Berta Sándor

Az Android megelőzte az iPhone-t

A Google operációs rendszere meghódítja az okostelefon-piacot. Az Egyesült Államokban már most több Android-eszközt adtak el, mint iPhone- és Blackberry-készüléket. Nem véletlen, hogy egyre több piaci elemző jósol nagy jövőt a szoftvernek.

Az Android (Open Handset Alliance - OHA) rendkívül gyorsan meghódította az okostelefon-piacot. A Canalys piackutató cég rámutatott, hogy az elmúlt negyedévben az USA-ban a Google operációs rendszere már a készülékek 43,6 százalékán volt megtalálható, globálisan pedig ez az arány elérte a 25 százalékot. Csak az Egyesült Államokban több mint 9 millió OHA-kompatibilis eszközt adtak el. Utóbbi annak köszönhető, hogy alig egy esztendő alatt 1,4 millióról több mint 20 millióra nőtt az Androidot futtató okostelefonok száma. A Canalys listáján az iPhone 26,2 százalékos piaci részesedésével csak a második helyet szerezte meg, ugyanakkor globálisan az eszközök 17 százalékát birtokolja. A harmadik helyezett a Research in Motion, amelynek a piaci részesedése a tengerentúlon 24,4, míg globálisan 15 százalék.

Az Android egyre növekvő népszerűsége miatt számos gyártó - köztük a HTC, a Motorola és a Sony Ericsson - dob piacra a nyílt forráskódú operációs rendszert használó telefonokat. Az elemzők már azt prognosztizálják, hogy a szoftver hamarosan népszerűbb lesz, mint a Nokia Symbian operációs rendszere.

A Canalys anyagából ugyanakkor kiderült, hogy nagyon komoly eltérések vannak az egyes régiók adataiban. Indiában például a Nokia a legnépszerűbb és uralja a helyi okostelefon-piac kétharmadát. A finn cég egy év alatt 1,1 millióra növelte, azaz gyakorlatilag megháromszorozta az eladott termékei számát, a vállalat vezet az úgynevezett BRIIC-államokban (Brazília, Oroszország, India, Indonézia és Kína). Ezzel szemben a latin-amerikai országokban a Blackberry-készülékek a legnépszerűbbek, piaci részesedésük eléri a 40 százalékot. Összességében elmondható, hogy jelentős mértékben nőtt, a második negyedévhez képest megduplázódott az eladott okostelefonok száma, ez 80,9 millió értékesített készüléket jelent.

Legutóbb a ChangeWave felmérése mutatott rá arra, hogy egyre nő azoknak az aránya, akik Androidos telefont akarnak venni. Az Android dinamikusan fejlődik, még az idén megjelenhet az operációs rendszer 3-as verziója. Nem véletlen, hogy a konkurensek komolyan aggódnak a bevételeik miatt, sőt a Microsoft bíróságon akadályozná meg az Android terjedését.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • levente68 #135
    Nézd, én értelek, nem evvel van a baj, kitűnően működhet ez pl. a belvárosban, ahol mindkettőtöknek van kellő térerő adatforgalomra, de mondjuk a kiránduláson pihegve a hegytetőn, ami szintén életszerű, hiába ritkább helyzet, kissé alakul ez a dolog....
    Amit én szajkózok, hogy benne lehetne, de nincs, másikban benne van, tehát nem aszfaltozó opciót hiányolok, hanem egy igenis általánosat.
    Aztán, az is lehet, hogy az a srác, akinek a BT fileküldés gondot jelentett, az jövőre se tudná megnyitni az emilben kapottat, hisz azért az akkor is tbb tényezőtől függ, egyetértesz-e?

    Másik: miért nem szinkronizálsz WiFi-n?
  • narumon #134
    Kipróbálom majd, mert egyébként fogalmam sincs.
    Nagyobb fájlokat mindig kábellel toltam eddig át, gyak. én naponta többször szinkronizálom kábellel a telefonomat, így ilyenkor mindig felmegy ami be van állítva.
  • narumon #133
    Hát pedig bármennyire furcsa nem találkoztam még ilyennel. Miért mondaná bárki azt, hogy ne emailben küldjem? Egyébként meg gyorsan lerendezném; közölném vele, hogy az én telefonom nem tud Bt-n küldeni így vagy jó neki az email vagy át sem küldöm. Ennyire egyszerű helyzet ez. (bár őszintén megmondva tényleg nem nagyon találkoztam még ilyen esettel, emailt is egyetlenegyszer küldtem egy mellettem ülőnek mikor egy képet kellett gyors átküldeni. Ami ebben érdekes az max annyi, hogy két másik haver ugyanilyen okból még Bt-t szinkronizált meg nyomkodott amikor a másik srác akinek én küldtem már a képet elemezte)
  • levente68 #132
    Ok, én értelek.
    Az a helyzet, hogy ha SGS nem lenne, lehet, hogy vennék iPhone4-e, mert az már alakul valóban. De az SGS kínálja azt is, amit az nem, tehát...
  • levente68 #131
    Valóban, te az SD hiányát véled pótolni WiFi-vel, de ezt meg már lentebb kitárgyaltuk, bár azt nem árultad el és tényleg érdekelne, mennyivel megy rá neked WiFi-n mondjuk egy néhány gigabyte?
  • levente68 #130
    E-mail-lel akkor, de akkor is ki kell váltani valamit és kész.
    Van, amit rendben, hogy e-mail-lel váltasz ki, de azért vicces lenne ezt elmagyaráznod valakinek, akinek BT ugyan van, de nem szeretné, hogy e-mail-ben küldj valamit, kérlek, ne az legyen a válasz, hogy nem tudod elképzelni ezt a helyzetet...
  • levente68 #129
    Van ott még hiányosság, nem ennyi!
  • narumon #128
    Én biztos nem írtam, hogy a wifivel váltom ki a bt hiányát, én emaillel váltom ki! Mobilinternet van úgyhogy... Ennek ellenére mi haverokkal nem szoktunk egymásnak zenét küldeni max képet!
  • speed2006 #127
    Most olvasom hogy a
    Bluetooth 3.0
    USB 2.0
    és a kicsivel nagyobb (de felbontásban elmaradó) kjelzőn kívűl semmive nem több az SGS mint az iPhone. Bár nem tudom a szifonban van-e WAP? Az nagyon fontos dolog lehet.
  • speed2006 #126
    Nem rólad van szó, hanem a cikkről. És egy szót sem írtam az SGS-ről. Nem ismerem, tehát nem is tudok róla véleményt alkotni. Láttam képeken, ennyi. Az után meg hogy mit olvasok össze róla, nem itélkezem. Sőt mint lentebb írtam, egy HTC Desire HD-t szívesen kipróbálnék. De pl. A SG3 a kijelzője nem kéne. Azt láttam, és nem tetszett a méret/felbontás aránya. Az SGS biztos hogy jobb. Annak ellenére hogy "csak" 2.1-es Android van rajta. De bevallom töredelmessen, hogy a szifon 3-nál még nem győztek meg. De a 4-es már tényleg rendben van.
    Hiába nem magyarországon élek, attól még nem jobb itt sem a "garanciája" az SE-nak.