Spencer

A SARS komoly gondokat okoz a tajvani PC-gyártóknak

Az atípusos tüdőgyulladás rohamos terjedése miatt a személyi számítógépek gyártásával foglalkozó tajvani cégek egymás után jelentik be, hogy a közeljövőben várhatóan nem tudnak majd akkora forgalmat lebonyolítani, mint azt korábban tervezték, noha mindent megtesznek annak érdekében, hogy csökkentsék a SARS vírus negatív hatásait.

Konkrét példát tekintve, az Acer a napokban adott hírt arról, hogy az elkövetkezendő hónapokban az ázsiai régióban várhatóan jelentősen kevesebb PC-t fog tudni eladni, mint azt korábban remélte. Az Acer 2003 első negyedévében Kínában mintegy 60 százalékkal több személyi számítógépet adott el, mint 2002 hasonló időszakában, az atípusos tüdőgyulladás következtében viszont szintre biztosra vehető, hogy ez a növekedés alaposan vissza fog esni. J.T. Wang, az Acer elnöke egy kínai lapnak azt nyilatkozta, hogy cége az idei évre legalább 50 százalékos növekedésre számított Kínában, ezzel szemben most minden jel arra mutat, hogy a SARS vírus miatt ez a növekedés csak 30-40 százalékos lesz. A kínai piacon lebonyolított forgalom egyébként az Acer globális forgalmának közel 6-7 százalékát teszi ki.

Wang elmondta, hogy bár a cég ázsiai forgalma messze el fog maradni a várakozásoktól, a SARS vírus nem jelent különösebb fenyegetést a cég gyártóüzemeire. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy miközben a legtöbb tajvani cég gyártósorainak többségét a közelmúltban áthelyezte Kínába, addig az Acer számítógépek nagy részét továbbra is Tajvanon gyártják. Mint ismeretes, a SARS vírus Kínában okozza a legnagyobb gondot, Tajvan pedig eddig még viszonylag jól megúszta a fertőzést. Az Acer legkomolyabb konkurensei között nyilvántartott Quanta Computer és Compal Electronics számára viszont a gyártási tevékenységek fenntartása is egyre komolyabb gondokat okoz, így most mindkét cég azzal foglalatoskodik, hogy ezen tevékenységeit Kínán kivül folytassa, ez pedig jelentős extra kiadásokat jelent.

A SARS vírus eddig világszerte közel ötezer embert fertőzött meg, a halálos áldozatok száma pedig a közelmúltban a 260-at is meghaladta. A vírus először Kína Guangdong tartományában, illetve a vele szomszédos Hong Kongban bukkant fel, feltehetően már az elmúlt év végén.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!