Gyurkity Péter

CD/DVD-törlő a Plextortól

A Plextor azokon szeretne segíteni legújabb meghajtójával, akik nem szeretnék, hogy megunt, vagy feleslegessé vált CD és DVD-lemezeik tartalma illetéktelen kezekbe kerüljön - és kerülik a brutálisabb módszereket.

A PlexEraser PX-OE100E az optikai lemezek terminátora, kifejezetten azzal az elgondolással készült, hogy hatékonyan megsemmisítse a CD és DVD-lemezeken tárolt anyagokat. Az egyelőre Japánban bemutatkozó készülék a CD-R/RW és DVD±R/RW szabványokat ismeri és mintegy 3 perc alatt takarítja ki - pontosabban teszi tönkre - a korongok teljes tartalmát. A dupla rétegű lemezek sem jelentenek akadályt, itt azonban 6 percet vesz igénybe az alapos törlés.



A - hagyományos társaitól külsőre nem különböző - különleges takarító tehát nemcsak az újraírható, hanem az egyszer írható korongokkal is megbirkózik. A készülék lézere tönkreteszi a tárolt adatokat, megakadályozva, hogy azokat később újra felhasználhassák. Joggal kérdezhetjük, hogy miért van erre szükség? Bár a lemezek kettétörése legalább ugyanilyen hatékony megoldás, ám meglehetősen kényelmetlen, különösen, ha nagyobb tételekről van szó, mondjuk egy vállalati rendszer esetében.

Rögtön értelmet nyer a kényelmes törlés, és ezzel létjogosultságot kap az érdekes meghajtó, amely azonban cseppet sem olcsó. Átszámolva mintegy 46 ezer forintba kerül az újdonság, ami nyilvánvalóan nem fogja egyhamar megkedveltetni magát az otthoni felhasználókkal - igaz, esetükben a legtöbbször nem is kell bizalmas adatok biztonságáért aggódni. A gyártó figyelt a külsőségekre is: figyelmeztető jelként szolgál a tálca narancssárga színe, így a törlőt nem téveszthetjük össze a hagyományos írókkal vagy olvasókkal.

A Plextor tervei szerint a szigetországban szeptemberben rajtol el a készülék. Arról nem esett szó, hogy a többi régióba mikor juthat el legkorábban.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • BiroAndras #37
    Szerintem ennek az az értelme, hogy nem keletkeznek se apró szilánkok, se por, se mérgező gázok. Én egyébként az olvasztást gondolnám a leghatékonyabbnak (ahogy van műanyag palack zsugorító is), csak nem mindegy, hogy milyen gázok keletkeznek közben.
  • AtisH #36
    Vannak azok a tekergetős lemezpolírozós masinák. Na azoknak a polirkorongját ki kell cserélni egy drótkefésre és kb. 3mp alatt felszántja a lemez "fóliás" részét. Ennyi...
  • noss #35
    annyiból azért van létjogosultsága, hogy bizonyos CD-soxorosítókhoz/nyomtatókhoz olyan adogató robotok vannak, amivel a munkát autómatizálni lehet.
    3 ilyen gépezet ára meg sem kottyan egy nagyobb cégnek, így ha percenként egy lemezt semmisítenek meg, akkor 1000 lemez 17 óra alatt megvan.
    bár nekem továbbra is a 2mp-es tecnika teccene, de a frizbizés élményétől* megfosztana :)

    *: eccer ~25 m repülés után nekicsapódott az egyik lemez egy vasnak és szabályosan szétrobbant :)
  • noss #34
    iratmegsemmisítő cég csinált (teszkóban is kapható) CD-megsemmisítőt, ami kis jukakat égetett a korongba, 2 mp/lemez
  • szivar #33
    Odadok a Misikének (ösmerős) 1000 darabot, egy hét alatt teljesen olvashatatlanná teszi mindet. És semmi extra, csak megnézi mi van rajtuk...
  • pff #32
    csak kicsit napoztatni kell őket és tádám.
  • wanek #31
    Azt hiszem kijelenthető, hogy ennyire haszontalan gagyi terméke még nem volt a Plextornak. Ez méltatlan a hírnevükhöz.
  • Rednek #30
    Legjobb módszer:
    Egy irodában.. oda kell adni a gondnoknak, az befogja a felx korong helyére a CD-t, és elíndítja, majd hozzádörgöli a csiszolópapít:D
  • Sadist #29
    3 perc egy lemez? o_O Akkor már inkább valami vágószerszám, valami olyasmi, mint amivel a fényképek szélét vágják. Csak be alá a lemezt, egy mozdulat, és máris két darabban van. Lemezenként kb. 2 másodperc, ha azt is beleszámoljuk, hogy a kés alá kell tenni a lemezt. A kettévágott lemezek meg mehetnek az újrahasznosítóba.
  • LaPalma #28
    ugyanarra, mint a lábhajtásos nokedliszaggató