Berta Sándor

A mesterséges intelli­genciára épít a Twitter

A platform a gyűlöletbeszédet és a zaklató, sértő bejegyzéseket szeretné minél jobban kiszűrni.

Ed Ho, a Twitter illetékes menedzsere blogbejegyzésében közölte, hogy a jövőben a számítógépes algoritmusokra is számítanának a másokat bántó, sértő, megbotránkoztató tweetek kiszűrésében. A különleges algoritmusok által felderített fiókokat a jövőben átmenetileg korlátozni fogják. Az automatikusan felismert felhasználók üzenetei csak a követőik számára lesznek láthatók, másoknak nem. Ho hozzátette, hogy a technikának eleinte nyilván lesz néhány hibája, de naponta azért dolgoznak, hogy folyamatosan javítsanak a rendszeren.

A közösségi oldalakra, elsősorban a Facebookra, de a Twitterre is egyre nagyobb nyomás nehezedik amiatt, hogy az eddiginél sokkal többet tegyenek a gyűlöletbeszéd, az álhírek, a demagóg vélemények és a bántó, sértő bejegyzések ellen. Az internetes aktivisták viszont attól tartanak, hogy mindez cenzúrához vezethet. A Twitter eddig alapvetően a felhasználók jelzéseire támaszkodott ebben a küzdelemben, az érintett twitterezők fiókjait törölték vagy zárolták.

Sinéad McSweeney, a Twitter menedzsere elmondta, hogy nyilvánvalóvá vált számukra, hogy a terhek egy részét át kell venniük a felhasználóktól és be kell avatkozniuk, még azelőtt, hogy az internetezőktől bármilyen jelzés érkezne. A jövőben azonban e munkát főleg az algoritmusok veszik át, amelyek elsősorban a twitterezők viselkedését, szokásait fogják majd elemezni. Árulkodó lehet például, ha valakire tömegesen írnak rá olyan emberek, akik nem is követik őt.

Egy másik újítás, hogy az idővonalon megjelenő üzenetekből akár bizonyos fogalmak vagy teljes mondatok is elrejthetők lesznek. Mindenki eldöntheti, hogy egy napra, egy hétre, egy hónapra vagy korlátlan ideig legyen érvényes az adott rész elrejtése. A Twitter az újításról nem akart túl sokat elárulni, mert nem szeretné, hogy az agresszív emberek felkészülhessenek.

A panasszal élő twitterezők tájékozódhatnak majd jelzésük feldolgozásának állapotáról és visszajelzést fognak kapni arról, hogy mikor érkezett be a beadványuk és milyen intézkedések történtek az ügyben. Mindezt Sinéad McSweeney szerint a felhasználók igényelték. A menedzser elismerte, hogy lesznek olyan kérdéses tartalmak, amelyek a platformon maradnak és olyanok is, amelyeket jogtalanul törölnek majd, de kénytelenek voltak lépni, mert nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy elrejtsék a hibáikat.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Kisssssss #2
    "szólásszabadság."

    pont erre megy ki a játék... megvan a véleményed valamelyik politikusról? vagy egy népnek a rossz szokásairól? bumm ki vagy moderálva blokkolva törölve bannolva.
    neved pedig kuss. :(
  • dyra #1
    én ezekkel már nem értek egyet, ezek után programok fogják meghatározni egy beszélgetés mentetét? ez a mindent automatizáljunk már kezd kicsit sok lenni. Szólásszabadság.