63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • K.András
    #323
    Mail ment, thx.
  • SaWo
    #322
    Srácok! Nagyon király a kocsika! Rhino-t felraktam múltkor egy ftp-re mert sokmindenki kérte! LionTr itt megtalálod az ftp paramétereit:
    hlc.warez.hu - itt menj az ftp menüpontra
    A Rhino-t a /incoming/Upload/ könyvtárba raktam. Én megnéztem, de nekem nagyon nehéznek tűnik, bár nem értek a nurbs-hoz sajna.
  • Nyiri
    #321
    a surface-t alkoto curvek keves pontbol allnak igaz?

    Milyen modszerrel nyomatod? RAIL1-2?
  • LionTR
    #320
    Hat tenyleg lesz meg vele eleg munka. Mostanra mar kesz az ajto kulso lemeze is, most egy kisebb karosszeria elemmel szivok mar vagy 1.5 oraja.
    Nyiri: Az egesz NURBS eddig, mivel Rhinot meg nem tudtam szerezni.
    Vastagsag: offset surface+szelek blendelve. Ezzel is sokat szivtam, mert nem mindegy, mikor csinalod meg az offsetet. Vagyis: ha olyan surfacet offsetelsz, amibol mar vagtal ki, rossz az egesz. Ezert mar elejen meg kell csinalni, es egyutt vagdosni/alakitani mind2t.
  • Ams
    #319
    kirakom
  • K.András
    #318
    Ezen azért van még mit csinálni.De alakul,maxban csinálod?
    Én lassan elkészülök egy Breitling orával,beraknák egy két képet, bár még szijat meg kell csinálni, meg egy két aproságot.
    Kirakná nekem valaki ha elküldöm a képet???THX.
  • Nyiri
    #317
    liontr: kiraly. lenne par kerdesem...
    Mivel csinaltad? NURBS?
    es hogy csinaltad azt meg hogy van nem csak egy lemez, hanem van kiterjedese is
  • Nyiri
    #316
  • Nyiri
    #315
  • LionTR
    #314
    ...es miert is sikerulne?!
  • LionTR
    #313
    Lassan keszulget az auto, foleg azert ilyen lassan, mert kozben csomo uj dolgot tanulok NURBS-sel kapcsolatban.

    Ha "esetleg" megint nem sikerulne:
    http://www.nexus.hu/liontr//body01.jpg
  • FrezeR
    #312
    valaki meg tudná mondani honnan tudom leszedni a teljes verziót?
  • Nyiri
    #311
    Hela!
    Tudnatok segiteni
    Kozeli kepet keresek mar regota sima motorkerekpar kulloirol (erendezes, darabszam)

    Most egy motoron ugykodok (modellezes) de a kereknel nemtom hogy induljak el mert hianyzik a referencia :(

    Ha tudtok akkor kozelit legyszives :D
  • Aldaryn
    #310
    NURBS-el dolgozni nagyon is érdemes, nagyon sok dolog van, amit ezerszer egyszerűbben meg lehet benne csinálni, mint más modellezési módszerekkel. Azonban van, ahol nem kell erőlteteni. (magyarul: az a legjobb, ha a különböző módszerek szépen együtt dolgoznak)
    Azonban sokkal, de sokkal több tapasztalatot és leginkább beállított, számító gondolkodást feltételez ez a módszer... Én szívok is vele... :D
    Kíméletlen sokat kell gyakorolni... De a végeredmény kárpótol.
    Elsősorban a "mesterséges" formák létrehozásában jeleskedik.. (Talán pont azé', mert minden ilyen cuccot (telefon, autó) NURBS-el terveznek...) Ráadásul később SOKKAl könnyebben módosítható, mint pl egy mesh model...

    Általános igazságok biztos vannak, csak én még gyík vagyok a témához. Amire rájöttem eleddig: Minél kevesebb CV-vel, és egyszerűbb konstrukciókkal dolgozni.
    A lehető legkevesebb "Relational" felület, vagy görbe megtartása.
    Ha egy felület OK. akkor rigiddé kell tenni, és minden fölösleges görbét törölni!
    Így egy idő után sem válik használhatatlanná a szerkesztés...
  • Rigley
    #309
    http://www.secondreality.ch/

    Egyébként az ezen az oldalon levö fejet akarom Maya-val megcsinálni.
    Ismertek más jó fej modellezési tutorialokat ?
  • Rigley
    #308
    köszi
  • ember
    #307
    ment mail
  • Rigley
    #306
    akkor inkább 3ds, mert ahhoz van import pluginem
  • ember
    #305
    ok, 3ds4 nem tud .obj-be exportálni, .dxf is jó?
  • Rigley
    #304
    2X2X4 , mert egy tutorial alapján amit max alá irtak emberi fejet szeretnék modellezni
  • ember
    #303
    és biztos hogy 2x2x4?
    elég furcsa lesz az.
    4x4x4 meg 2x2x2 az 'gömbszerűbb'
  • Rigley
    #302
    *.obj pl. jo lenne, mert azt be tudom pluginek nelkul olvasni Maya-ba, ha minden igaz...
  • ember
    #301
    milyen formátumban kell?
  • Rigley
    #300
    Sziasztok !

    Kérnék egy kis szívességet. Én Maya-t használok, nincs a gépemen 3dsmax, viszont szükségem lenne egy object-re, amit max-ban jol (egyszerubben) elő lehet állítani: Egy 2X2X4-polygon méretű kockára lenne szükségem, amire rá van rakva egy "spherize". Tehát egy gömb szerűség, de csak 4 oldalú polygonokbol áll. Ha valakinek van kedve, és egy kis ideje, akkor megcsinálná nekem ?

    Előre is koszonom,
    RiGLEY
  • K.András
    #299
    Én nurbsal csináltam.
    De most modnom, hogyha nurbsal csinálsz valamit, akkor érdemes minél kevesebb pontbol csinálni, különben nagyon nehéz lesz modositani.
    Pl én a kocsi oldalán a vonalat, négy pontbol csináltam,nem kell ötven pont az nagyon sok...
  • SoftFX
    #298
    Nurbs-szel dolgozni érdemes?

    Csak azért kérdezem, mert egy kocsi fél elejével szenvedek 1-2 hete és az élek csak akkor jönnek ki, ha nagyon sok CV-pointtal dolgozok, de akkor meg kissé nehézkes a vonalankéti 50 piontot állandóan változtatgatni...

    Szóval ha minden felület létrehozható Mesh-el akkor inkább marad az...

    Ti a kerekeket/tárgyakat Nurbs NÉLKÜL (Mesh-el) csináltátok?
  • K.András
    #297
    Az a másik,hogy ha meg olyan lassu hogy nem jönn be,akkor hagyja is, mert akkor semmilyen oldal nem fog bejönni.Egy galériának se érdemes levelet küldeni, hogy ugyan a képeket ne rakjátok ki mert vonalasom van.
  • K.András
    #296
    Jo de most azért mert valakinek vonalas nete van, azért mi hadd ne nélkülözzünk már, az infot el lehet olvasni amit akar anélkül is hogy látná a logonkat.
  • DEx-
    #295
    ki lehet kapcsolni a képek letöltését, csak akkor a z emberkéket nem lehet megkülönböztetni első látásra, mivel nem látni a logojukat :)
  • Aldaryn
    #294
    Amikor megcsinálom... :D Most egy kicsit azért ráérek...De csak egy kicsit. (Buzi suli!!!!)
    Ezenkívül rájöttem egy csomó hibára a felnivel kapcsolatban, úgyhogy lehet nyomok del-t, és újrakezdem...
  • Nyiri
    #293
    Butiman: mikor lesz fent a felni keszitesi modja?
  • K.András
    #292
    Pontosan.
  • K.András
    #291
    Persze, nem azt kell nézni ami nem sikerült, hanem ami igen:DDD
  • Madmaxx
    #290
    ki lehet kapcsolni a képek letöltését ha az anyira zavar vkit.
  • DEx-
    #289
    Persze az is benne van, hogy nem szúrunk be képet, mert erősen megszivatná a modemeseket...
  • Aldaryn
    #288
    Jaja... Emberek vagyunk (remélem... bár ahogy reggelente a tükörbe nézek... na mind1) úgyhogy bénázunk rendesen...
    Ez is a fórum része. Nem?
  • K.András
    #287
    Engem nem zavar ha berakod, és az sem ha egyszer kétszer nem sikerül...
  • LionTR
    #286
    En pl azert nem szurok be kepeket, mer az utolso 3 probalkozasom nem sikerult, igy feladtam... :)
  • Aldaryn
    #285
    Amúgy a fórum igen is sokat változott! Pl eltűntek a képek... Senki sem szúr már be képeket, mint anno. Pedig szerintem ez olyan "kellemessé" teszi a fórum (Főleg,mert garfikai...) hangulatát.
    Na persze pont én papolok? Mikor az előbb én is egy linket biggyesztettem csak a lap közepére...
    Nade mégis...
  • Aldaryn
    #284
    Hát, szerencsére eddig még SEMMI - kopp-kopp-kopp - (lekopogtam!!) bajom nincsen a Brazillal, azt leszámítva, hogy időnként egyes shaderek furcsán viselkednek, de ez áll. a 3dluvr-os Brazil fórum szerint természetes megnyilvánulás...
    Az igazat megvallva, ugyan a Brazil fejlesztői nem igen hangoztatják, (de a nekem visszaírt levélből ez jött le...) a Brazil még nem teljesen kész rendszer. Csak már biztonságosan használható munkára alkalmas cucc... Majd a későbbi verziók...
    Na mind1.
    Más: Nyiri: A gumi rész... (ami kicsit saját ötlet is... kb 60-40 százalék, 40-el nekem... :) )
    Menj el a honlapomra kb a holnap vagy utána, és ott a galériában, mit képkészítési magyarázat fel fog tűnni...
    DEx : Kösz... Az ilyen ad erőt igazán a melóhoz, ha az embert pofonvágta párszor az élet

    Nagyon más, de mégsem:
    Emberek! Én ugyan nem ismerem Sound-ot, (s lehet, hogy megvan az alapja mindennek!) de kérek mindenkit hogy ne anyázzon! Plíz... Úgyis eleget öljük egymást nap mint nap...