretném egyhamar cserélni... Majd ha kijött a DOOM3 final, veszek egy 4GHz-s Intel-t
  • Sir Quno Jedi
    #110
    Ja tudok szép dolgokat mutatni !
  • MuERTe
    #109
    Te nem olvastad hogy az intel a hőtermelés terén is vezető pozícióba került? :DDD
  • MuERTe
    #107
    Ha billentyüzetet és egeret is lehetne csatolni hozzá akkor beleraknám egy normális házba és pc-ként használnám.
  • Sir Quno Jedi
    #105
    Intel POWA !
  • atee
    #104
    Azert ,hogy ti AMD sek tudjatok min ragodni amkor mukodik a gepetek!
    Igazobol nem is akarom en az Intelt vedeni tudom,hogy jobb.
    AEs nem is fogom tovab fikazni az AMD-t
    1szeruen nem erdekel en elegedett Intel felhasznalo vagyok :)
  • Sir Quno Jedi
    #103
    Esszondom én is ! Mer akkó' az én kis ócska fosom is konzol, pedig inteles !
  • MuERTe
    #102
    Az xbox mióta konzol?
  • Sir Quno Jedi
    #101
    Jah, abba még az Intel is szar vazzeg ! Oda csak pofás célRISC-ek mennek (Xfossal kíméljetek).
  • MuERTe
    #100
    Különben is, konzol powa!! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #99
    Tudomisén, valakinek agyára ment az erőszakos AMD-s propaganda és bepánikolt, de azóta tutkó visszatért közénk, vagy csak simán levágtuk, mint az túlérett gabonát ! :-)))
  • takarék
    #98
    (mivel az intel stabil és nem melegszik ergo nem kell neki mi-21 hangot imitáló hűtő) igy kezd bekattanni a süketszobában. :)))
  • MuERTe
    #97
    Csak az intel cucca miatti frusztrációját éli ki :))
  • takarék
    #96
    kissé infantilis vagy nem gondolod?
  • Lazarus
    #95
    Ja és AMD TULAJOK SSSZZZZÁÁÁÁKKKKSSSSZZZZZ!!!!! :D
  • Lazarus
    #94
    hogy ne unatkozzunk
  • Lazarus
    #93

    ÉLJEN AZ INTEL MINDÖRÖKKÉ!!!! :DDD


    AMD szháksz!!!!
    AMD rajongók SZÁKSZ!!!!!!
  • takarék
    #92
    akkor miért nyitottátok :)))