9499
Intel
  • Bandee_
    #348
    pedig mekkora öröm volt valamikor amikor egy 200 mmx pentiumom volt acorp alaplappal.
    Age of Empire játékot nyúztam!
  • Pheel
    #347
    ROTFL
  • Sir Quno Jedi
    #346
    ezt hívják üzletpolitikának, hogy a JóIsten akárhová integrálja őket
  • Borg
    #345
    10re saccolják ja...

    de valszeg addig még ezernyi alaplap (chipset) jön, ami persze nem lesz kompatibilis minden P4-el, meg ugye prociból is jönnek újabb fajta P4ek (0.09 mikron, többcache, stb stb)..

    Nameg menetrend szerűen kb 4-5Ghznél kitalálja az intel, hogy a socket nem megfelelő, és újból slotosak lesznek a P4ek, és igy tovább:)
  • Sir Quno Jedi
    #343
    meg már van is az Intel-nek 3.6Ghz-s szal. a 3 furi lenne
  • Pheel
    #342
    Állítólag 10 GHz körül van a határuk, persze kisebb csíkszélességgel.
  • Sir Quno Jedi
    #340
    ja totálbrutál mi
  • Bandee_
    #338
    Én a 2.53 P4-esnek örültem nagyom! Csak nem tudtam, hogy milyen deszkát rakjak alá rd-t vagy ddr-t?!? aztán úgy döntöttem, hogy apám szutyok 1.8 athlonját úgyis eladom majd jövőre akkor ha nem jó a deszka majd cserélek újra én meg veszek egy másikat. Dehát úgy megy az 1066-os rd mint állat!!!
  • [Walaki]D`Lair
    #337
    Hát jól beszívtad vele....

    Az 1.8A és a 2.4B UGYANAZ a proci, csak az egyiknek 133MHz-es az FSB-je...Olyannyira, hogy az 1.8A-mat az alaplap (tunningolva) 2.4B-nek ismeri föl...

    Vettél volna 2.4A-t!!! Az is elmegy 133FSB-n és az mégiscsak több....
  • K.András
    #336
    És milyen alaplapban van, milyen és mennyi memoria társaságában?
  • TheZsenyka
    #335
    Sirályság.
  • ubi
    #334
    új procim:intel pentium 4 2.40B (box)és qrvára örülök neki
    P.s:nem fecóból mondom
  • Ramore
    #333
    Kezdem kapizsgálni, köszi! :)
  • TheZsenyka
    #332
    Remélem fogtad.
  • TheZsenyka
    #331
    A régebbi chipsetek csak 64Mbit-es (8MegaByte) DRAM chip-eket képesek kezelni, míg az újabb modulok 128Mbit-esek (16MegaByte) ezért egyes alaplapok csak a sávszélesség felét látják. Tehát egy 128MB-os RAM modulnál pl. 8db 16MB-os (128Mbit) chip helyett 8db 8MB-os (64Mbit-esnek látja) chipnek érzékeli a cumót.

    Nem nagy kunszt jól bevásárolni: ha pl. 256MB-os cuccot akarsz, elosztod a 256MB-ot a chip-ek számával... ha 128Mbit-et kapsz, akkor felének fogja látni (tipikusan egy oldalas RAM-ok, de vannak kivételek) ha 64Mbit-et akkor teljesen látni fogja... :)

    Szóval ennyi.
  • Ramore
    #330
    tudnál írni egy példát? Nekem addig világos, hogy 256MB SDRAM.
  • TheZsenyka
    #329
    Attól, hogy hány bites a memória kontroller illetve a RAM.
  • Ramore
    #327
    De ez mitől függ vajon? "lehet"???
  • zero977
    #326
    Nekem azt mondtak , hogy a BX-s alaplapoknal LEHET hogy csak a felet fogjak latni...
    Ki kell probalni...
  • Ramore
    #325
    Ez a 256Sd ram, amit vettél az megy régi bx-es AsusP2B alaplapban? Tudja esetleg valaki?
  • zero977
    #324
    Csutortokon vettem az Europa-Computerben a Kosztolányi teren (11.ker) 256 SDramot (PC 133 mhz,BRAND,3 ev garancia) brutto 6400 ft-ert....
  • Gerry
    #322
    Elbaltáztam:
    633=533->4*133
  • Gerry
    #321
    Procitól:
    400->4*100
    633->4*133
    A RAM, meg a többi órajel (PCI, AGP) ebből osztódik le.
  • Gerry
    #319
    Hivatalosan a PCI freki: 33MHz, ami az FSB-nek a leosztott része, ha az FSB 100, akkor a PCI 1/3-on megy, ha az FSB 133 akkor a PCI 1/4-en megy, a két érték között és fölött a PCI nem a hivatalos órajelen megy, hanem értelemszerűen a beállított értéktől függően változik, pl ha az FSB 120, és 1/3-os a PCI, akkor az már 40 MHz, ezt a legtöbb PCI-os eszköz már nem bírja, ezért vissza kell vanni 1/4-re a PCI-t és akkor csak 30 MHz-n fog menni... Röviden ennyi, ugyanez a helyzet az AGP-vel, de annak a sebessége attól is függ, hogy hányszoros AGP módban van.
  • TheZsenyka
    #317
    13.5x szorzóval... :) hiába nincs a biosban, a proci nem enged más szorzót beállítani.
  • zero977
    #316
    Biztos?
    A BIOS-ban a lehetosegek max: 9.5 es 66/75/83 mhz.
    Hogy jon ki a 900?
    A legutolos bios van fennt.
  • zero977
    #313
    Remelem tudtok segiteni...

    Sikerult vegre a Pentium I-es gepemet lecserelni.
    Uj gep: Tomato A694x alaplap + Celeron 500 MHZ (7.5*66) proci.

    Ket kerdesem lenne:
    1:Hogy lehetne tuningolni a procit?Megprobaltam 7.5*75 -on de mar ugy is lefagyott.Meg ennyit sem lehet huzni rajta?

    2:Mekkora proci mehet bele maximum,ha esetleg nagyobbr akarnak boviteni?
  • Tovi
    #312
    Az ABIT BD7-II-höz ma jelent meg a legújabb BIOS a jele CQ. Sok javítás mellett többek között felismeri a Hyper-Threading procikat is. Csak azt nem tudom, hogy használni is tudja-e, vagy csak egy stringben kiírja bootoláskor?
    BD7-II(-RAID) BIOS CQ
    1. MAC cím kitöltése a DMI adatok UUID szekciójában a WHQL-minősítéshez.
    2. UUID definíciójának módosítása a DMI adatokban: MAC cím a sorozat tetejéről az aljára kerül.
    3. Javítva: "Shutdown When CPU FAN Fail" funkció hibája ~16 perc üresjárat után Win2k/XP alatt.
    4. Javítva: ATI RADEON 9700 Pro rendszerindítási hiba TC-350P tápegységgel.
    5. "Hyper-Threading" szöveg megjelenítése a technológiát támogató CPU telepítése esetén.
    6. HPT 372 BIOS 2.32.
    7. BIOS dátuma: 2002.11.28.
  • Tovi
    #311
    A legújabb biosszal nemhivatalosan támogatja a 333-at és a 400-ast is.
    Ugyanez érvényes az ABIT 845e-s lapjaira.
  • Ramore
    #309
    Köszi mindenkinek a segítséget!

    És biztos belemegy az 1100-as proci egy jobbfajta átalakítóval? A kulcs, hogy jobbfajta legyen? Ez most a gondom. Azt mondták nekem, hogy az AsusP2B alaplapomban nem tud 1100-at teljesíteni, meghogy jumper-elni kell, hogy egyáltalán menjen az fcpga átalakító vásárlása esetén is. Igazak ezek az állítások?
  • Gerry
    #308
    Így van, de lehet, hogy a slot1-pga370-es átalakítót is le kell cserélni, mert van olyan, ami még a sima FCPGA-s procikat sem fogadja (a tualatint, ami FCPGA2-es, azt biztos nem tudod belerakni), de egy jobbfajta átalakító kb 1500Ft+áfa, ami nem mondható soknak, és abba az 1100-as FCPGA proci frankón belemegy.
  • maximus2000
    #307
    Belemegy, de ne tualatin magosat vegyél, hanem coppermine-t.
  • Lammer
    #306
    Hellóka!

    Az ismerősnek kéne help!
    A helyzet: Asus P3b-f,500as cerka átalakítóval

    Pénz most nem lenne egy tök új(XPvagyP4re), viszont olvastam, rákerestem hogy az utolsó 1008Beta4es biossal zsírozható 1Ghz v. 1,1Ghz-es cerka... (ez még belemenne a keretbe :) )
    Na most ebbe az alaplapba télleg belemenne ekorra proci, tapasztalok????
    Kérném tanácsotokat, kösz.
    Bocs, de full hiányos az iNTEL vonulat bálam....
    Köszönöm.
    Ui: nem arra kérek reply-t hogy cserélje mindenféleképpen, mert van hozzá csomó eszköze ami az uj alapokban nem menne namost azokat is cserélni(ISA scsi+rakás eszköz rajt...)+DDR(sds uj alapot meg télleg nem akar)+nyalánkságok az most télleg nem menne...
    Köszike+1ccer :)
  • Borg
    #305
    ....és utána polirozd le úgy, hogy éppen egy hártyavékony réteg maradjon csak fent a felületen. Ugyanis ha rajtahagyod vastagon, akkro csak rontani fog a hővezetésen.
  • Borg
    #304
    az elektrosztatikus töltésedet nem komálja a proci. ezért kell levezetni előtte.
  • maximus2000
    #303
    Ezüst pasztát vegyél az jobb, de drágább is.
    Egyébként ezt azért kell csinálni, hogy jobb legyen a hövezetése a procinak.
  • maximus2000
    #302
    Hütöpasztával kend be, adnak általában a ventillátorhoz egy zacskóban, ha nem akkor venned kell kb 300 -ft. Jó alapposan kend be vele a proci magját, meg a hütö vele érintkezö részét is.
  • Ramore
    #301
    tapizz meg valami fémes cumót???? Ezt nem vágom!
  • TheZsenyka
    #300
    Kösd be a ventit :)

    Na jó, ez nyílvávaló, de akkor is... :)

    Esetleg még annyi, hogy szerelés előtt kapcsold le a tápot a kis billenőkapcsolóval (ha van), húzd le a tápot és csak így szerelj. A cumókat tapizása előtt kerüld a bolti bevásárlózacskókkal való gyúrmázást (tapizz meg valami fémes cumót).
  • Ramore
    #299
    Köszi a gyors segítséget. Hogyan szilikonozzam be proci tetejét+hütö alját? Illetve mivel? Ez nagyon fontos?

    Ezek után semmilyen beállítást nem kell megváltoztatni?