11588
  • lwb
    #11386
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nyilván egyelőre csak teória, de szerintem van alapja. a kimondhatatlan nevű titkos-titkos ügynökség a romulánoknál, akiket most mutattak be a Picardba, azokról azt mondják, hogy valami sötét titkuk van és hogy nagyon gyűlölik a szintetikusakat. szerintem azért, mert annak idején ők csinálták - véletlenül -a borgot. kb. mint mass effectben a quarian - geth sztori. azért alakulhatott ez a titkos-titkosügynökség, hogy eltitkolja ezt örökre és hogy megakadályozza, hogy mégegyszer ilyen hibát kövessenek el. Soji meg azért a Destroyer, mert ő lesz az új borg queen. alternatív elmélet: időutazásos izé lesz már megint, százezredik alkalommal a star trekben és Soji fogja valahogy elintézni a romulán napot. ezt nem tartom annyira valószínűnek, mint az elsőt.
    egyébként az ötlet eredetileg Red Letter Media agyszülemény, de egyetértek velük.
  • Caliph
    #11385
    teória

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azt azért meredeknek tartanám hogy a romulánok kreálták a borgokat...legalábbis korábban semmi utalás nincs rá,nem tudtuk hogy nem szeretik a mesterséges lényeket ahogy irtad te is. jó nyilván a ez a mostani friss tény,meg a szintén friss ramdha prófécia illetve hogy borg kocka is van a soriban lehet ennek az alapja,de akkor megint rúgnának egyet a világba...
  • lwb
    #11384
    "Adott egy ellenséges faj"
    A romulánokkal nem állt háborúban a föderáció. Utoljára még Archer idején, 200+ évvel ezelőtt volt háború a romulánokkal, egy apró félreértés volt később még, ami majdnem háborút robbantott ki, de az is 20-30 évvel a katasztrófa előtt. A romulánokkal feszült volt a viszony, de semmi több.

    "A föderáció természetesen segédkezet nyújt."
    A sorozatból nem jön le, hogy "természetesen", hanem hogy már ezért is keményen lobbiznia kellett Picardnak, mert "14 föderációs civilizáció eleve nem is akart nekik segíteni".

    "még inkább magunkra haragítva (talán) a legveszélyesebb ellenségünket, a borgot"
    Ööö... A borgot lényegében legyőzték, a királynő halott. Vannak hírek, hogy itt-ott aktív még egyes kollektíva, de már nem az a mumus, ami volt.

    "Van egy (alapból) ellenséges faj, ami megveti az MI-t"
    Ez a vonal tudtommal csak a Picardban jött elő. Előtte sehol nem emlékszem, hogy a romulánokat ilyen anti-MI izéknek mutatták volna be. Egyetlen romulános részből sem jött ez le nekem, de lehet, hogy én nem emlékszem már rá.

    "menekülés közben ezek lövik őket halomra, miközben az ellenségeik, épp az egyik legfőbb bolygójuk szomszédjára szállítaná Őket, ahol is mészárszékbe futnak"
    Ezt nem értem. Ki lő kit halomra? Legfőbb bolygójuk szomszédja? Az mi? A Mars? A Marson nincsenek menekültek, ott csak a mentőflotta állomásozik / készül. A romulánokat nem lövik halomra robotok, azok a mentőflotta építőit lövik halomra, akik ezzel az erővel akármit csinálhattak volna, nyilván mi sejtjük a filmből, hogy a romulán-cirkusznak ehhez köze van, de ez a filmben egyelőre senki által nem elfogadott tény (Rafit mindenkit őrültnek nézi, hogy ezt mondja pl.).

    "bennem is vigyázzba áll a széklet, mert eddig sem volt jó ötlet "beengedni" őket"
    Nem engedik be őket sehova, csak kimentik a felrobbanó nap elől. Nem a földre vagy a marsra vagy a vulkánra telepítenék őket.

    "de az után, hogy még okot is szolgáltattam egy bosszúra."
    Kinek a bosszújára? A borgére? A borg már nem akkora játékos a királynő halála és a vírus után. A Picard egyik fő vonala az exborgok meg a helyreállítás.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azzal az elmélettel viszont egyetértek, hogy a romulánok csinálták a borgokat eleve is, Soji meg újracsinálja őket, ő lesz az új királynő. de ez még a jövő.

    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.03.02. 08:08:40
  • lwb
    #11383
    Megnézem az új SW filmeket is. Ez olyan, mint amikor az ember önkéntelenül is lelassít és bámészkodik, ha balesetet lát az út mellett.
  • lwb
    #11382
    Azt is mondta, hogy nincsenek társadalmi egyenlőtlenségek, nincs szegénység, nincs előítélet mások iránt, az emberiség felülemelkedett ezen. Bár ezeket mind Q-nak mondta a tárgyaláson, szóval lehet, hogy csak hazudott.

    (hoppá, Zefram Cochrane-nek is mondott ilyesmit. oppácska. biztos csak viccelt, vagy már elmúlt. mint a Gyalog Galoppban a gyíkká válás.)
  • ben15
    #11381
    Egyébként mit szóltok ahhoz, hogy a Picard-ban van TV? A TNG-ben maga Picard mondta, hogy a szórakozás ezen módja már nem létezik a 24. században, és a Voyager-ben sem ismerték. :D
  • Caliph
    #11380
    én nagyon várom a miérteket,remélem lesznek,szépen összerakva megmagyarázva,remélem kifejtik a Mars támadást előzményeivel

    Amúgy biztos tudjátok már,a második évad berendelve,és új szereplő kapott hivatalos meghívást a második évadban történő visszatérésre :)

  • Dante73
    #11379
    Adjuk már össze azért a dolgokat.
    Adott egy ellenséges faj, a föderáció értékrendjével tökéletes ellentétben. Ennek a fajnak, (gondolom az új filmekben említett nap felrobbanása miatt) menekülnie kell. A föderáció természetesen segédkezet nyújt.
    Túl vagyunk egy elég nagy háborún épp, ami kihatott a földre, föderációra. Megérkezett a Voyager, még inkább magunkra haragítva (talán) a legveszélyesebb ellenségünket, a borgot.
    Épp elkezdjük kutatni a robotikában a mesterséges intelligenciát, mikor ez az MI fellázad, és a menekülőket halomra lövi, egy teljes bolygó, minden fegyverét bevetve. (Mars)
    Itt jön a megálló.
    Gondoljuk végig. Van egy (alapból) ellenséges faj, ami megveti az MI-t, menekülés közben ezek lövik őket halomra, miközben az ellenségeik, épp az egyik legfőbb bolygójuk szomszédjára szállítaná Őket, ahol is mészárszékbe futnak.
    Ha most én vagyok az valamelyik alapítótag, vagy tagállam képviselője, bennem is vigyázzba áll a széklet, mert eddig sem volt jó ötlet "beengedni" őket igazság szerint, de az után, hogy még okot is szolgáltattam egy bosszúra... Irányelvek ide, szabályok oda, győzne a józan ész.

    Most pedig vizsgáljuk meg más irányból a dolgot.
    Mi a science-fiction alapja, mozgatója?
    Gyerekkoromban azt hittem, hogy a díszlet, az űrhajók, egy elképzelt jövő. És ez valamilyen szinten igaz is. De elég megnézni Nemerétől Asimovig, Douglas Adamstól, Clarkig a műveket. Nem ez a lényeg, hanem egy aktuális társadalmi kérdés boncolgatása, egy elvonatkoztatott környezetben. Ma ami az egyik "legfontosabb" kérdés, az a mesterséges intelligencia, annak hatása, az azzal való visszaélés. DS9 körüli időkben az volt a mozgatórugó, hogy akkor kezdte az emberiség felfogni, hogy nem feltétlen a technológia a válasz. Ezért van, hogy hiába van meg minden, műszakilag, mégis egy eléggé "darkos" sorozatot kaptunk. De lehetne említeni a az űrcowboy Kirket, a bizakodva a jövőbe tekintő Picardot, stb. Mind egy aktuális világnézetet tükröztek.
    Ha így nézzük, a feszegetett kérdéssel nincsen baj, ezt kellett az ST világába beilleszteni. (Globális felmelegedést nem igazán lehetett, és az amerikát IS foglalkoztató migrációs problémák is említve vannak azért)
    Tegye fel a kezét, aki ennél koherensebb, a világba illőbb módon oldotta volna meg a feladatot. (Nem elfelejtve azt, hogy az ST sosem arról volt híres, hogy hú de koherens a világa. Ezernyi repedés, szakadás van rajta, és minden foltozgatási kísérlet 2-3 új szakadással járt)

    Én így gondolom a dolgot.
    Lehet velem egyet érteni, lehet nem egyet érteni, mindenkinek szíve joga. Én örülök, hogy látom Picardot, minden héten megnézem, és bár az, hogy tetszik enyhe túlzás, de egy 8 részes tisztelgésnek simán elmegy Picard / Patrick Stewart előtt...
  • Kissssss0 #11378
    sajnos ez így van...kb egy rész volt az amit az első percétől az utolsóig tudtam élvezni a teljes disco sorozatból, mégpedig Harry Mudd által elkövetett időmanipulálós részt, aszem az első évadban volt.
  • Micsu
    #11377
    no offense de a discovery a legalja, picard is jobb
  • Nagydög
    #11376
    "Nem az irány nem jó. Ez nem star trek. Ez egy kupac szar. Végignézem, mert mazochista vagyok és mert a Discoveryből is kibírtam másfél évadot, csak aztán hagytam ott a fenébe és az tizedennyire fájt csak"

    Tudom, hogy merhetetlenul szemet dolog, kicsit szegyellem is magam, de mar kezd szorakoztatni a musor.
    A Discovery tizedennyire fajt csak es a Picard miatt rendezel jelenetet. Kepes voltal masfel evadot megnezni a Discobol es ezt is megnezed, pedig faj.
    Szoktad kalapaccsal utni az ujjaidat csak ugy kikapcsolodaskeppen?
  • ben15
    #11375
    Az elsődleges irányelv nem baromság, arról szól, hogy egy civilizációt ne befolyásoljanak negatív irányba a fejlődésében. Például az Aki megfigyeli a megfigyelőket c. epizódban a fejletlen őslakosok akik racionális és szekuláris társadalomban éltek, Picard és fejlett "képességei" láttán visszatértek korábbi hitvilágukhoz és istenként kezdték imádni őt. Kultúra szennyezés, negatív irány. Ha egy térhajtás előtti fajnak fejlet technológiát adnának lehet, hogy kipusztítanák magukat, esetleg felhasználnák ellenük, stb. Lehetne még folytatni.
  • lwb
    #11374
    Emlékeztek az epizódra, a valódi Star Trekből, amikor Q ítélkezni akart az emberiség felett.

    Kurva nagy mázli, hogy az nem a Star Trek Picard korában volt, mert nem lett volna jó vége ...
  • lwb
    #11373
    A föderáció nem szent, ezt senki nem állítja. Az elsődleges irányelv pl. egy óriási baromság, de ez az egyik sarokköve az egész szervezetnek és ez így volt már az első részek óta, már Kirk kora óta. Vannak egyébként morális érvek amellett, hogy hagyjanak egész civilizációkat elpusztulni, csak mert az elsődleges irányelv megakadályozza, hogy beavatkozzanak. Ahogy amellett is, hogy egy háborúban a béke érdekében visszatartsanak egy vírus ellenszerét, amit aztán persze odaadnak, nem hagyják a fajt kipsztulni.

    Az, hogy csak úgy hagyjanak egy egész fajt kipusztulni, mert nem szimpi nekik, amellett semmi nem szól. Ez elmenne a mirror universe-ben a Terran Empire-ben. Pár részig azt is hittem, hogy nyomnak egy Lorcát és majd kiderül, hogy Picard véletlenül átkerült a mirror universe-be. Ennyire el van ez baszva.
  • lwb
    #11372
    1. Szándékosan nem említettem a DS9-t. Ez a darkos faszság már ott elkezdődött, de ott még masszívan tolerálható volt.
    2. Az egy háború volt, ahol ez volt az egyetlen esély a túlélésre. És be is jött: ezzel tudták békére kényszeríteni az alakváltókat és befejezni a háborút. Itt szó nem volt háborúról, egyszerűen korábbi vélt vagy valós sérelmek miatti bosszú, gyűlölet és előítélet miatt 14 rendes tag a föderációban nem-mel szavazott. Legalábbis a Föderáció legnagyobb hősének, a Föld és az ismert galaxis n+1-szeres megmentőjének, Picard admirálisnak a szemébe fuck-fuck-fuckozó Nu Trek-es szuperföderációs tiszt szerint. Az is egy mesés jelenet volt. Jól átgondolt, mesésen megírt.

    Nem az irány nem jó. Ez nem star trek. Ez egy kupac szar. Végignézem, mert mazochista vagyok és mert a Discoveryből is kibírtam másfél évadot, csak aztán hagytam ott a fenébe és az tizedennyire fájt csak. Az csak szimplán dögunalom volt.
  • Caliph
    #11371
    irtam is hogy erre a romulán cuccra az nem vetíthető ki,hanem hogy simán elnéznik egy faj kipusztulását az irányelv miatt,tehát nem olyan erkölcsös az a flotta
  • Micsu
    #11370
    "Te emlékszel arra a részre, amikor az alakváltók vírusának ellenszerét nem adták át a Domíniumnak, hanem a népírtásra szavazott a szent Föderáció?"

    jah, ez volt az egyetlen esélyük a túlélésre :)
  • ronnie89b
    #11369
    "teljes flottát szétlőtte és mindenki csak nézett mert First Contact Day volt éppen? Kényelmes."
    Igen pontosan így volt. Meglepetés támadás volt a Föderáció szívében, pont egy ünnepnapra időzítve, nem tudom mit kell ezen ennyit rugózni.

    Te emlékszel arra a részre, amikor az alakváltók vírusának ellenszerét nem adták át a Domíniumnak, hanem a népírtásra szavazott a szent Föderáció? Vagy ahogy karba tett kézzel nézték ahogy berántják a romulánokat a háborúba? Egyébként a TOS-ban sem volt mindenki szent.

    Én csak próbáltam némi magyarázatot adni a miértekre, a forgatókönyvet azért nem én írom. :) Azt is írtam, hogy nekem sem tetszik ez az irány, de kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki belőle.
  • lwb
    #11368
    Talán be kellett volna ezt a folyamatot mutatni. Vagy legalább megemlíteni. Amikor otthagytuk utoljára a Star Treket még homlokegyenest másképp működött a föderáció. Véres háborúk addig is voltak, sőt, le is zárultak. A borg előtt voltak a xindik, a klingonok, de még a DS9 domínium-háborús epizódjainál sem csináltak cinikus rohadékokat a teljes föderációból, akik karba tett kézzel nézik végig egy teljes birodalom teljes lakosságának a kipusztulását, mert 14-en közülük úgy szavaztak, hogy nem szimpik nekik. A domínium háború során nem gyilkolták le a föderációs katonák a megszállt térségeket tudomásom szerint. Katonák harcoltak katonák ellen. Jem'hadar, kardassziai és alakváltó katonák ellen.

    Roddenberry jövő-képének a központi eleme volt ez az optimizmus. Hogy a Föld, a föderáció az már megvilágosodott, felülemelkedett ezeken a piti dolgokon. Hogy akármennyi gáz is van az univerzumban, a Föld rendben van. Lehet ezzel a képpel szakítani, de nem úgy, hogy éppen csak megemlítjük, off-screen aztán deal with it. Ez olyan, mintha holnaptól a Jedik lennének a Sithek és a Sithek a Jedik a SW univerzumban. Nyilván felmerülne pár kérdés, hogy ez akkor most így hogy is van.
  • lwb
    #11367
    Ehhez nem hiszem, hogy spoiler tag kell, a sorozat történetszálát nem érintjük, a Marson történtek a sorozat előtt zajlottak, az az egész felütése lényegében.

    "Igen elpusztultak, egyébként az űrben is voltak hajók, meg egyéb létesítmények, azoknak is vége lett. A Mars egész bolygóvédelmi rendszerét meghekkelték, hogy a bolygót támadja."
    A Mars rendszere a teljes felszínt és az ott állomásozó (éppen ott lévő teljes szállítóflottát - ez is érdekes, miután a mentés már nyilván megkezdődött, miért állomásozott még mindig az egész flott a Marsnál ...) teljes flottát szétlőtte és mindenki csak nézett mert First Contact Day volt éppen? Kényelmes.

    "Miért pusztult volna el? Ha az összes hajót a romulánokhoz küldöd, mi lesz a többi területtel, ott marad védtelenül? "
    Azt gondolom, hogy igen, a TNG sorozat, az eredeti ST sorozat, a Voyager sorozat, az Enterprise sorozat föderációja igen, odaküldte volna a maradék hajóit, akár annak az árán is, hogy ezáltal a határai meggyengülnek. Egyébként éppen nem volt olyan konfliktus, ami indokolta volna az erős határvédelmet és ráadásul a föderációs hajókon túl az egyes tagállamoknak is van saját flottája, amit igénybe lehetett volna venni. Roddenberry föderációja mindent megtett volna azért, hogy a galaxis egyik legnagyobb másik civilizációját, birodalmát, még ha rivális birodalomról is van szó (sőt, kifejezetten akkor!) megmentse a teljes kipusztulástól. Nem Picard meg Rafi (meg a JJ féle Spock ugye, akiről itt megfeledkeznek azért ...) lett volna az, aki excentrikus és kisebbségi véleményt visz.

    "Ez mondjuk kérdéses, de valószínűleg megölhették az emberi személyzetet, már ha volt rajta éppen valaki, hiszen ünnepnap volt."
    Ja, hát meg tudom én is magyarázni. Azért jó lenne, ha nem nekünk kéne, hanem egy ilyen fontos eseményt mondjuk egy háromperces flashbacknél jobban is megmagyarázna a sorozat.

    "ezt nem mindenki nézte volna jó szemmel a Föderációban, azért csak az egyik legnagyobb ellenségről van szó."
    Emlékszel, amikor Janeway megakadályozta, hogy egy vírussal az egész borg-fajt kiirtsák? Nem ők, hanem egy harmadik játékos. Megmentette a borgokat, akik a halálos ellenségei. A borgokat, akikkel nulla az esély az együttműködésre, ellentétben a romulánokkal, akik lényegében vitás is, hogy élőlények vagy csak gépek lennének. Az a föderáció. Ez itt valami alternatív gittegylet.
  • ronnie89b
    #11366
    "Ebben a világban ez a föderáció soha nem is létezett úgy látszik. Ez a bajom. Vagy legalábbis senkinek nem tűnik fel Picardon kívül, hogy elveszett. Picit furi"
    Létezett, csak időközben megváltozott. Túl vagyunk egy véres háborún, két borg támadáson, ki tudja hány millióan haltak meg. Már a Ds9-ban sem volt szent a Föderáció (romulánok becsalása a háborúba, alakváltók kiírtása)
    Nekem sem feltétlenül tetszik, hogy az erőszakosság felé viszik a Star Treket, de úgy látszik most ez a divat,
  • ronnie89b
    #11365
    Nem kellett volna spoilerbe tenni a hsz-edet?
    "Ugyan eddig a hajókat a sorozatokban (értelemszerűen) nem a felszínen, hanem fent építették, az űrben"
    "Ez hogyan érinti a már elkészült hajókat? Azok is mind elpusztultak?"
    Igen elpusztultak, egyébként az űrben is voltak hajók, meg egyéb létesítmények, azoknak is vége lett. A Mars egész bolygóvédelmi rendszerét meghekkelték, hogy a bolygót támadja.
    "Mi a helyzet a föderáció többi hajójával? Az is mind egyszerre elpusztult volna"
    Miért pusztult volna el? Ha az összes hajót a romulánokhoz küldöd, mi lesz a többi területtel, ott marad védtelenül? Pont ezért épült a mentőflotta.
    "Ha a felszínen a melós robotok meg is öltek mindenkit (nincs biztonsági személyzet? tényleg?)"
    Ünnepnap (First Contact Day) volt, minimális személyzet volt munkában, ahogy ez el is hangzott. A biztonságiak amúgyis bénák minden ST sorozatban, ez már hagyomány. :)
    "akkor se érthető,h ogy hogy a búbánatos fenébe kerültek robotok lézert lövöldöző vadászgépekhez?"
    Ez mondjuk kérdéses, de valószínűleg megölhették az emberi személyzetet, már ha volt rajta éppen valaki, hiszen ünnepnap volt.

    "ÉS: mindezeken túl, miért a romulánok tehetnek erről? Mi közük hozzá? Senki nem köti még össze ezt a romulánokkal hivatalosan, akkor miért rajtuk kell elverni a dolgot? Bocs, meghibásodtak a robotok, ezért milliárdnyian dögöljetek meg."
    Lehet, hogy ők voltak, majd ki fog ez derülni remélhetőleg. Elpusztult az egyik legfontosabb hajógyár, és két másik kapacitása kellett volna, hogy újraépíthessék a flottát, ezt nem mindenki nézte volna jó szemmel a Föderációban, azért csak az egyik legnagyobb ellenségről van szó.

    Utoljára szerkesztette: ronnie89b, 2020.02.28. 11:20:07
  • lwb
    #11364
    Na, na. Ne keverjük az elsődleges irányelvet (ami, ugye, ELSŐDLEGES), az ártatlanok megmentésével. A xindik, a klingonok példája mutatja, hogy a föderáció nem ilyen. A romulánok esetében az elsődleges irányelv szóba sem jöhet. Egyszerűen nincs érv arra, mi történt. Egyébként meg is magyarázza a káromkodó föderációs tiszt, hogy nem ezért nem akarták a romulánokat megmenteni, hanem szimplán gyűlöletből.

    Szegény Roddenberry úgy pörög a sírjában, hogy lyukat fúr Kínáig.
  • lwb
    #11363
    "Semmiben nem latszik hianyt szenvedni."
    De nem ezt mondja Picardnak. Ha nincs pénz, azt replikálok, amit akarok, akkor mi az a nyafogás, amit lever Picardnak a 3. (vagy a második?) részben? Picard ilyen kis butus és elfelejti, hogy a 24. században már nincs se nyomor, se pénz? Ne már.

    "Nem csak te kerdojelezed meg, tobb szereplo sem tudja elfogadni."
    Nem ez a bajom vele. Az, hogy semmi értelme. A szintetikusok megölnek mindenkit lent a Marson, oké. Ugyan eddig a hajókat a sorozatokban (értelemszerűen) nem a felszínen, hanem fent építették, az űrben, de még ezen is hajlandó vagyok átugorni és elhiszem, hogy a Marson minden ipari létesítmény elpusztult. Ez hogyan érinti a már elkészült hajókat? Azok is mind elpusztultak? Mi a helyzet a föderáció többi hajójával? Az is mind egyszerre elpusztult volna? Mindenki a Marson volt épp akkor? Ha a felszínen a melós robotok meg is öltek mindenkit (nincs biztonsági személyzet? tényleg?), akkor se érthető,h ogy hogy a búbánatos fenébe kerültek robotok lézert lövöldöző vadászgépekhez? Takarítók meg vadászpilóták is robotok voltak? Amikor az angoloknak nem volt elérhető a haditengerészetük, akkor a civil hajókat vetették be Dunkirknél, hogy elhozzák a katonáikat. Operation Dynamo. És a második világháborús Anglia messze, messze nem az az idealizált tökéletes Roddenberrys kreálmány volt, mint a föderáció.

    ÉS: mindezeken túl, miért a romulánok tehetnek erről? Mi közük hozzá? Senki nem köti még össze ezt a romulánokkal hivatalosan, akkor miért rajtuk kell elverni a dolgot? Bocs, meghibásodtak a robotok, ezért milliárdnyian dögöljetek meg.

    "hogy elvettek tole epp azt a foderaciot, amit te is hianyolsz"
    Ebben a világban ez a föderáció soha nem is létezett úgy látszik. Ez a bajom. Vagy legalábbis senkinek nem tűnik fel Picardon kívül, hogy elveszett. Picit furi.

    "Na latod, ez nyavogas."
    Nyávogás a véleménynyilvánítás, ha az nem pozitív? Valamit csak dicsérni szabad?
  • ronnie89b
    #11362
    Milyen érdekes, de én is bírtam O'Brient a TNG-ben, mindig örültem mikor felbukkant, és sajnáltam, hogy olyan keveset szerepel. Nagy meglepetés volt, mikor megláttam a DS9-on.

    Nekem a DS9 a kedvencem, egyedül a Prófétás/vallásos dolgot nem szerettem benne (Sisko anyját egy próféta szállta meg, WTF?), Kai Winn karakterét meg egyenesen utáltam. (meg egy kicsit Kira-t is)
  • Nagydög
    #11361
    A xindis hulyeseg epp azert kerult be, mert fel akartak porgetni a nem tul fasza nezoszamot es azt gondoltak egy osszefuggo tortenet majd segit. Amennyire tudom, segitett is, a harmadik evad javulo nezettseget hozott.
  • Caliph
    #11360
    Hogy került a föderációban nem egy, hanem 14 olyan civilizáció, akik simán végignéznék egy másik faj teljes kipusztulását

    van,sőt az egész föderáció erre épül: irányelvek,és ebből is az elsődleges: szivbaj nélkül végignézik egy civilizáció természetes kipuszutlását mindenféle beavatkozás nélkül az irányelv szerint. Persze hősein következmények nékkül már ezerszer megszegték,de az más tészta:D

    Illetve ez az irányelv nyilván nem vonatkozik a romulán mentésre,ezt csak arra a mondatra reflektálva irtam
  • Nagydög
    #11359
    "Maga Picard is: a 24. században már nincsen pénz, nincs szegénység, nincs társadalmi egyenlőtlenség, az emberiség felülemelkedett ezen stb. Aztán itt Rafi valahogy mégis egy lakókocsiban él és nyomorog meg crack kokaint vagy mi a szart szív."

    Azert Raffi egy eleg specialis modon "nyomorog" a "lakokocsijaban". Hint: Semmiben nem latszik hianyt szenvedni.
    Es ahogy olvastam valahol, kb. 5 millio oka van, hogy megprobalja halalra inni/szivni magat.

    "Az egész Mars-támadás és a "lefújjuk a romulán-mentést" közti kapcsolat (???) teljesen értelmetlen."
    Nem csak te kerdojelezed meg, tobb szereplo sem tudja elfogadni. Szerintem fontos momentum lesz a tortenetben, hogy mi az igazsag a Mars-tamadas korul.

    "Ez nem Picard, ez egy öreg Patrick Stewart,"
    Ez egy oreg, megtort Picard, akit nyomaszt a borg emleke es hogy elvettek tole epp azt a foderaciot, amit te is hianyolsz es ami az eletet jelentette.

    Ugyanaz a recept, ami egyebkent a Logan is volt, csak mig az zsenialis volt, ez csak rendben van.

    "Borzalom ez az egész."
    Na latod, ez nyavogas.
  • ronnie89b
    #11358
    Hogy az Enterprise lenne-e a legjobb azt nem tudom, de a negyedik évada az nagyon ott volt a szeren, (tök jók voltak a 2-3 részes mini történetek) nagyon sajnálom, hogy pont azután kaszálták el. A xindis hülyeség helyett ez kellett volna a harmadik évadba, ahogy szépen lassan haladunk a Föderáció megalakulása felé.
  • lwb
    #11357
    A baj ezzel az, hogy teljesen szembe megy mindazzal, amit a korábbi ST sorozatokban, filmekben hetente háromszor elmondtak a karakterek. Maga Picard is: a 24. században már nincsen pénz, nincs szegénység, nincs társadalmi egyenlőtlenség, az emberiség felülemelkedett ezen stb. Aztán itt Rafi valahogy mégis egy lakókocsiban él és nyomorog meg crack kokaint vagy mi a szart szív. Kb. mintha minden, de minden, amit az előző sorozatokban mondtak a Star Trek világáról, azt most valaki lehúzta volna a wc-n.
    Érdekes lehet persze annak a bemutatása, hogy miként jött vissza TELJESEN a mai világ összes problémája 300-400 évvel a jövőben. De ezzel a sorozat nem bajlódik, csak már mint tényt bemutatja. Deal with it.

    Az egész Mars-támadás és a "lefújjuk a romulán-mentést" közti kapcsolat (???) teljesen értelmetlen. Olyan dolgok, hogy "14 faj a föderációban a romulánok megmentése ellen szavazott" szintén teljesen érthetetlenek. Honnan jött ez? Hogy került a föderációban nem egy, hanem 14 olyan civilizáció, akik simán végignéznék egy másik faj teljes kipusztulását. Ez a dilemma egyébként megjelent már korábbi ST epizódokban, de igazából föderáció szinten dilemma-jellege soha nem volt, mert az álláspont ott egyértelműen az: az ellenségeidet is meg kell mentened. A romulánok ráadásul messze nem voltak olyan mumusok, mint kismillió másik faj kb az összes sorozatban ...

    Picard karakterébe bele sem kezdek. Ez nem Picard, ez egy öreg Patrick Stewart, aki a fiatalkora sorozata díszletei között sétál és saját magát játssza. Borzalom ez az egész. És én még nem is vagyok TNG rajongó, abból a szériából láttam a legkevesebbet az összes ST sorozat közül.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.02.28. 07:50:18
  • ben15
    #11356
    Hát mostmár volt itt mindenféle megoldás arra, hogy ki vitte a hátán a sorozatot. De... :)

    Garak jelentősége csekély volt azért, habár humoros és érdekes figura, jó ha az epizódok 60 százalékában szerepelt.

    Kiállok Sisko mellett továbbra is. Klasszikus ST főszereplő, idealizált, erkölcsös, szikla szilárd. A képletből nem kivonható. Megvalósítása valóban gyenge, nem egy Patrick Stewart, na.
  • Zsoxx
    #11355
    Voyager.
  • Tuvok #11354
    Garak, jogos.
  • Nagydög
    #11353
    Inkabb azt mondanam, o volt a habarcs, ami osszetartotta az egeszet.
    A semmi jelentosegevel azert hatarozottan vitatkoznek. Az "In The Pale Moonlight" az egyik legerosebb resz.
    Es ha mar itt tartunk... Atgondoltam. A DS9-t Garak vitte a hatan.
  • Tuvok #11352
    Biztos ez ? Persze ő volt a főszereplő mint kapitány, de mint karakter tőle színesebbek és szerethetőbbek is voltak, gondoljunk csak Gul Dukat-ra, Odo-ra, Weyoun-ra, de még Dax vagy Worf is. Sisko-ról mit tudtunk ? Szerette a baseball-t, meg csirkepaprikást sütött ha jó hangulatban volt. Ennyi. Ja, meg ő volt az Emissary, aminek amúgy pár unalmas vallásos epizódon kívül a sorozatban semmi jelentősége sem volt. Brooks soha nem adott semmi pluszt hozzá, mint amit eleve megírtak neki.
  • Tuvok #11351
    Nem igazán tartozik a DS9 a kedvenceim közé, de talán az egyik legjobb színészi gárdát ebben vonultatták fel (Marc Alaimo, Jeffrey Combs, Rene Auberjonois, Armin Shimerman), kivéve talán Avery Brooks-ot, egy kicsit se tudta magát beleélni hihetően a szerepbe, ami később több ST Convention-ön le is jött a "mi a f*szt keresek én itt és mi a f*sz ez a sok elvetemült rajongó a hülye kérdéseikkel" mentalitásából. Amikor a rajongó megkérdi, hogy melyik volt a kedvenc epizódja, annyit mond, hogy "honnan tudjam, a felére se emlékszem, csak egy meló volt", szegény kérdező csaj meg csalódottan leült. Nem lett szimpatikusabb.

    Nekem pont Meaney volt az, akivel legjobban tudtam azonosulni, az alulértékelt mellékszereplő, aki jól láthatóan imádta a karakterét.
    Amúgy őt a DS9 előtt Az angol, aki dombra ment fel és hegyről jött le c. filmben mutatott alakításáért már korábbról szerettem, nagyon kellemes meglepetés volt később a Trek-ben viszont látni (a filmet előbb láttam, a DS9-et csak valamikor 2000 körül a Viasaton).
  • ben15
    #11350
    Csak vicceltem, és igen Jake lenne. A központi karakter egyébként értelemszerűen Sisko, mindenki más neki van alárendelve, és ő az aki nélkül nem működne az egész. Tehát ő vitte a hátán.
  • Renegade
    #11349
    Ez amúgy tök vicces, piszok kíváncsi lennék a miértekre. Hogyan lehetséges, hogy hard scifit (is) kedvelő emberek, ennyire különbözően vélekednek egy évtizedeken átívelő sorozat megítélésén.
  • Nagydög
    #11348
    Ez igazsagtalan. Forditsuk meg! Ki hianyozna a legkevesbe, ha nem lett volna a tortenetben. En talan Jakere szavaznek, de meg neki is volt par jo epizodja.
  • Renegade
    #11347
    nyiiiiilván :)