Csabi

Elérhetők az új Pentium 4 processzorok

Az Intel hivatalosan bejelentette, hogy mától elérhetők a legújabb Pentium 4 processzorai, amelyek 1,6 és 1,8 GHz-es frekvenciával működnek.

Az Intel Pentium 4 processzorok a mai napig 1,3, 1,4, 1,5 és 1,7 GHz-es változatokban voltak elérhetők. Az egyértelmű, hogy az új 1,8 GHz-es modellt a cég azért dobta piacra, hogy az eddigieknél nagyobb teljesítményű Pentium 4 CPU-t kínáljon a vásárlói számára. Az 1,6 GHz-es változat helyzete azonban nem ennyire egyértelmű, hiszen felmerülhet az a kérdés, hogy miért kellett az Intelnek az eddigi csúcsmodellnél kisebb teljesítményű processzort bemutatni. Nos erre leginkább azért volt szükség, mert a számítógépgyártók többsége igényelte azt, hogy a Pentium 4 processzorcsaládba többféle órajellel működő CPU legyen elérhető.

Ezzel ugyanis a gyártók többfajta konfigurációval jelenhetnek meg a piacon, amelyek közül a vásárlók szabadabban választhatnak. George Alf, az Intel szóvivője is elmondta, hogy az új processzoroknak köszönhetően a vásárlók igényeiknek megfelelően választhatják ki a nekik teljesítményben és árban leginkább megfelelő CPU-t.

Az új Pentium 4 chipek megjelenésével elmondható, hogy 1,3 és 1,8 GHz között a Pentium 4 processzorcsalád teljes lett, hiszen az órajelek 100 MHz-enként emelkednek. Az Intel szerint a 100 MHz-es frekvenciakülönbség az egyes processzorok esetében átlagosan 3-7 százalékos teljesítménykülönbséget jelent. Az Intel a közleményében külön kiemelte, hogy a Pentium 4 processzorok leginkább a multimédiás alkalmazásokhoz használhatók optimálisan, de az Internettel és a hálózatokkal összefüggő feladatokhoz is ideálisan alkalmazhatók. Hamarosan a nagyobb számítógépgyártók piacra dobják az új CPU-kra épülő PC-iket, amelyeket elsősorban a komoly multimédiás alkalmazásoknak megfelelően fognak összeállítani.

Shane Rau, az IDC egyik elemzője szerint az 1,8 GHz-es Pentium 4 processzor nem valószínű, hogy komoly sikereket fog elérni a piacon. A szakértő úgy vélekedik, hogy sokkal nagyobb jelentőségűek lesznek az Intel következő generációs Pentium 4 CPU-i, amelyek már 0,13 mikronos technológiákkal fognak készülni.

Az új, 1,8 GHz-es processzor 562 dollárba (168 000 forintba), míg az 1,6 GHz-es változat 294 dollárba (88 000 forintba) kerül.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Andor PaPa #23
    Akkor bocs. Bár nem tudom. Mindegy.
  • Lez #21
    Lehet, hogy 200-as pentiumnak felelt meg, de akkor még mindig magasabb jelű cyrix volt egyenértékű az alacsonyabb órajelű pentiummal, mert ha jól emlékszem akkor a cyrixom jóval 200 fölött ketyegett.
  • Andor PaPa #20
    Az árverseny pont a lehető legalacsonyabb ár eléréséért megy, nem fordítva. Egyébként velemenynek nincs igaza, mert Lez tökéletesen eltalálta a kérdést. Az AMD pedig képes nagyobb sebességre is ezen az architektúrát, csak nincs akkora gyártókapacitása, mint az Intelnek, hogy elárassza a világot a 100 fajta órajelű cuccal. És az AMD esetében igaz az, hogy kevesebb több. Illetve jobb.
  • Lez #15
    Ezt nem így kell nézni. Az AMD a saját processzor architektúráján maximum 1.4 körüli sebességet tud elérni jelenleg. Az Intel a sajátján meg 1.8-at. És kész.
    Az már más kérdés, hogy aztán összehasonlítjuk a két gyártó csúcstermékeit teljesítmény szempontjából.
    Az meg megint más, hogy az Intel kihasználja a felhasználók hozzá nem étését, és elhiteti velük, hogy csak az órajel számít, pedig az csak azonos architektúrán belül nyújt támpontot.
    Az Intel Xeonjai sem pengettek olyan sebességgel, mint az otthoni gépekbe szánt társaik, mégis nagyobb teljesítményt nyújtottak a szerverekben.
    Emlékszem, még a régi Pentiumos időkben voltak a Pentium klónok. Az AMD K5 meg a Cyrix. Nekem 200+-os Cyrixom volt. 200 fölött ketyegett, de mégis csak egy 150-es pentiummal volt egyenrangú teljesítményben. Akkor bezzeg milyen nagy hangon hirdette az Intel, hogy másoknál melyik órajel milyen Pentiumnak felel meg. Most bezzeg kussolnak erről. Pedig most is meg lehetne határozni ilyen értékeket.
  • Pali #14
    Hát síkra mindegy melyik az igaz, mi csak abból választhatunk ami van. IMHO mindkettő igaz.
    Én egy thundi-bundi Thunderbirdre szavaznék.
  • Andor PaPa #13
    Ezek már nem tudnak újat mondani. Az ilyen tesztekben csak dúskálni lehet. Ez bizonyíték arra, hogy az AMD cuccai leverik a P4-et. Ha mondjuk az 1,4-es Athlon és az 1,4-es P4 közül az Athlon egy kicsivel jobban teljesít, akkor még oké. De hogy egy 400 MHz-el (közel fél giga!!!) gyorsabb procit ver az AMD, az már valami. Most vagy az Intel ilyen szar, vagy az AMD ilyen jó.
  • Lacc #6
    Hát mert talán nem is nektek készült, mezei felhasználóknak.
  • pilóta #3
    Én 1,625 Gh-eset akarok!