9499
Intel
  • maximus2000
    #1
    Írjátok meg ide a rossz vagy jó tapasztalataitokat az Intel procikkal kapcsolatban. Nekem eddig volt már amd-s procim is, de az Intel-ek jöttek be a legjobban stabilitás illetve kompatibilitás szempontjából. AMD XP-k valóban jobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkeznek, de például bosszantó hibának tartom a hövédelem kihagyását, meg a gyártástechnikai lemaradást az Intel-hez képest. Nem akarok gyöztest hirdetni a két gyártó közt, megteszik ezt helyettem a piaci részesedés és a vásárlók döntése.
  • MuERTe
    #2
    gyártástechnikai lemaradást ????
  • maximus2000
    #3
    A 90 nanométerre gondolok, mert 300-as siliciumostyákra, márciustól ezekkel termel az intel, az amd még csak 0,13u nal gyakorlatozgat...
    Mikor lesz még ebből 0,09u?
  • ProjectMiera
    #4
    miért kell ezt mindig elkezdeni??? hallod, oké, hogy a csúcsok csúcsát jelen pillanatban az intel képezi, de baze:
    1.8+ Athlon XP = 21.740
    1.8 Intel P4 = 38.115

    SŐT!!!

    1.8 Celeron!! = 24.365

    Innentől kezdve csak sznobok vesznek intelt. Vagy akik tényleg a nagyon-nagyon csúcsot akarják, azok bepályázhatnak egy 2.8 gigás intel p4-et mittudomén hányszáz ezerért... úgyhogy az intel meg piaci érzék tekintetében van lemaradva. És azért elgondolkodtató, hogy az AMD még a recesszió és a belső problémái ellenére (ami miatt kampányra szinte semmi nem jut) is 1%-kal növelte a részesedését...
  • ProjectMiera
    #5
    miért kell ezt mindig elkezdeni??? hallod, oké, hogy a csúcsok csúcsát jelen pillanatban az intel képezi, de baze:
    1.8+ Athlon XP = 21.740
    1.8 Intel P4 = 38.115

    SŐT!!!

    1.8 Celeron!! = 24.365

    Innentől kezdve csak sznobok vesznek intelt. Vagy akik tényleg a nagyon-nagyon csúcsot akarják, azok bepályázhatnak egy 2.8 gigás intel p4-et mittudomén hányszáz ezerért... úgyhogy az intel meg piaci érzék tekintetében van lemaradva. És azért elgondolkodtató, hogy az AMD még a recesszió és a belső problémái ellenére (ami miatt kampányra szinte semmi nem jut) is 1%-kal növelte a részesedését...
  • Lazarus
    #6
    Azért veszünk Intelt mert minőségre vágyunk és igényesek vagyunk
  • maximus2000
    #7
    Igazad van árban még elég szarul áll az INTEL, de
    ebbe bele kell venni, hogy 1,6Ghz-es Nortwood simán megy 2,2 Ghz-en is, igy már nem olyan rossz
    a helyzet.
  • Lazarus
    #8
    és az élettartama is jóval magasabb
  • takarék
    #9
    Én veszek AMD-t 20E-ért és jövőre kihajítom. Te veszel 40E-ért és ugyanezt teszed.
    Ki jár jobban?
  • Lazarus
    #10
    hát én
  • takarék
    #11
    Ugyan miért?
  • Lazarus
    #13
    na igen, az amd piritás 1000xel című cikkek is elég elrettentőek. Aki biztonságosan akar tuningolni az Intelt vesz mert az sosem ég szénné mint az amd
  • MuERTe
    #15
    A technológiai lemaradás az jelenti inkább, hogy az intel kénytelen 500 megaherzel magasabb órajelű processzorokat szembeállítani az amd azonos teljesítményű processzoraival.
  • MuERTe
    #16
    Mellesleg még celeronom van.
  • takarék
    #17
    nem hiszem hogy valaki is elfogultság nélkül tudna nyilatkozni a saját vasáról és az abban lévő cpu-ról.
    de én azért nem merném ilyen biztosan kijelenteni hogy az enyém a jó, a pedig másiké szar.
  • maximus2000
    #18
    AMD-nál kezdnek rászokni a paper launch-ra, látott
    már valaki 2400-as amd xp-t, pedig már augusztus 29-edikén megjelent.
  • takarék
    #19
    én úgy tudom nem sokáig
  • maximus2000
    #21
    Jobb ha megtartod a cerkádat, sok bosszúságtól kiméled meg magad
  • Lazarus
    #22
    akkor hogyha fejleszteni akarok mit vegyek AMDt vagy Intelt? :)
  • takarék
    #23
    neked sok bosszúságod volt az AMD-vel?
    (nem cikkekre és manipulált videókra vagyok kíváncsi hanem a saját tapasztalataidra)
  • ProjectMiera
    #24
    Ahogy mondod RTL...

    látod lazarus? én nem akarlak szapulni, de ez a kxxxx felsőbbrendűségi érzés, hogy "minőségre vágyunk és igényesek vagyunk" ez nem kéne ide. Ez nem igényesség, hanem kixxxxxx sznobizmus!!!

    Azért AMD prockót se könnyű megfőzni, ez ostoba egy tévhit! Ha megnézted pl. úgy főzte meg egy arc az XP2200+-osát, hogy a procihűtőt a chase-fanra kötötte, aztán standby-ba kapcsolt a gép és ki akarta lőni a mobo a házhűtést, de ugye a procihűtés állt le. Így persze, hogy megfőtt. A biztonságos tuning meg egy érdekes dolog... a tuning és a biztonság eleve elég összeférhetetlen!
  • ProjectMiera
    #25
    maximus 2000: már 2600+-os XP-t is lehet nálunk kapni úgy 2 hete...
  • maximus2000
    #26
    Tapasztalatról annyit, hogy egy k6-2-esem simán tuning nélkül csak úgy elszált, azóta sem tudom az okát, a hütés jó volt az biztos. Egy 1.2-es Thunderbird-ös gépem meg állandóan fagyogatott, nem noname alaplappal.
  • maximus2000
    #27
    Elárulnád hogy merrefelé én még nem láttam egyet se.
  • barret
    #28
    amd 1200@1308 31 fok üveghangon 52. ez nem sok..
  • maximus2000
    #29
    Egyébként nem nevezném sznobnak magamat, a 15e forintos procimmal.
  • ProjectMiera
    #30
    maximus2000: nekem meg az ASUS alaplapom fagyott, pedig az akkori csúcsmodellt vettem meg anno. 5x ezer forintért. pedig állítólag az asus az isten...
  • takarék
    #31
    k6-2 450 (ha már itt tartunk) 550 Mhz-n ment majd két évig.
    eladtam és a mai is műxik
    na én ezért vettem AMD-t
  • Lazarus
    #32
    én sznob? egy 800as cerkám van :)
  • ProjectMiera
    #33
    www.silvercomp.hu-nál van 2600+-os XP
    nem az ára miatt vagy sznob, hanem a felfogás miatt. ill. téged nem tudlak hibáztatni, mert beszívtál az amd-vel, elég volt belőle, oké. ez egy ok. de az, hogy "igényes vagyok és ezért intelt veszek" ezt nem veszi be a gyomrom. én is elfogadom, hogy jó procik az intelek (főleg a 0.13as P3-ak), de egész egyszerűen gyík áraik és üzletpolitikájuk van (pl. 900as cela ugyanannyiba kerül mint az 1000-es tualatin...)
  • ProjectMiera
    #34
    nem az a lényeg, hogy mid van, hanem hogy miként állsz hozzá... most az, hogy szerinted attól vagy igényesebb, mint az AMD-user, hogy te másfélszer annyiért vettél egy ugyanolyan teljesítményű processzort, mint mondjuk aki a 800-as duron mellett döntött, ez igenis sznob felfogás
  • maximus2000
    #35
    Akkor a AMD-s procik elosztói hálózatával van a baj, mert a nagyobb számtech boltokban nem igazán kaphatók. Egyébként örülök ha jó procikat csinál az AMD, mert ez élénkíti a versenyt és lenyomja az árakat. A felsöbb kategóriás INTEL procik árai
    tényleg tragikomikusak, nem a mi pénztárcánknak való.
  • MuERTe
    #36
    Az első adandó alkalommal cserélem amd-re :)
  • takarék
    #37
    góóóóól :)))
  • takarék
    #38
    ez szép:))) az "intel rajongók ide" topicból AMD rulez lett pillanatokon belül:)))
  • Sir Quno Jedi
    #39
    INTEL DA KING
  • MuERTe
    #40
    Mivel rögtön a topiknyitó hozzászólás egy nagy flémelés volt, mégis mit vártál? :))
  • Sir Quno Jedi
    #41
    Itt dorombol egy 2G Nw most éppen 2.4-en, de csak mert 2.667-en kifolyt a szemem a tesztekben :-)))
  • maximus2000
    #42
    És mi hiányzik még az AMD-s procidhoz?
  • takarék
    #43
    bőveben lehetne?