Berta Sándor

280 karakteres üzeneteket tesztel a Twitter

A mikroblog azt próbálja ki, hogy milyen lenne, ha a felhasználók a jelenleginél kétszer hosszabb üzeneteket küldhetnének.

Aliza Rosen termékmenedzser és Ikuhiro Ihara szoftvermérnök blogbejegyzésben fejtették ki az ötletet. E szerint a Twitter szakemberei biztosak abban, hogy a karakterszám 140-ről 280-ra növelése mindenképpen pozitív hatással fog járni. Ennek ellenére a platform először egy kis csoport bevonásával akarja tesztelni a változtatást, mielőtt meghozza azt a döntést, hogy a 280 karakteres üzeneteket mindenki számára elérhetővé teszi.

A teszteket a japán, a kínai és a koreai kivételével minden nyelven elvégzik, a három nyelven azért nem, mert azokon kevesebb írásjel használatával eleve több tartalmat lehet megosztani. A japán nyelven írt tweeteknek csak a 0,4 százaléka éri el például a 140 karaktert, míg az angol nyelvű üzeneteknél ez az arány 9 százalék. Az átlagos japán tweetek hossza 15 írásjel, míg az átlagos angol üzeneteké 34 karakter.

A Twitter egyelőre nem közölte, hogy hány felhasználót von be a tesztekbe és azt sem, hogy az illetőket miként fogják kiválasztani. A mikroblog illetékesei azt viszont közölték, hogy remélik, hogy a változtatás után kevesebb tweet fogja elérni a karakterhatárt, ami mindenki számára egyszerűbbé fogja tenni a szolgáltatás használatát.

Szerinted ez komoly programozói munkával járó, a világot el?re viv? fejlesztés?
  • Igen
  • Nem
2015 júniusában szóba került,, hogy a Twitter feloldja a 140 karakteres korlátot, de akkor az intézkedés kizárólag a más Twitter-használóknak küldött közvetlen üzenetekre vonatkozott. 2016 januárjában a Re/Code arról írt, hogy eltörölhetik a 140 karakteres korlátozást és ehelyett a jövőben akár 10 000 karakteresek is lehetnek az üzenetek. A legutóbb tavaly májusban merült fel a karakterkorlát eltörlése, míg néhány héttel ezelőtt úgy tűnt, hogy mégis marad a jelenlegi megoldás.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • molnibalage83 #3
    Soha nem értettem, hogy mire a hó a tweet. Soha senkiére nem irtatkoztam fel, kerestem stb. De az ilyen saját mesterséges korlátozásokon is csak vakarom a fejem. A FB felülete is egy rakás szar, de a tweet ehhez képest...

    Nevetséges, hogy az FB képtelen olyan rendszeret használni - ahogy a YT is - ami a fórumokhoz hasonó. Kb. 40-50 üzenett felett használhatatlan az egész bármire is. Apró hiba, hogy a népszerű videók alatt 1000-es nagyságrendű üzenet van és lapozni sem lehet oldalaként csak lineáris betöltés van.

    És ezek a világ vezető webes felületei. Agyrém...
  • Cat #2
    Azért tegyük hozzá, hogy a korlát nem elérése csomó esetben extrém rövidítéssel jön össze, illetve arra is kiváncsi lennék, hogy a jelenleg darabokban közölt mondanivalót hová számolják. (Trump pl. rendszeresen 2-3 egymás utáni üzenetet ír, mert így fér ki.)
  • kvp #1
    Valamit lepni akarnak, mivel a 140 karakteres sms-es technologiai korlat nagyon veletlen ertek. Viszont a tweet lenyege, hogy rovid, tehat ha nagyobbra nohet, akkor kevesebbet lehet belole adott ido alatt elolvasni. Ha tul hosszu, akkor meg a felhasznalok egy jelentos resze neki sem all. A 0.4% tweet eseten kerdes, hogy pontosan hany felhasznalotol jon. Masik nagyobb kerdes, hogy a 120-140 kozotti (tehat kicentizett) tweet-ek aranya mennyi es ezt a felhasznalok hany szazaleka hozza ossze.

    ps: Ez a hozzaszolas is hosszabb mint amit sok ember hajlando elolvasni. A cikkrol nem is beszelve.