Berta Sándor

Városi tanácsnoki pozíciókban a német kalózok

A Német Kalózpárt először szerzett helyhatósági képviselőhelyeket. A párt Aachenben és Münsterben jutott egy-egy városi tanácsnoki pozícióhoz.

Újabb jelentős sikert könyvelhetett el a nemzetközi mozgalom, mivel a Svéd Kalózpárt Európai Parlamentbe jutása után a német szervezet ért el jó eredményt német tartományi, illetve helyhatósági választásokon. A német kalózok Aachenben és Münster képviselőtestületében jutottak egy-egy pozícióhoz. A szászországi tartományi választáson pedig majdnem megduplázta az európai parlamenti voksoláson elért eredményét.

Már most biztosra vehető, hogy Aachenben a párt a szavazatok legalább 6, de lehet, hogy 10 százalékát szerezte meg, annak ellenére, hogy a 32 helyi szavazókörzetből csupán nyolcban állított jelöltet. "A nyolc körzetből hétben még az FDP-t is megelőztük" - nyilatkozta Richard Klees, az észak-rajna-vesztfáliai tagszervezet elnökségi tagja. Aachenben végül a kalózok 1,77 százalékot kaptak, ami elegendőnek bizonyult egy városi tanácsnoki pozíció megszerzéséhez.

"Ez óriási eredmény nem csak a helyi szervezetnek, de a pártnak is. A terveim között szerepel a közigazgatás javítása és szorgalmazni akarom egy városi nyilvános WLAN-hálózat kiépítését. Emellett el akarom tüntetni a térfigyelő kamerákat" - közölte az újdonsült aacheni képviselő, a 22 éves Thomas Gerger. Hasonló eredményt ért el a szintén 22 éves Marco Langenfeld Münsterben, aki a voksok 1,55 százalékát szerezte meg.

"Ahhoz képest, hogy 33 körzetből csak 18-ban indultunk, ez egy jó eredmény. Amennyiben mindenhol indultunk volna, elérhettük volna a 3 százalékot is" - jegyezte meg Tobias Schürjam, a párt münsteri szervezetének szóvivője. A szászországi tartományi választásokat a német kalózok még jobb eredménnyel zárták. Miközben a júniusi európai parlamenti szavazáskor a szavazatok 1,1 százalékát szerezték meg, most 1,9 százalékos eredményt értek el. A legjobb eredményt (4,5 százalékot) a drezdai 3-as körzetben könyvelhették el. "Egy alig egy éve létező párt számára ez egy olyan eredmény, ami miatt nem kell szégyenkeznünk. Ez az eredmény megmutatta, hogy mire számíthatunk a következő tartományi választásokon, amelyek kikövezhetik az utat a Bundestagba való bejutáshoz" - szögezte le Michael Winkler, aki független képviselőként indult, a Német Kalózpárt támogatásával.

Richard Falkvinge, a Svéd Kalózpárt (Piratpartiet) elnöke egyébként nemrég a blogjában jelentette be, hogy nem csak a parlamenti, hanem a helyhatósági választásokon is megmérettetik magukat.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Epikurosz #14
    HU-on még nincs KP (ill. volt, de az Komcsi P. volt).
    A korrumpálódott elittel szemben van LMP, meg Jobbik, meg Magyarok Szöv. de az aszem nem párt. 2010-ig sajna rövid az idő, úgyhogy sok haladás nem lesz itt.

    Már nekem is eszembe jutott egy párt alapítása, de mindig fontosabb dolgaim voltak annál. Idő kérdése.
  • halgatyó #13
    Nagyon álmodoztok Ti itt!
    1.) Ilyen "felelős" politikusok nem akadnak errefelé. Pont azért alakult ki az a kalózpárt.
    Ugyanis a felelős politikusok vagy vannak, vagy nincsenek. A helyzet adott. Ilyenkor 2 dolgot lehet csinálni: a.) írogatunk az SG-re, hogy felelős politikusok kellenének ide kéremszépen, b.) alapítunk egy pártot.

    2.) "felelős" politikusok is ugyanolyan kisgyerekként születtek, mint a többi ember. Csak valahogyan kialakultak.
    Lehetséges, sőt várható, hogy most a kalózpárt megerősödésekor pont ilyen felelős politikusok fokozatos létrejöttének lehetünk tanúi

    3.) A problémák rendkívül szerteágazóak, már az egész életünket átszövi a korrupció és szomszédos tevékenységek. A közélet teljes átalakítását valahol, valahogy el kell kezdeni.
  • NEXUS6 #12
    Így van szerintem is. Olyan felelős politikusokra van szükség, akik nem fexenek le a multik elött, kiárusítva az országot (pl, az állami szervezethez nem fizetős szoftvert vetetnek, amikor van ingyenes, nyíltforrású megfelelője), nem hagyják hogy különböző szervezetek ilyen olyan jogokra hivatkozva belepofátlankodjanak a legmodernebb technológiákat is felhasználva az emberek magánéletébe, felvállalják hogy a politika ne a hagyományos pártok acsarkodásának színtere legyen, elfedve a mai sokszínű társadalomban megnyilvánuló megannyi kisebb jelentőségűnek tűnő érdek érvényesülését.

    És ezeket a dolgokat a legjobban a melyik párt is képviseli, na az az új, na valami hülye neve van.

    Kalózpárt vagy mia franc.
  • mad mind #11
    Hozzáadtam az adblockerhez, már jó is az oldal.
  • Epikurosz #10
    Aki Át mond, mondjon Bét is!
    Hát én mondok!

    A torrentező mitugrászok helyett nagy tudású és élettapasztalatú, bölcs, tisztességes, kiegyensúlyozott emberekre van szükség. Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke világosan beszélt: [URL=http://index.hu/belfold/2009/09/01/palinkas_nekiment_a_kormanynak_a_tanevnyiton/]"a magyar közéletben szinte mindent újra kell gondolnunk, és hozzá kell látnunk az újjáépítéshez"[/URL].
    Isten segítse!
  • Epikurosz #9
    (Operában. A Chromeban jobb.)
  • Epikurosz #8
    Javsolom a #6-os törlését, mert valamit csinál a böngészőmmel. Az egerem is mintha megbolondulna.
  • Epikurosz #7
    Ilyen erővel pártot alakíthatnak a kutyatenyésztők, a prostik, a tökmagárusok, a taxisok, a szendvicszabálók, de a kékharisnyák is.
    Nem jó ez. Annyit jelez, hogy Európában az emberek nagyon kiábrándultak a jelenlegi elitből, és kínjukban az emberek ilyen kétségbeesett gesztusokra ragadtatják magukat.
  • halgatyó #5
    Egyrészt örülök azok sikerének, akik a pénzhappolási-kisemberkifosztási rendszer ellen harcolnak. Sok sikert nekik!

    Másfelől van bennem egy kis félelem. Ez lehet megrendezett politikai felállás is, amelynek célja a "kalóz"párt népszerűségének csökkentése, még abban az embrionális állapotban, amiben vannak.

    Ugyanis: az a moslék, ami ellen harcolnak, NEM HELYI (önkormányzati) SZINTEN dől el, hanem a nyomorult, aljas, emberellenes törvényhozás (ott IS) szintjén.
    Ugyanakkor magyarországi tapasztalataim azt mutatják, hogy az önkormányzati poziciók leginkább a valós hatáskör nélküli népszerűség-vesztés legbiztosabb helyei. (Más kérdés, hogy Magyarországon olyan az önkurmányzatok erkölcsi és szakmai szintje, amilyen, ezt tudjuk)
  • NEXUS6 #4
    Kicsit kettősség van bennem. Mert egyrészt nagyjából tudjuk mit tudnak a jelenlegi pártok és azokban is vannak huszonéves fiatal embereik, államtitkári, vagy akármilyen szinten.
    A politikai oldal végül is nem jelent semmit.

    Másrészt van egy határ, amikor az államigazgatás gépezetébe kezdenek belepiszkálni, na ott aztán tudnak dúrva dolgokat csinálni. Alapeset, hogy jön a fiatalversenyző és jólmegmondja a 40-50-60 éves évtizedes tapasztalattal rendelkezőnek a frankót.
    Csak a hülyeség nincs korhoz kötve, tudnak ilyet csinálni 4-050-60 éves emberek is.

    Röviden a hülyeség nincs sem korhoz, sem párthoz kötve.
    Ez biztos.

    Én azért bízok bennük, talán kevésbé korruptak mint a többiek, mást önmagában nem jelent az ő programjuk, a viszonylagos kívülállásuk.