63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • FREAK
    #405
    nem vagyok nagyon profi, de most lesz rá durván két napom, és csak a kaszni kell már

    belenéztem, szerintem emberbarát, asszem menni fog

    a lényeg, hogy minél kevesebb poly legyen a vége
  • Nyiri
    #404
    EH
    mar megnezted a tutorialt?
    szerinted milyen?


    ha nagyon profi vagy es sok idod van egy nap akkor lehetseges
  • FREAK
    #403
    THX!!!

    szerinted két-három nap alatt össze lehet hozni ez alapján egy szép kasznit?

    már elkezdtem nurbs-szel, de lett pár érdekes törés benne, és már ott tartok hogy inkább újrakezdem, csak ne legyen igénytelen

  • Nyiri
    #402
    nagy A-val
  • Nyiri
    #401
    www.droidworx.hu/kodiak/Auto.ace
  • FREAK
    #400
    ICQ?
  • FREAK
    #399
    :((((((((((((((((
  • FREAK
    #398
    A lap nem található.
    Lehet, hogy a keresett lapot eltávolították, megváltozott a neve, vagy ideiglenesen elérhetetlenné vált.
  • Nyiri
    #397
    ITT TALALOD felrakta egy haverom
  • Nyiri
    #396
    egy olyan modellezes tutorialt talaltam ami egy subarut mutat be tobb mint 300 oldalon es minden oldalon egy felbontasu kepekkel! Szo szerint minden egyes alkatreszet megmutatja a keszito hogy hogy csinalta...
    13 mega ace-ben

    ha erdekel akkor ide vagy emailben ird meg hogy hova rakjam fel (sg ftp kizarva mert baszott lassu)
  • Nyiri
    #395
    de ne jobbat tudok...
  • FREAK
    #394
    köszi

    közben találtam egy ilyet:

    http://www.3dm-mc.com/tutorials/car/

    ez egész jó

    csak kezdhetem elölről az egészet :)
  • Nyiri
    #393
    pill.
  • FREAK
    #392
    skacok NAGYON sürgősen szükségem lenne olyan oldalra, ahol autómodellezéssel kapcsolatos info van, vagy kész modellek, esetleg karosszéria elemek!!!!!!!!!!

    HELP PLIIIIIIIIIIIIIIIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Nyiri
    #391
    Most jut eszembe, ha valaki subdiv modellezest szeretne tanulni akkor ajanlom Laa-Yosh oldalat. Igaz itt csak a csak kepek vannak szoveg nelkul de van egy rakas wire amibol sokat tanulhat az ember. (Relem ly nem sertodik meg)
  • DEx-
    #390
    Kellene csinálnom egy honlapot, már az alap háttér, hangulat megvan:
    http://www.nexus.hu/foxi/honlap_wip.jpg

    Elég kezdetleges állapot, de azért írjatok, kinek hogy tetszik és mi kellene még rá.

    Amit én kigondoltam az a köv:
    Baloldalra egy WC kerül, lehúzókával meg minden :-)
    A kéznyomok a falon, meg a női/férfi matrica is átkerül oda. A kéznyomok barnára változnak :-)
    Középen felül valami grafiti.

    Szóval kb. ez. Ja és hogy hogyan is fog működni. Pl így mint ez:
    http://www.o3games.com/morek/index.htm

    Benn a szekrényben lesz a tartalom, az ajtón belül felaggatva dolgok, ami tulképpen a menü lesz.

    Alaphelyzetben mind2 szárnya a szekrénynek be lesz zárva, és attól függően melyik szárnyra kattintunk úgy a magyar, ill. az angol rész nyitódik meg. Remélem érthető.

    Na mind1, írjatok.

    DEx-
  • Chabee
    #389
    Hi!
    Muszáj vagyok ez a linket ide beszúrni ezt látni kell!http://www.cgtalk.com/showthread.php?threadid=26973
  • Aldaryn
    #388
    Egyszer fenn, Egyszer lenn... :)
    Amúgy pedig miért nincs pl 3D Studio MAX fórum? Ha csak az lenne, akkor már kb 1870 hozzászólás lenne benne! Kúl.
  • Nyiri
    #387
    csuszik lefele a topic :D
  • Aldaryn
    #386
    Brazil beállítások:
    AA Samples: 0-0 (hehe)
    A többi pedig itt van: (megcsináltam a screenshotot, nemtom miér. le is írhattam volna, nem?)
    Brazil Luma Server beállítások a kicsivel alant látható képhez.
    Ezen kívül: Mivel nem volt mág szükség specularra, ezért elegendő volt egy egyszerű, fehér, standard shadert rádobni a fára.
    Egyelőre area-light esetében csak Brazil Basic materialnál renderel speculart. Sajnos... :(
    A lényeg szerintem, hogy a megvilágító lámpa fénye gyenge, a többit a sky adja.
  • Aldaryn
    #385
    Öööö... Izé. Sorry. Nem láttam, hogy írtál volna. Sorry. Megyek oszt' nézem! :D
    Én sem értek a mappoláshoz...
  • FREAK
    #384
    köszi
  • SaWo
    #381
    Helosztok!
    Biituman! Csináltad azt a fatorzs képet. A bal oldali, amin nincs textúra. Azt gondolom brazillal renderelted. Nagy kérés lenne, hogy print screen-eld már le ezeket a beállításokat és küld el mailbe léci. Meg még azt mondd emg, hogy milyen materialt használtál? gondolom Brazil basic mat-ot nem, vagy az mind1? Help plz, vagy bárki aki érti a brazilt
  • LionTR
    #380
    K.: igen, belso resz is be van tervezve. Ha nincs belseje, lehet kepeket csinalni rola, de csak extrem kamerakbol, hogy nem latszodik, hogy nincs beleseje. Ahhoz viszont reszletes kulso kell...
    Aldaryn: en aztan annyit ertek a mappeleshez, hogy ihaj! Mi lenne, ha neha megnezned a leveleidet?
    Proci huzas: nekem 1.2-->1.48 nem fagy, de azt mondtak, ilyen alaplappal ne nagyon tuningoljak, ha jot akarok :)
  • Aldaryn
    #379
    Nem, nem subdiv modell... Ahhoz túl lusta voltam... :) Amúgy köszi a tippeket. A legkomolyabb problémám azóta a: "Hogy a fenébe illesszem össze a kül. mappolási zónák szélén lévő mapokat???". De szerintem ez a beépített "tökölés" utillal megoldható.. :D
    Moha, zuzmó, sok fű, pókháló az lesz, bizonyám... :))
  • Gabo
    #378
    FREAK:
    Max4-es topik, SaWo 1470-es hozzászólásában van a kért info.
  • FREAK
    #377
    K.András plz írj egy mailt vagy ICQ!!! Felhasználó infoban van elérés!
  • FREAK
    #376
    kb. mikor?
  • Gabo
    #375
    Bituman:
    Ha subdiv modellezéssel készült volna, akkor valószínűleg a lowpoly modellen kicsit egyszerűbben el tudnád végezni az Unwarp UVW-t. Még a Max4 topikba írtam be egy címet mappolással kapcsolatban. (Ha kell megkeresem megint.) Az ott olvasottakból kiindulva, részekre kellene bontani a fát, majd külön-külön kiteregetni a törzset és a gyökereket. Miután ez megvan, Textporter-rel ki lehetne menteni a mappoláshoz a felületeket. Ezt követően pedig el lehetne készíteni Photoshop-ban a megfelelő textúrát.
    Mivel ez egy NURBS modell (vagy legalább is highpoly modell), gondolom a fenti módszer használata kicsit körülményes lenne. Ebben az esetben tényleg egyszerűbb egy külső 3D-s festő progit használni. (Vagy esetleg trükközni az Optimize módosítóval és utána unwarpolni.)
    Maga a material amit készítettél jól néz ki, de lehetne még finomítani egy kicsit. Egyrészt, meg kellene szerintem szüntetni a "csavarodását". Másrészt érdemes lenne egy nagyobb bitmapot (gondolom ez az alapja) vagy esetleg egy jó procedurális mapot használni, hogy ne legyen ennyire szembetűnő az ismétlődés.
    Ezen kívül, nem tudom milyen lesz a fa környezete. De szinte biztos, hogy a kérgen néhány élősdi, zuzmók, gombák és mohák is megtelepednek. Erre is érdemes figyelni.
  • Gabo
    #374
    Nem olyan rég volt róla szó (lelőhelyről is) vagy itt, vagy a Max4 topikjában.
  • FREAK
    #373
    azt honnan szerezhetem meg???

    amúgy rájöttem mi a baj........ az eredeti görbébe beszúrtam 3 új pontot, amik nem a felületre kerültek........ van megoldás?
  • Gabo
    #372
    FREAK:
    Sajnos a Max-nak nem erőssége a NURBS modellezés. Ha NURBS felületekkel szeretnél dolgozni, szerintem jobban jársz a Rhino3D-vel. Azzal egyszerűen és gyorsan tudsz akár meglehetősen bonyolult felületeket is modellezni. Ha pedig kész a modell, átviszed Max-ba és elvégzed a textúrázást.
    Néha én is megdöbbenek, hogy számomra tök egyértelmű és egyszerűnek tartott műveletek mennyire nem akarnak a Max-ban úgy működni, mint ahogy az ember elvárná.
  • FREAK
    #371
    hümmmmmmmm

    most mér nem akar nekem trimmelni?????

    aszondom trim, a surface átmegy sárgába és csók

    ilyet se basztam még...........


    SEGÍTSÉG!!!! :)
  • FREAK
    #370
    köszi

    azért ez elég ciki, hogy erre nincs egy direkt parancs

    pedig alapművelet.........
  • Aldaryn
    #369
    Doom3 alpha... Szép, szép... Csak eszméletlenül lassú. Nem tudom, milyen vas kell neki, de biztos, hogy nem a mai világra van méretezve... (Nomeg optimalizálva)
    Amúgy meg van benne egy rakás dolog, ami még igen szar... pl a bumpok néhol annyira gagyin néznek ki, hogy jobb lett volna oda se rakni őket. Nomeg az én vidkártyám meg nem egy csodamasina... Lehet, hogy valami dx9-kompatibilis kütyüvel szép lenne...
    -Dehát ez még nagyon alfa... :D
    András: Futtatsz még valami max mellett? Vagy csak amúgy szarakodik?
    Freak: Rárajzolod/vetíted a görbét a felületre, ezután pedig kitrimmeled. Ezután leklónozod a felületet, és megfordítod a trimmelést. Én csak így tudnám megoldani.
    Tényleg, lehet olyat csinálni, hogy egy trimmelés után a trimmelt felületből "nem-trimmelt, de ugyan olyan" felületet csináljak? Nekem eddig (Maxban) nem jött össze...

    Más: Mennyire jó dolog az a DeepPaint 3D, mert jelenleg úgy tűnik, csak ez orvosolná problémámat. Mekkora, és hol tudnék utánajárni?
  • FREAK
    #368
    olyat hogy kell csinálni, hogy van egy nurbs surface, rajzolok rá egy zárt CV görbét, és az elkerített felszínt különállóvá teszem?

    fast help needed :)
  • K.András
    #367
    Nem azzal van a baj hogy huzva van, mert akkor fagyna, de nem fagy és csak a max szarakodik semmi más .
  • K.András
    #366
    Szerintem inkább szed le az uj posert valahonnan, mert a srác azota sem szolt vissza.
  • DEx-
    #365
    Egy kis offtopic:
    A doom3 alpha-t próbálta valaki?
    Milyen?
  • Aldaryn
    #364
    Na jó: Kérdés: Hogyan lehetne erre a fatörzsre élethű, modellezett kérget készíteni?
    A jobboldali képen próbálkoztam, de távolról sem az igazi...


    Egyáltalán: Hogyan lehet egy ilyen bonyolult formát összefüggően lemappolni?