Berta Sándor

Gélt használnak a Ricoh új nyomtatói

A gél a cég tájékoztatása szerint jóval gyorsabb száradást tesz lehetővé. A folyékony gélhez porszerű színezőanyagot is hozzáadnak, amennyiben színes oldalakat is akarnak nyomtatni.

A Ricoh két új nyomtatót jelentett be. A Ricoh G500 és a Ricoh G700 egyaránt gélt használ a nyomtatáshoz. A japán vállalat a tintát felváltó új technológiát GelSprinternek nevezte el. A két nyomtató felbontása 1200 dpi, és mindegyikhez alaptartozékként jár egy-egy 200 oldalas papíradagoló. Kérésre ezek kiegészíthetők, illetve felválthatók egy nagyobb, 500 oldalas lapadagolóval. A Ricoh G700-nak egy duplexer egységeis van.

A Heise német weboldal információi szerint a különleges gél a hagyományos tintával szemben sokkal inkább vízálló. Ezenkívül a két nyomtató a papírlapok továbbításakor egy elektrosztatikus rendszert használ, amely garantálja, hogy a papírlapok ne akadjanak és gyűrődjenek be a görgőkbe. A beépített nyomtatófej 3,2 cm széles és a két készülék percenként tizennégy színes oldal kinyomtatására képes.


Ricoh G700
Mind a két nyomtató esetében négy külön kazettában tárolják a négy alapszín nyomtatásához szükséges gélt. Arról ugyan egyelőre nem közölt információkat a Ricoh, hogy a gél mennyibe kerül, illetve, hogy olcsóbb-e a hagyományos tintafestéknél, de a japán vállalat azt azonban elárulta, hogy egy színes oldal kinyomtatása az új készülékekkel 9 és 11 cent közötti összegbe kerül. A fekete-fehér nyomtatáshoz két kazetta kapható, egyik kapacitása 1450, a másik 2900 oldal kinyomtatásához elegendő gélt tartalmaz. A színes kazetták gélkapacitása 1150, illetve 2300 oldalra elég.


Ricoh G500
A nyomtatók akár egy hálózathoz csatlakoztatva is használhatók, mindkét készüléket ellátták USB 2.0-s porttal. A Ricoh G500 ára 380, a Ricoh G700-é 520 euró. A G500-as Franciaországban már kapható, ám a többi európai országban a készülékek csak idén júniustól kerülnek a boltokba. A Ricoh egyébként különösen büszke az új Level Colour nevezetű nyomtatási módra, amelynél a színes oldalak nyomtatásánál a printerek spórolnak a géllel, míg a fekete oldalak optimálisan láthatók maradnak.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • DOT #7
    Már van. Sőt, 3D-ben nyomtat. A kötőanyaga valami gipsz-szerű dolog. Kicsit lassú, de működik.
  • smv #6
    Mennyi idő mulva lesz valyon vízzel műkködő nyomtató?:)
  • Garfield #5
    Na jóóóó, lézernyomtató egy dolog.

    Ezeket a tintasugarasokhoz kellene hasonlítani.
  • gz8 #4
    Nekem inkább eurócentnek tűnik a dolog.

    A dizájn: hát, láttam már szebbet és fantáziadúsabbat is, ez valahogy egy '50-es évekbeli Batmobil és egy 500-as deskjet keresztezéséből születhetett
  • Admiral #3
    Én a saját nyomtatómról tudok csak információval szolgálni:

    HP LaserJet 1015, fekete-fehér, a toner kb. 14 000 Ft Áfával együtt, és nagyjából 1 tonerrel 2000 oldalt lehet nyomtatni, tehát egy oldal nyomtatásának ára durván 7 Ft, ami 3.5 cent, ha a dollárt 200 Ft-nak vesszük. Persze ez fekete-fehér nyomtatásra vonatkozik, nem színesre, ugyhogy nem könnyű összehasonlítani a két adatot.
  • mikike #2
    "egy színes oldal kinyomtatása az új készülékekkel 9 és 11 cent közötti összegbe kerül majd. A fekete-fehér nyomtatáshoz "

    és mennyibe kerül más gépekkel?
  • jefferson83 #1
    "A folyékony gélhez..."