63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • SoftFX
    #1053
    LionTR: elküldenéd az 1000-es autós képed nekem jobb minőségben, Légyszi. [email protected]

    All:
    Itt a rhinos kérdéshez a fájl. Légyszi nézzétek meg mit javítsak ki...Köszi:
    car164.3dm
  • SaWo
    #1051
    Hello András! Nekem kéne a speedtree. Léci töltsdd már fel ide:

    kiszolgáló: hlcompany.etowns.org
    login: upload
    pass: upload
    ja és 9000-res port, nem 21 !!!
    Meg írd már ki a fórumba, hogy melyik könyvtárba tetted, mert sose fogom megtalálni. Ezer hála előrre is.
  • racyluke
    #1049
    Sziasztok!

    Keresem a következö progit "Dosch HDRI"...2002 december végén jelent meg, tehát eléggé friss, de hátha valakinek már megvan...

    Elöre is köszönöm!
  • K.András
    #1048
    A digimation speed tree a legjobb fakészitö!!!
    Probálgattam már sokat és kibaszott jo, probáld ki 62 mega ha mond valaki helyet feltolom...
  • LionTR
    #1045
    Koszi Dex.
    En csinaltam 1x fuvet scatterrel, amit scanline tokgyorsan renderel (asszem 15 000db volt, 3 modell), viszont alapbol nem tul jo a vilagitas ugye. Brazillal skylighttal eleg elethu lett, viszont vmi baja lehet a scatterrel, mert meg skylight nelkul is sokkal lassabb volt.
  • SaWo
    #1044
    Nrkem megvas a shag fur, az kifejezetten fűgebneráló. De amúgy lehet plugin nélkül is:
    http://www.suurland.com/tut_grass/tutorial_grass.htm
  • K.András
    #1043
    Én küldenék xdof-ot, de nemtom a cimed...
  • DEx-
    #1041
    Lion: kijavítottam.
  • ember
    #1040
    megathx
  • ember
    #1039
    szar minőségű jpeg tömörítés
  • DEx-
    #1038
    pedig igen.
    én is néztem, hogy miért ilyet küldtél.

    küldd el még1x!
  • LionTR
    #1037
    Dex: amugy mitol lett ilyen pixeles a kepem? en nem ilyet kuldtem.
  • LionTR
    #1035
    Nekem sincs MAX5-om. Akkor most huzzak innen? :)
  • ember
    #1033
    ok, nagyon köszi!
  • ember
    #1031
    és az 1.09b-t hol tudnám beszerezni? az ugye nem free?
  • DEx-
    #1029
    SaWo, minden alapbeállításon van, csak a bond rate-t állítottam. Igen max5-be mentettem... Ménem teszed fel az 5-öt? Ha nincs meg, AKKOR MIT KERESEL EBBE A TOPICBA? :-))))))))))
  • SaWo
    #1028
    Dex: Sajna a scene-det nem olvassa be a max-om.(lehet, mert nekem még a 4 van fenn). Amit mondtál, hogy a bond rate-t kell 2-3 közé vinni, kipróbáltam, de ha olyan 1,6 fölé viszem egyszerűen behülyül a progi, néha kiírja azt is, hogy object integrity lost. Nagy kérés lenne, hogy a te általad készített scene-ből a kötél simcloth-mod beállításait Print Sreen-eldd már le léci. Köszi
  • DEx-
    #1027
    SaWo: A lényeg a Bond rate, ezt kell 2-3 közé tenni. Itt találsz példákat. Az egyiket én csináltam, a másik a simcloth tutorok között volt. Csak nyomd meg a "Start calculation" gombot, és lásd mi történik.
  • ember
    #1026
    tud valaki adni egy legújabb verziójú vray-t?
  • SaWo
    #1025
    Dex az a gond ezzel, hogy én is így csináltam, de ez nem jó. Azt szeretném, hogy egy kampón felakasztva lógjon a kötél. Úgy csináltam én is, ahogy te gondolod, hogy a kampó a deflector, a kötél meg egy cloth. De a kötél vastagsága is 0-ra összelapul, mikor ránehezedik a kampóra. Holott a valóságban ez nem így van. Nem tudom érthető e amit mondok. A lényrg az, hogy a kötélnek valóban cloth-ot kell beállítani, de valahol még be kell azt is állítani, hogy a kötél a saját vastagságát tartsa meg. Na ezt nem tudom, hogy hol lehet.
  • K.András
    #1024
    Szerintem soha nem volt fent, amikor én megvettem a könyvet két éve már akkor nem volt fent, csak egy ures lap...
  • K.András
    #1022
    Ha rányomsz a válasz erre felirat-ra, akkor lehet látni kinek válaszolsz pls használd..
    Amugy meg egy csomo helyröl lehet fájlokat letölteni, meg scaneket is, és akkor azon meg tudod nézni az ilyeneket...
  • K.András
    #1020
    Persze ivtöl függ, de minél kevesebb pontbol áll annál könyebb modositani egy ivet,egyébként jol irtad le, csak szerintem ha egy félkört pl megcsinálok 3-om pontbol, azt te nem fogod tudni szebben megcsinálni 10-pontbol sem, mivel a pontok számának növelése nélkül lehet azt meghatározni a maxban hogy hány poligonbol álljon a renderelésnél, és a szerkesztöablakban meg teljesen felesleges lenne lassitani a sok poligonnal...Az ivnek pedig nincsen olyan mutatoja ami meghatározná hogy mennyire is hajlik meg,hacsak a pontokat nem nevezzük mutatonak, ugyanis a pontokon kivül semmi más nem határozza meg az ivet..
  • K.András
    #1018
    Nincsen meg senkinek felesleges is keresni, egyébként mit akartál a hangyának a képét?Mert asszem az valahol megvan nekem..
  • DEx-
    #1016
    SaWo: Csinálsz egy hengert, aztán raksz rá egy simcloth modifiert, a tipusa cloth. Alá raksz egy plane-t, arra iis rax egy simcloth modifiert csak a tipusa deflector. Aztán start calculation... Ennyi...
  • frank3d
    #1015
    Sziasztok!
    Ez a 2. cd engem is érdekelne, ha esetleg valaki ráakad, legyenszives dobjon egy mailt!

    Klasszak a képek!

    Üdv!
  • K.András
    #1014
    Figy megfogod a modelledet,és a modify panelra mész, ott van a modelled mellett egy + -jel amire ha rányomsz ki tudod választani hogy face,poligon vagy ami kell és máris sub-object modban találod magad.
  • Lazarus
    #1013
    Hi!
    A valósághű narancs tutorialban van a Modifly/Sub-Object/Face-es dolog, hát én a 3dsmax5-ben sehol nem találom a Sub-Object kapcsolót :(
    Tudna valaki segíteni?
  • FREAK
    #1011
    attól függ, mit csinál a kötél

    tart valamit vagy lehull??
  • SaWo
    #1010
    Hello mindenkinek! Lenne egy kérdsem. Ismeri valaki a simcloth nevű plugin-t? KB mint a reaktor, csak azért jóval egyszerűbb. Az lenne a kérdésem, hogy ha kötelet akarok szimulálni benne, akkor mik az ideális beállítások. Mert valahogy sehogy se akar összejönni nekem. Előre is köszi. Kéne nagyn nagyon hamar nekem.
  • K.András
    #1009
    Három pontnál több egy ivhez nem kell,igazábol a render mesh quality-nél lehet beállitani, hogy smooth&slower( szép egyenletes lesz az iv) és van a jagged&faster amitöl egy kicsit szögletes...
  • K.András
    #1008
    Küld el nekem a rhino fájlt és megnézem, mert ebböl sokat nem látok, azt sem melyik edge-en akarod mindezt végrehajtani...
  • LionTR
    #1006
    Hat en Rhinohoz meg (egyaltalan) nem ertek, de majd idovel sor kerul arra is (sok idovel...)
    Pirga: nekem ilyenkor az ujratelepites szokott segiteni (marmint rendszerestul), de ez eleg favago modszer.
  • SoftFX
    #1005
    Hi. BUÉK.

    Szuper az 1000.hozzászólás. Már is töltöm 1000-rel.:)

    Kérdéseim vannak a Rhinoval kapcsolatban:

    1.Az alábbi képen látható felületeket szeretném FILLET-ezni, de nem hajlandó

    megcsinálni. Más felületeknél (egyszerűbbeknél) megy, de egy-egy bonyolúltnál már

    nem. Ti, hogy oldjátok meg? Hogyan tervezzem a felületeket, hogy mennyen?



    2.Ha két felület mondjuk metszi egymást és trimmelem, akkor a maradék részek érintik

    egymást, de akkor is előfordul itt-ott egy kis hézag van, melyet Joinnal

    eltávolíthatok, de akkor nehezebb a módosítás/texturázás. Kérdés: renderelve már nem

    jelentkezik a hézag ugye, csak a szerkesztő ablakban!?

    3.A K.András által adott leírás alapján csinálok egy Beetle-t, de nem értem, hogy ott

    egy felületnek kevesebb görbéből szebb a széle /pl: az oldal és tető érintkezése/,

    míg nálam azonos görbeszám mellett egy ív tiszta szögletes. Már a 4 lámpa, hogy

    joinolni lehessen burkolathoz annyi görbéből áll, mint a többi rész együtt, és mind

    megjelenítése akadást okoz.

    Elöre is thx a válaszokat.
  • SaWo
    #1002
    Egy kis reklámot had csináljak már!
    A http://free.x3.hu/studiomaxx3d/ címen található oldalon van egy verseny most. nincs kedvetek indulni? A téma erdőszéli házikó. Nekem nagyon megmozgatta a fantáziámat. ha valakit érdekel. Nézze meg a lapot.
  • LionTR
    #1001
    Hat csak nem sikerult elb*sznod! :))
    zplayer_: koszi a tanacsot, ki fogom probalni.
    Egesz szep szamu kep osszejott, gratulalok fiuk, szep munka!
    Had kivanjak en is mindenkinek boldog, sikerekben es oromokben gazdag uj evet.
    Ugy gondolom, - majd ha folebredtek - most elegge meg fog indulni a forum az eszrevetelekkel. Rajta!
  • DEx-
    #1000


    Aldaryn



    DEx-



    Frank



    Gabo



    Lion



    SaWo



    Seri



    SoftFx



    Zplayer

  • DEx-
    #999
    Hát akkor itt vannak az eredmények. Remélem nem b*szom el. Bár tutibiztos, mert ez így szokott lenni. Pedig kipróbáltam előtte... :-)
  • seri
    #995
    Több megoldás is van.
    1 vagy animálod a lánctalpat vagy valoban mozgatod.Az elkészítését pedig rajzbol oldanám meg.Nem szarakodnék darabokkal.
  • SaWo
    #993
    Nem, tudom, de én nem emlékszem, hogy megbeszéltünk volna bármilyen fikapartit is a képbeküldés után. Szerintem csak egyszerűen küldjük be, és örrüjjünk a mának, meg holnap az újévnek. Minden kép király lesz a maga nemében :) Különben is, ha bármelyik kép szar lesz, az az összes fórumozó hibája (is) lesz!!! Olvass vissza te is DozR !!!