63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • Aldaryn
    #1585
    Huh, sok szögből lehet megközelíteni ezeket a kérdéseket, sok mód van a megoldásukra is...
    1.)Ezt általában a motion controller beállításainál is lehet szabályozni a teljes táv megtéteének idejét változtatva
    2.)ehhez is egy görbe kell csak, csupán a track wiev-ban állítgatni kell a görbepozíciók idejét. Vagy szabadon leanimálni, majd a track wiev-ban pontosítgatni...
    3.)Character studio! Nomeg IK, s egyebek... Reactorral egybekötve. Node ez a téma egy könyvet is megtöltene, nem fórumba való! Ez bőven túlmutat az "amatőr" kérdéseken.
    Minden esetre egy pont körül forgatni: Vagy a pivot point-ot kell abba a pontba vinni, és így forgatni az objektumot, vagy egy más objektum (pl point) forgatása abban a pontban, s ehhez hozzálinkelve a ténylegesen fontos objektum.
    ...
    Szóval hosszú mese mind. :))) Ha nagyon kell, akkor idő birtokában leírom. (Amúgy men ezer éve nem animáltam... :((( )
  • frank3d
    #1584
    Ma kezdtem el egy képet, még nagyon az elején járok...
    De bedobok egy render-t.


    Frank
  • Aldaryn
    #1583
    Ejnye, ejnye... :D
  • FREAK
    #1582
    nem lesz ma kép, ugyanis éjjel még dolgoztam rajta, de ma éjjel már lerenderelem
  • Aldaryn
    #1580
    Jaj! Egy fontosat kifelejtettem: A textúrakészítés leg időígényesebb módja (DE MEGÉRI!) : Ceruza, Toll, Festék, Ecset! :D Így tud igazán az ember lelkéhez nőni egy-egy alkotás...
  • Aldaryn
    #1579
    Egy autólámpabúrát nem texelek. Az modellezve ven. Amúgy netről csipegetve.... Nomeg mindenféle kétes helyekről, pl 3D Studio Viz textures CD stb... S természetesen ott van az igazi, a lényeg: a digi fényképezőgép+Photoshop (Már ha az első csak ritkán is kerül el hozzám.... :) )
    Real Flow-ért egyezkedj mással, rettentően szívesen segítenék, de: Vidéken lakom, itt (bármennyire is szeretné egy csomó ember) az önkormányzat cseszik kitelepíteni a kábelnetet!!! (Pedig a kp-ban - 1,2 km-re a házunktól - már van full DSL!) Szóval errefele kínszenvedés bármit - ami meghaladja az 1MB-ot - neten mozgatni. Sorry.
  • K.András
    #1578
    A liszt ferenc téren olcsobban megkapod ezeket ujjonan...
  • FREAK
    #1577
    nincs mit, bár fogalmam nincs, miről beszélsz :)

    textúrák: www.3dlinks.com
  • SoftFX
    #1576
    Aldaryn: A RealFlow-ot tudsz adni?

    Freak: 1000x köszönet a könyvért...Jó célt szólgál :)

    Texturákat honnan szereztek?
    (PL: autólámpabura...)
  • FREAK
    #1575
    hát csak alkonyattól pirkadatig :D
  • Aldaryn
    #1574
    Esti render? :)
  • FREAK
    #1573
    ma be akarom fejezni a képet, remélem, holnap már lesz mit linkelni (csak mert nem két perces render lesz :/ )
  • Aldaryn
    #1572
    Csak a világítással van valami baj, amúgy nagyon klassz a dolog. Bejön ez az elrendezés. :))) De ezt már mondtam. :D
  • FREAK
    #1571
    arról lehet szó, de gondolom, az érthető, hogy senki nem szeret félkész "műalkotást" mutogatni, sem képet, sem zenét, mert amíg nincs kész, nem kíváncsi mások építő jellegű kritikáira :)))

    majd a végén, elvileg 1-2 nap múlva megvan
  • Aldaryn
    #1568
    Oks. Megértem, van ez így, de ha kész a kép, mivel "csak" kell, hogy időközben tesztrenderelgess, majd beömleszthetnéd a kicsit színfal mögöttibb képeket is... :)
  • Aldaryn
    #1567
    Hmmm. a "nem indul el" nem biztos, hogy az auth. hibája.... :( Elméletileg így kell, ahogy tetted.
  • Aldaryn
    #1566
    Nem kötözködés kedvéért, de a gömb az egyik leghatékonyabb felület, hogy az arnyalási, és megvilágítási beállításokat be lehessen lőni. Gyorsan renderelődik, nem sok vizet zavar. És esztétikusabb mint gy kocka....
    Amúgy a dugóhúzó OK. Csak egy konyha kéne hozzá. Van is egy sokat forgatott HDRI kép a neten, a kitchen.hdr, az pont jó lenne.
  • Aquli
    #1563
    Nekem nagyon tetszik, de vigyazz, mert tenyleg naagyoon sok a tukrozodes rajta, nem szabad eltulozni, megha elsore a reflection/refraction effektek latvanyosnak tunnek is.
  • LionTR
    #1561
    Hi mindenki! Az utobbi idoben volt egy kis szabad idom+kedvem, ugyhogy tudtam haladni az auto-projecttel. Ime egy betas reszlet a belsobol:
  • FREAK
    #1560
    nos, nem lesznek WIP képek, magamnak sem csinálok, tudniilik ez egy amolyan művészkép lesz, folyamatosan halad előre, és semmi értelme nem lenne egy félig kész verziónak, csak a legvégén fog összeállni

    de ha ezzel megvagyok, elkezdek egy verdát Rhinoban, majd arról csinálok WIP képeket
  • FREAK
    #1559
    nekem csak anni, amit már mondtam, valamit rakhatnál environmentbe, nagyon fekete az "ég" :D
  • Galy
    #1558
    Bár Fr-matLib / Króm

    ?
  • Galy
    #1557
    Akkor üvegből van :DDDD

    De igazad van, környezete sincs
  • frank3d
    #1556
    Galy:Nekem nagyon tetszik, de van vele egy kis gondom, e legeleje a csavar rész!
    Bocs, de szerintem túl sok rajta a tükröződés, így kicsit olyan mintha, nem fémből, hanem üvegből lenne!
    De ez csak az én véleményem!

    Frank
  • Galy
    #1555
    Vélemény??



  • frank3d
    #1554
    Végre megvan a 3dsmax5 cd2, azt hittem valami klassz cucc van rajta, de csak tutoriallok, texturák, stb...
    Az 5.1 -es upedate-ot meg még nem volt időm kipróbálni!

    Ja, ez csak úgy eszembe jutott! :)

    Majd küldök képet is!

    Frank
  • Galy
    #1553
    Ctrl+C - Ctrl+V
    egyesével
  • Galy
    #1551
    szoba gömbökkel?

    :DDD
  • Aldaryn
    #1550
    bipp, bipp... Request: images please. bipp bipp.
    Komolyan, valami konkrétat! Én tök szeretek "work in progress"-eket látni. :)))
    Sok sikert!!
  • FREAK
    #1549
    készül az első komolyabb "munkám", végre legyőztem a lustaságomat, és odafigyelek a részletekre is :D
  • Aquli
    #1548
    Aldaryn: koszi a segitseget, most sokat tanulok, de majd hetvegen nekiesek ;). Egyekbnet ha ranezek a kepre, akkor a szek ugy nez ki mint valami babaszek, na majd scalezgetek egy kicsit.
  • richee
    #1546
    !!!!!!KÖNYVEK ELADÓK!!!!!!

    3d Studio MAX R3 Biblia (CD-vel) 4000,-
    Aurum: 3d Studio MAX 2 (CD-vel) 2400,-
    Aurum - Kóródi Gábor: Karakterek modellezése és animációja 3dsmax 3-al 3000,-

    Tel.:06-70-2776484 Magyar Richárd
    !!!!!!KÖNYVEK ELADÓK!!!!!!
  • LionTR
    #1544
    Nem rossz.
    Hozzal RealFlow-t!!!
    .
  • Aldaryn
    #1543
    Hmmm. Be is dobok egy képet. Nem valami nagy szám, de szerintem szép.

    Két ütköző folyadék, keveredése...
  • Aldaryn
    #1541
    Van ez így. Mindenkinek van (nem feltétlenül jobb) dolga... :) Amúgy jelenleg semmi ötletem sincs, hogy mit írhatnék. Leszedtem RealFlow-t (Thx András) most azzal garázdálkodok... :))
  • frank3d
    #1540
    Jó reggelt!
    Hú de bealudt mindenki!



    Frank
  • batman
    #1539
    Sziasztok!
    Lehet, hogy nagyon off topic, de nem tudtok egy linket a Pro/Engineer Wildfire progihoz?
    Köszi
  • frank3d
    #1538
    bocs javítom a linket (még korán van)!
    combustion 2 crack
  • frank3d
    #1537
    Bart: a múltkor már felraktam, azóta is fent van.
    combustion 2 crack
  • bart
    #1536
    KOsz a cracket Frank a 2es combustionhoz kellene
    de egyelore a nethez meg nem igen tudok hozzaferni
    csk a hetvegen es mivel 17 bajtal jon igy 14 ora
    kellene a letolteshez .ha volna turelmed esetleg
    emailban vagy rovidesen nyitok egy ftpt,tehat elkuldeni vagy feltolteni.kosz megegyszer a melem pedig
    [email protected]