62873

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"

• Aldaryn
    Van feltört Brazil... Tényleg csak 4.2 alatt megy. Nomeg Win 98/ME alatt. Meg is van.
    Már bocsánat, de egy nagy sz*r az egész. Az addig OK. hogy működik, node "hogyan"??!!
    Amint AreaLigth-ot akarok használni, egyből fagyni kezd az egész. Ráadásul a GI, meg a pmap sem igen akar benne rendesen renderelődni.

Külön a kedvéért felraktam WinME-t, aztán pedig hajhullás... Féltve intek mindenkit ettől az embertelenségtől... !!
  • DEx-
    Nem, rendesen működő warez még nincs belőle. De olyan hírek terjengenek, hogy már van feltört, ami csak max4.2 és win98 alatt megy.
  • Aldaryn
    Eh. A semminél azonban ez is jobb! Nekem épp elég fejfájást okoz, hogy nem tudok 1024*768 felett renderelni, pedig igazán elkéne!
    Mellesleg hol érhető el? Neten valahol?
  • DEx-
    Na, sikerült egy kis brazil info-hoz jutnom egy "ismerősöm" által, aki használja.
    Sajna semmi extra nincs benne. Az müxik, ami a bétában le van tiltva, de semmi új feature. Semmi GI reusing, stb... Csak kicsit gyorsabb lett...
  • Aldaryn
    Egy perces néma csend minden perc elveszett munkáért!!
  • Aldaryn
    It is definately not deutch!!!! It's hungarian!!!! :))
    But it seems everyone's looking for a Max5 ISo, or crack... hehe.
    Nemde?? Na, én is megyek. Keresek tovább!
  • simia
    Hali!
    Lenne egy kérdésem, a fullos max 5 -höz nincs valakinek carack-je?
    Illetve kellene a final render, merta múltkor valahol elhagytam... :(
    Előre is köszi!
  • K.András
    Nem kell bemutatni a dolgot,velem ez ugy történt hogy egy "sima" restart után eltünt az egyik particiom, éppen azon tároltam a maxban elkészitett remekmüveimet, na azota már van cd-irom hátha nátha tudod...
  • Aldaryn
    Hosszú sztori, s nem ide illik. De leírom! :D

Egyszer volt, hol nem volt, volt nekem egy 6GB-os vinyóm. Őt mindenkor arra használta a becses, hogy rajta igen fontos adatokat tartogasson... Bizony. Ha formázott, rendszerttelepített, vagy csak haragában törölte a Windowst mindig ezt a kis ketyerét használta, hogy féltett állományait, programjait megmentse a teljes pusztulástól. Folyt ez a művelet 7 hónap és 7 napja már, mikor észrevette: teljesen leszokott a CD-író használatáról. Mindenét ezen a kis vasdarabon tárolta már! De üsse kő! -gondolta, hiszen mire való egy HHD, ha nem erre??! S különben is! Majd a pénzből, amit a CD-k vásárlásán takarít meg, gyűjteni fog élete álmára, egy eredeti MAX CD-re! Így teltek múltak a napjai, mígnem egy boldog este, újból elővette a kis adatszelencét, hogy havi nagytakarítását megkezdje. Verejtékes órák után, miután felcsendült a Windows hívó dallama, bekapcsolta a winchestert, éé hátradőlt székében... De ekkor!(...)Hatalmas megrázkódtatás érte!!!A szeretett ketyere nem üzemelt többet. Teljesítményt az fel nem vett azután. A gépházat többé nem melegítette finoman morgó testével! Tragédia. Hónapok kemény munkája hullott akkor adatsírba. Szép modellek mondtak búcsút, a pár könyvtárral arrébb lévő textúráiknak, melyeket oly szívesen hordtak magukon. A felhasználói programok százával zuhantak halálos ridegségbe... S a FAT úgy döntött: "Eddig voltam én a rend, most elegem van, elmegyek - utánam a vízözön, s káosz legyen!"...... Teltek múltak a hónapok, de az ezüstszelence soha nem tért magához.... Most is ott fekszik holtan, - felette gazdája siratja munkáit - az örökkévalóságnak...
    Így volt, igaz volt, ha nem hiszed, gyere el!

Szóval azóta sem sikerült ICQ-t szereznam. De most kaptam Util CD-t, majd asszem van rajta...

:))) - Amúgy: bocs a meséért. Fáradt vagyok.
  • K.András
    Megbeszéljük mailon,de jobb lenne ha volna icq-d:)...
  • Aldaryn
    Gyors körkérdés: Honnan szedhetek MAX5-öt? Mármint a két darab ISO érdekelne. Alant látható egy ftp hely. Azonban engem nem enged be a "buddies/buddies" loginnal/pwvel... Mitévő legyek? Az exile fórumon van még pár ember, aki MAX5-öt ajánl, azonban nekik valamilyen Sreamload account kéne. Amit megnéztem, oszt egy 50 megás tárhely csak... Szóval... ??
  • K.András
    Tompika nem értelek hiszen be lehet kapcsolni hogy mondjuk a perspektiv nézetben lássad a modelt texturázva miközben a material editorban szerkezted......
  • Tompi
    Attol, hogy a material editorban nem latszik a targy, attol meg rajta figyel a testen. Nagyobb jelenetnel probalj meg tobb file-ban dolgozni! Majd 1-be merge-eldd be mindet, ha keszen vannak. Jon vele a material is...
    Erdemes nagyon sok targynal tobb file-t hasznalni, igy csokken a gep terhelese is... (a hide/show-nal meg a memoriaban figyelnek a targyak)
  • SoftFX
    Jaaaaaa.
    Ezt már használtam , hogy részenként texturázzak 1 tárgyat, de nem tudtam, hogy több tárgyta is jó...!
    A 100-200 tárgy csak erős túlzás volt egy példára!
    Köszi...

A motion blur effekt a brazil alatt senkinek sem ment?
  • sWaTCh
    myhu: Sajnos letiltották az általam megadott név/jelszó-val a hozááférést :( Előbb kellett volna megtalálnom, és közkincsé tennem, sorry.
  • K.András
    De mi az a többszáz tárgy?Mert nem tudom elképzelni mi a fenét csinálsz te 1-2-száz tárgyal egy jelenetben...
  • K.András
    Pedig ez kurva egyszerü!!!!
    Nem használtál még Multi/sub-object-et,ha használod akkor egyetlen mezöben akár 99 texturát csinálhatsz, és ha azt beszorzod 24-el kapsz majdnem 2400 texturahelyet, elég lesz?
  • SoftFX
    Kösz, de ezt részleteznéd...

Tárgyakat én is tudok textúrázni, resettelni a mat.editorban... én abba a próblémába ütköztem, hogy 100-200db tárgyhoz 30-40db textúrát kéne alkalmaznom, de csak 24db hely van amire berakva később is szerkeszthetem azokat, remélem így már érthetőbb...

Szóval hogyan lehetne?
  • SoftFX
    Mél ment, választ a lenti kérdéseimre nem kaptam!
  • Ams
    ment mél
  • SoftFX
    Halli.

Mailek mennek!

A körtét természetesen én modelleztem, mint mindent, nem szokásom más dolgaival ékeskedni...
    Találtam egy régi kiégett égőt a padláson aztán az adta az ötletet, hogy lehetne ez a Caustics példám...
    Ha kell segíteni, írjatok... :)
    De készüljetek fel az órákig tartó renderrelésre!

+ néhány kérdés:

Csak 24 textúra fér el max. a material-editorban?
    Ha 30 tárgyat akarok külön textúrázni mit tegyek?

Melyire bírja az 5.-ös a 4-es plugineket?

5.-hez már kötelező az Win-XP, vagy még valahogy elmegy 98SE-n?

Le tudná vk írni mi mit csinál a SimClothban...lehetőleg részletesen :) ?

Most nem csináltam semmilyen képet :) !

Dex-: View/place light- hol láttad?

Motion blur effektet hogyan lehet a Brazillal?

1 hét múlva itt vagyok a válaszokért...
    Viszontolvasásra.
  • DEx-
    Ja valóban elég kellemes ftp.

Thx for sharing!
  • sWaTCh
    Figyelem ! 3DS MAX 5 final letölthető az alábbi helytől: ftp://mediamatix.com user:buddies pw:buddies Továbbá egy halom plugin, 3DS MAX 4! biblia, stb... Én az előbb töltögettem, elég gyors (150kbyte/s) úgyhogy hajrá, amíg működik :)
  • DEx-
    Természetesen 1 perc 10 mp
  • DEx-
    Animba talán jó lenne, de én nem animálok éppezért én maradok a Brazilnál:

DEx-
  • DEx-
    Ja, jó lassú : (
  • DEx-
    Hát ez rendkívül humoros volt.
  • DEx-
    SoftFX: a Körtét te modellezted?
  • FREAK
    pc-s játékokban megtörtént
  • Ams
    Mással tudsz? elmondhatnád szájbarágósan...
  • FREAK
    üveget nem bírok csinálni vele.........
  • sWaTCh
    A Luna verzió az About 3DS MAX menünél nektek is 4.2-es ír ki?
  • Ams
    ment mail
  • SoftFX
    Bocs amikor írtam még töltöttem föl a fájlt, talán már odaért!
  • Ams
    SoftFX:nem jött semmi...
  • SoftFX
    Na végre valakik elismerik, hogy talán értek valamihez...

DozR: felirat, nem lenne gond, de miért reklámozzam...:), de lehet, hogy rárakom...

Ams: mail ment + izzokorte.max is :)

DEx-: Ja bocsi én hirtelen a sunlight-ra gondoltam, de a View/highlight-ot sehol nem találtam a 4.2 -ben... te hol láttad?

Amúgy nem tudja valaki, hogy a 3D Max börzéről letöltött shaghair-t hogyan kell telepíteni, mert nekem mindig az írja ki, hogy obs...verzió...gondolom annyit tesz ,hogy rossz verziójú a plugin, pedig max 4-hez van, és van benne több fájl ami bekavar...írtam nekik is, csak hátha ti elöbb válaszoltok...
  • Ams
    ment 1 mail
  • SoftFX
    Halli...

Na, itt a caustics eredménye, nézzétek meg! + vélemény!

Izzokorte01.jpg

Izzokorte02.jpg

Valamint javítgadtam a Hangkártyás képen sokak tanácsára...
    /annyi bumpot tettem rá, hogy sok :)/

Soundcardbr02.jpg

A renderidő nem csalás nem ámítás /óra:perc:mperc/:
    Izzokorte01: 2:34:32
    Izzokorte02: 2:55:04
    Soundcardbr02: 1:14:27

Ez a caustics tényleg elég lassú, megspékelve egy kis raytracer+transparens üveg felülettel :).
    Eddigi leghosszabb mű e közel 3 órás Izzokorte02...itt bizonyít a Max 4.2, hogy mennyire stabil, pedig egy AMD 1000MHz-es Duronon + 128MB DDR + W98SE -n számoltattam...
    Akkor is kiszámolja, ha körülötte már minden kihalt :)
    Ezzel mérhető igazán, hogy az alkatrészek mennyire stabilak, vagy fagynak :)
    Kíváncsi lennék, hogy egy AMD 1800+ XP mennyi idő alatt számolná ki...
    És itt egy silány, de jól látható példa a Caustics hatásra...

Causticspl01.jpg

Amugy ez kevésbé szép hatás a nagyító-fénygyűjtő hatásra, és tovább is rendereli, mint amit a max beépített tutorialja ajál de az, hogy egy lámpának fehér shadowot adjunk, az egyáltalán nem nagyító-fénygyűjtő hatás, csak egy szép és gyors, de nem reális "csel" ! :)
  • SoftFX
    DozR: kössz, még semmi max 5 nincsen...de a max full iso kéne... na mind1, majd valahonnan, ha meg nem majd megkereslek...a lunásért. DE tényleg teljes értékü, csak a tut+help nincs benne?
  • ember
    használtam valamennyit

mi a gond?