63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • Nyiri
    #1378
  • Nyiri
    #1377
    aldaryn: toltsd fel akkor a honlapodra amit mar korabban igertel
  • Aldaryn
    #1376
    Hmmm. EZ a probléma még nem jött elő nálam... :)
  • Aldaryn
    #1375
    A Brazil 1.0, 1.03 keményen tele van főként renderelési bugokkal! (Nem is értem, pedig baromi sokat tesztelték... :( )A textúrabug csak a leg alapvetőbb, és leg egyszerűbben orvosolható... Szerencsére. Erre megoldás az 1.03. Ebben ez ki van javítva. Alapból az 1.0 BrazilBasic materialtól különböző shaderen 10/9 szer nem akar rendesen textúrát renderelni. Ha meg is teszi akkor is furcsán samplereli. Ám lehet, hogy ez csak a törés miatt van. (De ehhez nem értek...)
    Más hiba, ami sokszor (nálam) előjön az 1.03-ban, hogy a texel server nem dob át bizonyos címeket, így elscsesződik a render. Erre félmegoldás: Material reset, és újra összerakni a materialt.
    Újab hiba, hogy időnként a render során egyes bucketek más megvilágítási értékekkel renderelődnek, újra, megy újra. Itt a megoldás: render picit más szemszögből...
    S a leg idegesítőbb(idáig): Van, hogy egyes bucketekben "elfelejt" árnyákot renderelni. Erre még nem találtam jó megoldást... :(
  • K.András
    #1374
    Isten hozott...
  • K.András
    #1373
    Hát forradalmian uj dolog nem tudom hogy mit takarhat(helyettem nem csinálja meg a modellt még most sem),de sokminden sokkal jobb let például a layer manager, azonkivül mostantol opengl-t is támogatja a viewport,a shaded beállitásoknál az ablakoknál változott még, ami a rhino2-ben volt az most x-ray néven fut, a sima shadednél már nem látszanak a hátul lévö vonalak és ezért sokkal átláthatobb lett, megjelent a ghosted és a rendered display ez a kettö szerintem magáért beszél.Nagy vonalakban ennyi, részletekbe nem mennék bele azt majd meglátod ha megnézed.véleméynem szerint érdemes lecserélni a rhino2-öt egy gyorsabb,kezelhetöbb,összeségében sokkal jobb rhino3-ra!
  • Aldaryn
    #1372
    Hi Mindenkinek!
    Megint van netem. Hála a [Insert specific God(s) here]-nek!
    Remélem nem zavar majd senkit, ha megint gazdagítom egy (furcsa) színnel ezen remek fórúm palettáját! :)
  • frank3d
    #1371
    Srácok!
    Ki tölti tőlem a rhino3-at!
    Semmi gond nyugodtan töltse, csak nagyon ugrál a feltöltés!
    Nálam van a bibi vagy nála?

    Frank
  • LionTR
    #1368
    Nem tudom, nekem is kicsit erdekesen kezeli a Brazil a texturakat, pl attol fuggoen, hogy milyen a megvilagitas, nagyitja/kicsinyiti(...)
    De olyat, hogy egyaltalan nem is renderelte le a texturat, nekem meg nem csinalt. Brazil materialon van a textura? Mer az 1.0-as verzio meg nem teljesen kiforrott, elofordulhatnak problemak standard materiallal.
    Jo hir mindenkinek (remelem, legalabbis): Aldaryn baratunk ujra netkozelbe jutott, es varhatoan ujra latogatni fogja szereny kozegunket!
  • DEx-
    #1367
    mac20: Én nemtudom mi lehet. Többiek valami 5let?
  • frank3d
    #1366
    Tudom, bocs, lekapcsoltam a gépemet, mert el kellett mennem vizsgázni, most már megy!
  • Nyiri
    #1365
    frank: nem megy az ftp
  • frank3d
    #1363
    Ja, ftp!

    ftp://guest:[email protected]:9999/
  • frank3d
    #1362
    Sziasztok!
    Elnézést, hogy még nincs fent a Rhino3, vagyis még csak 3 darabja, abból is csak 2-t publikáltam!
    Idő hiányában nem tudtam még feltölteni!
    Most újra használható az ftp-m, csak annyit kérek, hogy ne akarja senki feltörni!
    A letöltés 12k-val megy (ADSL upload)!
    A hét vége fele, csütörtökön mondjuk, ha minden jól megy, akkor fent lesz!
    Bart: utánnanézek még ma és szólok, ha találtam valamit!
    Na megyek mert vizsgám lesz!

    Frank
  • bart
    #1361
    frank nem-e tudnal egy cracket a combustionhoz
    vagy egy linket, ahonnan le tudnam tolteni?
  • DEx-
    #1360
    SaWo: Passz...
    Boltban? :-))))))
  • Nyiri
    #1359
    frank: rhino??? :]
  • SaWo
    #1358
    Dex- És nem tudod, hogy honnan lehetne beszerezni?
    Nyiri - Megvan az a rossz jellemzőm, hogy mindenbe belekapok, ami megtetszik. Hiába, ilyen kíváncsi a természetem ...
  • Nyiri
    #1357
    ok
  • frank3d
    #1356
    Szia!

    Mint már írtam 8 db-os!
    Most teszem fel a 3.-at!
    De 1 óra mire egy felmegy...
    Szóval kicsit shit!
  • Nyiri
    #1355
    ????
  • Nyiri
    #1354
    hany darabos,
  • frank3d
    #1353
    Na akkor most már jól beírom a másodikat!
    rhino_02.jpg
  • frank3d
    #1352
    rhino02.jpg
  • frank3d
    #1351
    A rhino3 második darabja!
    rhino_02.jpg
  • frank3d
    #1350
    A rhino3 első darabja! (1/8)
    rhino_01.jpg
    Majd írjátok vissza rar-ra a kiterjesztést!

    Frank
  • DEx-
    #1349
    Nyiri: őőő épp ezaz, hogy azt tanuljuk nem akarunk animálni, épp ezért fordulok/fordulunk a legkönnyebb megoldáshoz.
  • DEx-
    #1348
    SaWo, sajna nemtom feltenni sehova, mert a proxym miatt csak letölteni tudok, és ilyen file cseréélgetős progik se mennek(kazaa, winmx, stb...)
  • frank3d
    #1347
    Sziasztok!
    András volt olyan rendes és átnyomta Nekem a rhino 3-at, még nem volt időm feltenni, vizsgák, stb...
    De a gépemről letölthető, igaz csak 12k-val!
    Ha valakinek kell, akkor itt a cím:
    ftp://guest:[email protected]:9999/
    De azért majd igyekszem felrakni tárhelyre is!

    Frank
  • Nyiri
    #1346
    miert kell nektek ilyen tobb szaz ezer forintos plugin, modellezest meg a sima texturazast kell megtanulni elsonek, nem animaciokat (ami legalabb olyan nehez mint a modellezes) csinalni

    bocsi, ha nyers voltam...
  • SaWo
    #1345
    Rátaláltam közben a kazaa-n is, bár elég vérszegény a csatlakozás...
  • SaWo
    #1344
    Hú Dex! Mióta vadászom erre a progira! Könyörgök töltsdd fel valahova. RealViz MatchMover, fú de kafa. Nekem csak a RealViz Sticker van meg. az is állat progi. Beleimportálsz pár 2ds képet, amit felvettél előzőleg egy tájról, és elkészíti a fotok alapján a 360°os panorámaképet.
  • DEx-
    #1341
    maxman: Igen akármilyen filmről. De a lényeg az, hogy pl. ne szaladgáljanak nagyon emberek a kamera előtt, tehát a kamerán kívül, amivel felvették a filmet ne nagyon mozogjon semmit, mert az megzavarja az auto trackert, persze utólag ki lehet szedni ezeket a track pointiokat, de kicsit macerás. Közben megvan a megoldás, egy kordinátarendszert kellett definiálni a matchmover-be.
  • K.András
    #1340
    "He!! Ti tudtok is valamit vagy csak itt írkáltok össze vissza?"
    Mi az hogy he???Parasztországbol gyütté mi???Ha tudnál valamit, akkor meg talán ugy probálkozz, hogy beraksz ide valamit és azt mondod csináljátok utánam, de igy olyan mintha csak idehánytál volna...
  • FREAK
    #1339
    én megcsinálom a hányást ha küldesz egy képet magadról
  • ember
    #1334
    "Válasz 'sNAIL' üzenetére (#1329)"

    a képpel nincs semmi baj
  • Aquli
    #1333
    melyik a lol? a kepem, vagy a hanyaskeszites?
  • ember
    #1332
    LOL
  • Aquli
    #1331
    Azért te ezt hogy gondolod? foldobod itt a temat, es hogyha valaki nem kezd el hanyast csinalni a maxba, mert szarik ra, akkor arra ramondod hogy nem ert hozza egyaltalan? En se kezdek most el hanyast csinalni, mert ezer mas dolog van amit most tudok, es kell csinalnom. Ez egy nagy hujeseg.
  • Aquli
    #1330
    Most egy laptopon dolgozom (marmint azt modelezzek a maxban ;)). Meg elegge az elejen vagyok, de mar igy is sokat dolgoztam rajta. Itt van egy kep a mostani allapotrol. Szerintetek nem baj hogyha az ember NAGYON sok Boolean-t hasznal? a kep:

    Na milyen?