9499
Intel
  • Gladiator
    #252
    Intel Celeron, bocs
  • Gladiator
    #251
    Cső! Most láttam, hogy egy 1700Mhz-es Intelen Celeron proci csak 14750-be kerül. Tényleg ennyire olcsók, vagy vmi átbaszás van benne? Vagy csak én vagyk hülye és ez kurva drága?!
  • [Walaki]D`Lair
    #250
    i845...

    Nekem 845PE-s alapban simán megy az 1.8-as 2.4-en, de majd még tolom följebb is esetleg...
  • PhantomW
    #249
    meik tuningolósabb alaplap a SiS 645 vagy 648 vagy az intel 845 chipsetesek?
  • Sir Quno Jedi
    #247
    Igen a 2.667 az nálam is tuti.
  • maximus2000
    #241
    2,66Ghz általában 100%-os, efelett ram hütés alaplap és szerencse kérdése :)
  • PhantomW
    #240
    meddig lehet huzni egy 2.0ghz nortwood-os 400fsb procit??
    2.8 simán nem?
  • Borg
    #239
    Köszi, valaki saját tapasztalat esetleg?
    Tudom hogy a proci max pár százalékot profitálna belőle, de van más is aminek jót tenne a gyorsabb ram..
  • maximus2000
    #238
    Itt van leirás róla: http://www.digiconcepts.com/ecs_motherboards_02.htm
    Láttam már ilyet, de tualatinhoz ddr memória túlzás, amikor csak 133-as a fsb-je a procinak, kb 5% teljesítménykülönbség lehet a sdramos rendszerhez képest, amúgy stabil a board.
  • Borg
    #237
    Van valakinek tapasztalata a következővel:

    ECS P6S5A alaplap. SIS635T chipsettel, socket370 (tualatin is) és DDR-t lehet beletenni.

    ?
  • Sir Quno Jedi
    #236
    Amúgy a legtöbb mandró csak gammázik errefelé, ott meg, legalábbis az én configomon, nem igazán érződik szinte semmi különbség a 2Ghz és a 2.6Ghz között játékban ! Az XP pörgősebb, a benchmark-ok többet nyomnak, de a gammák 2Ghz-n is smooth-osak, stabilak, ezért tökmind1 mire húzom a gépet (próbáltam 2.8-on is, de az már kissé unstabil).
  • Sir Quno Jedi
    #235
    Igen és utána is mondom látod !

    Tök8 az a 25 százalék ide, vagy oda, sokkal fontosabb a memsávszélesség ! CSAKIS ezért szoktam 533FSB-n nyomatni valamit, ha szükséges. A stabilitás ilyen többórás számolásoknál amúgy is fontosabb, mint a sebesség ! Majd ha 3Ghz-s HT-t benyomatom a gépbe, akkor azt is alapspeeden fogom nyomni, mert az is elég.

    Egyelőre húzás nélkül elmegyeget, ha éppen plusz speed kell, akkor bios-ba be, katt és máris 2.667Ghz, nem túl bonyolult :-)))
  • direwolf
    #234
    tömörítettél már 2 menetes divx-et?
    majd utána mond, hogy 2gig elég mindenre ;)
  • Pheel
    #230
    Max olyan magasra tudod húzni, amilyen magasan a csiga van. :-PPPP
  • Laalee
    #226
    ja mint kiderult a ht es nem ht p4 kozott van arres, szoval intel szararcu
  • Sir Quno Jedi
    #225
    Minek buzerálni, majd jön az hivatalosan...
  • TheZsenyka
    #224
    Nem akarok okoska lenni, de ennyi erővel nem elég levágni azt a lábat???
  • maximus2000
    #223
    A HT támogatást be lehet kapcsolni a jelenlegi p4 esek egy részében is. Legalábbis van akinek sikerült.

    Enabling HT On Current P4

    As we have reported earlier, RiStaR has enabled HT on the P4 2.4BGhz by chance and until now we are still trying to replicate the scenario to turn HT on again. Although this is an 2.4BGhz ES, HT is enabled on some P4 2.53 ES and above for BIOS testing therefore there is still a chance here. VR-Zone team is cracking our heads reading pages of datasheets and we have found the pin that might do just the trick.

    A31 is the pin that handle HT on and off and disabling it will enable HT. The question is how to disable that pin to enable HT? One of the way may be just by covering the pin by painting it with a non-conductive liquid. RiStaR has painted the pins on both the 1.8A and 2.4B ES but currently they both do not enable the switch so there are two possibilities :

    I've since upgraded the BIOS to a 0711 instead of the 2110 that came with the board... if someone might send it back to me maybe i can try again... Secondly i may have to employ a pull down resistor mod which is lots more complicated


    További info akit érdekel http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1771
  • Sir Quno Jedi
    #222
    Az igen bejövős lenne ! :-)))
  • TheZsenyka
    #221
    Végén kiderül hogy 1024K cache van benne, csak nincs aktiválva...
  • TheZsenyka
    #220
    Végén kiderül hogy 1024K cache van benne, csak nincs aktiválva...
  • Laalee
    #218
    bekapcsolhatnak hogy ne csak a mhz ek noljenek hanem a teljesitmeny is :D
  • Sir Quno Jedi
    #217
    Ennél azért árnyaltabb az alkalmazási területe, de elárulom, hogy a legeslegújabb szervereken is van ami 5 napig tart (írd és mond most is ezzel szaraxom !), ezért a multi-power-ből sosem elég !!!

    Az egész lényege, hogy jobban lehet elosztani az erőforrásokat és nem hasal meg a géped 100%-ra, csak mert valami gépigényes mammut fut a háttérben. Magyarán majdnem (azért csak majdnem) úgy tudsz multi szinten dolgozni egy XP-vel, mint egy LINUX-szal ! :-)))

    Láttam elégszer, hogy négy procán is behal még a Remote Desktop is, mert annyira szét van hajtva a gép, hogy még a terminal server sem jut elég gépidőhöz ! Az egyprocis próbákozásokról ne is beszéljünk !
  • Sir Quno Jedi
    #216
    ÉS külön megjegyezték, hogy NEM lehet kapni !

    Amúgy tényleg jó, hoyg bekapcsolták ezt a már bentlévő feature-t, tudod jó dolog, hogy volt mit bekapcsolni :-))) !
  • Laalee
    #215
    nade mire masra hasznalod?
    office minek? 1 ghz is boven sok neki
    hazi webserver? :D
    hazi database szerver 3 terra infoval? :D
    jatekra joesetben dob 5-10% ot rossz esetben -10 et
    3d munkaknal szintugy szinte semmit sem szamit

    persze hogy ingyen bekapcsoltak a p4 ben alapbol benne levo featuret, jo dolog
  • Laalee
    #214
    valahogy megis sikerult tesztelniuk... pedig a tablazatban fel van tutntetve ha oc proci ez meg nem az volt...
  • Pheel
    #213
    Na ja. Mo-on egyiket sem. De kevésbé elmaradott helyeken lehet venni Intel-t és nyoma sincs AMD-nek, mivel azt a procit csak bejelentették, de képtelenek gyártani.
  • Sir Quno Jedi
    #212
    Bázé, a cikkben a HT a lényeg, nem a speed, akkor ott a 3.6Ghz-s Intel, de minek ?!! Én már év eleje óta dolgozom HT-s szerverekkel és mondhatom NAGYON baba ! Játékra nem biztos, hogy minden esetben ez a legjobb, na de minden másra üt !
  • Laalee
    #211
    mo-n egyiket sem
  • Pheel
    #210
    Ezzel csak 1 baj van: P4-3.06-ot LEHET venni, 2800+-t meg NEM. Nekem ez jött le. :)
  • Laalee
    #209
    nekem csak az jott le hogy a 2800+ dx7 ben lemossa a ht3,06 ot is dx8 ban meg lemarad kb 200ponttal...
    szoval kb ennyit er a ht meg a 3gh is
  • Sir Quno Jedi
    #208
    Nagyon finom a két detektált 3066MHz-s proci a BIOS indulásakor (midez egy single-procis ASUS-ban !!!) ! Végre élvezhetjük mi is a szerverekben már jól szerepelt technológiát.
  • Sir Quno Jedi
    #207
    EZT sassantsátok meg:

    "http://www.tomshardware.com/cpu/02q4/021114/index.html"

    IGAZI kis nyalánkság az új HT prociról ! INtel POVA ! ÉS mindössze egy gagyi ASUS P4T533-C-ben tesztelték !

    Az összes procimagot tesztelik (AMD-t is) az összes RAM configgal.

    Bizonyítandó mire is jó a HT, egy 3.6Ghz még meg sem jelent P4-et hasonlítanak HT nélkül egy 3.06Ghz-s HT-s P4-hez élőben !!! Meggyőző, nemdebár..

    Van kircsi videó is a gyengébbek kedvéért ! :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #206
    nézz magadnak ASUS.com-on
  • ubi
    #205
    ilyen asus kéne, intel procival( 3.0Ghzel!):
    intel 850e chipset
    8x agp
    1066 rambus foglalat ( 1GB rambussal )
    533fsb
    2.0 usb
    serial ata+133udma
    6pci
  • Sir Quno Jedi
    #204
    Áhh, ez kevés ahhoz..
  • Laalee
    #203
    ezaz fléém :DD
  • Sir Quno Jedi
    #202
    Ez már csak ilyen igeontó fórum ! :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #201
    De nem tudom, ezért kérdeztem, mert ha belepillantassz a mindentudó kristálygömbödbe, még a harmadik segítség előtt kitalálhatod ! :-)))
  • izb
    #200
    Senki nem kuszott át.Erre tévedtem,és láttam,hogy itt valaki ontja az igét!!
    És a ki****hatod szora apellálva, igy is megértetted,és ez a fö:))
    Okos fiu:)
    Nagyapád lába 43-as,de ha lehet kérnék számitogépes segitséget,és ha már ugy is nagyon tudsz mindent,lehet egyszerübb ha megmondod!!